Jump to content

Jezici


hypnos

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Upravo sam doživeo svoj prvi susret sa jednim gayom na chatu. Jbt lik radi 3D... i stupimo u kontakt i prvo što mi tražio jeste da mu pošaljem sliku... ja razmišljam, možda se utripovao da sam žensko, pa bolje da mu pokažem da zna čovek sa kim priča i tek posle... mic po mic... ladno čovek gay. Još me pita da li sam "upset" tom činjenicom.

Jbt, pa naravno da sam "upset", mada sam mu rekao da me više zabole ona stvar šta je on, nego što sam upset.

Strašno.

 

ne daj se elf.

jedna od pošasti globalizma je upropašćavanje jezika, broken english i broken everything else... i naravno ovakva smaranja. jer ne možeš reći da ga ne razumeš kad danas svako razume engleski i više-manje ga govori.. što je manevarski prostor za ovakva aprijatna smaranja.

 

jbt upravo sam shvatila, da sam muško bilo bi mi baš anti-libidno da me smara neki gay. verovatno ne bi mogao da mi se digne posle danima. kako je to skroz smorno.

 

E pa to i mene smara.

Cima me neka makedonka pre nekog vremena. Nit znam ko je, nit' šta je, nit' ko joj je dao moj skype nick i kako me pronašla... samo se pojavila i:

ona: Ej, ćao

ja: ?ćao? :blink:

ona: E imaš sliku

ja: Imam, al' sam mnogo ružan

ona: Pa nema veze, baci da vidim

ja: Snajke kad ti kažem. Ličim na menstruaciju amebe sa Saturna.

ona: daj daj daj

ja: wtf. Kud ovaj svet ide. :blink:

 

ej bre elf to je već bolje.

meni je dugo stajalo u poruci "if you do not know me: SOD OFF mfckr". i to ih zaista drži podalje, kao kad staviš tablu na ogradu "pazi pas ujeda".

inače svakakvih ljudi imaš na tim instant messengerima. dosadno im, pa bi da smaraju nekog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam doživeo svoj prvi susret sa jednim gayom na chatu. Jbt lik radi 3D... i stupimo u kontakt i prvo što mi tražio jeste da mu pošaljem sliku... ja razmišljam, možda se utripovao da sam žensko, pa bolje da mu pokažem da zna čovek sa kim priča i tek posle... mic po mic... ladno čovek gay. Još me pita da li sam "upset" tom činjenicom.

Jbt, pa naravno da sam "upset", mada sam mu rekao da me više zabole ona stvar šta je on, nego što sam upset.

Strašno.

 

ne daj se elf.

jedna od pošasti globalizma je upropašćavanje jezika, broken english i broken everything else... i naravno ovakva smaranja. jer ne možeš reći da ga ne razumeš kad danas svako razume engleski i više-manje ga govori.. što je manevarski prostor za ovakva aprijatna smaranja.

 

jbt upravo sam shvatila, da sam muško bilo bi mi baš anti-libidno da me smara neki gay. verovatno ne bi mogao da mi se digne posle danima. kako je to skroz smorno.

 

E pa to i mene smara.

Cima me neka makedonka pre nekog vremena. Nit znam ko je, nit' šta je, nit' ko joj je dao moj skype nick i kako me pronašla... samo se pojavila i:

ona: Ej, ćao

ja: ?ćao? :blink:

ona: E imaš sliku

ja: Imam, al' sam mnogo ružan

ona: Pa nema veze, baci da vidim

ja: Snajke kad ti kažem. Ličim na menstruaciju amebe sa Saturna.

ona: daj daj daj

ja: wtf. Kud ovaj svet ide. :blink:

 

ej bre elf to je već bolje.

meni je dugo stajalo u poruci "if you do not know me: SOD OFF mfckr". i to ih zaista drži podalje, kao kad staviš tablu na ogradu "pazi pas ujeda".

stvarno svakakvih ljudi imaš na tim instant messengerima. dosadno im, pa bi da smaraju nekog

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Engleski se podrazumeva

u osnovnoj sam ucila ruski, tako da ga manje-vise znam, ali ga polako zaboravljam, planiram da krenem na neki kurs... Jednog dana. xD

U gimnaziji ucim i nemacki pored engleskog i ide mi prilicno dobro, al' ono... Nije da ga znam ne znam ni ja kako. Volela bih da ga bas znam.

Na faksu cu uzeti kao 2. jezik (kad ga upisem, je l' te) ruski ili nemacki, mada verovatno ruski.

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ja vec 4 meseca ucim svedski, i tako mi se sviiiiidza... U pocetku nisam gajila neka osecanja prema jeziku, upisla sam ga tek onako zato sto mi se ucio neki jezik, ali sad....

U grupi se dosta prica na svedskom, te nam brzo udje u glavu, i koliko sam skontala iz profesorevih reci, imam jako dobar izgovor, sto je jedna od tezih stvari...

Ma mnogo volim svedski!!!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na faksu cu uzeti kao 2. jezik (kad ga upisem, je l' te) ruski ili nemacki, mada verovatno ruski.

 

 

uzmi njemacki bolje ti je

 

imam jako dobar izgovor, sto je jedna od tezih stvari...

Ma mnogo volim svedski!!!!! :wub:

 

 

 

meni je izgovor mnogo bitan,o bilo kom jeziku da se radi.

sad na ispitu iz njemackog kako nas je profesorica pazljivo slusala i to je i tekako ulazilo u zavrsnu ocjenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi mi kazu da nije pametno, jer su jako slicni jezici i vec sad brkam neke elementarne stvari :S Mada ih volem oba. :/

A i moje znanje nemackog nije neko preveliko, tako da kontam da bih pobrkala sve. Kad norveski naucim odlicno, tj. kad zavrsim faks (hopefully xD), onda cu ici na neki kurs nemackog. x] Verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi mi kazu da nije pametno, jer su jako slicni jezici i vec sad brkam neke elementarne stvari :S Mada ih volem oba. :/

Mozes u prvoj da biras ruski, a kada udjes u stos sa norveskim da uzmes nemacki - u drugoj, trecoj godini.

Edited by bodomarko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je cuti nemacki, a drugo udubiti se malo.. :wub: Ja sam u osnovnoj ucila ruski i kad sam krenula u srednju trebalo je da biram izmedju nemackog i francuskog. Uzela sam nemacki ISKLJUCIVO zbog toga sto je laksi. xD Kao jezik mi je bio skroz antipatican, nervirale su me serije/filmovi na nemackom i sl. Onda sam pocela da ga ucim... I odusevim se. Skroz mi se svideo. Zbog nemackog sam odlucila da studiram skandinavske (na neki nacin :D), mislila sam mesec-2 nemacki, al' je bio nekako previse obican jezik (tj. mnogo vise ljudi ga zna nego recimo norveski :D). U svakom slucaju cu se potruditi da ga usavrsim pre ili kasnije. U skoli prve 2 godine ga nismo nesto previse ozbiljno ucili... Uvek sam imala 5, al' ono... Tek poslednje 2 smo krenuli malo vise... I sto ga vise znam, to mi se sve vise svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Norveški je za pozere, švedski je prava stvar :rockdevil:

 

Ne možete da zamislite koliko ste faca kada priđete na koncertu nekom od članova švedskog benda i pitate ga da se slikate sa njim na njegovom jeziku. Tako je bilo sa Grave-om, tako je bilo sa Zonariom i tako je bilo sad sa Mardukom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi govori da je presudnu ulogu u tome da studiras norveski jezik imao blek metal (ispravi me ako gresim ;) )

Vidis, nije. U to vreme ga nisam slusala. Cak nisam znala da nabrojim 5 norveskih bendova. :D

 

 

Gojko - Eh, tako ja prilazim Helmuthu iz Belphegora, pitam ga da se slikamo ovo-ono i posle 5 min. skontam da ja govorim (manje-vise xD) i nemacki i da je cak lakse pitati na nemackom nego na engleskom. :icon_lol:

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja govorim nemački :mrgreen: sad možda čak i bolje od engleskog... što nije dobro.

 

ja sam htela švedski da studiram, onda sam odustala jer me mrzelo da vežbam gramatiku engleskog i srpskog za prijemni.. :) a trenutno u cilju da naučim francuski...nikad ga u životu nisam učila...a čini mi se interesantnim :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog nemackog sam odlucila da studiram skandinavske (na neki nacin :D), mislila sam mesec-2 nemacki, al' je bio nekako previse obican jezik (tj. mnogo vise ljudi ga zna nego recimo norveski :D). U svakom slucaju cu se potruditi da ga usavrsim pre ili kasnije. U skoli prve 2 godine ga nismo nesto previse ozbiljno ucili... Uvek sam imala 5, al' ono... Tek poslednje 2 smo krenuli malo vise... I sto ga vise znam, to mi se sve vise svidja.

 

 

ja sam zainteresovan za ucenje norveskog ali tek posle faksa,svidja mi se.

njemacki nije obican jezik,gramatika je ubitacna,ali ja je volim :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...