Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

Jebes ovu novu postavu, goli kurac na biciklu. Morgan prolupao, jedino je Devo dobar. Al mu se serem u produkciju Wormwooda. Bljak.

 

 

Marduk није оно што је некада био. Нити ће икада бити. То је сурова реалност. Овај нови албум ми уопште не лежи, али терам себе да га слушам, па ми можда нешто ипак легне.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i mnogo hvali zajedno sa starom ekipom (posebno Emil Dragutinovic,

Ja bih pre Andersona.

 

Marduk није оно што је некада био. Нити ће икада бити. То је сурова реалност. Овај нови албум ми уопште не лежи, али терам себе да га слушам, па ми можда нешто ипак легне.

Nikad nisam kapirao to slusanje do besvesti, dok ti se ne svidi. Tako mozes i Cecu da vrtis dok ti se ne svidi. To je glupo.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je fazon kad uber fan ne zeli da prizna da je njegov omiljeni bend podbacio,pa ga slusa na silu :)

 

 

Не, то се зове слушање албума више пута да би се донео коначан утисак. А бенд је свакако подбацио, само још треба да видим колико је подбацио.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nego tog čoveka toliko poštujem da stvarno sumnjam da bi mogao da napravi neko sranje. Ispod proseka možda, ali sranje ne.

I meni je njegov vokal dobar.

Mortuus ne pravi albume u Marduku. Pomiri se sa tim. :da:

Nadam se da je Morgan uvideo da je bilo glupo sto mu je dao toliko slobode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusam album verovatno sedmi ili osmi put i nemogu da se nacudim kako je ovaj mortuus postao go kurac od vokala.covek je bez efekata skoro pa nula,gledao sam sve one videe iz filadelfije i tamo je pokazao kako tanko zvuci kada peva na suvo.nece se svi sloziti ali zna se kada je legion uzimao mikrofon tu nije bilo potrebe za efektima,samo cujes motorku kako dere :rockdevil: sad da se razumemo daleko od toga da je mortuus los pevac(pre bio),on je pevao na jednom od meni najboljih albuma u poslednjih 9 godina i svaka mu cast za vokale na plague angelu,ali ko zna kako ce on da zvuci za par meseci ako uvede to skvicanje,promukle growlove i napinjanje kao da sere i u starije pesme marduka...elem sutra se nosi mp3 na posao pa imam 7-8 sati da malo bolje preslusavam album :)

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je Morgan uvideo da je bilo glupo sto mu je dao toliko slobode.

 

Ali vi u suštini i nemate pojma koliko je on dobio slobode, ne? I zašto bi tu slobodu tražio tek 5-6 godina nakon što je došao u bend? Radi se na zakazivanju intervjua, pa ćemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusam album verovatno sedmi ili osmi put i nemogu da se nacudim kako je ovaj mortuus postao go kurac od vokala.covek je bez efekata skoro pa nula,gledao sam sve one videe iz filadelfije i tamo je pokazao kako tanko zvuci kada peva na suvo.nece se svi sloziti ali zna se kada je legion uzimao mikrofon tu nije bilo potrebe za efektima,samo cujes motorku kako dere :rockdevil: sad da se razumemo daleko od toga da je mortuus los pevac(pre bio),on je pevao na jednom od meni najboljih albuma u poslednjih 9 godina i svaka mu cast za vokale na plague angelu,ali ko zna kako ce on da zvuci za par meseci ako uvede to skvicanje,promukle growlove i napinjanje kao da sere i u starije pesme marduka...elem sutra se nosi mp3 na posao pa imam 7-8 sati da malo bolje preslusavam album :)

Amen.

A dobar ti je posao, 7-8 slobodnih sati :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album uopšte nije nikakav. Možda nije za desetku, ali meni ima itekako interesantnih detalja ovde. Pre svega, uopšte mi nije dosadan za slušanje, a to što fali malo više supstance, to je druga stvar. U svakom slučaju, nakon 5-6 obrtanja, ne mogu ovome da dam manje od 7 nikako. Tri-četiri pesme su vrhunskog kvaliteta, a ni ostalo nije za bacanje.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album uopšte nije nikakav. Možda nije za desetku, ali meni ima itekako interesantnih detalja ovde. Pre svega, uopšte mi nije dosadan za slušanje, a to što fali malo više supstance, to je druga stvar. U svakom slučaju, nakon 5-6 obrtanja, ne mogu ovome da dam manje od 7 nikako. Tri-četiri pesme su vrhunskog kvaliteta, a ni ostalo nije za bacanje.

Konačno glas razuma. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrhunskog kvaliteta? Standardi su ti izgleda 'jaki' taman koliko i Wormwood. Onamo nema niceg vrhunskog, mozda je najblizi tome Phosphorus Redeemer. Prava Mardukovska krljaonica :rockdevil: Heh, lomis se oko ocjene 7 a ovamo 3-4 vrhunske stvari+ostatak koji nije za bacit :)

 

Druga stvar je najveci smor koji sam cuo u poslednje vrijeme, smara kao intervjui Sveta Marovica. To je taj kvazi intelektualan i wanna be filozofski rad, a u sustini jedno veliko NISTA. Kad je preskocim, album vec i lici na nesto. Al i dalje je to jadno u odnosu na ostale albume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kažem da su 3-4 vrhunske, to znači da mogu da idu na marduk best of, kapiraš? Konačna zamerka je što je album loše istruktuiran, na ROM-u je bilo spora-brza-spora-brza i to je funkcionisalo. Ovde je malo drugačije, ima delova kad je prosto sjajan rif, ali ga je trebalo ubrzati. Ima i onih sjajno morbidnih stvari, kao što je "Chorus...". Ono par melodičnih rifova je isto vrlo interesantno za Marduk, prijatno osveženje. Jedino je poslednja stvar malo redundantna, a druga mi se više sviđa nego recimo "White Stone" sa Maranathe, koja je u sličnom fazonu. Mislim da ste bespotrebno ocrnili sasvim solidan album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ok bio White stone, one spore sa rom512 su mi bile bas dobre. Al ovo je uzasno, ko da slusam dupli disk najgorih Sunn o)) kompozicija. Funeral smor.

 

@Gojko

Ja znam da postoji subjektivno vidjenje stvari, al onamo jedino Phosphorus Redeemer ima sansu da sjedi na klupi za rezerve Mardukovog best of albuma(i to duplog). Ja doduse nikad tako ne gledam pjesmu po pjesmu na albumima(uvjek ko cijelinu), al ono na Wormwood je bas bezveze. Jebem ti zivot, koliko bih dobrih numera Marduka morao da micem da bih napravio neki best of, ko da biram koji cu prst da amputiram. Al ti si iskopao 3-4 za best samo sa Wormwooda. Care! :)

Edited by morbid god
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...