Jump to content

Jezici


hypnos

Recommended Posts

mene u francuskom upravo rodovi izluđuju

nekako u poljskom pohvatah ali nije ni tamo naivno, al francuski, ma nema šansi.

 

prosto mora čovek mnogo da sluša strani jezik, da bi mu "leglo" prirodno šta je koji rod. još u francuskom, sa 200 pravila i dva miliona izuzetaka. ihhh

Share this post


Link to post
Share on other sites

nedavno sam nauchio recenicu "Swati" jezika Svazilenda, koji spada u rod jezika klikova, kao chuveni Xhosa jezik.

imaju postalveolarne klikove posle ploziva, ali koriste i vokale, tako da nije bas toliko tesko.

moram priznati da jeste zanimljivo

 

Rešio sam da od sutra krenem sa učenjem klingonskog ... trebaće, turbulentna su vremena.

 

 

mi smo ucili malo o klingonskom na opstoj lingvistici

imali smo i par primera...mislim da nije bilo obavezno da se zna...ko ce ga znati

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, ucim gramatiku njemackog tako da mi mozda ne bi bio neki problem pri ucenju tog jezika.

jedino mi je zapetljano taj red rijeci u recenici.

sto se tice finskog ne bih se dao na ucenje takvog jezika jer je previse 16 padeza za ucenje ....ubistvo

finski ima 15 padeža i oni koji se koriste su 12... mada to nije strašno jer je pola njih zamenjuje našim dativom, akuzativom, lokativom, bla bla... klasika... ako već učiš nemački, onda verovatno znaš šta je na nemačkom instrumental na primer ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha :) Kakva ironija :):):)

 

 

Nego, da ne ispadne da se kikoćem i smejem sve vreme, da vam reknem kako sam počela da držim časove jednom dečku (između ostalih). Nikad nije učio engleski jer nije imao prilike i sad krenuo sa 27 godina što mi je bilo neverovatno ali eto, i to se dešava. Krenuli smo bukvalno od alfabeta i kako se svako slovo čita, a kad se samo setim gde je bio moj peti razred. Ihaaa.....

 

Čovek se onda zapita koliko se ljudi nikad nije susrelo sa nekim stranim jezikom i koliko smo mi srećni u Bg-u (i drugim gradivoima/mestima) gde može da se bira koji će se jezik učiti.

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...