Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

Smells like worst Marduk album. Prvi put mogu tako nesto da kazem :icon_ne: Album cak na momente zvuci ne-Mardukovski, lisen one njihove brutalnosti i oporosti. Preslusao sam ga 3x, i na momente me je smorio big time. Ocigledno su pravljeni kompromisi unutar benda, Mortuus je htio 'da se i on malo pita'. Morgan se debelo nasankao sa tim, vjerovatno je i on istripovao da uradi nesto novo za promjenu. Rezultat - solidan album, na momente bezidejan, ponekad pretenciozan. Vokal je poceo opasno da mi ide na kurac, sve se nesto krevelji, cvili, pishti, iskenjava.. mars u picku materinu, zvuci odvratno.

 

Ako su htjeli da eksperimentisu, mogao je Morgan fino da svira gitaru u Funeral Mist. Jer ovo je vise naslednik Maranathe nego Rom512. Romans je bio brutalniji, i imao je 100% Marduk-ish vibe. Ne kazem da Wormwood nema Marduk pechat, al tacno ides od pjesme do pjesme i mislis 'e da, ovo je Morgnov riff, ovo je radio Mortuus'.

 

Kad gledam zasebno, Wormwood je ok. Ima bas dobrih momenata, al ima i nekih totalno bezveznih. Ocjena je tu oko 3. Obrnuce se jos koji put. Al bih rekao da je ovo veliki promasaj za Marduk, obzirom da se ispostavilo na kraju ono sto smo sumnjali - Morgan je dao guzu.

 

edit: e da, vrati se Emile Dragutinovicu :rockdevil:

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Други пут га преслушавам управо. Морам признати да ми је први утисак изузетно разочаравајућ. Две или три песме су оставиле неки утисак, нећу да кажем ништа више док га не преслушам још пар пута.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povukao sam preorder, to je sve što ću za sada reći. Ne kažem da je loš album, ali moram još par puta da preslušam da bih doneo sud. No čini se da će i ovaj album malo podbaciti u odnosu na očekivanja. Kakva šugava godina, koliko samo dobrih bendova izdade prosečna izdanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo zavrsavam prvo preslusavanje.ja sam prezadovoljan,svako ko voli malo vise atmosfere nek' skida,vokal sjajan,vise zajebavanja nego na rom-u,dosta dobrih rifova,instrumentalni djelovi su vise blekerski nego na rom-u,iako nije ovo ni blizu p. angel-a,mada nisam ni ocekiv'o nikad vise da pridju ni blizu tom albumu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smells like worst Marduk album. Prvi put mogu tako nesto da kazem :icon_ne:

znao sam da ces to reci :)

Ako su htjeli da eksperimentisu, mogao je Morgan fino da svira gitaru u Funeral Mist. Jer ovo je vise naslednik Maranathe nego Rom512. Romans je bio brutalniji, i imao je 100% Marduk-ish vibe. Ne kazem da Wormwood nema Marduk pechat, al tacno ides od pjesme do pjesme i mislis 'e da, ovo je Morgnov riff, ovo je radio Mortuus'.

 

Al bih rekao da je ovo veliki promasaj za Marduk, obzirom da se ispostavilo na kraju ono sto smo sumnjali - Morgan je dao guzu.

 

edit: e da, vrati se Emile Dragutinovicu :rockdevil:

kao sto bi luka rekao aleluja! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auf brate,daleko od onog Marduka na kakav smo navikli,ja sam za to da treba biti inovativan u muzici i svaki put ici korak dalje,nadmasiti sam sebe,ali ocito da ovim ljudima to nije poslo za rukom.Previse dosadno,bezlicno,na momente stvarno zanimljivo,i onda kad me taj momenat ponese i ponadam se necemu stvarno dobrom krene proseravanje,cviljenje,rikanje,ne ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najvise ocekujem Gorgoroth, a i ovi ostali ce dobro doci. ;) Meni je ovaj album zabavan, sto rece drug Radovan David, fino prangijanje. Eto meni je, npr, "Nowhere..." skroz kul i zabavna pesma, Morganov rad 100%. Moze ovo fino da se vrti i ne smara, sve sto ja trazim od Marduka. I, opet sto rece covek, niko nije ni ocekivao novi "Plague Angel", to ih je prosralo onda i nikad vise. ;)

Edited by Talvi
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav PA, Cigan brise pod s njim.

 

Inace, slazem se sa vecinom na osnovu 2 slusanja, videcemo da li ce se menjati misljenje kasnije. Sto rece Morbid, tacno izvaljujes ko je sta pisao, recimo za Funeral dawn (koja zvuci kao White stone u strofama a rif je totalno Blessed curse) i As a garment se kladim da je radio Mortuus, za kog mi nije jasno zaista zasto onako cvili kao da se gusi na crnackoj kiti, a covek ima sasvim mocan glas. Bubnjar zvuci studijski slabije od Emila, a uzivo smo se vec uverili da je kurac.

Mada nije sve tako crno, ima finih pesama kao sto su uvodna, ove dve sto su izletele ranije... ali rak rana su sporije, koje su dosadne do jaja. Plus minus, tamo ovamo, gore dole - album nije govno ali Marduk jeste podbacio. Fuck off religious Black Metal.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...