Jump to content

Cveće u kući i bašti


Zen

Recommended Posts

Znaci preuzela sam je u tom polumrtvom stanju,vidim da ima novih izdanaka pa bih s njima nesto da uradim. Inace je stara oko 2 godine, kad je kupljena imala je samo taj jedan 'stap' tj taj koji je najvise osusen (i na kom je sad ovaj sa korenom). U medjuvremenu je presadjena jednom (sve kako treba, u koru a ne u zemlju), posto je bila dobila gomilu ogranaka i nije pocela da se susi sve do pre par meseci.

35d7r7l.jpg51enae.jpg

 

Hvala sto hoces da pomognes :redface:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je dendrobijum, i ove zile koje su nikle su vazdusno korenje... Nista nemoj da cackas, a pod tim podrazumevam secenje, kidanje, odvajanje, ostavi je ovako... Vidim da je lepo pocela da tera mlade listove, bice ok, samo nemoj da je prezalivas... Ono, da je natopljavas i tako to...

Sve to suvo sto vidis, sve ce samo da otpadne. Dendrobijum, inace, drugacije raste i drugacije se razmnozava od recimo, falenopsisa... Kao sto vidis, on nema bulbu pri zemlji, neg' raste direkt nagore, i sve dok biljka sama ne odluci da se separatise, ne treba da je diras...

 

E'o ti kako izgledaju moji dendrobijumi (stari 3-4 godine), a svi su bili u takvom stanju kad su kupljeni

 

http://img856.imageshack.us/img856/918/dendrobijum10.jpg

http://img80.imageshack.us/img80/6279/dendrobiumd.jpg

 

Inace, i ono belo sa prosle strane je dendrobijum :)

 

Ou, baj d vej, imamo iste saksije :D

Edited by ~HaVoC~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala :D Samo mi jos jedna stvar nije jasna - zasto se suse i novi listovi? Taj izdanak za koji sam te pitala je relativno nova stvar ali u jednom tenutku je imala daleko vise zelenila. Zalivam je 1 nedeljno tako sto sipam koliko sipam i sve sto iscuri bacim (tako su mi rekli), a kad je u cvatu ostavlja se malo vode u saksiji. Kako ti zalivas tj kako treba? :) Btw nije cvetala u medjuvremenu tj 2 godine tako da je u banani skroz :( Dalje, cini mi se da ce da je 'prekolje' saksija preko tog novog s korenom, zato sam mislila da treba nesto da se drnda...

Btw bas su lepe te tvoje :D

Inace imam i falenopsis koji nije cvetao 3 godine ali tera nove listove i korenje (pricala sam vec o pipcima koji idu van saksije a pucaju kad hoces da ih vratis pod zemlju.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko zna kakvu drevnu mudrost za usr*nog Bendžamina..

Seronji je naprasno počelo da opada lišće sredinom septembra, i dosad je ravnomernim tempom izgubio 50-60 posto lišća.

Prostor je generalno mračan, i tu mu nema mnogo pomoći. Fora je što je bio ok par godina i sad krenuo da šizi, da ne kažem umire.

Prenet je bliže prozoru i nema promaje, ali i dalje riknjava. I nije prezaliven. Doduše, ni orošavan.

 

Neko iskustvo sa ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Havoc, da li bi mi identifikovala drugara? Ili neko drugi ako prepozna... hvala!

 

image357gh.jpg

 

Mnogo je lep :) dobio je novu saksiju i okupala sam ga malo... a dobila sam ga u botaničkoj bašti, bio jedno tri puta manji :)

 

Usput, danas nadjoh sasvim slučajno lukovice amarilisa u home centru u ušću :) bilo je tri komada, uzeh dve jednu za koleginicu i jednu meni. Bela su oba, u radnji ostao jedan roze... Danas akcija sadjenja i presadjivanja :) flower power!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

rezurektujem temu.

 

Samo da prijavim da sam orhideju prebacila u glinene kuglice. Semi hydroponics... pa šta joj Bog da. Posle ćemo red paradajza, red haše :haha:

 

I da svakog vikenda plevim baštu :P ovaj, terasu.

Samo amarilis nije cveto, ima lišća kolko nećeš, ali...

I i dalje ne znam kako mi se zove drugar onaj gore, al je porastijo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hibiskusi su ti dosta jebeni za odrzavanje, treba im prostora i toplo sunce zimi

jako su nezahvalni za odrzavanje, ali su, sa druge strane, jako zabavni, bila je pre par godina pomama za registrovanjem hibrida, kada odgajis hibrid koji tri sezone zaredom iz semena daje isti cvet, moze se registrovati i imas pravo na neki procenat od prodavanja svakog semena koje ti ta neka svetska organizacija, picke materine, pakuje i prodaje po imenu koje si mu nadenula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam skroz drugacije iskustvo tj baba mog decka ih gaji i stalno cvetaju :D Stoje u dnevnoj sobi uz prozor na juznoj strani, stalno pici neka promaja tu a zalivaju ga kad se sete :confused: Al ne bih da ih secem ako mogu da kupim :D

Mada steta sto im cvet traje svega dan-dva ali divni su i ogromni (imali su i narandzast i crven, mozda jos neki).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow kako li to izgleda :D

Istrazila sam sad neke metode razmnozavanja pa cu sec-sec dok je baba na putu :haha::ph34r: Ne znam ima li kod nas hormona u prodaji, svi ih preporucuju kad pravis isecke. Trebace mi i za kaktus mada napreduje fino i bez toga.

Jedino mi je uvenuo Buddha's Temple i to ne kapiram zasto, cak je pustio i nove izdanke dok je bio kod mene.

 

Wow, kakve li su ovo perverzije :D

 

hybrid-hibiscus-yellow_and_red.jpg

 

simplepleasures.jpg

Edited by MissionVao
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo da prijavim da mi kaktus nije riknuo već tri meseca i da ima pišasti izdanak. Nešto radim dobro ovog puta, Vudstok je prošlog puta tužno skončao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni kuče rajebalo sinoc neki dekorativni cvetni krug u dvoristu,polomilo pampas travu, keva popizdela.

sto se kucnog cveca tice, nikad mi nista nije crklo, sve sto ja negujem moze samo da napreduje.

ovom sto je crkao kaktus neka se zapita u cemu je stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@soul wandering: Pazi, uspevaju mi orhideje tako da se to potire s kaktusima xD

Mada lazem, imam jos 2-3 ziva al bar 3 su mi crkla. Cu da okacim slike, ima par zanimljivih :D

Sto se cvetanja tice, dva sukulenta su bila pustila pipke sa cveticima, ostali nista.

@macka: Hvala :)

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...