Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Guest Bata Životinja

Gojko, čitaj brate cijelo - većina Hrvata nije glasala za Tuđmana.

 

Muslimani jesu ispali fanatici, ali katolici nisu, i pored Vatikana, ali onog dijela Vatikana koji nije religijska organizacija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako katolici nisu ispali fanatici? Mozda ne na isti način kao muslimani, ali nemojmo zaboraviti nasilno pokrštavanje, Krstaške ratove, inkviziciju, itd. Što se tiče ratova kod nas, to je sve zakuvala Amerika i ostale države kojima nisu odgovarala ujedinjena južnoslovenska plemena. Zavadi pa vladaj je uvek bilo "u modi", a crkva kao crkva uvek nađe načina da se ovajdi u svemu tome.

 

Za mene je vera jedno, religija drugo a crkva nešto sasvim treće. Mogu da budem vernik i bez crkve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Za mene je vera jedno, religija drugo a crkva nešto sasvim treće. Mogu da budem vernik i bez crkve."

 

Upravo,a ni jedan jedini rat nije vodjen zbog vere a cak ni zbog crkve stavise...cak ni krstaski ratovi i razni dzihadi a kamoli ovi nasi ovde...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona ne može da govori da su oni srećni jer ima više od njih?! Kakve to veze ima?

ne izmisljaj nesto sto nisam rekao, ispadas smesan a tvoj pokusaj da mi nesto kao "kontriras" ti je patetican.

 

Kao što na primer ti nikad nisi bio na Kubi u kartonskoj kutiji i ne znaš da li su oni srećni ili ne, možeš samo da pretpostavljaš na osnovu onoga što ti znaš.

da, da vrlo naivno.. hajde malo da relativizujemo i da banalizujemo. kako ti znas da je opasno skociti sa mosta, jel si ikad skocio? nisi, dakle - nisi u pravu kad kazes da je skok sa mosta opasan. vidim da ti logika prosto nije jaca strana, tako da ti predlazem da poradis na tome. :D

 

hajde da vidimo sta su cinjenice:

1. kubanci masovno beze iz te zemlje u potrazi za BOLJIM zivotom i sele se u regione gde im je ocigledno bolje.

2. ljudi se NE DOSELJAVAJU na kubu u potrazi za boljim zivotom.

3. burzumka prica neke besmislice o "sreci u kartonskoj kutiji" u kojoj nikad nije zivela (ali umesto kartonske kutije, lepo vidimo da uziva u blagodetima zapadne civilizacije :D ).

 

to su cinjenice.

 

 

================

 

ti reče da se ratovi vode zbog religije

laz. kao kad bi neko rekao: "sapiens tvrdi da je pedofilija zdrava za decu - kako ga nije sramota".. :)

 

dakle, jos jedna u (beskrajnom) nizu tvojih podmetacina i lazi. jer podmetacine, lazi i pljuvanje sagovornika je JEDINI nacin da sapiens ucestvuje u prici, posto argumenata nema. :)

 

da se podsetimo cinjenice da je crusader rekao:

Koliko bi ratova bilo izbegnuto da nije religije? Još da nema ni nacionalizma i može se reći da bi svet bio dosadan.

 

a nigde nije tvrdio da su SVI ratovi vodjeni zbog religije. stavise, bio je totalno u pravu kad je rekao da su MNOGI vodjeni zbog toga, ali sapiens u zelji da "ponizi sagovornika" je po ko zna koji put uspeo da ponizi sebe do krajnjih granica. to je jako zanimljivo gledati.. :)

 

 

p.s.

crusadere, ne dozvoli da te ovakvi pokusaji skretanja teme odvrate - posto si 100% u pravu sa navedenom porukom. :D sa ovakvim ljudima je veoma jednostavno razgovarati i postaviti ih na mesto gde pripadaju: samo ponovo procitaj svoju poruku na koju oni odgovaraju i sve ce biti jasno. :) u nedostatku argumentacije - jedino im ostaju lazi i podmetacine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Био сам у Београду скоро, сад кад је била она изложба у музеју, и погледао сам те симболе и могу рећи да подсећају на Руне. нпр. Руна Алгиз се често појављује. У питању је врста писма, 100 % сам сигуран.

 

i ja sam uveren da su u pitanju rune

 

 

Po jednom istraživanju svi imamo crnačke krvi jer se smatra da su sve ostale rase potekle iz Afrike pri seobi naroda ali su se menjale u zavisnosti od klime u kojoj se nalaze. Šta znam.

 

dokazano je da je to netacno ali nema veze mrzi me sada da pisem nadugacko o svemu tome

 

nije rasisticki nego je cinjenica. jel si ucio istoriju? u knjizi iz istorije pise da su evropljani bili superiorniji od plemena koje su kolonizovali, sto i jeste cinjenica. da nisu mozda dosli crnci sa superiorom tehnikom, brodovima i naoruzanjem i kolonizovali evropu? nisu. a znas li zasto je to tako? zato sto su evropljeni bili superiorniji (sposobniji, pametniji i organizovaniji), svidajlo se to tebi ili ne.

 

 

hahahahaha!!

ma da, juzna amerika je bila jedno divno mesto, raj na zemlji, gde su urodjenici mucili jedni druge najgorim i najsurovijim kaznama koje mozes da zamislis. na primer, maje su bile toliko okrutni mucitelji da je godine 1500-i-neke, jedan katolicki (! ;) ) biskup franjevac, naredio da se to obustavi - silom! oni su rutinski radili masovna zrtvovanja, ono kao, iz zajebancije, naprave kasapnicu da prinesu zrtve bogovima i slicne gluposti.. :udri: cak je i kanibalizam (inspirisan homeopatijom) je bio rasprostranjen na teritoriji juzne amerike.

 

ma da, kakava crna korupcija!? fini ljudi, plemena juzne amerike - postenjacine. :) ne budi naivan i ne lozi se na iluzije o "zlim belcima, i sjajnim domorocima".

 

imaginos ti si jedan veliki rasista,sto je totalno u suprotnosti sa tvojim globalizmom.ustvari kada bolje razmislim rasizam i globalizam nekako idu zajedno.ja se zalazem za rasnu separaciju ali nikada ni u snu nebi pricao ovako odvratne rasisticke stvari

 

i jos jedna stvar od svega nisi mi odgovorio na glavno pitanje.evo da ponovim pitanje i ovaj put molim te nemoj da ga izbegnes i odgovori mi na njega

 

Jedno pitanje za imagionsa.sta meni moze da ponudi liberalno kapitalisticki demokratski sistem?kakva je za mene korist od tog zapadnog sistema?sta on ima da mi ponudi?jer novac u pitanju?pa meni novac ne treba ja sam duhovni covek i ja zivim za vise stvari.a kakva je poenta novca kada zivis u sistemu u kome nemas besplatno skolstvo,besplatno zdravstvo i u kome moras da radis 12 sati?jer mozda sloboda u pitanju??pa meni ni ta sloboda ne treba uopste.koji ce mi u zivotu sloboda da budem narkoman,sektas,peder,izdajnik svoga naroda,razvratnik,alkoholicar ili sebican covek.meni takva sloboda ne treba i ja bi je rado dao ako ce to da pomogne mojoj naciji.dali mozda zapad ima da nam ponudi nesto u kulturnom smislu ono da cemo se osecati dobro ako zivimo u ispravnom demokratskom drustvu?pa kako da se osecam lepo kada zivim u drustvu u kome vrednosti diktiraju mekdonalds,koka kola,mtv,holivud i ostali korporacioni sljam?kakva poenta svega toga?menjao bi u svako doba svo zlato amerike,sav novac kapitalistickog sveta,sve njihove avione,kamione i besne limuzine,sve kule i gradove vavilonske,svu tu "slobodu",sve pedere,kurve,narkomane,liberale ovoga sveta samo za jednu nevinu arijevsku devojku plavih ociju

 

 

 

 

e sada shvatas zasto me ta pesma pogadja u dushu tako jako

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokazano je da je to netacno ali nema veze mrzi me sada da pisem nadugacko o svemu tome

Tešo, rekoše mi da ćeš da me zgromiš zbog toga, hvala ti što nisi. :D

 

Šalim se naravno, ne znam šta je dokazano, volela bih da pročitam, jer u zadnje vreme svaki naučnik ima svoju teoriju pa više čovek ne zna kome da veruje. Na primer, za Latinsku Ameriku, još uvek ne mogu da se dogovore da li je prvi čovek tamo došao iz Australije, Evrope ili Azije, ili je, pak, oduvek bio tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kalife

Pa koliko se meni cini to vincasko pismo je sakralno kao uostalom i rune :da:

Verovatno je korisceno u obredne svrhe a ne za pisanje knjiga tako da bi mogao da se slozim sa ovim sto si rekao

I naravno da je cirlilica nastala od grckog alphabeta-u srednjovekovnim srpskim poveljama ima isto grckih slova iako je redakcija tzv staroslovenska :bigblue:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ja nikakav vidovnjak, nego se sluzim cinjenicama. a cinjenice kazu da ti sedis u srbiji, koristis internet (privilegiju i luksuz koji ima manjina ljudskog roda), a kuckas o tome kako ljudi zive srecno u kartonskim kutijama na kubi. izvoli, stani iza svojih reci i zivi srecno u kartonskoj kutiji - jer jedino ce tako tvoje reci imati neku tezinu.

 

Pa i na Novoj Gvineji Papunaci zive u dzungli vec hiljadama godina

2008 je a oni orudje prave od kamena,love ili skupljaju hranu i zive u prostim kolibama-samo im jos internet treba da njihov zivot dobije potpuni smisao :)

 

....nije rasisticki nego je cinjenica. jel si ucio istoriju? u knjizi iz istorije pise da su evropljani bili superiorniji od plemena koje su kolonizovali, sto i jeste cinjenica. da nisu mozda dosli crnci sa superiorom tehnikom, brodovima i naoruzanjem i kolonizovali evropu? nisu. a znas li zasto je to tako? zato sto su evropljeni bili superiorniji (sposobniji, pametniji i organizovaniji), svidajlo se to tebi ili ne.

 

A ne bi bilo lose i ti malo da je prostudiras

Kortez je sa sobom imao 500 ljudi a gro njegovih snaga su cinili ogorceni protivnici Asteka poput plemena Tlaskalanaca-bili su njegovi saveznici i bilo ih je pazi sada oko 100000 ratnika plus jos neka plemena-da ih nisu imali pri sebi,Asteci cije su snage bile oko 200k ratnika bi ih razvejali kao plevu :da:

Plus taktika Asteka nije bila odgovarajuca da bi mogli pruziti dostojan otpor-Astecki ratnici su tokom boja isli iskljucivo na zarobljavanje protivnika i retko kada su ih ubijali,sve radi kasnijeg zrtvovanja

Kako je bas pred pad Astecke imperije kernula da hara i epidemija velikih boginja koju su "prefinjeni" Spanci doneli sa sobom,urodjenicka plemena su u toku vojevanja umirala masovno od bolesti

Inace Asteci su veoma vodili racuna o svoje telu i higjeni-postojao obicaj da se kupaju i po nekoliko puta dnevno sto sa Evropom tog vremena sumnjam da je bio slucaj :),a tek da ne pominjem bogstvo,gustinu populacije i sjaj njihovih gradova :)

Preskotovu knjigu u sake o osvajanju Meksika,pa da pricamo :razz:

 

ma da, juzna amerika je bila jedno divno mesto, raj na zemlji, gde su urodjenici mucili jedni druge najgorim i najsurovijim kaznama koje mozes da zamislis. na primer, maje su bile toliko okrutni mucitelji da je godine 1500-i-neke, jedan katolicki (! ;) ) biskup franjevac, naredio da se to obustavi - silom! oni su rutinski radili masovna zrtvovanja, ono kao, iz zajebancije, naprave kasapnicu da prinesu zrtve bogovima i slicne gluposti.. :udri: cak je i kanibalizam (inspirisan homeopatijom) je bio rasprostranjen na teritoriji juzne amerike.

 

Istina i jeste bila divno,dok nisu dosli Evropljani-Kolumbo Indiose naziva najlepsim ljudima na svetu,njihov jezik prijatnim za uho,a njihovu postojbinu rajem na zemlji ;)

Sto se tice masovnog zrtvovanja po tome ipak prednjace Asteci-Maje i Inke nisu toliko praktikovale ljudske zrtve a ako nisi znao Asteci su buducim zrtvama ukazivali neverovatnu cast-jer ipak se oni nude bogovima kao zaloga

Uostalom nisu ni sva plemena Juzne Amerike bili kanibali :da:

 

brazil je pravna drzava, rusija je demokratska zemlja, meksiko je demokratski, na kubi su ljudi srecni u kartonskim kutijama, itd, itd. :) :)

sjajna je ta virtuelna stvarnost. ;-)

 

Brazil je sigurno drzava koja je u mnogo cemu bolja od Srbije-istina tesko je biti bolji od nas :mhihi:

Neko ce reci da Brazil ima favele i sirotinju,ali imamo ih brate i mi-dovoljno je proci pored Delta City-ja ili preko Gazele :)

Cak stavise Srbija sve vise podseca na juznoamericke zemlje gde imas vrlo uzak sloj bogatasa i sjaja i masu sirotinje bez srednje klase :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i na Novoj Gvineji Papunaci zive u dzungli vec hiljadama godina

2008 je a oni orudje prave od kamena,love ili skupljaju hranu i zive u prostim kolibama-samo im jos internet treba da njihov zivot dobije potpuni smisao :)

 

 

 

A ne bi bilo lose i ti malo da je prostudiras

Kortez je sa sobom imao 500 ljudi a gro njegovih snaga su cinili ogorceni protivnici Asteka poput plemena Tlaskalanaca-bili su njegovi saveznici i bilo ih je pazi sada oko 100000 ratnika plus jos neka plemena-da ih nisu imali pri sebi,Asteci cije su snage bile oko 200k ratnika bi ih razvejali kao plevu :da:

Plus taktika Asteka nije bila odgovarajuca da bi mogli pruziti dostojan otpor-Astecki ratnici su tokom boja isli iskljucivo na zarobljavanje protivnika i retko kada su ih ubijali,sve radi kasnijeg zrtvovanja

Kako je bas pred pad Astecke imperije kernula da hara i epidemija velikih boginja koju su "prefinjeni" Spanci doneli sa sobom,urodjenicka plemena su u toku vojevanja umirala masovno od bolesti

Inace Asteci su veoma vodili racuna o svoje telu i higjeni-postojao obicaj da se kupaju i po nekoliko puta dnevno sto sa Evropom tog vremena sumnjam da je bio slucaj :),a tek da ne pominjem bogstvo,gustinu populacije i sjaj njihovih gradova :)

Preskotovu knjigu u sake o osvajanju Meksika,pa da pricamo :razz:

 

 

 

Istina i jeste bila divno,dok nisu dosli Evropljani-Kolumbo Indiose naziva najlepsim ljudima na svetu,njihov jezik prijatnim za uho,a njihovu postojbinu rajem na zemlji ;)

Sto se tice masovnog zrtvovanja po tome ipak prednjace Asteci-Maje i Inke nisu toliko praktikovale ljudske zrtve a ako nisi znao Asteci su buducim zrtvama ukazivali neverovatnu cast-jer ipak se oni nude bogovima kao zaloga

Uostalom nisu ni sva plemena Juzne Amerike bili kanibali :da:

 

 

 

Brazil je sigurno drzava koja je u mnogo cemu bolja od Srbije-istina tesko je biti bolji od nas :mhihi:

Neko ce reci da Brazil ima favele i sirotinju,ali imamo ih brate i mi-dovoljno je proci pored Delta City-ja ili preko Gazele :)

Cak stavise Srbija sve vise podseca na juznoamericke zemlje gde imas vrlo uzak sloj bogatasa i sjaja i masu sirotinje bez srednje klase :)

 

Yakuza, jel si siguran da ne studiraš špansku književnost? Sve ovo smo učili i negde sam već pomenula ovde (što se tiče Latinosa) i drago mi je da ima neko da potvrdi.

 

Samo ne mogu da shvatim da neko određuje svoju sreću na osnovu novca. Po tome, svi mi bi trebalo da se poubijamo od teške depresije što nismo milijarderi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Kako katolici nisu ispali fanatici? Mozda ne na isti način kao muslimani, ali nemojmo zaboraviti nasilno pokrštavanje, Krstaške ratove, inkviziciju, itd. Što se tiče ratova kod nas, to je sve zakuvala Amerika i ostale države kojima nisu odgovarala ujedinjena južnoslovenska plemena. Zavadi pa vladaj je uvek bilo "u modi", a crkva kao crkva uvek nađe načina da se ovajdi u svemu tome.

 

Za mene je vera jedno, religija drugo a crkva nešto sasvim treće. Mogu da budem vernik i bez crkve.

 

pa sama sebi si odgvorila. Crkva je možda vodila ratove, ali ne i religija.

 

Crkva je oko 1000. godine smatrala da je jeres ako bilo ko pomisli da postoje vještice koje lete na metli, jer je to iluzija a 1500. godine je smatrala da je jeres misliti da vještica koje lete na metli nema. Kakve to ima veze sa hrišćanstvom... pa nikakve...

 

 

imaginos ti si jedan veliki rasista

 

udri Tešo!

 

 

-----------------

 

a nigde nije tvrdio da su SVI ratovi vodjeni zbog religije. stavise, bio je totalno u pravu kad je rekao da su MNOGI vodjeni zbog toga

 

ah, prođe još jedan dan sa gluperdom Imaginosom...

 

''Koliko bi ratova bilo izbegnuto da nije religije? Još da nema ni nacionalizma i može se reći da bi svet bio dosadan.''

 

Da, riječ ''MNOGI'' se definitivno pominje u ovoj rečenici, to samo ja ne vidim gdje.

 

Ono što se pak pominje u rečenici jeste da bi svijet bio dosadan(bez-ratan) bez religije i nacionalizma.

 

ERGO: religija i nacionalizam su jedini uzroci ratova.

 

Što je naravno glupost u koju samo gluperda imaginos može da povjeruje.

 

 

 

 

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sama sebi si odgvorila. Crkva je možda vodila ratove, ali ne i religija.

 

Crkva je oko 1000. godine smatrala da je jeres ako bilo ko pomisli da postoje vještice koje lete na metli, jer je to iluzija a 1500. godine je smatrala da je jeres misliti da vještica koje lete na metli nema. Kakve to ima veze sa hrišćanstvom... pa nikakve...

 

Da, samo me posle mrzelo da ispravljam post. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ne mogu da shvatim da neko određuje svoju sreću na osnovu novca. Po tome, svi mi bi trebalo da se poubijamo od teške depresije što nismo milijarderi.

"Trenutno me najviše zanima kako doći do Buenos Ajresa za jeftine pare."

 

И ја бих волео да могу да отпалим код мојих, у Канаду, да видим фамилију. Али немам новца за карту. То ремети једну моју потребу. Део мене није срећан. Материјално може да кочи духовно.

Део среће за људе модерног начина живота је заробљен у новцу. Пара може да лечи, улепша физички, оплемени дух и тело, релаксира - али и да убије, подмити, помути вид итд. Кинта сама по себи није ни црна ни бела, већ је онаква каквом је учини човек који њом располаже.

 

Људи који живе у картонској кутији најчешће због немаштине немају ни основне услове за здрав развој личности. Телесно здравље и ментално здраву породицу. То су основни предуслови среће за тебе, мене и свакога ко има више од пола мозга. Како можеш да станеш иза нечије изјаве да је могућ срећан живот у картонској кутији (не буквално)? Тако што линијом мањег отпора не идеш на разумевање туђег стања већ само афирмативно мрднеш главом када такав човек крене да лаже себе да је срећан.

 

Јер, срећан је и алкос који се укока испред драгстора и ваља се у сопственој бљувотини док му деца из краја везују стидне длаке за бандеру. По објективним параметрима среће - балансу између духовног и материјалног - тај човек ће увек бити будала и на нижем социјалном и менталном степену.

 

На крају, погледај само да ли би се удала за некога ко живи у кутији Самсунга од 50 инча. Да будете здрави и да се волите. Зашто не би? Зато што за своје потомство желиш сигурност. Духовну и материјалну. Баланс. Живот са што је могуће мање турбуленција.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
И ја бих волео да могу да отпалим код мојих, у Канаду, да видим фамилију. Али немам новца за карту. То ремети једну моју потребу. Део мене није срећан. Материјално може да кочи духовно.

 

tačno. Da nije bilo materijalnog ne bi ni otišli u Kanadu.

 

Људи који живе у картонској кутији најчешће због немаштине немају ни основне услове за здрав развој личности.

 

osnovni uslovi su osnovni uslovi a Kanada je Kanada

 

 

Део среће за људе модерног начина живота је заробљен у новцу. Пара може да лечи, улепша физички, оплемени дух и тело, релаксира - али и да убије, подмити, помути вид итд. Кинта сама по себи није ни црна ни бела, већ је онаква каквом је учини човек који њом располаже.

 

sad bi ti Varg rekao da ti je to zato što ne znaš sam da nacijepaš drva i napraviš brvnaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zašto su ratovale Sparta i Atina?

 

U kom ratu?

 

 

to je sve zakuvala Amerika...kojima nisu odgovarala ujedinjena južnoslovenska plemena.

 

Ameriga je i napravila ta ujedinjena juznoslovenska plemena, red je i da razbuca :pivopije: .

 

ili je, pak, oduvek bio tamo.

 

Oduvek sigurno nije. Posto jos niko nije dole nasao ljucki les (fosil) stariji od par desetina tisuca godina. Za razliku od ostatka sveta gde imas fosile stare stotine tisuca godina. Ovih Homo Sapiensa. Mi mu dodjemo Homo Sapiens Sapiens, mi smo novi, svega par desetina tisuca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i drago mi je da ima neko da potvrdi.

 

Sha, evo , potvrdicu i ja. Medjutim ni imaginos nema krivo, vizavi juzne ti Amerige (i srednje). Ako nisi bio 'gornji' najebase ti se ovi drugi dadaije. 'Donji' si. Iz tog razloga je armija srednje i juzno Amerigosa stala na spansku stranu (ali samo u pocetku jel'da) jer su kontali da ce se resiti ovih Maja , Inka i Azteka, napasti. Sjasi Kurta da uzjase Murta.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Trenutno me najviše zanima kako doći do Buenos Ajresa za jeftine pare."

 

Људи који живе у картонској кутији најчешће због немаштине немају ни основне услове за здрав развој личности. Телесно здравље и ментално здраву породицу. То су основни предуслови среће за тебе, мене и свакога ко има више од пола мозга. Како можеш да станеш иза нечије изјаве да је могућ срећан живот у картонској кутији (не буквално)? Тако што линијом мањег отпора не идеш на разумевање туђег стања већ само афирмативно мрднеш главом када такав човек крене да лаже себе да је срећан.

 

Јер, срећан је и алкос који се укока испред драгстора и ваља се у сопственој бљувотини док му деца из краја везују стидне длаке за бандеру. По објективним параметрима среће - балансу између духовног и материјалног - тај човек ће увек бити будала и на нижем социјалном и менталном степену.

 

На крају, погледај само да ли би се удала за некога ко живи у кутији Самсунга од 50 инча. Да будете здрави и да се волите. Зашто не би? Зато што за своје потомство желиш сигурност. Духовну и материјалну. Баланс. Живот са што је могуће мање турбуленција.

 

To što bih ja do Buenos Ajresa, a ne mogu ne znači da me bedači ta činjenica tako da ne vidim poentu citata. Radiću na tome da odem, naravno ako može za jeftine pare. :D Ako ne može, pa nije crk'o Pantelija. Život je borba, a ja sam ratnik.

 

Drugo, vi se zalepiste za kartonske kutije bukvalno. U pitanju su kućice koje su tako siromašno opremljene (krevet, frižiderčić, televizor, sijalica, sto i malo kupatilo) da se spolja, pa ni iznutra ne razlikuju mnogo fizički od kutija. Tako inače prave svoje kuće, četvrtasto, što je uslovljeno klimom. Ne kažem da nemaju sapun, ali nemaju internet, kola itd... Nisam govorila o ljudima koji umiru od gladi na ulici...

 

Alkoholičari nisu srećni ljudi, odakle ti to da su srećni? Kao što ni narkomani nisu srećni. Neko seče vene, neko se obesi odmah ili baci sa krova zgrade, a neko se alkoholiše ili drogira. Cilj i jednih i drugih je isti jer to su osobe sa problemima, a pri tom beže od rešavanja istih upravo na malopre pomenute načine. Od problema se ne beži, oni se rešavaju.

 

Taj što živi u kutiji verovatno mi ne odgovara pre svega intelektualno pa ne bismo imali o čemu da pričamo jer, nažalost taj neko nema uslov da se razvije. To je uostalom nebitno za ovu temu iako vidim da me ovde na forumu udadoše već nekoliko puta. :) Isto tako se gadim dođoša i mafijaša. Takvima ni pare ne pomažu, što se mene tiče jer mogu biti istog intelektualnog nivoa kao pomenuti lik iz kutije.

 

Po ko zna koji put ponavljam: ako neko loše materijalno živi, to ne mora da znači da je u potpunosti nesrećan. Pa znate li koliko bi bilo samoubistava onda? Po podacima, više od polovine svetskog stanovništva je siromašno. Sad računajte...

Ima jedan lep citat "In the depths of the winter, I found in me an invincible summer."

 

Svaki čovek koji uspe da nađe sreću u svom životu, bez obzira kakve mu je karte sudbina dodelila je pobednik.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Život je borba, a ja sam ratnik. Od problema se ne beži, oni se rešavaju.

Svaki čovek koji uspe da nađe sreću u svom životu, bez obzira kakve mu je karte sudbina dodelila je pobednik.

ово су фразе некога ко је водио миран и спокојан живот. свакако ти желим да те иста срећа прати и у будућности. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

BeograCki pobednik.

 

Nego sestro slatka, da tebi chicha objasni jednu stvar. Kuba je ok (ako imas orasa), ali prava sreca je odma tu malo severnije i/ili malo vise istocnije i jugoistocnije. Znaci Florida i Bahamska ostrva gori, ili ako hoces (jugo)istocno, Karibi. Kakva crna Kuba. Dok se ne vrate Ameri na Kubu, nema nista od toga. Citava ta legenda o Kubi je legenda iz predratne Kube. One americke. Eeee, tada je tamo bilo suludo zezanje, i nisu dzaba Havanu zvali Parizom zapadne hemisfere.

 

 

Inace, dabogda zavrsila, pored tih studija koje sad studiras, i medEcinu pa otisla na Kubu. Pa ti tamo plata ko i postaru. Pazi sad, ti spikas latinski i remontiras arterijsku srcanu pretkomoru (recimo) na dnevnoj bazi, a ovaj baja za iste pare razvozi postu. Idi, begaj.

 

 

Mogo si kazes "u drugom peloponeskom". Ne treba link, fala. Nije ono da su se Spartanci i Atinjani karali jedared, pa mos' da kas' "znas ono kad su ovi ratovali". Kad bre ti nisu ratovali izmedju sebe. Jednom u 4 godine za vikend?

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...