Jump to content

Roadrunner Records


Recommended Posts

Ljudi, blejao ja tako po netu, i kontam, ajd da vidim shta ti momci rade... shta su to novo izdali metala... kad ono... naleti chovek na gomilu stvari kao shto je De Novo Dahl i ostalih kontemplarnih vezista koje ni M sa metaqlom nemaju... mislim... nisu loshi uopshte..ali...jbg... shta ste vi navikli od ROADRUNNER-a???

 

I tako... browsujem ja po video sekciji i provalim da GOMILA bendova za koje nikad chuli nemaju ni spot?!?!?!?

 

Pa ajd da mi neko kazhe: Zashto ROADRUNNER izdaje bendove koji nemaju reklamu???? Kontaktirah ja neke ortake iz US preko space-a i MSN-a... i neke likove sa radio stanica kojima sam onomad slao snimke bendova odavle i likovi mi rekoshe da ili nikad chuli ili chuli neshto bash malo za te bendove??!!!!

 

U chemu je caka?!?!?!?

 

Jel i kod njih krenula fora: "Tate placaju da se deca zezaju???" ili shta???

 

Nisam expert...al daj da neko pojasni bez uvreda... ne zhelim da se svadjam.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje:

 

Pa kontam na sta ciljas. Bendovi tipa TRIVIUM koji roknu kes takvoj kuci jer im mama i tata tog jutra nisu otisli na pijacu pa hajd da izdamo album.

Ja gotivim Roadrunner sve dok je Soulfly u njoj i tako neki bendovi. Veci sam fan EMI, Nuclear Blasta. Nekako mi je mnogo komercijalan. Ima previse metal/core bendova i svi se tamo guraju. Nikakvo posebno misljenje o toj kuci nemam.

 

edit: NE VOLIM METAL BLADE!

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onako, dosta se taj roadrunner iskvario tako da kazem, koliko se secam, valjda ih je neka veca firma otkupila?

Onda nije ni cudno sto saraju sa bendovima koji nisu iz tog metal zanra, mada ni to nije lose...

Od izdavackih kuca koje gotivim Southern Lord, Nuclear Blast (iako su teeeeska komercijala postali), Sub Pop, Century Media, SPV, Earache isl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad je RR bio sinonim za kwalitetnu i 'naprednu' ziq. a sad za recycle b.

Nije mi samo jasno odakle nichu swa ona sranja.

 

 

 

 

Glasam za Candlelight :D

 

ps. Century media mi se smuchila posle swih onih re-izdanja LCoil da bi namlatili pare, kao i cimanja oko ugowora sa Samaelom i The Gathering :/

Edited by luciDream

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vidim sta je problem sa komercijalnim metalom, tj izdavanjem istog. tu ciljam na opasku o nuclear blastu...

sto se RRa tice, mislim da im je jedna od vecih gresaka to sto su prepustili chimairu nuclear blastu(mislim, poslovnih gresaka, za band i za fanove, to je bila prava stvar), iako su, sa druge strane, imali onaj united koji je zapravo bio skroz dobra prica.

kako se albumi izdaju, koje su sve mutljavine u pitanju, ko ce ga znati...poslednji the 69 eyes je izasao za RR. meni kao fanu, to ne odgovara, jer se cuje da je band napravio zaokret u svirci, adaptirajuci se toj bljestavoj reflektori-sise-plave kose-sanset bulevar-holivud logo prici...

Edited by lex69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzički biznis radi biznisa a ne radi muzike.

blaablaa..korporaije uzese pare, mladima se srvira djubre, a pravi umetnici i vizionari svog doba i dalje ostaju neshvaceni zbog svoje smelosti koja se svodi na lupanje u serpe i sl performanse...

ja pitam, sta tome FALI? sta je problem sa komercijalom, ako je dobra komercijala?

in flames je cista industrija od muzike. novi album im je pregadno dobar. i jos milijardu primera tog tipa, koji izlaze iz granica metala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

RR, nekada kultni izdavač, držao Cynic, Obituary, Sepulturu, a danas... Užas.

 

 

Upravo to... meni je cool shto su radili moderni metal, sve se to provuklo pored nekog Machinehead-a...ali su u jednom momentu odjebali Machinenead i Chimairu?!?!?! A sada rade gay-pop??!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to... meni je cool shto su radili moderni metal, sve se to provuklo pored nekog Machinehead-a...ali su u jednom momentu odjebali Machinenead i Chimairu?!?!?! A sada rade gay-pop??!!

U stvari Machine Head je odjebao njih, pa su trazili label, izbacili taj besplatni demo na spejsu koji niko nije hteo da uzme, i onda su se naravno kao kuje vratili Roadrunner-u :mhihi: (obozavam taj bend)

Sve se to moze videti na Elegies dvd.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilicno americki izdavac u evropi se drugacije slusha muzika ,kupis disk i slushas pa zavolis kvalitetnu muziku u roadruneru mi je vishe ono jump around fazoni zato sto njihovi bendovi su pretezno live sto je amerikancima nekako i bitnije po nekom proseku?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...