Jump to content

Laptop


Axeanosilas

Recommended Posts

:confused:

 

Well ne znam kako da objasnim. Meni je nezgodno kucati na laptopovima sa numerickom tastaturom, ako je ekran centriran ispred tebe deo tastature sa slovima ti nije na sredini nego pomeren ulevo da bi stao numericki deo, te ruke ne drzis naspram sebe nego su ti i one pomerene ulevo kad kucas. Meni to recimo jako smeta:)

Edited by Сталкерка

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je. Autonomija mu je oko 2 i po sata (malo jače) sa nonstop uključen wifi-jem (3cell baterija). Dizanje sistema ide brzo (XP Home SP3) jer je na 4 GB SSD, prebacio sam program files u registryju na prvu particiju na 80 GB hard disku. Treba sačekati Windows 7 Final oko 13. jula, pa onda staviti njega na SSD jer radi fenomenalno na istome, što je i normalno, jer se jedini on od Windows OS-a razvija u vreme ekspanzije SSD diskova. Tastatura je vrlo dobra za kucanje, lako se dodaje ram (uskoro ću uzeti 2 GB rama, jedina fora što je jedan od 512 SO-DIMM zalepljen za ploču, pa se izvadi ovaj jedan stick od 512 i stavi se od 2GB memorija i onda prepoznaje samo 2GB jer je to ograničenje atoma, ali je 2GB rama sasvim dovoljno na netbooku). Vrlo je kvalitetan dizajn, wireless kartica hvata sve što može da se uhvati, danas sam baš kod SKC-a hvatao i kačio se na par mreža. :D Ima i express card slot ako treba da se ubaci neki 3G modem ili koje su već preferencije korisnika, takođe ima i priključak za eksterni monitor što je po mom mišljenju veliki plus jer kad odem za houmtaun jednom u tri meseca mogu da zakačim na monitor od recimo 17" netbook radi većeg radnog prostora. Čitač kartica radi normalno. Web camera i mikrofon su solidni, probao sam na Skype-u i na WLM-u. Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan, pošto mi laptop ne treba, a imam dovoljno jak desktop, netbook mi dođe kao super investicija, pogotovo za cenu koju sam ja platio (230e, mislim da je inače oko 280-300 u radnjama). I da, poprilično je lagan, mislim da nema više od 1kg. Ako te još nešto interesuje, pitaj. :pivopije:

 

Da nisam uzeo Acer Aspire One d150, bac'o bih oci na taj Lenovo :) Jedina mana je sto ga kod nas nema u verziji sa 6-cell baterijom, mada sam video verziju sa 160 i 250GB diskom... Te su preko tries iljada, ali kontam da ce sve sa 6cell baterijom i dalje kostati ispod 35, plus je Lenovo.

 

I da, taj fazon, ako imas dobar desktop, netbook je sjajno resenje za "drugi" kompjuter, tipa kad negde putujes itd.

Ionako neces na laptopu raditi neki dizajn pa da ti treba velik ekran... (Naravno, glupi dizajneri upravo za to kupuju Macbook Air, ali to rade ne zato sto je to prakticno, nego da bi sami sebi bili cool)

 

Dodatni bonus je sto dok sam tako mobilan, mogu da apsolviram neke prastare igre koje rade u 800x600 :) Mada, ce da probam neke 3D cisto da vidim kako rade...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

desktop je mrtav - ziveo laptop. :)

 

sto kaze baal, uz externi monitor, usb tastaturu i misha, desktop postaje suvisan... ja moj koristim samo za download, a kad dodje vreme da uzmem sledeci laptop, ovaj sadasnji ce da preuzme ulogu downloadera+media playera, a desktop ce verovatno biti poklonjen nekome..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well ne znam kako da objasnim. Meni je nezgodno kucati na laptopovima sa numerickom tastaturom, ako je ekran centriran ispred tebe deo tastature sa slovima ti nije na sredini nego pomeren ulevo da bi stao numericki deo, te ruke ne drzis naspram sebe nego su ti i one pomerene ulevo kad kucas. Meni to recimo jako smeta:)

zato se malo pomeriš u levo i to je to, nije da treba pola metra da se pomeriš nego nekih 10ak santimetara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne vidim neku potrebu sa numerichkom tastaturom,bolje je bez,stedi se plastika za one 10 tipke,a i cenim ga da je vecina navikla da chuka po drugom redu

 

Ја сам бројеве куцао скоро искључиво нумеричком. Ни даље се нисам навикао...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne vidim neku potrebu sa numerichkom tastaturom,bolje je bez,stedi se plastika za one 10 tipke,a i cenim ga da je vecina navikla da chuka po drugom redu

 

 

Uh, ja jedva zivim bez nje. Dodje mi da kupim eksternu ponekad. A na ovom mom lapitopiju imam kao opciju da ukljucim tu tastaturus tim sto su onda brojevi na pozicijama slova j,k,l,u,i... sto je kao prvo nezgodno za navici se, a zatim ako slucajno koristite ta slova za neki tekst...Fuj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moja preklapača se pregrevala, Uruče.. usisavanje ti je najbolje rešenje :da:

tek sam sad video post :)

da li si sama usisala, ili si nosila na servis. dosta ljudi mi je preporucilo da odnesem na servis da mi to lepo ociste, ali me mrzi, ja sam kontao da sam usisam koliko mogu.

 

 

inace numericka kvlt! imaju je msi racunari uglavnom

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isto pitanje... Ne da je umazan nego Bože sačuvaj. Dve godine i zreo za generalno ribanje. Koliko god izduvavala prašinu, susame i mrvice od Plazme komprimovanim vazduhom, sranja se uvek negde zavuku...

 

Imate neki dobar servis da preporučite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionako neces na laptopu raditi neki dizajn pa da ti treba velik ekran... (Naravno, glupi dizajneri upravo za to kupuju Macbook Air, ali to rade ne zato sto je to prakticno, nego da bi sami sebi bili cool)

 

Konacno neko pametan :D Kupish Macbook i skontas da si kupio lepo dizajniran komp koji kosta 5 puta vise nego drugi iste jacine, i onda od muke krenesh svima da se hvalish kako je mac prekul da bi i sam sebe ubedjivao da "ipak nisi bacio 2000e" x)

I naravno, nisi pravi dizajner ako ne koristish Mac. (to verovatno znaci da nemas dovoljno para da bacis da bi isposhtovao trend)

 

Ako neko krene da se sada raspravlja zasto ja mrzim Mac, rekla sam sve sto sam imala i necu ulaziti u rasprave :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm...

a propo mek-a. znam neke ljude ovde koji se bave grafkom, animacijom, montiranjem, snimanjem i svime sto je vezano za video produkciju. kupili su neku zverinu od mac-a i to radi posao fenomenalno. naravno, moze i za manje para da se sklopi pc koji ce isto tako dobro da radi, ali njima se isplati - jer kad "klijenti" vide masinu na kojoj rade, sve to deluje ultra moderno i ozbiljno i voljni su da plate vise. dakle, nije mac za potcenjivanje, jer je i dobra reklama (za firmu koja se bavi tim vizuelnim stvarima), pa moze da se lupi veca cena po satu. isplati se imati macove kad treba da se prikazes klijentu, i to je vrlo merljivo u novcu, bar u slucaju ovih mojih poznanika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj da ga otvaras nista. usisaj gde god imas neke rupe jednostavno, it will do the trick, znaci tastaturu, zvucnik, pozadi gde je kuler, i gde god imas neke rupe samo prisloni usisivac i to je to. s' tim da je meni usisivac bas jak (2,5kW) pa ga nisam ni primakao skroz kad sam pozadi usisavao, drzao sam ga odmaknutim oko 1 cm. mozes i baterij da izvadis i tu malo da usisas, imaju i tu neke rupe :). nema potrebe da otvaras laptop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ова домаћинска варијанта са усисавањем је одлична! Само, ако се одлучите на овај метод, опрез са тастатуром, најбоље би било не прислањати отвор цеви усисивача директно на тастере.

 

Можда знате колико је ваш усисивач јак, али никада не знате колико су вам тастери слаби... Тако сам ја јутрос усисала Фанкшн типку па се роварило по кеси са прашином.

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo crno useless na to hiberniram i isljučjujem ekran i prebacujem na projektor sliku i za Fn mi je vezan i vajrles kud ćeš više... namestila sam. Samo sam se nagutala prašine k'o budala :) Sad ću češće da menjam vrećicu u usisivaču :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...