Jump to content

Sta najviše volite da pijete?


Melodicus Deathus...

Recommended Posts

Ах, да ... заборавих. У Калифорнији си.

Испио сам пола литре црвеног клакера од јутрос. Право пиће за младиће. Сладуњава навлакуша, само таква.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma stvarno ne znam shta pokushavash da kazesh... Da samo klinci vishe vole pivo od rakije?! Pivo volim zbog njegovog ukusa (naravno, ne svako pivo), a rakiju ne - eto ne svidja mi se ukus. Svaka chast jednoj shljivi koja je bila mnogo slatka, pa mi je zbog toga bila super. Tad sam prvu put chula za tu vrstu - sterlejka. Ali to je bilo samo jednom, a pivo mi je uvek dobro...

Sterlejka? Najgora sljiva za rakiju.

 

Hocu da kazem, i stojim iza toga, da je najgori mamurluk od piva. To ce ti reci svako sa iole iskustva.

To sto si se oroljala od rakije, vise nego od piva, samo znaci da ne znas da pijes. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije tacno, najgori mamurluk je od vina (pogotov losijeg vina) i slatkih i jako aromaticnih zestokih pica tipa pelinkovac (jebe keve) ouzo, gin itd.. whiskey i vinjak su posebna kategorija haha

pivo je milina, to sto ga ti mozda slabo podnosis je druga prica

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije tacno, najgori mamurluk je od vina (pogotov losijeg vina) i slatkih i jako aromaticnih zestokih pica tipa pelinkovac (jebe keve) ouzo, gin itd.. whiskey i vinjak su posebna kategorija haha

pivo je milina, to sto ga ti mozda slabo podnosis je druga prica

Da, da, pelinkovac. Od toga sam se otrovao za docek. Pio pelin i pivo.

 

Ne, od piva je najgori mamurluk, vino nije ni blizu, ono najvise tera na povracanje, pa kad se napijes od vina, ispovracas se i gotovo. Pivo je najzajebanije. Uostalom, svi koje znam tako kazu, tako da nije u pitanju moje lose "podnosenje" piva. Od pivskog kvasca boli glavudza u pm. E sad, sto vama ne ide zestina, nisam vam ja za to kriv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ovde piše o mamurluku:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Hang_over

 

Nigde se ne pominje pivski kvasac. Uzrok glavobolje je u dehidrataciji, koju uzrokuje alkohol, a koja može da bude pojačana nekim nusproduktima koji se javljaju u proizvodnji pića. Pa se tamo objašnjava zašto je od crnog vina posebno jaka glavobolja. Od pivskog kvasca glava ne da ne boli, već isti sadrži nekoliko B vitamina, koji pozitivno deluju na otklanjanje simptoma mamurluka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa od svakog alkohola boli glava, normalno, zbog dehidratacije i svega, ali u nekim alkoholnim picima ima sastojaka koji pojacavaju glavobolju ili mucninu. Jbg, meni ne treba Wikipedia da me o tome uci.

 

Kad popijem istu kolicinu alkohola u pivu i rakiji, od piva me ujutru boli glava od rakije ne.

 

Mada, ni ja nisam vise istreniran kao sto sam nekada bio, jer sam mnogo smanjio konzumaciju alkohola, ali kad vidim koliko se ljudi zali, ne mogu a da ne dodjem do zakljucka da je pivu mnogo opao kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...