Jump to content

Čaj i kafa


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

Volim jednostavne cajeve. Crni caj. Indijski caj. Hibiskus. Kamilica. I ponekad onaj aromatizovani sa ukusom tresnje/visnje ili sta je to vec.

Najvise volim caj da pijem kuci u trenucima odmora. Opustim se, gledam kroz prozor i pijuckam.

Mada hibiskus zovem i "radni caj" jer ga najcesce pijem kada radim na kompu.

 

Caj mi se mnogo vise dopada zbog kafe.

Ritual spremanja caja u mom slucaju je potpuno ocekivan i glup, uzmes dzezvu, stavish vodu, stavish kesicu i secjer u solju i sipas vrelu vodu. Big deal. Ali nije u tome stvar. Kada pocnem da pijem caj imam celu solju odmora. U tome je ceo stos. I ne volim da me neko prekida. Ali je lepo piti caj u drustvu. :D

 

Pre par godina sam pocela da praktikujem "caj u pet" foru, da mi popodne dodje neko od prijatelja na caj i keks ili sta vec ima. Jeste "englesko" foliranje, ali je lepo objasniti ljudima da ne mora svako dolazenje u goste da se zavrshi ujutru u 04 kada nema vise piva....

 

Vruca voda i travke. Nije neka filozofija. Ali sve zavisi kako se ko odnosi prema tome.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedaju crnka i plavuša u jedan kafić,

prilazi konobar i pita ih šta žele da popiju.

Crnka: ja ću hibiskus!

Plavuša: A jel' šta ti je to hibiskus?

Crnka: pa to je čaj...

Palvuša (konobaru): Ok, daćete meni jedan hibiskus od nane!

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crni i zeleni su zakon, popijem bar dve sholje dnevno, kupujem ih na meru. Od domacih su lepi rtanjski i od matichnjaka. Kod vocnih cajeva je problem shto to ipak nisu cajevi od susenog voca, vec hibiskus sa malo arome, Al uprkos tome nisam uspeo da odolim caju od crvene pomorandze i djumbira koji sam video na polici u radnji zdrave hrane :D

Edited by GrowlBoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Earl Gray sa kasicicom meda,ni malo mleka niti secera.

 

Cajeve konzumiram svakodnevno tako da imam nekog znanja sta ovde valja a sta ne.

 

Takodje je mnogo dobar i pustinjski caj. A dobar je i od hibiskusa koji ovde pominju ali NIKAKO onaj  iz kesice.  Ko voli gorcinu neka kupi Lincuru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caj on nane i bilo koji MIlfordov! Pijem uglavnom kada sam bolestan ili kada se ocesam k'o Englez pa jedem 'leba, pekmez od sipka i caj :P mmmmmm

 

Nemojmo se zavaravati ipak Lipton pravi bolje cajeve. Milford u sve trpa hibiskus.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...