Jump to content

Čaj i kafa


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

a96961_origami.jpg

Directed by artist Natalia Ponomareva from Russia, here is an amazing project with packaging of tea bags produced under the principles of origami. The bird forms and unfolds gradually while the tea infuses

 

a96961_te.jpg

Designed by Soon Mo Kang

This product and packaging is such a great idea. The type of thing that makes consumers smile and take note

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

tu najmanje čaja ima, ali šta sada :D

 

 

btw, pravim ječmeni čaj. neoljušteni ječam (2-3 supene kašike) na blagoj vatri suvo popržiti dok ne dobije karatkterističan miris. ubaciti u proključalu vodu i kuvati 5 min pa potom smanjiti vatru i kuvati još 5min. Dobro je za pročišćavanje krvi i izbacivanje masnoća od mesnih prerađevina, mliječnih proizvoda...

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Al sam videla potpuno genijalnu spravu za čaj!

 

Ima moja kozmetičarka, pokupila u Engleskoj. Kao tapacirana jastučnica - unutra je postava za debele jakne ili punjenje za jorgan a preko je heklana ukrasna jastučnica na cvetiće :wub: i ima jednu stranu otvorenu tako da se stavi preko čajnika, i drži ga toploggggg satima :haha:

 

Moram napraviti sebi!

 

Ovaj fazon, samo što je njeno kockasto. Unutra je tapacirano :haha:

 

4068466871_cab4672a2c.jpg

 

Hahah:

tea-cozy-sheep.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Voleo bih znati gde ljudi pronalaze te teorije zavere vezane za svaki mogući proizvod :confused: Eto npr. da komercijalni čaj ništa ne valja, a čaj koji se prodaje u prodavnicama zdrave hrane po 10 puta većoj ceni je ništa nego zdravlje :mhihi: Ko plasira sve te priče :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na meru, na meru...

 

@Stolet

 

Taj iz prodavnice zdrave hrane ispadne jeftiniji, ali je budjav nekako . Uporedi gramaže. Takođe , taj iz kesice je suviše samleven, prosušen.... na taj način gubi svojstva i ukus. Ista fora sa cigaretama i motanim duvanom. Podravka se setila da kesice čaja hermetički zatvori u još jednu kesicu zbog očuvanja kvaliteta.

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nis` ne valjda taj iz kesica. Stave svakave korove tamo :haha: a caja najmanje.Zeleni u kesici valja samo od proizvodjaca Fructus.

 

Jebem li ga, na ovom koji ja kupujem je neka beracica caja... Ne znam da l' je Fruktus, al' znam da Milford nije sigurno :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na meru, na meru...

 

@Stolet

 

Taj iz prodavnice zdrave hrane ispadne jeftiniji, ali je budjav nekako . Uporedi gramaže. Takođe , taj iz kesice je suviše samleven, prosušen.... na taj način gubi svojstva i ukus. Ista fora sa cigaretama i motanim duvanom. Podravka se setila da kesice čaja hermetički zatvori u još jednu kesicu zbog očuvanja kvaliteta.

 

Lepo što postoji bar nekakav argument :bigblue: Ali stvarno, ljudi previše veruju kojekakvim bapskim pričama, verujući beskrajno prodavnicama 'zdravlja' jer lepe etikete 'organsko' na sve živo, a iste te prodavnice na svojim policama imaju čips iz Bačkog Maglića, ili npr. kolu u frižideru, proizvode na koje je dignuta hajka odavno, i toj hajci se pridružila gomila zastupnika zdrave ishrane, među kojima je svega šačica onih koji bilo šta znaju o zdravlju i pravim razlozima zašto nešto (ne)treba konzumirati, bitno da postoji ta iluzija da se zdravo hrane, a to je otprilike samo hrana za ego :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih znati gde ljudi pronalaze te teorije zavere vezane za svaki mogući proizvod :confused: Eto npr. da komercijalni čaj ništa ne valja, a čaj koji se prodaje u prodavnicama zdrave hrane po 10 puta većoj ceni je ništa nego zdravlje :mhihi: Ko plasira sve te priče :D

To rekoh oslanjajuci se iskljucivo na svoje culo ukusa ni na kakve plasirane price.... :da: a logicnije je da ce nesamleven cvet kamilice npr imati bolji ukus nego ONO u kesici iz kutije na kojoj samo pise kamilica, a ko zna sta je unutra.

 

Jebem li ga, na ovom koji ja kupujem je neka beracica caja... Ne znam da l' je Fruktus, al' znam da Milford nije sigurno :haha:

beracica je presudila ;)

Edited by ^TK^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li negde u Beogradu da se pazari čaj od kakaoa? Nisam se nešto puno trudio da pronadjem, ali pogledao sam na par mesta i nisu imali, pa ono bilo bi super neko tačno upustvo gde bi mogao da se uputim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel zna neko gde ima da se kupi zeleni čaj na meru, a da nije onaj preskupi iz kuće čaja i da nije onaj bajati iz prodavnica zdrave hrane?

 

Nije na meru, ali najbolji zeleni caj koji mozes kod nas da nadjes, po nekoj prihvatljivoj ceni, je onaj koji prozivodi institut "dr Josif Pancic". U rinfuzi je i dosta je jak, ali veruj mi, mnogo dobar. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам да ли је неко поменуо, али немам сад времена да листам тему до бесконачности... Знате оне чајеве што се продају у "Ушћу" - мислим да се зову "Small Tree"? Заобиђите. Или барем заобиђите воћне. Ја сам, у тренуцима очаја што више нема "Куће чаја", пазарила три врсте воћних - ни једнан нисам направила више од два пута. Једном да пробам, други пут да се уверим да не ваља. Која је то хемија, бого мој.

 

Навикла сам да у "Кући чаја" можеш да поједеш оне сушене воћке што остану кад попијеш чај, а овде тачно осећам да су додавали неке појачаваче укуса/мириса, шта ли... У сваком случају, нешто што не треба да буде у мом чају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...