Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

@Sabre: "Relax man, you're too tense." ;)

 

 

pa opusten sam ja (otkud ti ideja da nisam?), samo mi je problematicna ta teza da je na kubi sve super. ne kazem da u kubanskom socijalizmu nema dobrih stvari (zdravstveno osiguranje) i da je gdp per capita jedino sto je bitno, ali ipak kubanci emigriraju u ameriku i evropu, a ne obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa opusten sam ja (otkud ti ideja da nisam?), samo mi je problematicna ta teza da je na kubi sve super. ne kazem da u kubanskom socijalizmu nema dobrih stvari (zdravstveno osiguranje) i da je gdp per capita jedino sto je bitno, ali ipak kubanci emigriraju u ameriku i evropu, a ne obrnuto.

Nisam rekla da je sve super. Puno njih živi u kartonskim kutijama (a to nije super nikako :uhoh: ). Samo da, i pored toga, znaju da žive život. (:

Što se emigracije tiče, u to nisam upućena pa ne mogu da komentarišem, naročito kad nemam argumente :D Prosto ne znam niti se time bavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ljudi ne shvataju da veci standard ne mora da znaci bolji zivot? Zasto svi hrle za tim boljim standardom zivota, kada to neizbezno znaci robotizaciju nacije i gubljenje duha, obicaja, svega. Veci standard ne znaci srecniji zivot. Strasno sam poceo u poslednje vreme da se nerviram oko te stavke i oko toga sto je ljudi ne shvataju.

 

Маркетинг? Пропаганда медија? Да. И Недостижно сервирани гламур, ето.

 

Реалан живот није Холивуд, а грамзивост и похлепа једна је од главних људских карактерних особина.

 

Људи су обичне овце за шишање, медиокритети у глобалу. :da:

 

А наша јадност се огледа у томе колико се из свих напора трудимо ( или труде појединци) из музичке бранше да невешто копирају хај-тек и гламур спотове. Производе нешто, што ни нашта не личи.

Алудирам на турбо ( курво фолк - како се негде назива) ... Па ми смо мала земља, а уз то и сиромашна, факат!

 

Мислим да смо апсолутни рекордери по заступљености квази певаљки и певаца по стопи становника.

Односно ултра комерцијалних музичара. Па тога бре нема ни у Немачкој, Данској, Шведској ...

 

Вееелика велика пошаст ... са енормним утицајем на људску свест, подсвест, психу. :da:

 

- Да, наравно да милиони новчаница не значе срећу.

То ти је као код наркомана ... праг потребе привидног задовољства се све више и више временом повећава.

 

... и онда овердоуз. Прс'о си.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo sam trebao da se odselim...

 

Kad smo bili klinci (prvi razred, eh), jedan nas ortak je ziveo na Novom Zelandu. Jako davno je to bilo. Elem, prelepo ali jebitacno dosadno. On se posle kao rani tinejdzer odselio u Kanadu i tamo mu je bilo do bola.

 

 

Sto se tice Meksikanaca, to je ogromna nacija i jako komplikovana tema. U Meksiku ima preko milion Amera, apropo one diskusije da li Ameri pale negde drugde 'gde je bolje'. Pale, kad im dune (oko 4 miliona Amera zive van Amerike, btw), u Meksiko najradje. Zezanje u Meksiko Sitiju i po obali je fenomenalno.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

glavni problem juzne amerike je to sto su oni rasno izmesani.kastrova vladavina nije bas najbolja jer je komunisticka ali je kastrova vlast bolja od americke dominacije kubom.takodje mogu reci da mi je cavez jako simpatican vodja

 

Skroz sam saglasan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја се просто питам одакле Уго Чавезу толика петља да се курчи. Трипујем се да има неки тајни дил са Америма.

Ко зна шта ће све уследити, да не лупам главу превише ... није све тако једноставно, као што на прву лопту изгледа.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo, ali SAD ima ogromnu mornaricku bazu na jugu Kube sa 2 aerodroma, politickim zatvorom, naseljima i jakim kopnenim obezbedjenjem (vise nego potrebno da se cuva perimetar jedne baze sa zatvorom)! :ph34r::zeleni:

Ameri imaju baze gde god hoćeš. To ne znači da srećnije žive. Bar je to moja poenta bila, a ne ko ima veću moć. Što me podseti, ovi Rusi ne šljive nikog, može im se što jes jes, ali dođu kao dobra protivteža.

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

glavni problem juzne amerike je to sto su oni rasno izmesani.

ne bre, to im je najveca snaga i najbolja stvar koju imaju.

 

glavni problem juzne amerike je to sto im je korupcija u nacinu zivota i deo kulture... nazalost, evropski kolonizatori nisu uspeli da ih nauce da korupcija automatski znaci losije stanje za sve. ;-)

 

kastrova vladavina nije bas najbolja jer je komunisticka ali je kastrova vlast bolja od americke dominacije kubom.

ma da, kako da ne. :rolleyes:

jel zbog toga gomila kubanaca gleda kako da zapali za ameriku? ;)

 

***

 

pusti ti srbiju, ja pitam sta je to tamo moguce sto nije nigde drugo, jer tako je pisalo u tvom postu.

jel mogu ja da odgovorim umesto blondi:

 

u americi, za razliku od srbije, moguce je da vecina stanovnistva zivi zadovoljnim zivotom - iskljucivo od svog legalnog rada. u srbiji to nije moguce za veliki procenat ljudi. 90-ig godina tako nesto nije bilo moguce za 95% ljudi. danas (od kad je dosla demokratska vlast :D ) je situacija mnogo bolja nego pod slobom, ali je u americi jos bolje. i de fakto moze vise da se zaradi i da se bolje zivi nego u srbiji. amerika je drzava liberalne ekonomije koja stimulise privatni biznis, a ne kao u srbiji gde se drzava jos uvek previse petlja u ekonomije, gde privatnike DERU za porez (pa se posle cudimo sto je nezaposlenost mala).

 

sve to da bi se ocuvao socijalni mir u srbiji. a socijalni mir je tesko ocuvati kad ljudi imaju nizak zivotni standard. a imaju nizak zivotni standard jer su drzavu do skoro vodili totalno glupi i nesposobni ljudi kojima je jedini kvalitet bila vestina laktanja, podmetanja i koji nisu bili strucnjaci. sada je situacija samo MALO bolja i sporo napredujemo, zato sto se ljudi i dalje zive u nekom kvazi-socijalizmu. no, sve ce se to promeniti kad trziste rada bude diktirala konkurencija i efektivnost rada.

 

drugo, u americi samo vrlo mali broj ljudi ima mogucnost da bude iznad zakona (i to retko). u americi se postuje zakon i zna se red, pa se tako desava da i vrlo bogati ljudi, direktori i slicne mudonje zavrse u zatvoru zbog mahinacija i nelegalnih radnji. u srbiji je tako nesto jos uvek ne postoji na dovoljnom nivou. jel treba da objasnjavam kako to utice na gradjane srbije?

 

dakle, mozete vi da mrzite ameriku koliko hocete, ali oni su za nas pojam discipline, zakona i reda - sto je osnovnu uslov da se zemlja razvija.

 

 

***

 

 

Kako ljudi ne shvataju da veci standard ne mora da znaci bolji zivot? Zasto svi hrle za tim boljim standardom zivota, kada to neizbezno znaci robotizaciju nacije i gubljenje duha, obicaja, svega.

sta to znaci robotizacija nacije, i navedi mi primer kako to bolji standard zivota znaci "gubljenje duha". ali konkretno molim te, bez neke filozofije..

 

Veci standard ne znaci srecniji zivot. Strasno sam poceo u poslednje vreme da se nerviram oko te stavke i oko toga sto je ljudi ne shvataju.

ma da, samo se ti tesi. mislim, mogu da zamislim koliko se neki covek sa boljim standardom potresa oko tvog misljenja. dok ti budes razmisljao da li ces danas i sutra da kupis deci sladoled, njegovi klinci ce da imaju u startu podeljene mnogo bolje karte u zivotu.

 

***

 

Upravo to. Na Kubi ljudi žive i u kartonskim kutijama pa su srećni i žive život.

izvoli onda. put pod noge, za kubu ti ne treba viza, odseli se tamo i zivi "Srecno" u kartnoskoj kutiji. sta. neces? imas neko opravdanje? nisam ni sumnjao.. ;-)

 

iz udobnosti svoje fotelje ispred TFT monitora, ti pricas o tome kako je neko srecan u kartonskoj kutiji? :) :) stvarno, imas puno kredibiliteta da kazes ko zivi srecno a ko ne. :) razmisli dobro koliko stojis iza svojih reci i koliko smesno deluje takva izjava kad znas da upravo sa te kube ljudi pokusavaju da emigriraju negde napolje.. ti, kao fora, svojim stavom pokazujes kako novac za tebe nije najvazniji. :)

 

u medjuvremenu, uvek se nadje neki "razlog" da se ne odselis na kubu gde ljudi zive "srecno u kartonskim kutijama", i da umesto avionske karte do kube kupis nove martinke, odecu, kopmjuter, sminku i sve ostale atribute ZIVOTNOG STANDARDA koji ti zapravo mnogo vise znace od nekog imaginarnog poimanja "srece u zivotu". paradiras na ovoj temi da bi auditorijumu pokazala kako si ti osoba od "duhovnih vrednosti" koje ne umes ni da definises.

 

sve sto neka osoba kaze o bilo cemu - najvise govori upravo o toj osobi.

 

ovo gore se ne odnosi samo na burzumku (izvini sto su se bas na tebi slomila kola, ali tek na tvom postu mi je prekipelo).

 

 

***

 

To jes', ne znam zašto je beli čovek takav destruktivac (čast izuzecima).

ljudi ostalih boja su jos gori od belaca.. danas je 2008 godina, crnci i arapi seku udove ljudima (i deci) za neke "prestupe", kinezi ubijaju godisnje par hiljada svojih ljudi, po favelama dnevno izresetaju ko zna koliko klinaca. to nisu beli ljudi.

 

Ne volim da pričam o tome ali ni jedan Srbin do sada nije skupio mošnice da se nosi samnom takva kakva sam

a mozda su samo odustali "na finjaka" od tebe kad su shvatili da si mozda dosadna ili, ne daj boze, sebicna? ;-) lako je u drugima videti krivicu za sve.. :->

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da, samo se ti tesi. mislim, mogu da zamislim koliko se neki covek sa boljim standardom potresa oko tvog misljenja. dok ti budes razmisljao da li ces danas i sutra da kupis deci sladoled, njegovi klinci ce da imaju u startu podeljene mnogo bolje karte u zivotu.

vecji standard chakshtavishe kako se povecjava, unesrecjuje zhivot ljudi u jednoj drzhavi...

 

dovoljno je pogledati da shvajcarska, norveshka i shvedska sa najvishim standardom u evropi, imaju i najvishu stopu samoubistava.. kao shto danashnje devojke da prikriju unutrazhnju dekadenciju koriste shminku, tako isto i drzhave..

 

nazhalost, ovo ne funkcionishe obrnuto- gori zhivotni standard ne znachi srecjniji zhivot. mnogo delotvorije je konzervativno i apsolutistichko okruzhenje.

 

a ja svojoj deci i ne zhelim da kupim sladoled. stomakougadjanje je jedno od 8 glavnih zala, a lemargija je njena cjerka.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...