Jump to content

Slatkiši i grickalice


El Karnisero

Recommended Posts

Mmm sutra mrsna slava :D Izvestavam sta je bilo od kolaca :pivopije:

 

 

Ja idem u Cacak na slavu,videcemo sta ce biti. :D

 

to ljudi...sutra krkanluk...ustvari, vec danas.....mezance,pa corbica,pa sarmice,pa prasence...i onda ubijanje od spricera...loces dok ne crknes...dok ne vratimo kosovo...dok ne udjemo u evropu...uglavnom,bice dobrano...:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ljudi...sutra krkanluk...ustvari, vec danas.....mezance,pa corbica,pa sarmice,pa prasence...i onda ubijanje od spricera...loces dok ne crknes...dok ne vratimo kosovo...dok ne udjemo u evropu...uglavnom,bice dobrano...:rockdevil:

 

Spricesr! :rockdevil:

 

haha spremi se za holesterolsku bombu!

 

zna se gde se najbolje jede..kod Duleta pecenjara!cedj,saft i sach!

UVEK HOLESTEROL!

NIKAD ZDRAVA HRANA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa, vratio se ja sa slave :D uuuh bilo je extra... Pocelisa klasicnim predjelom (salame, cajne, sira i tako to), pa presli na sarme ipaprike:rockdevil: Mmm... Usput supostavljene pecurke, na tri nacina, i josh neke stvari... Onda je doslo glavnojelo. Avali sa prasetinom i jagnjetinom:rockdevil: Prase je bilonekih 15 kilograma, tako da je bilo ispeceno kao pucka :D Hrskava kozica, rep itako te djakonije :D Prvo sto sam se uhvatio je "Čaponjak" (inachenoga praseta za neobavestene) Nakon toga uzeopar parceta krtine... Sve u svemu, prase je dobro proslo (iako nisam nekiljubitelj). Naravno na pauzama izmedju zalogaja, islo je zalivanje spricerom :pivopije: Nakon toga,"PRIMETIO" sam da je na stolu postavljena i jagnjetina :rolleyes: :rolleyes: Uuuuu kako samnavalio na jagnje... uhh moja omiljena salata :D Mogu da kazhem da sam pojeopun jedan tanjir napunjen do vrha, nevidjeno volim jagnjetinu. Super ispeceno,extra sve :D Naravno, sada sam pio spricer od belog vina, sto me je dobrorazgalilo vec dobro otvoren apetit :pivopije: ... Kada samdostigao svoj limit, resio malo da prosetam po dvoristu (naravno da se slegnesve). Vratio se, na stolu su bili postavljeni DOMAĆI KOLAČI :violent: :violent: Mmmm bajadere,bombice, oblande, rolati... Uhh sve i svasta. Kao u Ivici i Marici. Navalio jana te kolače, pojeo par od svake vrste. Zalio Koka Kolom jer me je vec poceoboleti stomak, pa ajd da se to malo izgori :D Naravno pomoglo je ;) Doneta jetorta. Ona snikers torta? Super stvar,pojeo jedno parce i zavrsio. Nakon toga, cepao samo ruzicu iz '96 godine (domaca).I spakovali se nakon toga i paljba kuci. Extra slava, dosta se pricalo oPatrijarhu Pavlu (bog da mu dusu prosti) i Kosovu (kao sto je neko vec pomenuo:P). Eto, ja podneo jedan po golem izvestaj :pivopije: :pivopije:

 

 

Uh al sam se raspisao, josh i pod gasom... Dva puta sam citao post zboggramatickih gresaka...

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto su ti stalno spojene reci?? :confused::udri:

 

To hoće kad se kopi pejstuje :haha:

 

 

Inače, ajde da ubacim ovdje kad nemam recept. Mama je pravila tako dobar, pa može se reći, kolač. Od lisnatog tijesta naprave se korpice, one se pune tamnom i bijelom topljenom čokoladom, s tim da se tamna miješa sa puterom, a bijela sa neutralnom pavlakom ili tako nešto... Onda se pravi bijeli krem koji postaje brzo čvrst i u onom obliku kako ste ga prvobitno nanijeli. Prije nego što se to desi u njega se ubace višnje. KAKO JE DOBRO!!!!Znači kako jedeš tako prvo smažeš višnju sa kremom, pa lisnato tijesto, a onda odjednom zagrizeš čokoladni krem koji je u polu-čvrstom stanju.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...