Jump to content

Drugi svetski rat


José Luis Chilavert

Recommended Posts

To je samo neprekidan ciklus unistenja i stvaranja koj je neophodan, i koji se oduvek odigravao i koji ce se uvek odigravati, nevezano samo za ljudski rod. Svuda oko nas se to desava, iz dana u dan - nesto umire i ustupa mesto necemu boljem, svezijem.

 

Drugo, ljudski duh je sve slabiji i u buducnosti ce on sam biti dovoljan za unistenje ljudske populacije, rat nece biti potreban kao sredstvo za unistenje. Ljudi ce biti toliko slabi da nece moci odvojiti svoje debele guzice od kompjutera/tv-a.

 

Ja mislim da drugi svetski rat je poslednji veliki rat u onom smislu kako ga mi zamisljamo - vatreno oruzje, bitke, tenkovi i avioni, hiljade vojnika u blatu.. ljudska populacija se danas kontrolise putem medija i masovne hipnoze, hrane u kojoj se stavljaju raznorazne supstance koje doprinose sterilnosti i gubitku imunog sistema, putem kreiranja zabavnih parkova tipa diznilend i sl. koji cvetaju po zapadu i stvaranja vestacke, ''srecne'' realnosti u kojoj nema vremena za razmisljanje o zivotu i njegovom smislu, jer te sistem od rodjenja do smrti vodi utabanom stazom duhovne dekadencije i opste retardacije.

 

Bolji post nisam procitao nigde :pivopije:

Prosecan covek je slab, glup, podlozan medijima i to mocnici znaju.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ма споменик да му подигнемо! 15 година је учествовао у стварању најгоре политике (икада?), а после као хтео да испадне јунак. Није него. Добио је шта је заслужио.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Аријевац

Није Хитлер правио аутопут, авионе и тенкове. Инжењери су то радили. И као у Русији, Америци или Јапану, просечног инжењера столи бојко за политику. Јер, here comes the truth, и пре и после нацизма/комунизма/монархије/изабрати по жељи било је технолошког напретка.

И не знам са колико си младих Немаца причао о томе, али нико, осим можда шачице морона, није поносан на тај период. Без обзира на путеве са 2 траке који трају 100 година. Људе је једноставно срамота што су њихови (пра)дедови учествовали тој, по твом мишљењу, правој политици. Додуше нема потребе да се човек стиди или поноси ониме што није урадио, али тако је данас у Немачкој.

http://www.youtube.com/watch?v=mW2BBW9b2M8

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako su svi osetljivi na pricu o nacistima, hitleru, drugom svetskom ratu, jevrejima, holokaustu itd. i nakon 60 i kusur godina, kao da su licno bili u ratu, to je meni najzanimljivije i predstavlja pravi fenomen. Ljudi bi i dalje da ubijaju, banuju i hapse zbog necega o cemu pojma nemaju osim sto su ucili iz komunistickih udzbenika i od starih komunista ucitelja. Spomeni svastiku i bices uhapsen, npr. bilo gde na zapadu a svastika i rune veze nemaju sa nacizmom..

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju,ali ih koriste nacisti sirom sveta kao svoje simbole.Svastika i Rune su univerzalni znaci,rune predstavljaju nordijski alfabet,svastiku su koristile neke drevne religijske grupe,koristi se i u hinduizmu,budizmu...Negde sam procitao i podatak da je Car Dusan imao zastavu sa svastikom,da je ta zastava restaruirana i da se nalazi u nekom muzeju,medjutim nigde nisam mogao da nadjem sliku zastave niti bilo koji podatak o tome..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...