Jump to content

Šamanizam


Recommended Posts

  • 2 months later...

Pre bih rekao da je druidizam danas po Engleskoj hobi sacice zaludjenika i da nije na ravni drevnog druidizma,koji je bio stub religije i morala predrimskih

zapadnoevropskih Keltskih zemalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve Kastanedine fanove...

Dodjoh i do knjige u kojoj se razmatraju njegovi radovi: fikcija ili stvarnost...

Knjiga se zove 'Postoji li Don Huan' - Richard de Mil

Nisam josh uvek stigao da se bacim na chitanje, ali verujem da vredi prochitati, pa ko voli, nek potrazi..

Izdato je na srpskom, tako da se verovatno moze iskopati i po bibliotekama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve Kastanedine fanove...

Dodjoh i do knjige u kojoj se razmatraju njegovi radovi: fikcija ili stvarnost...

Knjiga se zove 'Postoji li Don Huan' - Richard de Mil

Nisam josh uvek stigao da se bacim na chitanje, ali verujem da vredi prochitati, pa ko voli, nek potrazi..

Izdato je na srpskom, tako da se verovatno moze iskopati i po bibliotekama...

 

 

Don Huan, verovatno ne postoji. Ali da li to znaci da je ono sto je Ucenje Don Huana nestvarno, da je fikcija?

Kastaneda je konkretno bio antropolog, to mu je bila profesija, upoznao je dosta shamana, a to ako je izmislio nekog donhuana kako bi stavio samansko znanje u interesatno knjizevno stivo - i nije neki greh, ista lose ili fikcija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Procitajte vrlo vrlo zanimljiv intervju sa africkim shamanom Kredom Mutvom. Nemojte da se zbunite na pocetku, procitajte do kraja jer je vrlo sokantan i zanimljiv intervju sa africkim shamanom:

 

Kredo Mutva (rođen 21 Jula 1921 god) je Južno Afrički šaman iz plemena Zulu i predstavlja “Sangomu” tj. Prenositelja drevnog znanja o Afričkom kontinentu i prave istine koja se vešto prikriva od javnog informisanja. Veoma bistar “Sanussi”, pisac, umjetnik, skulptor I slikar takođe. Poznaje i tečno priča više svetskih jezika a takođe poznaje i puno plemenskih jezika kao i dialekata u Africi.

 

Nažalost, Kredo Mutva predstavlja jednog od ukupno dva "Sanusija" u Africi koji posjeduju drevno znanje o postanku koje se prenosilo stotinama god.

 

Shvatajuci da nema puno toga više da izgubi, odlučuje da prenese svetu poruku koja se čuvala hiljadama god.

 

Ispovijest Jednog Šamana

http://www.galaksija.com/credomutwa.htm

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

kastenada je napisao da je don huan uzimao pejotu to jest odredjenu vrstu kaktusa za dostizanje svojih samanskih transova..saman je kod evropljana "nadri lekar" ili "druid" ali dok "druid" koristi prirodne sile i sakuplja biljke da bi lecio ljude..saman se pogubi u nadi da ce se povezati sa nekim visim silama i pritom uzima pejotu da bi dostigao visa stanja svesti..uz pricu o samanizmu ide i pretvranje u vukove i druge zveri..navodno postoje ocevici koju su videli takva pretvaranja samana :twisted:

 

ko zna na cemu je kastenada bio kad je pisao "ucenje don huana",ja sam procitao negde na netu da je on jednostavno nestao takoreci ispario i da ga godinama niko nije video i ne zna de se nalazi..sad koliko je to istina..stvarno ne znam..i njegove dve ucenice su bile prilicno inspirisane don huanom :) i njihove knjige su bili isto tako popularne kao i ucenje don huana od kastenade..ali one su vremenom isparile..

"munja i zvezda"..mislim da se tako zvala knjiga od jedne od tih kastanadinih ucenica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kastenada je napisao da je don huan uzimao pejotu to jest odredjenu vrstu kaktusa za dostizanje svojih samanskih transova..saman je kod evropljana "nadri lekar" ili "druid" ali dok "druid" koristi prirodne sile i sakuplja biljke da bi lecio ljude..saman se pogubi u nadi da ce se povezati sa nekim visim silama i pritom uzima pejotu da bi dostigao visa stanja svesti..uz pricu o samanizmu ide i pretvranje u vukove i druge zveri..navodno postoje ocevici koju su videli takva pretvaranja samana :twisted:

 

ko zna na cemu je kastenada bio kad je pisao "ucenje don huana",ja sam procitao negde na netu da je on jednostavno nestao takoreci ispario i da ga godinama niko nije video i ne zna de se nalazi..sad koliko je to istina..stvarno ne znam..i njegove dve ucenice su bile prilicno inspirisane don huanom :) i njihove knjige su bili isto tako popularne kao i ucenje don huana od kastenade..ali one su vremenom isparile..

"munja i zvezda"..mislim da se tako zvala knjiga od jedne od tih kastanadinih ucenica..

 

Ne nije. Nisi procitao sve knjige od kastanede jebiga. Pejote i tatula se uzimaju samo u pocetku samanskog ucenja. Mislim da se konzumiranje tih supstanci spominje samo u "ucenju don huana"

Dalje kako se razvija prica, neke stvari se razbistre. Pa preporucujem da procitas ostatak.

 

Drugi krug moci, Unutrasnji oganj etc.

 

tu prica o potrebu za uzimanjem Pejota za pocetak rada. ( ne treba svakom shamanu to )

Dalje prica o tim "pretvaranjima"

Kada kastaneda pita " da li sam ja stvarno postao ptica" huan mu odgovara smejanjem u fazonu " zar je bitno? kod celog tog iskustva tebi je samo bitno da li si ti postao ptica stvarno ili si zamisljao"

Itd. procitaj josh bice ti jasnije sta je kastaneda mislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma trazim ja tu knjigu sto godina nego nikako da je nadjem..procitao sam u citatima i odlomcima prilicno medjutim ono sto sam napisao o samanima ipak stoji jer su tatula i pejota vrlo opasne stvari i ne treba se sa njima zajebavati, pogotovo u pocetku samanskog ucenja to jest u ranoj mladosti..Jer moze svojim razornim dejstvom da osteti toliko mozak,da se "stim i kad nisi na tame", stvarno zapitas da li si se pretvorio u vuka ili u pticu:|) i da te boli savrseno uvo da li jesi ptica ili nisi..Tako kazu neki iskusni ljudi p tom pitanju koje sam ja upoznao a kaze i medicina, pogotovo onaj deo koji govori o stetnosti uticaja teskih i to mnogo teskih prirodnih halucinogena. ako ima toga u medicni a verujem da bi doktori imali dosta toga da kazu po tom pitanju ..pogotovo po pitanju pejote i mozga :)..dovoljno je ..i par puta samoda probas..pa da se vrati u zivotu jos par puta..i to zavisi od doze..a ne daje se samanu ko obicnom coveku :) kako da postane saman onda ..:) ..Koje su doze toga koje je taj saman uzimao na svom pocetku i koliko se tacno puta uzima na pocetku i u zivotu i kad bas nece da krene trans pa da se podmaze malo..:)

 

Jel moze odnegde da se skine ucenje don huana u pdf-u?

Edited by Old School Bastard

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jel moze odnegde da se skine ucenje don huana u pdf-u?

 

Kako ti ide engleski? Mislim da mogu da ti nadjem na engleskom mnogo vise od donhuana?

 

e naso sam ti na srpskom mnogo vise. :)

Kastaneda:

Magija Pokreta

Moc Tisine

Orlov Dar

Orlov dar

Umece sanjanja

Unutrasnji oganj

aktivna strana beskraja

Drugi KRug moci

PRice o moci

 

I za kraj:

Za tebe:

Ucenje don huana

 

Ko voli nek izvoli ja preporucujem. :)

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Konzumacija prirodnih narkotika, tipa pecurke, ajahuaska i sl. je ok ako se radi za ritual, uz adekvatnu mentalnu pripremu pre toga.

Gledao sam jednu emisiju u kojoj je zapadnjak istrazivac probao ajahuasku. U vizijama mu je receno da nije spreman da primi ''informacije'' jer nije spreman, pre svega mentalno. Bukvalno mu je receno da njegov ego blokira sirenje svesti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...