Jump to content

Cveće u kući i bašti


Zen

Recommended Posts

E da, u cemu je fora sa krecenjem stabala u vocnjaku?

''њао, види каква су нам стабла, купи петнајс кила Макспола каце будеш врнуо из града''

 

све бик реко да је то разлог. заштита од штеточине.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koji crni problem, ja i kuvar samo na latinskom čitam, osećam se kao papa, svu sam moć popio.

 

Odgovorila sam ti na ovaj post sinoc, al' je ocigledno izbagovao forum.

Nazivi biljaka su na latinskom.

I da, nerviras me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, slike kaktusa :D

 

http://imageshack.us/g/849/ukamenjaru.jpg/

 

Ce nadjem jos ^^

 

Ajoj, kako su lepi... uživala sam baš! Šta reći, blago tebi... jednog dana, kad porastem, imaću baštu.. :haha:

 

Ovo

 

img3652rb.jpg

 

Nemam bolje slike jer nisam ja slikao. Sta je ovo na levoj strani?

 

Ook, ovo levo imam i ja. I sad gledam na netu, i to mu dodje bonsai, Ginseng Ficus popularno ime.. ako sam ga dobro identifikovala.

Pojma nisam imala da imam bonsai sem leskovačkog :haha:

 

On je meni u prilično velikoj saksiji i zalivam ga ... pa, zalivanjem... ko i svo drugo cveće (sem orhideje) jednom dnevno. Raste neravnomerno na jednu stranu je isterao štrk velikog lišća i to od kad je na terasi.

Ma evo slika:

image338.jpg

image339s.jpg

 

Pitanje, pomoć, hoće on da raste sad u neko drvo ovako??? Da ga presadjujem u nešto manje? Može da bude na terasi dok ne smrzne napolju?

 

Daj nek mi neko kaže da je običan fikus, sad ću da se istripujem oko njega... :confused::haha:

 

A možda to i nije isto??? Treba uvesti kao pravilo kad daješ biljku na poklon, zalepi joj latinski naziv na saksiju, aman. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unutra bude plastična saksija, keramika je ukras. Ova keramika ekšuli ima rupu... ali nije imala tacnu.. te sam adaptirala neke tanjire za pečenje kolača...

 

A imam jednu giga saksiju koja je služila kao postojlje za jelku sa busenom u kojoj gajim kanu - i ona nema rupu a biljka je sasvim OK drugu godinu... mislim ono lukovicu vadim i to sve ko što su mi objasnili...

Ima dovoljnu dubinu da se ocedi u donje slojeve zemlje, cenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se uopste snalazite sa tim keramickim saksijama (ili bolje da kazem posudama) koje nemaju rupu ko sve postene saksije? Uvek se tripujem da ce mi istruliti cvece :(

a i teske su k'o tuc...

covek da se iskilavi dok je ne preneses...nemos nidje ni u'vatiti...tu pocinje trka najgrdja...nosis,pa kad ruke posustaju 5 metari prodjes ko da su 3...

gde,gde bre baba?pa tu iza,kod stolice...

onda kada ga postavis na to mesto,ide komentar..."pa lakse malo"...a kazes..."pa nosi ti sledeci put"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ти какав си швалер, и њу би појебо

 

немош добит информацију

 

Pa dobila bi lep komad mesa. Lepo njoj lepo meni. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se neko razume u orhideje - ovo je prvi izdanak koji ima i koren pa kapiram da treba da se skloni sa stare (polumrtve) stabljike. Problem je sto ne znam gde i kako da secem (a da ne ubijem deo stabljike iznad tog tela, koji kao sto se vidi sprema jos jedan izdanak).

 

1z4j1vr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...