Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

Meni se te spore nimalo ne svidjaju. Obicno ih prebacim kad slusam. :)

 

Meni su upravo te spore pjesme na novom albumu najbolje pale. Ja uglavnom sve albume preslusam od pocetka do kraja, ne volim da izdvajam pjesme vec sve to posmatram kao cijelinu, ali sam zato Imago Mortis stavio na repeticiju par puta. Kakav ritam i riffovi, kao stvoreni za slemovanje. I Accusser/Opposser je odlicna, sa sve onim clean vokalima. Sto da dodam, osim da je album odlican, i veoma prijatno iznenadjenje. Interesantan je podatak da je ove sporije numere radio novi bubnjar, dok je Emil(naravno) bubnjao na ovim brzim.

 

Marduk je definitivno velikan BM scene, i po mom misljenju, nemaju loseg albuma. Cak suprotno, svaki album je kvalitetan, a pojedini bi se lagano mogli ugurati u neke top BM albume svih vremena. Uzivam da ih slusam i osjetim tu bolesnu energiju i mrznju koja kulja iz zvucnika(ili slusalica). Hvali im Legion, ali ni Mortuus nije los, obzirom da se enormno popravlja vremenom. A da, i dalje sam uskracen za taj original Rom5:12 i buklet od 44 strane, koji je sam po sebi must have. Do koncerta u decembru cu ispravit taj propust..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah , ce biti tih oreiginala za svakog na certu , kolko nas zeli da pazari Rom 5:12 XD . Inace Marduk je strashan bend jedino mi se od njih nimalo nesvidja album Opus Nocturne . :) Meni nekako najvihe pashe album Plague Angel .

Share this post


Link to post
Share on other sites

a na ove komentare kako 'Mortuus nije los' i da se 'popravlja' stvarno nemam sta reci..smijesno.

 

Da budem precizan - nije los za Marduk, obzirom da je Legion ipak legenda i jedan od neprikosnovenih vokala uopste. Popravlja se, obzirom da (po meni) na proslom albumu nije odradio kvalitetne vokalne dionice. Moglo je to mnogo bolje, ali kao da je Mortuus u tom momentu bio previse opterecen imenom i dijelom svog prethodnika. A ti da si pazljivije pratila ovu temu, a i forum uopste, mozda bi ukapirala da veoma postujem ono sto radi(i radio je) Mortuus(iliti Arioch), i ne bi ti bilo smijesno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u brate,ja sam ti prava enciklopedija ambijentale-slusam sve od krautrock space elektronike kao Tangerine Dream-Klaus Schulze-new age-Oldfield,Vangelis-do okultno alhemijskog ambient satanizma tipa Sephiroth i Lustmord.Ako te interesuje mogu da ti narezem dosta zanimljiv izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diamanda Galas i Profanum su mi u poslednje vrijeme cesto u play listi. mada nisu za opustanje.. Lustmord je dosta dobar, a volio bih da provjerim i ovaj Arditi sa kojim je Marduk bas na poslednjem albumu odradio jednu pjesmu.

 

Taman dajte neke dobre preporuke sa osnovnim opisom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...