Jump to content

Spock's Beard


Totamealand

Recommended Posts

Kakav idiot.

 

Pa cekaj, jel' jesi strucnjak za tu materiju? Je li to toliko bitno (da li je prog rock ili prog metal)? Jel razlika neka dramaticna? Da li znas da nas uputis u tu neku dramaticnu razliku. Ako ne, onda voljno.

 

 

Drugo, DT je sebe godinama nazivao prog rock bendom, ali eto sada se koriste i metal etiketom jer su uvideli moze biti da je to popularnije medj omladinom, takva nekakva kvalifikacija. Ono sto je najbitnije je da je to potpuno sve nebitno. Sem likovima cija je jedina satisfakcija u zivotu sto kapiraju dramaticnu razliku izmedju prog rock-a i prog metala, jebote.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je pocelo tako sto si rekao da te je SB smarao na koncertima DT-a. Sto je ok, tvoje pravo da slusas sta hoces, samo smo rekli, neko je to jos spomenuo, da SB bas i nema nekih slicnosti sa DT. Ja se ne opterecujem zanrovima i najmanje time da li neki bend svira metal ili rock, samo sam morao reci da postoji razlika izmedju ova dva benda. Spock's Beard je izrazeno prog rock, a Dream Theater izrazeno prog metal, sta god oni govorili za sebe. Pocevsi od vokala- LaBrie je tipican metal vokal pa do gitarskih rifova, zestine same muzike itd. Saglasan sam da imaju puno rock elemenata ali to ih opet razlikuje od bendova poput Spock's Beard, Neal Morse, The Flower Kings, Genesis, ELP. Valjda je ta razlika ocigledna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je pocelo tako sto si rekao da te je SB smarao na koncertima DT-a.

 

No dobro, izvinjavam se. Smarali su me i sta sad. Nije poenta da su me smarali zato sto su drukciji (kako bi neko mogao da zakljuci iz tvoje teze, jer hej ovi su prog-rock a ovi drugi prog-metal). Smarali su me neinventivnoscu, nastupom (nemaju nikakav nastup, banda starcuga i ono guys next door), olinjali su...Nikakvo intrigirajuce sviracko umece, nikakvi sjajni aranzmani. Sve vec vidjeno i cuveno. Tako da su me smorili. Nista zato, SB je 'moj najbolji drug'. Salim se, nista protiv njih, ali moradoh da uteknem par puta. U stvari, ne treba ni da ulazim pre zvezda veceri. Ne pamtim da sam ikad u zivotu cuo neku predgrupu koja je kasnije postala glavna grupa, ono kao, the shit. Ko nema status zvezde veceri relativno rano u karijeri (prvi -drugi album) nece ga most likely nikad ni imati. Mene je samo iznerviralo sto si na moju dzangrizavost odgovorio svojom (ko da je bitno sto SB nisu prog-metal, nisu ni ABBA pa ih obozavsam dan danas, jer TO sto rade, RADE jebitacno). Capisce? Ziv bio :pivopije:, dabogda ti SB svirali u avliji za slavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
"Great news. We have finally finished mixing the entire CD!! New excerpts are up on MySpace for you to check out. Excerpts from all eight songs are now on the MySpace music player. Next the mixed CD content goes to mastering, which should take a day or two, then off to the CD manufacturer. Hopefully all will go as planned with no glitches along the line from here on out. I just did a rough timeline estimate and if everything goes smoothly we should be able to start shipping those pre-orders on the week of May 10th. OK, I said it. . . I hope I didn't just jinx the whole thing by saying it. ..I'm keeping my fingers crossed. I feel like I'm a marathon runner who has the finish line in sight, but now I'm getting nervous that I might trip or pull a muscle and delay my finish. ;-) So let's all pray to the gods of CD manufacturing and FedEx that there will be no delays. This Limited Edition CD will be almost completely packed to a CD's absolute physical limit, with nearly 80 minutes of music. More exciting news to come, so stay tuned." - Dave

 

spocksbeard.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...