Jump to content

Laptop


Axeanosilas

Recommended Posts

I meni je vreme da uzimam jedan od ovih, a imam blizu 700 jura na raspolaganju, a i nasao sam laptop koji bi mi odgovarao, ali imam 2 zamerke/pitanja:

1. OS je windows XP(sto mi i odgovara), ali sam cuo da ce od sada sve da se radi za Vistu, pa me zanima koji OS da koristim na Laptopu

2. Nema tv karicu :( Ali cuo sam da ima neka fora kao da se kupa ta eksterna tv kartica, ubaci se u usb port, i da tako mogu da gledam TV. Da li je ovo tacno?

 

E da, posto nisam iz BG-a, da li mozete da mi date adrese nekih prodavnica po BG-u, gde bih mogao da pogledam laptopove...

 

da tachno je za oko 40 - 50 e mozes da kupish usb tv kartu

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. OS je windows XP(sto mi i odgovara), ali sam cuo da ce od sada sve da se radi za Vistu, pa me zanima koji OS da koristim na Laptopu

 

 

za te pare se moze naci okej laptop za nezahtjevnije korisnike.sve zavisi sta trazis;)

 

 

sto se ovoga tice, ja bih bila jako zadovoljna da mi je dosao licencirani xp umjesto viste, jer sam umjesto nje morala instal xp (tad kad sam uzimala laptop) jer mi iskustvo s 1GB rama na tom laptopu i nije bilo sjajno, pogotovo kada sam radila u 'memorijski zahtjevnijim' programima. dobra stvar je recovery disk pa se mogu switchati na vistu kad zazelim..

 

s xp-om u prodaji je trebalo prestati krajem juna, al zbog jeftinijih laptopa, MS je odlucio produziti rok do 2010. (ako nemam pogresne informacije, naravno)

ne znam koji je proizvodjac tog koji si odabrao, ali Dell ce ubuduce nuditi downgrade opciju i.e. uzmes lap s vistom i na zahtjev ti instaliraju xp umjesto.

 

ja bih za sada ostala na xp-u;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada sam ga kupovao bio je 2000 e

hp 9420 sa 17 inchnim ekranom 1.8 gh double core i giga rama sa orginalnim xp koji radi odlichno sa giga rama , kompatibilan je za vistu ali totalno nepotrebno je budziti vistu sada ovam laptop kosta oko 50 000 valjda i totalo je dobra kupovina , ima numerichku tastaturu

jedina zamerka je sto imamm problema sa usb 2.0 navodno ne dostaje neki sfotver ali sav softver ovoga sveta tu ne pomaze , ne znam sta je po sredi .

lik i occ-a isto na njemu dizajnira tako da moze se reci da sam totalna faca

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bi da uzmem Lenovo laptop. Ne znam kakvi su ali su dosta povoljni.

Jel koristi neko Lenovo?

 

koristi moj otac, lenovo ThinkPad ~1200e kupljen prije mjesec..prihvatljiva cijena za njegovu konfiguraciju, pravi business laptop, narocito mi se svidja konstrukcija poklopca i tijela.cvrsta plastika, ali je relativno lagan. losija strana mu je nedostatak touchpada zamijenjenog ne tako prakticnom interakcijom, ali mis je, barem meni, ionako prilicno neizostavan, tako da i nije veliki minus. malo me nervira raspored fn i ctrl tipki kod lenovo tastatura..

stabilan je pri radu i do sada nisam imala nikakvih problema ni s zahtjevnijim programima, kao ni s igrama koje su sluzile cisto kao test.

 

iako sam ja uvijek za renomirane proizvodjace poput Dell-a i HP-a, mislim da ti se isplati uzeti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko kupuje Lenovo laptop u Kanadi preko rodjaka ili prijatelja, evo vam popust. Idite na:

www.lenovo.com/ibmeppsales/ca

zatim, ukucajte sifru IBMEPP.

Zatim, pre naplate, ukucajte CAEAUGSALE tamo gde pise eCoupon.

 

Ovaj drugi kupon vazi samo do odredjenog datuma, ali ako hocete da kupita kasnije, mogu vam reci novu sifru.

 

Lenovo laptopovi su dobri, imaju dobar procesor (T8500 i bolje), ali mi smetaju dve stvari: obrnuto Ctrl i Fn dugme, i tastatura koja je mala iako ima mesta za vecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam Acer Aspire sa Intel Core 2 Duo procesorom na 2.0 GHz, 4GB RAM memorije, Nvidia GF 8600GT graficka sa 512MB RAM-a, 320GB HDD. Jedina mana je sto sam dobio uz njega Vistu. Jos cu da ga testiram neko vreme na Visti, pa ako mi se nesto ne svidja instaliracu XP. Do sada radi bez greske i nadam se da ce da ostane tako.

 

Taj i ja imam vec godinu dana i dobro me sluzi, dualboot vista i xp, jedno vreme i leopard.

Fina masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno kupih sebi novi laptop posle duzeg trazenja i razmisljanja. Nasao sam u Nemackoj bruka konfiguraciju za 650 jevreja.

Uzeo sam Acer Aspire sa Intel Core 2 Duo procesorom na 2.0 GHz, 4GB RAM memorije, Nvidia GF 8600GT graficka sa 512MB RAM-a, 320GB HDD. Jedina mana je sto sam dobio uz njega Vistu. Jos cu da ga testiram neko vreme na Visti, pa ako mi se nesto ne svidja instaliracu XP. Do sada radi bez greske i nadam se da ce da ostane tako.

 

U ovaj mi se svidja, amo tako, zanima me bas da li ga imaju kod nas...

 

EDIT:Bojane jesi li ga uzeo kod nas i ako jesi gde, cena...

 

 

za te pare se moze naci okej laptop za nezahtjevnije korisnike.sve zavisi sta trazis;)

 

 

U ja bih ga koristio za sve zivo, ali bukvalno sve... Programiranje, rad u programima(nekim grafickim, tehnickim as AutoCAD, Fotosop...), programi za obradu zvuka, i naravno filmovi, mozda malko igice ali mi to nije vazno, a sem toga ne igram zahtevne igrice...

Mislim, ne znam za sta ti koristis...

 

Evo ovo bu bio taj laptop koji sam nasao, samo sto bih ga uzeo bez OS-a, jedina mana je sto nema tv karTicu, i sto je graficka na 256, ali prezivecu

 

http://www.pakom.com/katalogproizvoda/Opis...x?sifra=9011587

 

Ma sta god da uzmem bice bolje od ovog krsha, ljudi bre moj PC ima 400MHz, da li teba jos nesto da kazem...

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u januaru uze Asus F5VL i prezadovoljan sam...

 

Iako mi služi kao desktop, zauzima mnogo manj prostora, a sve radnje radi.

Sve koje meni trebaju (Quark, Photoshop, Premiere, After Effects - to je od zahtevnijih koje koristim)

 

Kupite jebeno aluminijumsko postolje ako imate problema sa grejanjem masine... košta tipa 2000 din

a mnogo pomaže...

 

up the irons!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Aj' nek mi neko pomogne... Ne znam da li da uzmem Toshibu ili Acer (slichnih performansi)? Nadam se da nece biti ljudi koji ce mi reci da je Toshiba 100x bolja samo na osnovu toga shto su za dotichnu marku chuli mnogo pre (npr za baterije xD).... Tenks in advens! Nadam se da ce biti saveta iz iskustva. Btw, Toshiba je iz A-300 serije, a Acer je Extensa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji Acer , Toshiba nisu nesto , Fudzicu Simens definitivno za izbegavati , HP samo ako uzimas neku High end konfiguraciju , MSI nista posebno , Dell dobri ali sa ocajnom tehnickom podrskom , Lenovo su prilicno dobri , Asus verovatno najbolje resenje ( uz Lenovo ) .

 

Tip of the day : Ne kupuj u Pakomu , nabudzene cene , ponekad zaborave neki kabal , drajvere nikada i ne deju ( 100% ucinak , od 4 laptopa uzeta kod njih ni uz jedan nisu isli )

 

EDIT : Zaboravih Soni , obicno su dobri .

Edited by Planina u pokretu

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto?

ja koristim moj amilo m1451g vec dve godine bez ikakvih problema... a star je otprilike dve i po godine, mozda ni toliko...

subjektivno misljenje . moj cimer ima amilo takodje , ali s' obzirom koliko ga je platio , morao se pokazati bolje . i jos mu se sa vremena na vreme gube modem i zvucna , pa ni jedan operativni sistem ne moze da ih nadje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

sta znam ... mozda je taj problem sa hardverom samo kod ovog modela ili nesto slicno , ali u svakom slucaju , nisam bas preterano zadovoljan performansama .

 

sto se tice hinta , za to nema nikakvog posebnog pravila , a licno mi se cini da je ovako malo preglednije + olaksava selekciju teksta , a i onako je 90% ljudi na forumu nepismeno , pa ne pise ,, neradi '' i sl. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina. ako oces lap top uzmi Lenovo. mozda izgleda malo konzervativno ali od njega ne boli glava. IBM je to.

 

Pa i ne izgleda previshe konzervativno...

Meni je ovo bio najbolji izbor za Laptop...

Koristim Lenovo Think Pad i to iz prilichno dobre X serije i prezadovoljan sam...bukvalno mu josh uvek nisam nashao manu...

Trackpoint je meni jako bolje reshenje od touchpad-a...

Sve perfektno radi,o kvalitetu ne treba raspravljati kada je IBM u pitanju...

Dok se ne prebacim na Mac-a,ovo je idealno reshenje...jes' malko skuplje,ali vredi...

 

Intel® Core 2 Duo L7500 processor 1.60GHz 4MB

2x1GB/ 4GB/PC2-5300 DDR2 SDRAM

160GB (Serial ATA)

12.1''

1024x768XGA TFT

Intel Graphics Media Accelerator X3100

1.35Kg

Integrated Intel PRO/1000 Gigabit Ethernet

USMODEMV.90&K56FLEX (no voice)

Intel 4965AGN

Embedded Security Subsystem 2.0

 

X200-6l.jpg

 

X200-2l.jpg

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre nedelju-dve uzeo Dell 1535n-series( negde je i naziv Dell Studio 15 G742-002..., core2duo 2.0 Ghz sa 2mb kesha, 2gb rama, 250 gb hard, 256 mb graficka ati radeon, ali nije integrisana, i bez operativnog sistema(to mi je bilo vazno) za 55.000

samo je bordo boje, jer im je bilo nestalo crenih, ali ne izgleda lose koliko sam mislio, a i ovi bordo imaju 4 usb porta(za razliku od crnih koji imaju 3) ;)

 

http://www.pcpractic.rs/product.php?id=1979

studio_15_g742-002_red.jpg

Procesor Intel® Core™2 Duo T5750 2.0GHz 2MB FSB667

Memorija 2048MB DDR2 667MHz

HDD 250GB SATA 5400rpm

Monitor 15.4" WXGA 1280x800 Crystal Brite

Grafička karta ATI Mobility Radeon HD3450 256MB

CD/DVD DVD RW Dual Layer

Zvučna karta 16-bit Sound Card

Zvučnici Stereo Speakers

Modem V.92 56k Fax Modem

Mrežna karta 10/100 Ethernet

Wireless 802.11 a/b/g

Operativni sistem Bez operativnog sistema

Baterija 6 cell

Težina 2.78kg

Dodaci i raspoloživi konektori

Fingerprint Reader Nema

Bluetooth Integrisan Bluetooth

Card Reader Integrisan 8-u-1 čitač kartica (SD Memory Card, Memory Stick, Memory Stick PRO, MultiMediaCard, SmartMedia Card, Memory Stick Duo, xD-Picture Card)

USB 4

AudioOut 1

MicIn 1

FireWire (IEEE 1394) 1

ExpressCard slot (34/54mm) 1

Modem (RJ 11) 1

LAN (RJ 45) 1

Analogni VGA 1

HDMI 1

TV Out 1

Web Camera 2.0 MPx

 

 

medjutim u prodavnici sam video za 500 din vise(55.500din) MSI sa jacom konfiguracijom (core2duo 2.1 ghz sa 3mb kesha, 3 gb rama, 350 hard, 512 graficka neitegisana Nvidia GeForce, i sto je najvaznije ima tastaturu kao PC, takodje je bez operativnog sistema), ali ipak uzeh dell je nisam znao nista o MSI laptopovima

 

kao sto rekoh ovaj mi se posebno svideo zbog tastature

 

http://www.pcpractic.rs/product.php?id=1884

gx600px-211eu.jpg

Procesor Intel® Core™2 Duo T8100 2.1GHz 3MB FSB800

Memorija 3072MB (3GB) DDR2 667MHz

HDD 250GB SATA 5400rpm

Monitor 15.4" WXGA 1280x800 Crystal Brite

Grafička karta nVidia GeForce 8600GT 512MB DirectX10

CD/DVD DVD RW Dual Layer Lightscribe

Zvučna karta 16-bit Sound Card

Zvučnici Stereo Speakers

Modem V.92 56k Fax Modem

Mrežna karta 10/100/1000 Gigabit Lan

Wireless 802.11 a/b/g/Draft-N

Operativni sistem Bez operativnog sistema

Baterija 6 cell

Težina 2.8kg

Dodaci i raspoloživi konektori

Bluetooth Integrisan Bluetooth

Card Reader 5-1 čitač kartica

USB 3

AudioOut 1

MicIn 1

FireWire (IEEE 1394) 1

ExpressCard slot (34/54mm) 1

Modem (RJ 11) 1

LAN (RJ 45) 1

Analogni VGA 1

HDMI 1

Web Camera 1.3M Pixels

 

e sad dell je dell, ali ovaj MSI je stvarno dobra ponuda za ove pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da za jedino sto mi se ne svidja kod ovog Dellovog laptopa je sto sto se cd-ovi ubacuju u prorez, kao npr u automobilu, cd se ugura unutra, nije kao na pc-ju, dvd plejeru ili cemu vec

 

@Vitamin ma ja sam iz cacka dosao u bg na koncert, a cale dosao nekim njegovim poslom, ali se mi par dana pre toga dogovorili da tad kupimo komp. I ja zovem i kazu mi nema crnih(do tog dana nisam ni bio svestan da postoji ovaj crveni), a zvao sam sve pc practic prodavnice po bg-u. I ja kazem calu, ma nije vazno uzecemo neki drugi put, a on navalio da tad uzmemo, kao ne fali nista, a jos mu ovi iz prodavnoce javili da je to "lepa i elegantna boja", a i ovi moji ortaci krenuli da potpaljuju, ali mrtvi ozbiljni, i kupismo ovaj bordo/crveni. Ali kao sto rekoh stvarno ne izgleda toliko odvratno kao na slici, caj savise sasvim fino izgleda. A kao sto rekoh ima jedan usb port vise od ovog crnog(zasto, to ni meni nije jasno, mozda kao naknada za ruznu boju)

 

Okacio bih sliku da mi aparat nije pokvaren...

 

EDIT: Za acer sam uglavnom cuo dobre preporuke, ali mi jedan ortak rece da ima acer(calov) i da ga zaobidjem, da on nije zadovoljan...ali mi je preporucio toshibu i HP, aod ovo dvoje ja preporucujem tosibu(bolja konfiguracija za manje pare, nisam zadovoljanHP konfiguracijama za tu cenu)

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem kod hp-a je sto prateci programi ( kontrol centri , dijagnostika i sl. ) dosta guse komp , pa zato ovi jeftiniji i nisu bas neko resenje . tacno je da im je stabilnost jaca strana , ali to sve ide na racun performansi . po meni , opet su najbolji dell , lenovo , asus i soni ( ko ima para za vaio ) . a sto se tice citave acer vs. tosiba price , imao sam priliku da ove druge isprobam , ali nisam odusevljen , sa acerom i nisam bas upoznat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...