Jump to content

Sta najviše volite da pijete?


Melodicus Deathus...

Recommended Posts

У последње време кад циркам, углавном пијем ракију, али квалитетну наравно, лежи ми и немам никакве последице као од некаквих безвезних индустријских жестина. Такође, скоро сам пробао некакав виски који се зове Винчестер, цена је сасвим прихватљива, око 650 динџи, а добар је. За припрему за излазак (за две особе) је савршен и исплатив.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја к'о Фазлија ''мало виски, мало кока-кола''

 

...а тренутно цугам блек злоза ВИНО фром матејевачки виногради!

 

Деда конЗа! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako dolaze topliji dani, shpricer mi je sve miliji i miliji. :D

Inace preko zime, gotivna je kombinacija 0.5 flashice koka-kole, malo otpijete, i sunete unutra dva fitjoka vinjaka i jedan fitjok ruma. Mutjkati dok ne postane negazirano. :D Pije se k'o sok, brzo udara, i ne boli mnogo glava pri jachim litrazhama. ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji navodno neki tzv. 'Rakija Bar' u Beogradu, koji navodno drzi kum mojih (navodno) prijatelja. Tako da sad ljustim neku 'kumovu' orahovacu. Nisam ni znao, nepismen covek, da se i od toga pravi rakija. Mislim, hebe dadaije. Oseca se na dedin oraS :da:.

 

 

P.S. Aj' sad objasni ti njima "walnut brandy". Al' prime se k'o majke kad probaju, ovi zapadno od vodurine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja keva redovno ljusti orahovacu, moram da se hvalim, ali moja keva je expert za pravljenje vrhunskog alkohola. Da ne pricam da imam u svom posedu 150l domace radze koju je ona pravila i koja je sad vec kultna medju beogradskim alkoholicarima! Pola skc-a smo napili jednom prilikom od jednog litra!! Ali je ubedljivo najbolji filing kada gledas iskusne alkose kako se mrste kad je prvi put probaju! I kako pokusavaju da zadrze relax izraz lica, a ne mogu! :)

29 gradi... sta reci? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :) :) :) :)

 

Pa... ko hoce malo?

Eto, ja cu biti vas diler, probate malo, pa kad se navucete 300 kinti kilo! :razz::)

 

Odliveni, moja mama je razvedena samohrana majka, ali nikako raspustenica! Jako fina i pozrtvovana zena sa tim neverovatnim talentom da pravi opak alkohol!

Sto je paradox, jer se napije od dva bambusa! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspustenik/ca nije pogrdan izraz i znaci razveden/a. Mislim da je u pitanju bio redundantan (suvisan sto bi mi rekli) interogativni argument.

 

 

Morao sam nesto da editujem, ispekem pa rekem.

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji navodno neki tzv. 'Rakija Bar' u Beogradu, koji navodno drzi kum mojih (navodno) prijatelja. Tako da sad ljustim neku 'kumovu' orahovacu. Nisam ni znao, nepismen covek, da se i od toga pravi rakija. Mislim, hebe dadaije. Oseca se na dedin oraS :da:.

 

 

P.S. Aj' sad objasni ti njima "walnut brandy". Al' prime se k'o majke kad probaju, ovi zapadno od vodurine.

Nije "Rakija bar" nego "Rakia bar", nema J i nije navodno, nego zaista postoji - http://www.rakiabar.com/

 

A, sto se orahovace tice, ona se ne pravi od samog oraha, vec slicno kao i klekovaca. Stavljaju se zeleni orasi u vec gotovu rakiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, mislis sljiva + oras? Pa sad mi je jos milija...

 

 

Jes', izgleda da je to to.

Da, to je to. Jedino ne znam da li je neko pokusao da doda orahe u neku drugu rakiju, kajsiju, npr.

 

Zaboravih da kazem, kad sam bio klinac deda drzao bostan, a u blizini bostan drzali neki budjanovcani. Jedan lik pricao (ako ne laze, sto je vrlo moguce) da im je jedne godine ostalo toliko lubenica da nisu znali sta ce sa njima, pa napravili rakiju. Kaze da je bila toliko jaka, da je bilo dovoljno par casica da obori sa nogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, sto se orahovace tice, ona se ne pravi od samog oraha, vec slicno kao i klekovaca. Stavljaju se zeleni orasi u vec gotovu rakiju.

Prava orahovača se pravi od zrelog oraha i to samog. Gledao sam ujaka sto puta kad je to pravio. To na kraju ispadne nešto vrlo slično pelinkovcu, samo nije gorko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da kazem, kad sam bio klinac deda drzao bostan, a u blizini bostan drzali neki budjanovcani. Jedan lik pricao (ako ne laze, sto je vrlo moguce) da im je jedne godine ostalo toliko lubenica da nisu znali sta ce sa njima, pa napravili rakiju. Kaze da je bila toliko jaka, da je bilo dovoljno par casica da obori sa nogu.

 

 

Jedna rech. Ubica.

 

Proshlog leta, bio sam sa ortacima na moru. Fora idemo da pijemo mesec dana dok mozemo da gledamo na ochi josh uvek.

Jednog dana, nas trojica pazarili lubenicu, u medjuvremenu se zapili i rekli zjbi lubenicu, idemo po neku rakiju. U prodavnici bacili oko na najjeftiniju lozu, koja se ispostavila da je vise gadna nego jaka, i nije nam bila preterano zanimljiva. Iz zajebancije smo naseckali bukvalno pola one lubenice na sitne krishke i potrpali u flashu, turili na led u frizider i legli da kuntamo. Sledeca dva dana smo se razbijali kao manijaci od iste, znaci nije normalno kako ne moze da se pije ni onako ledeno, posle dva gutljaja ne znas gde su ti muda a gde glava.

Na kraju nam je trener omladinskog fudbalskog tima koji je tu bio na pripremama sa nama, popio skoro pola flashe od toga shto je ostalo od lubenicovache, i chovek inache vrlo otporan na svakojake brlje od rakija, razbio se k'o bulja. Mislim da ce nas izbegavati ovog leta. :D

 

 

Dakle,

lubenica + bilo koja rakija = ubica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...