Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Ja uzeh Dove, malo za promenu, ali nešto mi se ne sviđa... Vidim ja da ću se vratiti Gliss-u.

 

 

Elem, skratila sam 20 cm kose, bila je to jako teška odluka, ali jbg. Poprilično mi je ispucala i sad ću više da je pazim i češće da je skraćujem.

Koga zanima, evo ResizeofIMG_4841.jpg.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeh Dove, malo za promenu, ali nešto mi se ne sviđa... Vidim ja da ću se vratiti Gliss-u.

 

 

Elem, skratila sam 20 cm kose, bila je to jako teška odluka, ali jbg. Poprilično mi je ispucala i sad ću više da je pazim i češće da je skraćujem.

Koga zanima, evo ResizeofIMG_4841.jpg.

 

 

Kao što rekoh, super ti stoji.

 

 

 

Ja više nemam kosu. xD Tj. imam je jako malo... Te prelazim na Fitoval.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sasvim je normalno da ti kosa opada...svakog dan cesljanjem treba da ti otpadne brdo dlaka...ako je ne cesljas 10 dana,onda ce to brdo dlaka biti 10 puta vece...nema potrebe da se tripujes...prstima razmrsi kosu posle tusiranja i to je to...

 

pa - otpriliko isto razmisljamo - hvala xD

 

 

 

 

ako se neko ne slaze neka nam ukaze na to xD

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupite od rostfrei-a mrežice za slivnike. pazite samo na veličinu ima u tempu onih standardnih. traju jaaaako dugo, a lepo posle svakog kupanja pokupiš sve što sa tebe otpadne i baciš, propereš vratiš i kada uvek čista ukućani uvek zadovoljni

 

normalno je da dnevno otpadne između 20 i 40 dlaka, a što je kosa duža to sve zastrašujućije izgleda :) sećam se kad sam imala do dupeta, pa to je bilo saplitanje od moje 3 dlake :) :)

 

za one sa gustom kosom, računajte da vam to što otpadne ostane na glavi među živim dlakama (ako se dlake uopšte mogu nazvati živima, jel... ajd da kažem među onima koje su još usađene u kožu glave) konačno spadne tek kad je perete, dakle na 3-4 dana pa vi uradite matematiku koliko je to dlaka. znači nema bojazni, ako se ne češljaš svaki dan to je to :) sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

iiih. kosa,kosa...

vechite muke :D

ja sam svoju farbala tooooliko puta,da je to postalo bolesno.

skroz je,da prostite,sjebana . xD

Ne znam vishe shta tju sa njom,ovi regeneratori uopshte ne rade svoj pos'o.

a shishanje ne dolazi u obzir,kao ni prestanak farbanja,to je zavisnost,jebiga.

Ima neko neki recept za instant oporavak kose ? haha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se osisao - tj skratio par cm... nmg vise da trpim da mi kosa upada u supu pa je otisla do usta i recimo stepenasto ono pozadi.... pitao sam frizerku - kaze da NEcesljanje nema nikakve lose posledice - samo treba masirati koren kao sto je neko rekao - hvala mu na tome...

 

regenerator - koren/ne koren? zasto?

 

hvala:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

iiih. kosa,kosa...

vechite muke :D

ja sam svoju farbala tooooliko puta,da je to postalo bolesno.

skroz je,da prostite,sjebana . xD

Ne znam vishe shta tju sa njom,ovi regeneratori uopshte ne rade svoj pos'o.

a shishanje ne dolazi u obzir,kao ni prestanak farbanja,to je zavisnost,jebiga.

Ima neko neki recept za instant oporavak kose ? haha :D

 

Svakako je moraš ošišati, prije ili kasnije, ako je toliko oštećena.

Porazgovarala bih (da sam na tvom mjestu) sa frizer(k)om o promjeni farbe (tj. korišćenju neke koja ne oštećuje toliko kosu, ili - još bolje - kane) i tome koliko kose mora da ode. :S

 

Edit: I, da, naravno da ne rade pos'o, ako ti je kosa oštećena, regenerator ti je sigurno neće "spasiti". xD

Edited by Diaboli Juna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako je moraš ošišati, prije ili kasnije, ako je toliko oštećena.

Porazgovarala bih (da sam na tvom mjestu) sa frizer(k)om o promjeni farbe (tj. korišćenju neke koja ne oštećuje toliko kosu, ili - još bolje - kane) i tome koliko kose mora da ode. :S

 

Edit: I, da, naravno da ne rade pos'o, ako ti je kosa oštećena, regenerator ti je sigurno neće "spasiti". xD

 

Auuuh. Znam,al' vetj je dovoljno kratka jadna,ostala bih tjelava kad bih se oshishala :/

Ako ima kana u roze ili ridjoj boji,odma' prelazim na to :D

al' nema,jebiga .

Tako da tju nositi seno na glavi josh neko vreme,izgleda.

Prefarbala sam se skoro u neku smedju da ne bih vishe morala da se blajham redovno,i ima mesec dana i vishe kako se nisam farbala (shto je dug period za mene) i natapam je regeneratorom i josh nekim chudima,al' nishta. Seno i dalje. xD

 

Zna neko kakve su one silikonske kapi? kazhu ljudi da chine chuda,haha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno je da dnevno otpadne između 20 i 40 dlaka, a što je kosa duža to sve zastrašujućije izgleda :) sećam se kad sam imala do dupeta, pa to je bilo saplitanje od moje 3 dlake :) :)

 

Mnogo više od toga. Najčešće je to oko 100 komada. Negde sam pročitao i cifru od 150 do čak i 200. Verovali ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zla zena iz mocvare,

 

Ja se ne slazem da su makaze uvek jedino resenje, ima danas dobrih proizvoda i nega stvarno znaci mnogo... Mozes da probas od Davinesa Hairbuilding pak (1400 din), Goldwell Kerasilk Ultra Rich (650 din) i jedno i drugo moze da se kupi kod Cvrleta na Slaviji. Dikson Structur Fort su idealne za poroznu i jako ostecenu kosu, jedna kosta 110 din. ima ih u Balkanskoj ulici, razlika posle stavljanja je ogromna.... Onda, imas Joico K Pak rekonstruktor, on je oko 1200-1300 din... (u radnji koja prodaje opremu za frizere na Bulevaru). Mozes u salonu da uradis tretman sa Nexxus rekonstruktorom (ili da ga kupis preko neta pa da radis sama kuci). Maslinovo ulje + zumance takodje deluje uvek, imas i cickovo ulje malecko Afroditino za 150 din.

 

Za ekstremniju rekonstrukciju postoji i Aphogee two minute reconstructor ali on samo preko neta moze da se nabavi... Ali ako imas volje da se cimas i narucujes, moze i to :>

 

Po meni najbolji odnos cena/kvalitet ima Dikson, od ovih stvari iz DM-a i Lilly-ja nema puno koristi za kosu kojoj treba ozbiljnija nega.

 

Uz masku naravno uvek i nekakav leave-in regenerator i/ili silikonske kapi... I batali fen na neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, hvala. :mrgreen: Vredelo je onda iseći je. :)

 

lepa ti je kosa i dobro ti stoji ta boja, ništa ne diraj :) ne znam kako je bilo ranije ali ova dužina je superzahvalna ja sam sad otprilike na istoj :da: i mogu konačno rep da vežem ahhh

 

 

Auuuh. Znam,al' vetj je dovoljno kratka jadna,ostala bih tjelava kad bih se oshishala :/

Ako ima kana u roze ili ridjoj boji,odma' prelazim na to :D

al' nema,jebiga .

Tako da tju nositi seno na glavi josh neko vreme,izgleda.

Prefarbala sam se skoro u neku smedju da ne bih vishe morala da se blajham redovno,i ima mesec dana i vishe kako se nisam farbala (shto je dug period za mene) i natapam je regeneratorom i josh nekim chudima,al' nishta. Seno i dalje. xD

 

Zna neko kakve su one silikonske kapi? kazhu ljudi da chine chuda,haha :D

 

 

 

evo sad vidim da ti je baba džonga lepo i precizno odgovorila

maske sa proteinima (ne one na kojima piše "hidriraju" nego baš sa proteinima "restructuring") ti trebaju. kad sam se izvlačila iz crne imala sam isti problem i to radi. ali moraš 2 puta nedeljno da stavljaš i stvarno, proredi farbanje ako već ne možeš da batališ na neko vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepa ti je kosa i dobro ti stoji ta boja, ništa ne diraj :) ne znam kako je bilo ranije ali ova dužina je superzahvalna ja sam sad otprilike na istoj :da: i mogu konačno rep da vežem ahhh

Ma, ja nikad nisam imala ovako kratku kosu...

 

Evo, ovo je jedna od poslednjih slika koje imam sa dužom kosom:

n1535067235_211165_5919163.jpg

 

(Sa onom budalom Grishnachkom xD)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ja nikad nisam imala ovako kratku kosu...

 

Evo, ovo je jedna od poslednjih slika koje imam sa dužom kosom:

n1535067235_211165_5919163.jpg

 

(Sa onom budalom Grishnachkom xD)

 

Lik pored tebe ima najjacu kosu LOL long,natural and shine LOL 

 

 

a da ga vidis kad je sveze osisan skroz celav LOL 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...