Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

E da mi je neko rekao da će Marduk album biti ovako istripovan, ne bih mu verovao :) Ovde se uopšte ne radi o tome da li je više Marduk ili Funeral Mist, meni ovo zvuči sasvim novo i sveže. Gotovo šokantna karakteristika za Marduk.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, sto rece Gojko, trip od albuma. Ima svega i svacega da se cuje, mada mi se sveukupno cini kao sasvim logican nastavak "Rom"-a. Ima i delova koji vuku na FM, ruku na srce, ali nista skandalozno, fino je uklopljeno (e, da, jel' provalio neko korelaciju "Funeral dawn" - "Funeral mist"? :)). Zanimljivo iznenadjenje onaj ratnicki poklic u "To redirect perdition", btw - nisam ga ocekivao. :) E, da, jel' ono pucketanje u "Chorus..." ono sto mislim da treba da bude? :) Ima gomila tih sitnih detalja koji privuku paznju, tipa onaj monolog u "Whorecrown", i onaj urlik sa WC solje koji zatvara album. :) :) :)

Kao sto sam i prizeljkivao - bas se super cuje, bubnjar ostaje spor ali ko ga jebe :) i sveukupno fin je album. Nisu pukli. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nowhere,no-one,nothing zvuci kao gomila buke.sve sto tu mozes malo bolje cuti je bubanj.gitare,vokal i bas(osim onog dela gde samo bas svira) su poprilicno mutni i skroz nerazumljivi.ova pesma uopste nelici na marduk,ovo je nesto skroz novo.

funeral dawn malo lici na accuser opposer ali neide mi u glavu sta je njima bilo u glavi kada su je pravili? aman ljudi skoro pa 5 minuta(a pesma traje 5:50) morgan svira jedan te isti rif,pa smorilo je mene dok sam slusao,kako je tek njemu koji to svira?! ukratko pesma je uzasno dosadna.

this fleshly void skroz nezanimljiva za slusanje i veoma monotona.

unclosing the curse,dosadan intro za into utter madness

into utter madness sam vec komentarisao par strana unazad i kao sto sam tada rekao,ponovicu i sada ova pesma i jos neke na albumu su ocigledno mortuusove i tacno se vidi koje pesme je pravio morgan,a koje mortuus.funeral mist 2,to je barem neko moje misljenje.jedino sto mi se kod ove pesme imalo svidja i mozda vuce na stariji marduk zvuk je od 3:30 pa do kraja pesme.

phosphorous redeemer nije imao onaj intro ili se ja tripujem? koliko se secam odma je muzika kretala no dobro vec sam bio pomislio da je ovo nesto lose tagovano.pesmu sam isto prokomentarisao par stranica unazad i ok mi je pesma,na prvo slusanje nista posebno ali nije ni toliko losa.mozda mi se i svidi posle par preslusavanja.i nekako mi pesma ima najcistiju produkciju na celom albumu.

to redirect perdition kao i unclosing the curse veoma dosadna i monotona pesma.

whorecrown totalno nezanimljiva i monotona.

chorus of cracking necks me podseca na funeral mist.sad ce gojko da postuje sliku onog nadrkanog kineza :)

as a garment spora,nezanimljiva i dosadna pesma.sta je sa onim delom na kraju? jel to mortuus sniman dok kenja?

sve u svemu za mene je ovaj album na prvo slusanje veliko razocarenje i mislim da je za mene poslednji album marduka rom 5:12 jer da mi je ovo neko pustio i rekao da pogadjam rekao bi zar je funeral mist vec izdao novi album? znam da sam dosta puta rekao dosadan,monoton i nezanimljiv ali ovaj album je za mene bas to.dosadan,nezanimljiv i monoton.od 1 do 10 ja bi mu dao 2-.i to samo jer mi je marduk jedan od omiljenijih bendova..

Edited by dimmu1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni to postaje isto kao i to legionovo kao sto ti kazes rikanje.i legion je tu i tamo preterivao sa tim izderavanjem,a bome i mortuus pocinje sa tim preterivanjem.sad ce skoro svaka mardukova pesma zavrsavati sa aaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrhhhhhhhhuuuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...