Jump to content

Slatkiši i grickalice


El Karnisero

Recommended Posts

Hm, da li ovo bolje da pišem na temi o kuvanju ili ovde... ajd' neka ga... :)

 

Ima li neko neki recept za neki simpatičan a brz kolač, opako mi se prijelo slatko :haha:

sta ti treba:

 


  •  
  • 1 kutija keksa petit beurre (500gr)
  • 1 kisela pavlaka
  • 1 jogurt 500ml
  • 10 kasika secera
  • 2 slaga iz kesice
  • kutija smrznutog voca (400-500gr) maline, jagode, visnje, breskve, ananas (konzerva)... moze sta hoces

 

umutis pavlaku, jogurt i seceer da se lepo sjedini. nadrobis keks u to i pomesas sve.

izlijes tu masu na posluzavnik, lepo rasporedis (to ti je "temelj" torte)

odozgo rasporedis voce.

umutis slag i rasporedis odozgo preko voca.

stavis u frizider jedno sat, sat i po. a moze i odmah da se jede, ako bas ne mozes da izdrzis :redface::haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, mislim da cu sad da odem do prodavnice po materijal. ;-)

+ eksperiment: malo rendane cokolade u masu, da vidim kako ce da ispadne. :haha: :haha:

 

edit: sledeci eksperiment: isti kolac, sa visnjama iz visnjevace, :red: za one koji vole alkohol. jesi l' cula kokopeli? ;-)

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije baš mnogo zdravo jesti živo jaje, i to tako 'na suvo', odnosno bez ičeg više (osim šećera)

Ti si pitala sta da pravis a da ne mrdnes dupe, logicno je da svi imaju jaja i secer... :ph34r: imaju i so i brasno al ne znam kako se to uklapa bez dodatnih sastojaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 4-5 godina sam u Grckoj jeo onaj Pringles cips (ili tako nekako). Nista posebno. Krompir ko krompir samo ambalaza do jaja skupo u picku materinu. Tad su oni imali 50 razlicitih ukusa, a kod nas je tek krenulo pica i burger cini mi se. Ja najcesce obican rebrasti Chipsy kupujem mada onaj sa paprikom nije los.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 4-5 godina sam u Grckoj jeo onaj Pringles cips (ili tako nekako). Nista posebno. Krompir ko krompir samo ambalaza do jaja skupo u picku materinu. Tad su oni imali 50 razlicitih ukusa, a kod nas je tek krenulo pica i burger cini mi se. Ja najcesce obican rebrasti Chipsy kupujem mada onaj sa paprikom nije los.

Ne postoje ukusi pizza i burger i ako su postojali to je bilo kratko vreme zbog podneblja ili sezone i sl. Tek su relativno skoro izbacili ne-klasicne ukuse (klasicni su: original, salt & vinegar, cheese, sour cream & onion, pepper, chilly) i to grcku salatu, rostilj sa karameliziranim crnim lukom i tipa prolecnu salatu. Default ukusi jebu keve kad su u pitanju arome koje koriste (nemaju ukus na hemiju).

I nikako nije krompir ko krompir kad se pravi potpuno drugacije nego ostali - dehidriranjem a ne przenjem. Razlika u ukusu je kao nebo i zemlja. Tako da mozes da kazes da ti se ne svidja ali ne da je isti kao tipa Chipsy i sl.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoje ukusi pizza i burger i ako su postojali to je bilo kratko vreme zbog podneblja ili sezone i sl. Tek su relativno skoro izbacili ne-klasicne ukuse (klasicni su: original, salt & vinegar, cheese, sour cream & onion, pepper, chilly) i to grcku salatu, rostilj sa karameliziranim crnim lukom i tipa prolecnu salatu. Default ukusi jebu keve kad su u pitanju arome koje koriste (nemaju ukus na hemiju).

I nikako nije krompir ko krompir kad se pravi potpuno drugacije nego ostali - dehidriranjem a ne przenjem. Razlika u ukusu je kao nebo i zemlja. Tako da mozes da kazes da ti se ne svidja ali ne da je isti kao tipa Chipsy i sl.

 

 

Mislio sam na Chipsy pizza i burger. Pringles do dan danas nisam video ovde. Mozda sam ja navikao na ovaj nas cips pa mi zato on vise odgovara. Sto se tice ukusa preterao sam sa 50 ali znam da je bila polica 5 metara siroka i da je bilo barem 10ak razlicitih vrsta. A ovo sa dehidriranjem da ga jebem, ja sam ga jeo zato sto sam bio gladan, bila losa klopa u hotelu a i pilo se celu noc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhh za neku nedelju (skolsku) idem na praksu u bombonaru (racunovodja), i mogu da kazem (jer sam vec bio prosle god na praksi) da cu da uzivam jedno nedelju dana :D Meljem cokolade i slatkise do mile volje, da ne pricam mnogo xD Paracinka Paracin :D

shto me podseti!

bio jedan baja u askari samnom i bio predstavnik lokalnog FRP kluba. poshto sam u medjuvremenu izgubio 4 telefona (zajedno sa sim-ovima) da li ga mozhda nekim bozijim providjenjem znash?

Share this post


Link to post
Share on other sites

shto me podseti!

bio jedan baja u askari samnom i bio predstavnik lokalnog FRP kluba. poshto sam u medjuvremenu izgubio 4 telefona (zajedno sa sim-ovima) da li ga mozhda nekim bozijim providjenjem znash?

 

Fantasy role playing club mozda? Nznm sta je FRP klub :/ Ali raspitacu se, nie mi problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantasy role playing club mozda? Nznm sta je FRP klub :/ Ali raspitacu se, nie mi problem ;)

PLZ do.

Ne smotri po godini rodj. ja sam u askari bio tek 2007. Zaboravio sam i ime. al' znam da su iz paracina ljudi. ako i uspostavish taj kon(ek)t(i)kat zavrshavam porok po izboru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...