Jump to content

Laptop


Axeanosilas

Recommended Posts

Lenovo will be then :pivopije:

Sto se tice procesora koliko sam ja razumeo-razlika izmedju dual core i core 2 duo je u tome sto ovi drugi imaju vise l2 kesa-prvi imaju 1 a drugi 2 mega,a mislim da imaju veci i l1 kes

U prevodu-brzi procesori koji se manje i greju/trose jer su radjeni u manje nm(nanometara)

 

ja sam razumela da je dual core tip procesora a core 2 duo konkretan model nekih proizvođača.

iz onih tekstova sam shvatila da je ista stvar u pitanju.

 

ako sačekaš još malo moći ćeš da pazariš nešto sasvim pristojno za 350 jura :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Hvala brzi Axe... A šta si pazario?

 

 

Akobogda za petnaestak dana trebalo bi ovo da padne :mhihi: Razmišljala sam i o Toshibici jednoj, ali je em skuplja jedno 50 jura, em nije wide screen, em ima neku sranje grafiku (dobro nije sranje, ali nije ni nvidia).. jedino što ima za 80G veći hdd.

 

I nema punu tastaturu a to je za mene prava noćna mora kad krenem da popunjavam excel modele po horizontali pa nabodem neki F umesto broja... Lud'lo.

 

 

 

A isti je garantni rok.. Jel ima neko iskustvo sa MSI serviserima i delovima?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numericka tastatura je horor na laptopovima. Jako je nezgodno jer kad kucas deo tastature sa slovima je pomeren ulevo pa se sva okreces a posto je laptop u pitnaju ne mozes da tastaturu pomeris i prilagodis kako ti odgovara.

Ja imam toshibicu satellite i strashno sam zadovoljna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktor koji svakako nikako ne treba zanemariti je garancija-sto veca to bolja,naravno :D

Problem je u tome sto su delovi za laptop jezivo skupi kao i servis i uglavnom se ne mogu naci u slobodnoj prodaji vec samo kod "ovlascenih" distributera koji i rade servis-istina na netu i drugde se mogu kupiti delovi ali cene nisu opet nimalo naivne

Dakle ako nesto ne daj Boze crke a garancija samo 12 meseci onda je sranje-recimo mom drugaru je na FSC-u pandrknula optika posle nesto vise od godinu dana(a jes' ga vala arcio :rockdevil:),vec kad mu je garancija istekla-i odrace ga za zamenu,jbg jednostavno-desava se

Dell daje 3 godine garancije za sve modele,MSI i Asus po 2,a za ove ostale ne znam-saroliko je stanje :da:

Ja treba da uzmem Lenovo N500-samo da dusmani uplate ostatak honorara :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala brzi Axe... A šta si pazario?

 

 

HP 6735s

 

Ради као сат. Перформансе су сличне, осим што је код овог твог већи монитор и има "праву" графичку, бољу камеру...

Не жалим се, играм Фолаут 3 без проблема, али бих радо поседовао овај...

И цена је ту негде...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko garancije Axe?Godinu dana?

 

Годину, али се може докупити још три за пар хиљада, што ће вероватно и урадити.

 

Такође, што је за похвалу, немам никаквих проблема са драјверима. Терам х64 ХР без проблема.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je. Autonomija mu je oko 2 i po sata (malo jače) sa nonstop uključen wifi-jem (3cell baterija). Dizanje sistema ide brzo (XP Home SP3) jer je na 4 GB SSD, prebacio sam program files u registryju na prvu particiju na 80 GB hard disku. Treba sačekati Windows 7 Final oko 13. jula, pa onda staviti njega na SSD jer radi fenomenalno na istome, što je i normalno, jer se jedini on od Windows OS-a razvija u vreme ekspanzije SSD diskova. Tastatura je vrlo dobra za kucanje, lako se dodaje ram (uskoro ću uzeti 2 GB rama, jedina fora što je jedan od 512 SO-DIMM zalepljen za ploču, pa se izvadi ovaj jedan stick od 512 i stavi se od 2GB memorija i onda prepoznaje samo 2GB jer je to ograničenje atoma, ali je 2GB rama sasvim dovoljno na netbooku). Vrlo je kvalitetan dizajn, wireless kartica hvata sve što može da se uhvati, danas sam baš kod SKC-a hvatao i kačio se na par mreža. :D Ima i express card slot ako treba da se ubaci neki 3G modem ili koje su već preferencije korisnika, takođe ima i priključak za eksterni monitor što je po mom mišljenju veliki plus jer kad odem za houmtaun jednom u tri meseca mogu da zakačim na monitor od recimo 17" netbook radi većeg radnog prostora. Čitač kartica radi normalno. Web camera i mikrofon su solidni, probao sam na Skype-u i na WLM-u. Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan, pošto mi laptop ne treba, a imam dovoljno jak desktop, netbook mi dođe kao super investicija, pogotovo za cenu koju sam ja platio (230e, mislim da je inače oko 280-300 u radnjama). I da, poprilično je lagan, mislim da nema više od 1kg. Ako te još nešto interesuje, pitaj. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao si toliko korisnih informacija da nemam više šta da pitam :pivopije:

 

Pitala sam u stvari za drugaricu koja menja firmu, pa hoće nešto da valja a da joj rame ne otpadne, a kačila bi na monitor kad je u kancu. Pomenula sam joj ovu opciju ali nisam znala nikoga ko je probao... do sada. Txh :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nem' na čemu. :pivopije:

 

Priključi ovo na eksterni monitor, uključi usb tastaturu i miš i skloni netbook sa strane. :D Ja ću ovih dana da dokupim još 2GB rama i da uradim ono što sam rekao gore, da izvadim tih 512 i da stavim 2 GB. Fora je što je baš vrlo pristupačno mesto gde se stavlja ram (bukvalno dva šrafa), a tu je i hard, tako da se i hard može kasnije promeniti za veći ako ima potrebe. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cek zar Win 7 moze da stane tu-mislim da mu treba dosta vise prostora za instalaciju od tih 4 giga?

Inace ja sam digao ruke od netbook-a-jeste primaljiva ponuda i dosta nudi za te pare ali previse je mali ekran za mene,a ja planiram da ga arcim sigurno nekoliko sati dnevno pa i vise-zato cu i uzeti standardan lap koji je dosta komforniji :da:

Inace steta sto nema Bluetooth modul i jedan USB vise kao sto je slucaj sa Asus Eee 1000HD(koji doduse ima i slabiji procesor-Keleraba na 900Mhz,tj u pitanju je Celeroncic na 633Mhz kome je otkljucana magistrala pa radi na 900mhz :opusteno: )

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jeste to što nema Bluetooth, al' mi nije ni potreban nešto, a što se tiče win7, u vlite pre instalacije staviš da Documents and Settings i Program Files folder budu na ovom drugom hard disku i on instalira samo windows folder na SSD-u. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, nisam ga još stavio na atom, tek kada uzmem 2 GB, a mislim da ću sačekati RTM. Ali, stavio sam ga kod sestre na laptop, 1GB rama, CoreDuo procesor (ne core2duo) i radi mnogo živahnije nego XP koji je prethodno bio tamo. A što se tiče atoma i windows 7, gledao sam neke videose na youtube-u i video sam da ništa ne koči ljudima sa default konfiguracijom lenova s10e. Čekam RTM, pa ću javiti kako se ponaša. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj covek-teras XP :D

I velis radi ti Fallout 3 bez problema na toj grafickoj-bese ATI Radeon HD? ;)

Taj model sam i ja razmatrao,cena je vrlo povoljna tipa 40 i nesto hiljada sada :da:

 

Наравно. Никад глиста.

Без икаквих проблема. Као сат. Да, АТИ 3200 ХД који користи до 1,3 ГБ меморије. Десетка подржана.

Препорука.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...