Jump to content

Disciplin A Kitschme


salebghouse

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Totalna dominacija na novom albumu! Svi koji tvrde da Koja godinama svira jedno te isto, greše! Čovek ima svoj izgrađeni stil, a ovde je to podigao na 11!

Ispade da su mu najslabije pesme (osim Samo Disciplina) singlovi, ali, ovde ima toliko preljepe muzičke dobrote, da ću najverovatnije sledećih nekoliko meseci posvetiti samo ovom albumu.

Pohvale idu i Radeti (ispratili Bucu samo na dva singla, avaj) koji ima svoj "hevi" pečat na ovoj ploči.

Album je ponovo eklektićan miks bluza, najzajebanijeg funka koji mrda kukove i guzove, i onih dab reverb momenata iz London faze. Koja udara sa recitacijom i parolama u epi centar. Za sada mi je samo smešan singl zaboravili rokenrol, i otišli u šoping mol. :haha:

Jedina falinka albuma je grozno kartonsko pakovanje...

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste, pakovanje izgleda malo siromasno, ali jebo diskove cekamo vinil. sudeci po bojicam, izgleda da je neko mladji umesao prste u pravljenje omota:)

 

odlican je album, tek sam ga par puta preslusao pa ce mi trebati malo vremena. rade je ocigledno odlican izbor za bubnjara, muzika opet zvuci strokavo, mozda zbog studija u kome je snimano.

 

jel bio neko na koncertu? trute?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio na koncertu, moji drugari su insistirali da se ide na wolfs hunger to vece, da sam birao birao bih DaK naravno, nisam nikada njih gledao uzivo i voleo bih da iskusim kako je biti na nekom ne metal koncertu.

 

Krivo mi sto niko to ovde ne slusa , tako da ono, ako bih isao isao bih sam, a nesto nisam za tu varijantu .Kapiram tu su, svirace opet tako da ih moram jednom gledati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, jeste jebo diskove, ali kako češ onda da slušaš album dok ne izađe na vinilu? :obrv::haha:

 

Koliko je prostora zauzeo na disku, moraće da bude na dva vinila. Osim ako ne žele da imaju ponovo najtišu ploču na svetu. (uf!)

 

I ja sam propustio koncert zbog posla, ali još bolje, čuo sam da su koncerti kasnili po 2 sata, gledaću Koju i kompaniju u 2016.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, samo je vinil tih, jer ga je nakrcao do kraja. Na disku ništa ne fali zvuku i produkciji, standardna je...

 

Sada nešto razmišljam, Koja je zaista jam manijak, ovi singlovi koji su pre izašli su ili bili kratki, ili malo duži. Samo disciplinu je nakrcao na 10 minuta sada, ali neka, ta je i najbolja od singlova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ploča je zbog trajanja i nabijenosti pesama (vinil je duži za celih 30 sekundi!) na jedan vinil, jedna od najozloglašenijih sa najtišim zvukom, mislim, možeš da pojačaš pa ti bude bolje, ali ono, tiho, tiho...

 

Zato se i uglavnom sada izdaju albumi na dve ploče, ne samo da bi se uzeli novci, već i da bi zvuk bio što bolji, i naravno zbog masterizovanja. kompaktniji je onda zvuk, može muzika da diše. :)

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

ozbiljno. sa dizajnom zvuka nemam veze, kamoli sa pravljenjem mastera. cak ne mislim ni da je to bio jedan od bitnijih razloga za prelazak na cd...ne?

 

za jam se slazem, ponegde je i meni predugacko. cak i na pojedinim koncertima devedesetih dok su recimo izvodili materijal sa cctv-a znalo je da bude malo zamarajuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada si me malo zbunio? Misliš da te ubeđujem da je disk superiorniji format od ploče ili? :redface:

 

Kažem opet, može da bude odlično sa tim jam session momentima, ali može i da podbaci, sve zavisi i od pesme, malo mi je nerealno da pesmu od 3 minuta razvučeš na 15. a ne dešava se nikakva magija. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj jebote Dovla mi je to objasnjavao kad bih se setio svega sta mi je pricao

nesto u fazonu bukvalno imas ograniceno prostora za duzinu pesme i glasnocu zvuka. Sto ti je glasnije i duze to vise prostora i recki zauzima na ploci, zato se ja mislim master za ploce radi odvojeno od mastera za disk, master za disk je u sustini pickin dim, samo pojacas a za plocu je jebanje neko veliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

MASCOM STORE & DISCIPLIN A KITSCHME: Opet.

U sredu 23.12. od 17h do 19h posetite Mascom Store u Čumićevom sokačetu!!!

Obradujte sebe novim albumom "Opet." grupe Disciplin A Kitschme po promotivnoj ceni od 500 dinara.

 

Bićete u prilici da baš vaš primerak potpiše frontmen grupe Koja.

Uživajte u angažovanim, bučnim fanki pesmama koje propituju, opominju i savetuju! Plesni ritam, spektakularni bas rifovi, distorzirana usna harmonika i himnični refreni!

Zabava sa smislom!

To je Disciplina kičme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...