Jump to content

Održavanje domaćinstva (život bez matoraca)


Zen

Recommended Posts

Fakat je tesko naterati muske cimere da ribaju kupatilo.

Ali kad sam vec ja pristala da ribam kupatilo (zivele gumene rukavice) onda moze da obrise patos....

 

Mislim da definitivno postoji nekakva muzko-zenska podela poslova. Neke stvari mi je zaista mnogo lakse JA da uradim nego da on uradi pa da idem za njim i opet radim.. Naravno to je samo nekoliko stavri, ostalo se da nauciti i tako to.. Moja sreca te sam ja gazda pa uvek mogu da pretim dizanjem kirije, otkazom i tako to... Ne volim to da radim, ali neki ljudi ne ostavljaju drugi izbor svojom zadrtoshcju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da definitivno postoji nekakva muzko-zenska podela poslova. Neke stvari mi je zaista mnogo lakse JA da uradim nego da on uradi pa da idem za njim i opet radim...

 

Pa, majku mu, necju ja da idem za njim i chistim njegov svinjac. <_<

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, majku mu, necju ja da idem za njim i chistim njegov svinjac. <_<

 

Naravno da ne. Niko nije glup da ne moze da nauci kako se nesto pere/riba.

Ali smo uradili podelu poslova cisto da ne dodje do zabune. Posto ne moz sve da se radi po pola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam se osamostalio (u smislu da ne živim sa roditeljima) već skoro godinu dana i radim freelancing poslove preko net-a (animacije i sl.) i tako zarađujem svoj hleb (inače radio sam od srednje po nekim lokalnim televizijama u Nišu).

Trenutno sam u Bg-u i živim kao podstanar. Mislim da imam prilično dobru ličnu higjenu, ali mi je u kući uvek stanje nekog blagog (kreativnog :D ) nereda. 

Mislim, nikada baš nije sve na svome mestu, a i pitanje je da li bi mi se svidelo da jeste.

Ja inače ne branim nikome da puši, pije, jede, spava ili da mora da se izuva (sem ako nema tonu blata) kad dođe kod mene... u principu je dosta opušteno kod mene... s' tim što se zna koje su granice i svi moji prijatelji to poštuju.

 

Mene ne nervira to, kad je recimo puna sudopera, ali me strašno nervira kad neko histeriše zbog toga što je puna sudopera (jbš. sudoperu, ako te mrzi danas, opraćeš sudove sutra, zašto se potresati oko toga...). Moja doskorašnja curica (koju i danas jako poštujem i uvažavam, čak i još uvek volim) je ponekad dizala strašnu tenziju oko jebenih sudova. 

Pa kad se ja, koji sam invalid (nemam levu šaku) i treba mi 5 puta više vremena od prosečne osobe da operem svo suđe, ne potresam zbog toga, zašto bi se neko drugi potresao?

 

Hoću da kažem da je po mom mišljenju za samostalni život najbolje imati tu ravnotežu blage disharmonije. Ne postoji dovoljna količina nereda koja bi mene iznervirala i koja

 bi me omela da popijem jutarnju kafu. Nisam ja rob nereda, već je nered tu da sačeka na red. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciste ili prljave patike-izuvanje obavezno.

Уколико домаћин инсистира да му се гости изују (што, лично, ПОТПУНО презирем) ДУЖАН је да истима понуди одговарајуће папуче ако их бар мало цени и сматра пријатељима.

Све остало може да се сматра увредљивим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ako imas bele podove koji nisu od plocica :)

Po meni ako nije hladno ili prljavo u stanu nema razloga da papuce budu neophodne.

Mada slazem se da je bolje dati papuce. Mozda se stide carapa, smrada.... :)

Samo znam da kad ja idem u goste uvek radije idem bosa nego da obuvam neke sumnjive patofne :ph34r:

 

A najgore je kad odes kod nekoga ko zivi s babom pa dobijes vunene nazuvke :uhoh: em sto ih odbijem em sto mi se pegla ostatak posete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Уколико домаћин инсистира да му се гости изују (што, лично, ПОТПУНО презирем) ДУЖАН је да истима понуди одговарајуће папуче ако их бар мало цени и сматра пријатељима.

Све остало може да се сматра увредљивим.

Isti slučaj. To mi je tako seljoberski, a u isto vreme kao da mi neko kaže "prljava si" :confused:

Mislim, ne bih gurala patike/cipele u tanjir....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da i to je totalno perverzno , reci gostu koji ti dolazi u kuci ti si jedna prljava devojchica izuj se .

meni je kul da mi se niko ne izuva tj onaj ko chesto dolazi kod mene njemu je opushtenije da se izuje dok ostali smo udju i sjednu .

totalno ne volim kad moram sa nekim da se svadjam i preganjam dal ce da sline obucu ili ne , kao ja mu kazem okej je nemorash da se izuvash a on dotovu u shoku kao ne ne ne ne ja MORAM da se izujem ! :) neizuvanje je mnogo kulje pogotovu leti :)

secam se ovog leta kada sam sa posla otishao prvi put kod devojke na gajbu i sa vrata onako rekao zdravo idem do wc da operem noge mnogo mi smrde :)

bash imam problem sa smrjlivim stopalima kada je vruce stalno moram da ih ribam i perem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro sad nije da je smrad bolji od neizuvanja al kad je napolju neko blatiste nije ipak red... znam sta je idealno resenje! One kesice sto nose po bolnicama, sto imaju lastis oko zgloba :D spolja cisto, cuva smrad unutra.

 

Nego ne znam gde da pitam, jel zna neko sta bi trebalo da dobro rastvara ustajalo ulje? Onako isparilo pa se pretvorilo u zelatinastu masu koja se lepi uzasno i smrduca. Nikako da oribam sudove od toga :( Fairy i Domestos provereno ne pomazu. Sta mislite da mozda iskuvam sve to u nekoj serpi? Bukvalno se samo grebanjem skida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pazi, ne znam kakvi sudovi su u pitanju, pa ne znam da li je okej da ih iskuvas, mislim da bi mozda bilo bolje da ih potopis u vrelu vodu sa Fairy-jem... Ili da probas narodnu varijantu - da ih potopis u sirce i ostavis da odstoje, sirce bi trebalo da nagrize to sa sudova. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego ne znam gde da pitam, jel zna neko sta bi trebalo da dobro rastvara ustajalo ulje? Onako isparilo pa se pretvorilo u zelatinastu masu koja se lepi uzasno i smrduca. Nikako da oribam sudove od toga :( Fairy i Domestos provereno ne pomazu. Sta mislite da mozda iskuvam sve to u nekoj serpi? Bukvalno se samo grebanjem skida.

 

Sipaj malo ulja i ostavi da odstoji jedno mesec dana. :D

 

Šalu na stranu,

Hemija kaže da kiselina rastvara masnoću, tako da bih ja probao sa nekim sirćetom, ali pre toga bih definitivno probao da to suđe skuvam u vreloj vodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napuni sud vodom i kuvaj na laganoj "vatri" sa deterdzentom, izbaci u wc solju, ponovi postupak, zavisno od kolicine masnoce trebace ti 2-3 puta da dovedes u stanje da moze normlano da se pere.

 

A pre svega uzmi kashiku i skini svu masnocu koja moze da se skine mehanicki bez da se grebe (posto ne znam od cega je serpa)...

 

najbolje je uvek koristiti prvo mehanicki a zatim hemijski nacin da se sudovi dovedu u cisto stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee mislim da kuvanje sa deterdzentom ima najvise sansi :D jos samo da nadjem kazan u koji mogu da stanu veliki tanjiri :udri::) radi se o svim tanjirima i escajgu koji imam. Koji je mozda u medjuvremenu Domestos pojeo za ova 3 dana :)

Ako ne pomogne kapiram da je neki Cilit za rerne dobar jer su rerne masne i sprzene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ono to je za neme zver koja jede sve fleke ne znam da je koristim vishe je gledam onako izdaleka sa divljenjem..

ne razumem zasto ne bi mogla ona koristi vrucu vodu one kockice sastvaljene od zrnaca poput mashine sa vesh i verujem da te kockice sabijaju sve neravnine na sudovima bombardujuci ih konstatno tokom celog procesa chishcenja

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, a je l' zna neko gde ima neki dobar usisivač da se kupi (koliko-toliko pouzdan)... šta znam... do recimo 5000 dinara u Beogradu?

Koju biste marku preporučili i da li se isplati kupovati po tezgama ili je ipak bolje ući u prodavnicu?

 

Takođe, I ako neko zna da preporuči neki onaj manji - ručni usisivač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...