Jump to content

Laptop


Axeanosilas

Recommended Posts

pogledaj na sajtu www.itsvet.com

tamo imas sortirano i po cenama, proizvodjacima...super sajt

 

obavezno procesor core 2 duo, nemoj ni slucajno da uzmes neki dual-core

 

imas na prethosnoj strani onaj MSI koji sam postovao(2.1 ghz, 3gb RAM-a, 512 Nvidia Ge force), on je super za te pare, ovaj moj Dell je takodje ok ali je bolji onaj MSI, a ima ga moj ortak sa grdjevine i kaze da mu sljaka fenomenalno... Mada imao je neki problem sa tastaturom, ali se to lako sredi zamenom BIOS-a ili nekim dodatnim podesavanjima u istom

 

e sad razmisli dobro za te pare mozes da uzmes odlican desktop racunar, proceni sama koliko ti je laptop zaista potreban, ili koliko ce ti biti potreban. Ja moj ne iznosim iz kuce, ali sam ga uzeo na nagovor ljudi iz struke kao nesto sto bih trebao da imam(za konferencije, prezentacije i sl...)

 

E nikako da stignem da ti se zahvalim na savetima. Kupila sam lap top jos pre nekih mesec i po.

 

Asus X59SRseries

 

 

Intel® Core 2 Duo CPU [email protected]

 

HDD 320 GB

 

 

RAM 4GB

 

ATI mobility Radeon : VRAM 512MB

 

Kamerica, bluetooth, wireless i sve te zajebancije.

 

Bombona.

 

 

 

Elem, sto se tice neophodnosti lap-topa. Veruj mi da sam ja pre za to da imam prenabudzen kucni racunar, ali arhitekti je lap-top k'o desna ruka. Bukvalno.:D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nemanja

proveri da li ovo vazi samo za moj tip laptopa ili za sve dell laptopove...

Sto se tice mog laptopa(jeste da niko ne pita, ali opet cenim da ce nekome koristiti), posle 7 dana koriscenja prestao je da radi touchpad i touchpad kontrolna tabla za zvuk(iznad tastature, mala tastatura za pustanje/pauziranje pesama, pojacavanj/smanjivannje tona i sl.)

 

Posle gledanja po nekom forumima i tudjih slicnih iskustava, shvatili smo da je problem u tome sto se kod baterije nakupi staticki elektricitet, tako da je trebalo izvaditi bateriju, drzati 10-ak sekundi dugme za ukljucivanje da elektricitet "nestane"). I sad je sve u redu...

Ovo pricam kako bi ste znali mozda vam nekad bude trebalo, ja cu videti da trazim garanciju i zamenim laptop, jer iako je sve u redu ovo ne bi trebalo da se desava...

Ja znam da je ovo problem kod pojedinih Dellovih racunara, samo ne znam da li kod vecine ili je to samo par pojedinacnih slucajeva(sto verujem da bi vas zanimalo, pa ako saznam javljam)...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dell 1535n-series mada je kod nas u prodavnicama oznacen kao Dell Studio 15 G742-002 a nemam pojma sto?

 

evo imas sve u ovom mom postu

http://www.yumetal.net/forum/index.php?s=&...t&p=1752288

 

jbg ja sad nemam vise problema sa tim, ali desi se da mi ponekad zakuje dugme za eject posto je na touch panelu... znam jos ljudi da su imali problema sa ovim. problem je lako otklonjiv evo kao sto rekoh meni se vise i ne ponavlja osim sto mi zakuje dugme za eject ponekad kao sto sam vec rekao... nemam pojma jbg danas se svi ti laptopovi sklapaju u Kini tako da ti dodje na isto sta god da uzmes :) :)

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ti se raspitaj, eto ja sam imao taj problem, a video sam po nekim forumima da se ljudi zale na to, a zale se jos i na loshe adaptere kod dell-ovih racunara. mada ja sa adapterom nemam problema. moze se potkrasti kod svakog proizvodjaca poneki problemcic koji i nije toliko strasan ali kad se odlucis koji bi laptop uzeo najbolje ti je da izguglas po forumima tudja iskustva sa tim laptopom da znas sta moze da te ocekuje...ili da pitas nekog ko vec ima taj komp kako mu sljaka :D

cekaj, jel imas inspiron ili studio?

jer ako imas onaj sa slike iz posta onda je to inspiron, a ja bih uzeo studio...

 

e da ne znam na koju si sliku mislio onu koju si ti postovao ili onu iz mog posta za koji sam ti dao link. ja ovaj sa tvoje slike nemam(a i ne znam koji je) ja sam mislio da me pitas za sliku u mom postu za koji sam ti dao link?

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Elem, ima nekih 2 nedelje kako uzeh Acer Aspire One D150 u Bordo-crnoj boji, 10.1"

 

To je malo noviji model, tj ima noviju verziju Atoma N280 (koji je zanemarljivo brži, ali ima FSB na 667 umesto 553 MHz, i kao manje troši), hard od 160Gb, 1 giga rama koji sam zamenio sa 2GB, integrisan bluetooth i čitač SD-whatever kartica, wifi , kameru, 3 usba, i ostala standardna govna.

Ima 6cell bateriju od 4400 mAh

 

Tek sam danas uspeo da poinstaliram sve neophodne programčiće...

 

Utisci za sad:

Ekran - lep i jasne boje, rezolucija 1024x600 i nije tako tragična ako malo smanjite font ^_^ Doduše, glossy je, što je lepo ali ne preterano praktično.

Tastatura - kvalitetna je, i da se na njoj kucati pristojno (evo ovaj post kucam na tome), samo ima prostora da bude malo veća, barem kursori koji su premali

Touchpad - meni su svi touchpadovi sranje, pa rekao bih da ovaj nije ni lošiji ni bolji od onih s kojima sam do sad imao dodira.

Kamera - pa, bolja je od one kojiu sam platio nekih 20€, pristojno.

Zvuk bi mogao biti glasniji, npr. neke filmove uopšte ne mogu da gledam bez slušalica jer ne razaznajem govor

 

Brzina rada sasvim pristojna, s obzirom da je mašina koju sam do sad koristio bila na Athlonu 2100+, možda to i nije neko podeđenje, ali imam utisak da sve radi glatko i brzo, mada nisam ga koristio za nešto preterano zahtevno, sem filmova i browsanja, gde nije bilo problema.

 

Takođe lako je dostupna memorija i hard, pa upgrade nije problem (što sam odmah proverio u praksi)

 

Baterija je jedno od pozitivnijih iznenađenja - zaista drži 6 sati kao što reklamiraju. Ponekad može i skoro 7, recimo ako samo čitate knjige. Kad se pušta film onda može da sastavi nekih 4 i po sata otprilike.

 

Dizajn i boja mi se veoma dopadaju, tako da ako vam treba minijaturni comp, ovo je neki best buy u segmentu netbookova (cena oko 35000) glede odnosa cena/mogućnosti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da konfiguracija je super,plus ima i nesto bolju Intel 4500 integrusu za razliku od standardne X3100 :da:

Jes' da nema core 2 duo vec obican dual core al' jebiga idem na budzet varijantu a i realno ne treba mi nista fancy(slabo se igram,uglavnom uobicajene desktop stvari,muzika,filmovi i surf),u svakom slucaju bolje obican dual core nego Keleraba tj Celeron :)

Jedina mana je sto nema VGA izlaz,vec hdmi al' imam utisak da to necu u zivotu koristiti :)

Ma odgovara mi sto je bez OS-a,na njega ce da idu OpenSISE ovaj OpenSUSE linux :)

Razmisljao sam da li da uzmem Asus Eee 1000HD koji kosta oko 270 jura,ali posto nameravam da laptop arcim bar nekoliko sati dnevno pitanje je da li bi me zadovoljio 10" ekran-imam utisak da bi ocoravio,mada gledao sam u Tehnomarket-u isti i to i ne deluje naoko tako lose :)

Inace kada pomenuh Tehnomarket-bili ja buraz i tamo,gledamo pored drugih laptopova i neki MSI u cenovnom rangu od oko 38k din i uze buraz da kucka tastaturu-kada ono jebote ugiba se kao da po papiru stiskas-rekoh sebi kada videh-zajebi MSI :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

asus je zaista mnogo malecki. kao igračka je. i teško je kucati po onoj tastaturici, meni što sam žensko i imam relativno tanke prste, a kamoli za muške šake to nije :) bolu ruke

 

 

za msi si u pravu - za performanse se niko nije žalio, ali materijalizacija im je loša baš.

 

samo da znaš i lenovo će ti se činiti kao da se ugiba ali je u stvari samo elastična tastatura. jbg ne prave više 'vake ja imam T43 ne bih ga menjala ni za brdo karamela :) ne znam kakva je sada ta N serija nadam se da ćeš biti zadovoljan :pivopije: ibm je to, ipak

 

 

edit:

yakuza zbunio si me sa tim procesorima i morala sam da pogledam. pazi ovo piše intel core duo 2ghz. znači duo je unutra, a to je isto što i dual (dual je tip procesora: a evo i objašnjenja).

 

ovo je više bilo za moju dušu :pivopije: zbunila me igra reči moram priznati. dual, duo, duo 2 .. idi begaj tiltujem

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lenovo will be then :pivopije:

Sto se tice procesora koliko sam ja razumeo-razlika izmedju dual core i core 2 duo je u tome sto ovi drugi imaju vise l2 kesa-prvi imaju 1 a drugi 2 mega,a mislim da imaju veci i l1 kes

U prevodu-brzi procesori koji se manje i greju/trose jer su radjeni u manje nm(nanometara)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...