Jump to content

Drugi svetski rat


José Luis Chilavert

Recommended Posts

Samo citam subjektivno misljenje jednog ambasadora...koji pritom kaze sovjetska unija ZELI rat i sta bi po njegovom misljenju taj rat doneo sovjetima a pri tome gresi u stavci broj 2.gde ti ovde vidis dokaz da su bilo kakve direktive poslate, bilo kakvi agenti ili podstrekaci poslati ili ubaceni u beograd radi izazivanja demonstracija, bilo kakav dokaz ali pravi dokaz umesanosti rusije u 27.mart?

27.mart je osmisljen i sporveden od strane britnaca kako bi se hitler na odredjeno vreme odvratio od operacije "morski lav" koja je predvidjala iskrcavanje na britaniju..i to je sva istina!

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staljin jeste pogrešno očekivao da će se Nemačka iscrpeti u ratu protiv Francuske. Ali, nakon što je uspela da pregazi Francusku, mislim da je svaka iluzija pala - nije valjda bio toliko glup da veruje da će slabašna Jugoslavija zaustaviti Hitlera? Drugo, oklevanje komunista da podignu ustanak sve do napada Nemačke na Sovjetski Savez, mislim da dovoljno govori o tome da komunisti nisu želeli rat. Nacisti su ga prvi počeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citaj knjige , imas fotokopije originalnih dokumenata koje je Knez Pavle cuvao na Kolumbijskom univerzitetu.

Cudna li cuda!!! Zakleti neprijatelji komunista ih optuzuju za bilo sta lose sto se desilo Jugoslaviji! Sad si me prosvetlio! Ako zelis da istrazujes uzmi u razmatranje i drugu stranu!

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju,ali ih koriste nacisti sirom sveta kao svoje simbole.Svastika i Rune su univerzalni znaci,rune predstavljaju nordijski alfabet,svastiku su koristile neke drevne religijske grupe,koristi se i u hinduizmu,budizmu...Negde sam procitao i podatak da je Car Dusan imao zastavu sa svastikom,da je ta zastava restaruirana i da se nalazi u nekom muzeju,medjutim nigde nisam mogao da nadjem sliku zastave niti bilo koji podatak o tome..

 

I zbog toga sto ih koriste, simboli su etiketirani kao zli i zabranjeni su sirom sveta. To bas nema smisla. Svastika je, kao sto kazes, bila poznata sirom planete, i kod svih indoevropskih naroda.

Takodje, koriste ih nacisti kao svoje simbole sirom sveta? Mislio sam da je nacizam zabranjen i da ne postoji kao politika ili ideologija jos od drugog svetskog rata? Tu ne racunam bande i grupice koje drze te simbole u svojim sobama, niti me i interesuje, neka svako radi sta god hoce u privatnosti svog doma.

 

 

Zaista je prosto neverovatno da u zemljama sa življem slovenskog porekla postoji BILO KO ko misli da fašizam nije nešto loše...

 

 

U prethodnom postu sam pisao o fenomenu koji se javlja kod ljudi pri spominjanju termina kao sto su nacizam, fasizam, hitler, holokaust itd. i smatram da je to produkt masovne propagande, i nista vise.

Ja kao istoricar gledam objektivno na sve. Kao coveka, briga me za bilo koju ideologiju, niti pripadam jednoj od njih, niti me interesuje politika uopste. Takodje, briga me ko u sta veruje, kojoj rasi pripada i sl. Smatram da svako normalan treba imati slican pocetni stav.

 

Ono sto meni nije jasno jeste zasto ti ljudi nemaju slicnu reakciju i kod nekih drugih ideologija? Komunizam je ubio daleko vise ljudi od nacizma, amerika je bacila 2 atomske bombe na japanske gradove (planirane su 3), koliko je tu neduznih, zene i dece ubijeno?

Ne postoji savrsena ideologija, niti ce ikad i postojati, zbog samih ljudi koji nikada nece biti savrseni. I danas je svetu potrebna neka bolja ideologija, to je ocigledno, jer ljudi propadaju fizicki i duhovno, zaglupljuju se, postaju moderni robovi. Mozemo pricati o mnogim stvarima danas koje nemaju zdrave logike, nisu fer prema coveku itd. Citav sistem je sklopljen tako da covek nema vise slobodu, privatnost i vreme da zivi kako treba, tj. da iskoristi svoj potencijal. Zivimo u dobu licemerja, lazi, pohlepe.. meni se sve ovo vise gadi od bilo koje druge ideologije. Jer ovde milijarde propadaju svakodnevno kroz igru politicara, medije i ''svetsku ekonomiju'' kao iluziju koja sluzi da se siroke narodne mase kontrolisu. Globalizacija je vise unistila nego sto je donela koristi.

 

Dakle sve sto sam rekao ima veze sa time da ne razumem kako svi pljuju samo jedno te isto vec 60 godina kao nesto najgore sto je ikad postojalo, a u poredjenju sa mnogim stvarima i istorijskim desavanjima pre drugog svetskog rata i sa stvarima kako stoje danas, izgledaju skoro beznacajno.

Fasizam je danas prisutan u vecoj meri nego sto bilo ko misli, da ne pricam o mrznji i besu, gubitku slobode i privatnosti itd itd. To je po meni nesto najgore - a ovo je bila jedna ideologija koja se javila iz vise razloga kod nemaca, ne tek tako, pokusala nesto i naravno, nije uspela. Kraj price. Zlo u coveku je jos gore i bice sve gore ovde, bolje da gledamo u buducnost, da mislimo nasom glavom a ne da nam dokumentarci ''made in usa'' ili bilo koji drugi izvori informacija, ocigledno radjeni pod nekom drugom ideologijom, diktiraju misljenje.

To je naravno nemoguce, jer su ljudi ovce koje trebaju vodju, neko ko ce im reci kako da zive jer su ljudi izgubili identitet.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fasizam je danas prisutan u vecoj meri nego sto bilo ko misli, da ne pricam o mrznji i besu, gubitku slobode i privatnosti itd itd. To je po meni nesto najgore - a ovo je bila jedna ideologija koja se javila iz vise razloga kod nemaca, ne tek tako, pokusala nesto i naravno, nije uspela. Kraj price. Zlo u coveku je jos gore i bice sve gore ovde, bolje da gledamo u buducnost, da mislimo nasom glavom a ne da nam dokumentarci ''made in usa'' ili bilo koji drugi izvori informacija, ocigledno radjeni pod nekom drugom ideologijom, diktiraju misljenje.

To je naravno nemoguce, jer su ljudi ovce koje trebaju vodju, neko ko ce im reci kako da zive jer su ljudi izgubili identitet.

 

Slažem se s ovim, ali poenta nije u tome što ta ideologija nije uspela, već što je mogla da uspe, da joj se dovoljno jake snage nisu suprotstavile. Šta bi bilo da je uspela? Kako bi svet danas izgledao da je Hitler pobedio? Koliko god je današnji svet loš, bio bi još gori pod nacizmom. Može se svašta prigovoriti onome što su radili komunisti i Amerikanci, ali njihova zasluga je u tome što su sprečili da svetom zavlada veće zlo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

27.Mart nema veze sa pucem koji se kasnije dogodio.27.marta se slavilo krunisanje kralja Petra II.Komunisti nisu podrzali demonstracije jer su bili protiv monarhije.Dimitrije Ljotic je na primer podrzao demonstracije.Na snimcima koji su objavljeni na televiziji pink se nigde ne vide one cuvene parole "bolje grob nego rob" i "bolje rat nego pakt"..To su komunisticke izmisljotine.

Napad nemacke na jugoslaviju se dogodio zbog vojnog puca koji su organizovali englezi preko njiovog coveka Simovica,opet taj puc nema veze sa komunistima.Rat je poceo jer je vlada engelskog agenta i masona Simovica izasla iz Trojnog pakta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

čitam malo ovo na temu da li je fašizam uspeo, i da li je hitler uspeo, pa se setih neke priče od pre jedno nedelju dana... pogledajte mapu evrope, a naročito balkana i prostora bivše jugoslavije, i uporedite je sa mapom iz vremena okupacije... o zakonima i uredbama je već bilo reči, da ne ponavljam, lepo je čovek napisao...

Fasizam je danas prisutan u vecoj meri nego sto bilo ko misli, da ne pricam o mrznji i besu, gubitku slobode i privatnosti itd itd. To je po meni nesto najgore - a ovo je bila jedna ideologija koja se javila iz vise razloga kod nemaca, ne tek tako, pokusala nesto i naravno, nije uspela. Kraj price. Zlo u coveku je jos gore i bice sve gore ovde, bolje da gledamo u buducnost, da mislimo nasom glavom a ne da nam dokumentarci ''made in usa'' ili bilo koji drugi izvori informacija, ocigledno radjeni pod nekom drugom ideologijom, diktiraju misljenje.

To je naravno nemoguce, jer su ljudi ovce koje trebaju vodju, neko ko ce im reci kako da zive jer su ljudi izgubili identitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Hvala bogu da je fasizam prisutan. :rockdevil: fasizam, pivo i Motorhead, tri simbola Srpstva. :pivopije:

 

čitam malo ovo na temu da li je fašizam uspeo, i da li je hitler uspeo, pa se setih neke priče od pre jedno nedelju dana... pogledajte mapu evrope, a naročito balkana i prostora bivše jugoslavije, i uporedite je sa mapom iz vremena okupacije... o zakonima i uredbama je već bilo reči, da ne ponavljam, lepo je čovek napisao...

Fasizam se javio kod Nemaca kurac.

Edited by Highway Star

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kako bi ja vas neonaaciste streljao,uh...Samo metal u glavu leci vas.

Jevreji sovjeti i tako dalje...

 

 

Pa Izgubise prvi svetski rat i izgubiste poljsku zar ne???Jel to znaci da bi sovjetski savez trebao da napadne madjarsku,rumuniju,cesku,slvoacku i poljsku jer ih je izgubio raspadom SSSR-a?I da to opravdamo time sto u Nemackoj sada u njima vladaju jevreji i vilenjaci?

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne,teritorije koje pominjes nikada nisu bile deo SSSR-a dok neke od njih nije okupirao.Dok je nemacka posle poraza u prvo svetskom ratu izgubila teritorije koje su bile njene vekovima pre toga..

 

Ti bi da streljas a?Pa znamo mi to.Komunisti su uvek bili zedni srpske krvi i 41. i 45. i do dana danasnjeg..

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...