Jump to content

Šamanizam


Recommended Posts

Pošto se ne sećam da je bila, odlučih da postavim temu o šamanizmu. Možda ima ljudi koji bi rekli nešto o tome, ili se interesuju..a ako nema, nema veze :)

 

Dakle, par osnovnih reči- to nije religija već jedan mistični magijski fenomen koji je sadržan u velikom broju religija. Kolevka šamanizma je Sibir, zastupljen je svuda o svetu i veoma je teško obuhvatiti na jednom mestu sve njegove elemente i ideologiju.

Spreman sam za dublju diskusiju ako se pokaže da ima zainteresovanih..

 

Simbolika, ideologija, rituali, šamanizam u mitologiji..bilo šta.

Ja već imam neke tekstiće o šamanizmu uopšte i elementima šamanizma kod starih Germana, Grka.. ali glupo je da ih ovde postujem, treba diskutovati :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da je offtopik, ali gdEj si bil aman?! :pivopije:

 

Inace, sta znaci rec shaman, shamanizam? Ja cuh da je to iz indije doktor/nadrilekar.... :?: ili po WoW-u, razne rase ljudi i zivotinjki koje kanalisu elementalne energije u nekoliko smJerova....? :ph34r:

 

 

 

Grubo receno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

:pivopije:

 

Pa moguće je da pojam vuče korene iz sanskrita, ali smatra se da je nastao iz korena -ša (š'a je bilo :) ) što znači ''znati''. Dakle, šaman je ''onaj koji zna'' :opusteno:

 

I mogu biti lekari tj. nadrilekari jer je njihova plemenska uloga između ostalog bila i da leče. Stari Sloveni su praktikovali određene šamanske tehnike, sa jednom pečurkom kojoj zaboravih ime.. :)

Kod starih Grka kult Dionisa ima određene elemente šamanizma, a kod Nordijaca to je Seid.

 

Fora je da šaman ulazi u stanje uzvišene svesti (šamanska svest) i onda radi to što je zamislio- posećuje svet mrtvih ili neki drugi, golim okom nevidljivi svet. To radi preko ''Drveta Sveta'' koje se prostire po celom Univerzumu (Igdrasil, Irminsul itd.) ''Stub Sveta'' ili ''Stub Neba'' koji poput kičme probada tri kosmičke sfere (podzemni, svet ljudi i svet Bogova) poznat je velikom broju naroda, pa i Slovenima. Stub Sveta, ''Columna Universalis'', ima ulogu provodnika kojim se kreću putujuće duše šamana ili mrtvih, prilikom uspenja na Nebo ili pak, silaska u Donji Svet..

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Trans je to šamansko stanje koje sam spominjao. Verujem da svi znaju šta je trans. Naravno, i narkomani dolaze do sličnog stanja, ali postoje razlike. Oni ne kontrolišu stanje u kojem su, slabi su. Da bi neko bio šaman, mora da bude veoma jak, pre svega mentalno i psihički. Vizije koje oni doživljavaju mogu slaboj osobi doneti bolest, fizičku ili mentalnu, pa i samu smrt. Posebno na inicijaciji kada se i vidi koliko je kandidat spreman za taj posao.

Kod transa okolina, dakle svi fizički uticaji prestaju da utiču na nas jer su nam čula uspavana. Postoje različite dubine transa a kod onog najdubljeg, vizije koje se doživljavaju ravne su fizičkom, odn. svakodnevnom iskustvu. Nema razlike.

 

Šamani najčešće ulaze u trans preko svog bubnja; bubanj je možda i najpoznatiji element šamanizma, a neka plemena koriste psihoaktivne supstance pride. Naravno, korišćenje tih supstanci nije neophodno, i ne služi za prosto uživanje. U trans možete ući i gladovanjem, nespavanjem, deprivacijom čula.. mada ne bih to preporučivao ljudima.

 

Elem, simbolika bubnja je višestruka. Šaman prvo pravi bubanj u svojim vizijama, od grane Drveta Sveta. Potom pravi fizički bubanj a sam taj čin, koji je pravi ritual, razlikuje se opet od plemena do plemena.

 

Reći ću i da nordijska kosmologija poznaje 9 svetova koji su raspoređeni na 3 nivoa, što dakle pripada onoj osnovnoj matrici od 3 sfere povezane kosmičkim stubom. Psihoanalitički gledano, te tri sfere su podsvest, svest i nadsvest. Kosmološki, to su čitavi svetovi koji donose različita znanja osobama koja imaju moć da ih posete.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Trans je to šamansko stanje koje sam spominjao. Verujem da svi znaju šta je trans. Naravno, i narkomani dolaze do sličnog stanja, ali postoje razlike. Oni ne kontrolišu stanje u kojem su, slabi su. Da bi neko bio šaman, mora da bude veoma jak, pre svega mentalno i psihički. Vizije koje oni doživljavaju mogu slaboj osobi doneti bolest, fizičku ili mentalnu, pa i samu smrt. Posebno na inicijaciji kada se i vidi koliko je kandidat spreman za taj posao.

Kod transa okolina, dakle svi fizički uticaji prestaju da utiču na nas jer su nam čula uspavana. Postoje različite dubine transa a kod onog najdubljeg, vizije koje se doživljavaju ravne su fizičkom, odn. svakodnevnom iskustvu. Nema razlike.

 

Šamani najčešće ulaze u trans preko svog bubnja; bubanj je možda i najpoznatiji element šamanizma, a neka plemena koriste psihoaktivne supstance pride. Naravno, korišćenje tih supstanci nije neophodno, i ne služi za prosto uživanje. U trans možete ući i gladovanjem, nespavanjem, deprivacijom čula.. mada ne bih to preporučivao ljudima.

 

Elem, simbolika bubnja je višestruka. Šaman prvo pravi bubanj u svojim vizijama, od grane Drveta Sveta. Potom pravi fizički bubanj a sam taj čin, koji je pravi ritual, razlikuje se opet od plemena do plemena.

 

Reći ću i da nordijska kosmologija poznaje 9 svetova koji su raspoređeni na 3 nivoa, što dakle pripada onoj osnovnoj matrici od 3 sfere povezane kosmičkim stubom. Psihoanalitički gledano, te tri sfere su podsvest, svest i nadsvest. Kosmološki, to su čitavi svetovi koji donose različita znanja osobama koja imaju moć da ih posete.

da da hvala na ovim informacijama.pa u vezi samog dubokog transa to me jako podseca na neke stvari iz knjiga kastanede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nikada nije utvrđeno koliko je fikcije u Kastanedinim radovima. A i ta struja šamanizma opisana kod njega mi je nekako daleko. Suviše južnjački, mada su južnoamerički šamani prilično moćni.. Više mi se sviđa sibirsko-laponski stil, pa i Seid.

 

Preporučujem ti knjige Majkla Harnera ili Mirče Elijadea, ako te interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nikada nije utvrđeno koliko je fikcije u Kastanedinim radovima. A i ta struja šamanizma opisana kod njega mi je nekako daleko. Suviše južnjački, mada su južnoamerički šamani prilično moćni.. Više mi se sviđa sibirsko-laponski stil, pa i Seid.

 

Preporučujem ti knjige Majkla Harnera ili Mirče Elijadea, ako te interesuje.

 

pa jesu neki od juznoamerickih samana jako mocni.a hvala na preoporuci za ovo dvoje pisaca.nego stari madjari su pre nego sto su prihvatili hriscanstvo imali shamanisticku religiju koja je slicna nekim shamanizmom iz sibira.koliko znas o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, postojao je mađarski šamanizam koji je vukao korene iz Azije, od Samojeda, Burjata, pa i Laponaca. Dakle doveli su ga sa sobom kada su došli iz Azije. Mađarski šaman zvao se ''taltos'' i bio je tipičan šaman sa bubnjem i odećom. Taltosi su doživljavali obrednu smrt prilikom inicijacija (komadanje tela u viziji) što je istovetno azijskim šamanima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel si mislio na neko odredjeno drvo?

 

Paa, u viziji je to dakle kosmičko drvo, a kasnije kada šaman pravi bubanj, nema određenog pravila. Kod nekih, šamanu u odabiru pomažu duhovi pomagači a kod drugih šamani sami biraju drvo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace stvarno se ne razumem u samanizam, dodje mi kao spansko selo :)

Moje pitanje je sledece: Imamo situaciju da se ti samani nekako nadju u transu za zivot opasno stanje, a zasto bi to sebi radili, kada postoje ljudi koji imaju sposobnost da vide buducnost i bez tog transa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš mi reći koji to ljudi vide budućnost bez ulaska u trans? To su možda neke nove tehnike :mrgreen:

U Delfima se proricalo preko transa, germanske seidkone takođe..u Indiji isto vidimo iz Rg Vede da su se određeni služili ekstazom, mada je meditacija na tim prostorima prvenstvena u razvijanju moći.

E sad, arktički i subarktički šamanizam jesu psihopatološki rasvetljeni. Samo življenje u tim polarnim oblastima dovodi do nedostatka određenih vitamina, depresije izazvane dugim i hladnim noćima, usamljenost..to stanje naziva se arktička histerija ili depresija, što je zapravo šamansko stanje svesti. Razlika, ipak, između ovih epileptičara i šamana jeste da prvi ne kontrolišu svoje stanje i ne ulaze samovoljno u trans. To i jeste glavna odlika šamana- oni svesno ulaze u to izmenjeno stanje i kontrolišu ga, tako da po njegovom završetku imaju sećanje na sve što se desilo. Oni upravljaju svojim vizijama. Nema tu rizika po život. To je jednostavno tradicija šamanizma poznata hiljadama godina.

I drugo, šamani ne služe samo da proriču ili leče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš mi reći koji to ljudi vide budućnost bez ulaska u trans? To su možda neke nove tehnike :mrgreen:

U Delfima se proricalo preko transa, germanske seidkone takođe..u Indiji isto vidimo iz Rg Vede da su se određeni služili ekstazom, mada je meditacija na tim prostorima prvenstvena u razvijanju moći.

E sad, arktički i subarktički šamanizam jesu psihopatološki rasvetljeni. Samo življenje u tim polarnim oblastima dovodi do nedostatka određenih vitamina, depresije izazvane dugim i hladnim noćima, usamljenost..to stanje naziva se arktička histerija ili depresija, što je zapravo šamansko stanje svesti. Razlika, ipak, između ovih epileptičara i šamana jeste da prvi ne kontrolišu svoje stanje i ne ulaze samovoljno u trans. To i jeste glavna odlika šamana- oni svesno ulaze u to izmenjeno stanje i kontrolišu ga, tako da po njegovom završetku imaju sećanje na sve što se desilo. Oni upravljaju svojim vizijama. Nema tu rizika po život. To je jednostavno tradicija šamanizma poznata hiljadama godina.

I drugo, šamani ne služe samo da proriču ili leče.

 

Pa ima ljudi, ja citala o tome koji jednostavno mogu da vide buducnost, bilo neko istrazivanje koji su im delove mozdane kore najaktivniji mene to zainteresovalo i ispade da ljudi jednostavno imaju povecanu aktivnost u frontalnoj mozdanoj kori i bez ikakvog transa mogu da predvide nesto ili npr da sanjaju nesto (ali san nije trans, trans pokazuje izrazitu aktivnost neurona u fazonu epilepticnih na elektroencefalogramu, dok u snu postoji drugi tip talasa).

E sada cemu oni to jos sluze?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to zvuči na pobuđivanje ''trećeg oka'' koje se nalazi između obrva. To je zapravo čakra Ajna koja se budi zajedno sa ostalim nižim a kasnije i sa krunskom čakrom kroz meditaciju, tantru itd. To rade jogini, bramani.. Probuđena Ajna dovodi do značajnog povećanja iontuicije, pa i vidovitosti..međutim, to su opasne tehnike. E sad, verovatno je bilo ljudi koji su rođeni tako, nemam pojma.

Šamani su tragači za istinom. Ono što ih razlikuje od ''običnih'' vernike neke religije jeste da oni svojim praktičnim radom potvrđuju sve ono u šta drugi mogu samo da veruju. Njihova plemenska uloga je ogromna- čuvari tradicije, potom, šamani kroz komunikaciju sa duhovima prirode obezbeđuju dobar ulov ili prinos, leče bolesnike ali i šalju bolesti na one koji im se zamere. (Da bi šaman mogao da leči bolest, potrebno je prvo da je primi u sebe i da je sam savlada..), komuniciraju sa precima silaskom u Donji svet ali i sa Bogovima uspenjem na nebo i na kraju krajeva, istražuju golim okom nevidljive sfere i primaju znanja do kojih je nemoguće doći ovozemaljski putem.

Zanimljivo je da su šamani, globalno gledajući, sve slabiji. To i oni sami priznaju. Prvi šaman je bio skoro ravan Bogu, a danas i sami priznaju da su im mnoge mogućnosti uskraćene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto? Koji je to faktor koji ih cini slabijim no u samom pocetku? Valjda, sta ga znam vremenom zanat se pece pa prenosenjem sa generacije na generaciju, oni bi trebalo da postaju jaci?

Ili je mozda to zbog danasnjeg drustva, pre ce neko da ide da leci bolest kod dokotra nego kod samana, pre ce da ode do vidovite zorke... Verovatno su ranije ljudi vise verovali u njih, pa su mozda na taj nacin crpli energiju za svoj rad a danas su mahom zbog slabe potraznje istrebljena vrsta... ovo je neka moja logika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima smisla. Za modernog čoveka oni su samo primitivna zajednica. Opšta modernizacija, gubitak vere u bilo šta osim u novac, sav taj haos koji vlada ljudima danas..možda svi idemo ka konačnom uništenju. Nisu samo šamani ti koji slabe duhovno. Ljudi uopšte sve su slabiji, konfuzniji.

Zaista ne znam šta bih rekao više povodom toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima smisla. Za modernog čoveka oni su samo primitivna zajednica. Opšta modernizacija, gubitak vere u bilo šta osim u novac, sav taj haos koji vlada ljudima danas..možda svi idemo ka konačnom uništenju. Nisu samo šamani ti koji slabe duhovno. Ljudi uopšte sve su slabiji, konfuzniji.

Zaista ne znam šta bih rekao više povodom toga.

 

da slazem se i ja moderni nacin zivota u kome ne postoje nikakav vishi cilj sem materijalne dobiti unistava coveka.potrebno je vratiti se na prirodne vrednosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ondak možemo da nastavimo :D

 

Evo pisaću ukratko o nekim važnijim stvarima u šamanizmu, nešto sam možda već i spominjao..

 

Šamanski bubanj

 

Spomenuli smo bubanj, najpoznatiji šamanski element, kao glavno sredstvo za uvođenje u trans. Njegova simbolika je višestruka a način izrade, pa i sam izgled se u manjoj ili većoj meri razlikuju od naroda do naroda. Zbog ograničenosti prostora, reći ću samo da je najčešće oblog oblika, a da je njegova koža od jelena, losa, konja, ređe neke druge životinje. Neka plemena, popud Laponaca, imaju crteže na bubnjevima, što možemo videti na slici:

Drums.jpg

Na slici ima raznih detalja a često prepoznajemo Drvo sveta, Mesec, zvezde i Sunce...

Naravno, najveći deo bubnja je od drveta. Prilikom inicijacije, šaman doživljava vizije Kosmičkog drveta koje predstavlja centar univerzuma i upravo od tog drveta pravi svoj bubanj. Ovaj simbolizam je veoma važan jer je Kosmičko drvo sredstvo kojim se šaman uspinje u nebeski svet Bogova ili spušta u podzemni svet, budući da se ono proteže po celom kosmosu, čineći njegov kostur. Kosmičko drvo koje obuhvata razne svetove poznato je mnogim narodima. Spomenimo Germane, Slovene i Kelte, kao nama najpoznatije; najpoznatiji je svakako germanski Igdrasil...

Nakon vizije, šaman mora da napravi fizički stvaran bubanj, odlazeći u šumu i birajući drvo. Sam čin se opet razlikuje od plemena do plemena- neki šamani sami odlučuju koje će drvo poseći, a nekada im to određuju duhovi pomagači. U svakom slučaju, čin pravljenja bubnja je pravi ritual pun simbolizma. Kada ga završi, šaman je spreman da koristi svoj bubanj u obredne svrhe. Iako je moguće da on sam udara i izvršava zadatak, najbolje je da ima pomoćnika koji će udarati u bubanj umesto njega jer kasnije, kada bude bio u transu, šaman može izgubiti sposobnost da to radi sa istim kvalitetom. Lupanje mora biti brzo, monotono i nepromenljivo. Intenzitet je, po Harneru, od 205 do 220 udaraca po minutu.

 

Zanimljiv podatak jeste i da šaman oživljuje svoj bubanj prelivajuči ga alkoholom(pivo, votka itd.). Oživljen, bubanj priča šamanu o svom životu- kako je bio drvo, kako je rastao itd.

 

 

 

Jedna od šamanskih tehnika jeste i deprivacija čula. Ako trans definišemo kao proces u kome se čula povlače iz fizičke realnosti i okreću unutrašnjem tj. duhovnom, onda ćemo shvatiti da je deprivacija čula veoma bitna. Zapravo, sve tehnike koje sam spomenuo ranije podrazumevaju u svom procesu neku vrstu deprivacije čula. Zbog toga, između ostalog, šamani izvode svoje rituale noću ili u tami neke pećine ili kolibe. Mnogo je lakše pokrenuti svoje ''unutrašnje oko'' i koncentrisati se na njega ako je ono telesno beskorisno, tj. nalazi se u mraku. Iz tog razloga svi mistici odlaze na usamljena mesta, bila to šuma ili planina i borave tamo za vreme svojih mističnih radnji. Na tim mestima vlada preko potreban mir. Jogini, kao i šamani, za svoja mesta za meditaciju biraju najusamljenija mesta, ona na kojima neće sresti drugog čoveka. Setimo se i Odina koji je često odlazio na udaljena mesta i nestajao po nekoliko dana. Značaj ovoga se najbolje shvata ličnim iskustvom: čovek zainteresovan za šamanizam i duhovno istraživanje osetiće sam po sebi, čim zađe u predeo u kojem se gube tragovi modernog vremena, mističnu atmosferu sila prirode. Shvatiće zbog čega su njegovi preci verovali da drvo, reka, stena, izvor itd. imaju natprirodna svojstva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace stvarno se ne razumem u samanizam, dodje mi kao spansko selo :)

Moje pitanje je sledece: Imamo situaciju da se ti samani nekako nadju u transu za zivot opasno stanje, a zasto bi to sebi radili, kada postoje ljudi koji imaju sposobnost da vide buducnost i bez tog transa?

 

 

ovako je sladje :)

pa i fora je u tome da se shaman nadje u situaciji opasnoj po zhivot, shtavishe pozhlejno je da se nadje shto blizhe smrti jer tim chinom on prelazi granice izmedju svetova shto mu kasnije i omogucjava da lakshe prelazi iz jednog nivoa realnosti u drugi.komadanje tela o kome je govorio Varg predstavlja zrtvu duhovima koji cje mu kasnije popmocji pri lechenju bolesti a to je takodje i nachin da se bolesti apsorbuju u shamana da bi on kasnije bio u stanju da ih lechi.u svakom sluchaju shaman se kroz neku vrstu smrti transformishe, i shto bi neko rekao, dobija nove skillove ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Evo jedan zanimljiv tekst o druidima i nekim vezama sa samanima.

 

Druid as Shaman Priest

 

In the third dimension, there was never meant to be a Soular expression of Priest, as there were for Warrior, Wizard and Thief. Priest was supposed to be a reflection of a function of the first three causes. However, with the splitting of the Realms of Air, Light, and Water, into Air, Earth and Fire, and Water, Priest has tended to represent the third-dimension reflection of the Soular and esoteric dysfunction that occurred in Atlantis during the Sixth Ray (Ideal) of Manifestation.

 

The Priest function, correctly aligned, is often associated with Shamanism. Whether positive or negative in expression, the function of Priest is to serve as a vessel to Spirit and to Consciousness. The Priest, in its purer function, is supposed to stand as a Guardian of the Portal of All Realms, and to embody the interpolation of Group Will.

 

Druids did not employ what we know as Shamans; instead, they relied on Lore Masters.

 

The Druid Lore Master who represented the Priest did not do so as political or social leader; the Lore Master did not attempt to dictate thought or expression, nor try to enforce a moral code of behavior, propriety, balance, or even harmony. The Priest's function was actually far removed from any position of judgment, power, or even opinion. The Priest, as expressed through the Lore Master, was the Voice of the People, and did not support an independent persona with power to affect the mental, physical, or emotional harmony of the Group.

 

The term, and concept, of Shamanism, originated within the Russian culture, was relayed and disseminated within the European culture and eventually infiltrated the American cultural iconography, and tainted the association of the positive magic done by some cultures of the Native American population. The term Shamanism was used as a label to define the magic of the Medicine Man - the Native American equivalent of Lore Master and Healer - but unfortunately carried the taint of being a mysterious, incomprehensible, yet apparently effective practitioner of Magic.

 

In other cultures, there are many forms of Shamanism , defined, developed and recognized in association with their particular cultures. In the Appalachian regions, secret cults have figures who serve so-called shamanistic expression, whose purpose is to "purge" evil from its followers by embodying the evil itself. By attempting to embody this evil for the sake of purging, what those people are actually doing is allowing that unfocused evil to be personified and reflected into the physical dense plane of awareness. Rather than negating the evil, they actually serve as lightning rods to station random, chaotic, and malevolent forces into the third physical dimension.

 

This is not a true function of Priest, or of Lore Mastery; rather, it is an abuse of the Divine ability to interact freely between the Veil of Duality, and of Spirit and Matter. The Being that does not discriminate between the two, nor discriminate between the Light and Dark energies of either form is actually serving as a door-jamb to stellar and cosmic evil.

 

Elder Druids did not hold "office"; as they were a democratic society, and mutually interdependent, they had no sense of delegation between higher purpose and expression. Each Druid had natural skills and particular studies which fascinated him, but no Druid held any particular ascendancy within the Group, and no one Druid represented the "Voice" of the Group.

 

All Druids were equally capable of communicating with the various devic realms; no Druid was singular in his ability to interact and relate with the plant, mineral, or animal kingdoms.

 

Shamans, today, are those who are consigned or delegated to communicate with the various realms, and this is the source of the power and importance that is thrust upon them, which they accept. Thus, rather than serve as functions of Priest, they become the embodied persona of Priest, and this is where imbalance of Community is founded and stationed.

 

The role of Priest needs to be reassessed, and realigned, within the third dimension. With the Soular evolution that has successfully transformed and transmuted Earth and its inhabitants, the function of Priest, particularly for the group, has become obsolete, yet has taken on a tenebrous and destructive life of its own.

 

The symbolism of Priest and Snake are practically entwined, particularly through the lore of Christianity, and we say it is the parable of snake, and its relationship to Humanity, that has become the symbol of Conflict in the third dimension. Those who handle snakes, in shamanistic rituals, are in fact allowing themselves to consort with and to channel the Consciousness of that Duality, only, there is no relationship of Lord and Servant, but rather an equal relationship of a Human that allows himself to express as a Snake, and the Snake is allowed to express as a Human, thus corrupting the Divine Duality of Nature. Human and Snake become One, in these exercises, and corruption is allowed and manifested within the third dimension.

 

Saint Patrick, in his call to exile Druids from Eire, referred to them as the snakes of Ireland, and is remembered for this noble endeavor. By labeling Druids snakes, he uttered the worst form of insult, and declared the greatest challenge he could, and the Druids responded by letting him have his way. The Druids won that battle by letting Patrick win, yet they lost the greater battle by not being able to keep their land free of corruption. To a great extent, they felt that the presence of Patrick already symbolized a snake in their garden, and rather than stay and fight, they abandoned the garden to snakes.

 

Thus, the Spirit of Snake was allowed into the Irish realm, and the consequence has been eternal conflict and a battling between the factions of Irish, amongst themselves, and against the world. The snake of doubt, confusion, and disharmony still resides in Ireland, and it is that snake which must be triumphed over. To live in harmony with the snake is to allow the Darkness of Duality to remain, and keeps the status quo in a fervor of chaos.

 

Druids, and other Magicians, have been very successful in their efforts to control, balance, and harmonize their relationship with this negative consciousness, which is actually a reflection of religion in its most animalistic, debasing form. Shamanism today carries too much weight as being a Spiritual reflection of Divinity, and of communication between the various realms, when it is really nothing more than the iconization and deification of various devic forms at best.

 

The idolatry of animal spirits, or bird spirits, or elemental spirits (the sun, the wind, the rain, etc.) are nothing more than attempts to corrupt and enslave the various devic forms - including that of snake. The snake, itself, is a reptile who serves his own purpose within the Wheel of Life, but whose magical properties and relationship have been devically enslaved to represent a symbol of a holy war that never existed. The snake is not a "dirty" creature, but has been made to appear so through the corruption of shamanistic and exploitative translation, and has enslaved that energy to carry an unusual amount of astral associative power to affect the minds and emotions of all humans within reach of that particular form of expression.

 

It is the form of religion, itself, that certain claims of shamanistic ability have abused the most, and thus created the worst astral and mental associations within the Mind of Humanity. Those modern Priests who abuse their shamanistic relationships are exploiting their own claims of Divinity by claiming to have the ability to receive and interpret the whims and fancies of any and all passing entities within their etheric space. Thus, the priests or shamans, or followers within the group, who fall to the floor and speak in tongues, are channeling, or pretending to, the incoherent, u\unfocused, and chaotic beings with vibrations similarly compatible and unevolved.

 

Humanity, far from perceiving those people as loony or demented, actually embrace them as miracles or signs of Divinity, as they have - or appear to have - the magical ability to perceive and to en-form the consciousness of foreign beings. These are humans who are so conditioned - by virtue of their religion - to think of themselves as at the bottom of the proverbial food chain, and they actually consider it an accomplishment of sorts to be able to channel nonsensical beings of nebulous or questionable origin and purpose.

 

Druids of old who channeled, did so knowing that were channeling Consciousness of compatible vibration, and in alignment with the Divine Plan. The Ancient Druids, before channeling, would specify beforehand the nature of the Consciousness they wished to receive, and would also form or direct a particular issue to be addressed. Unlike modern shamans or Priests, Druids did not simply turn on the faucet and let anything through; they were specific in their intent and purpose, and unlike modern cultists or religious followers, they did not attempt to make a silk purse out of a sow's ear. They used their abilities to discern, and did not idolize that which they knew to be universally correct, and universally available, to anyone who bothered to take the time and trouble to discern the same answers or solutions for themselves.

 

Druids never gave up their relationship with the Mental Plane of Discernment and Thought. This is why they are still prevalent and successful as a Spiritual, rather than religious, group.

 

As Druidism was a Wave of the Past, it is becoming a Wave of the Future.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...