Jump to content

Zubi


мать

Recommended Posts

@Mistress: pa za jednu vilicu ti je cena 350-600eur otprilike, zavisi od sistema koji biras i renomea zubara :D

 

Jebo te, mislila sam da će cena da im padne posle nekog vremena ali jok. Pre su opravdavali cenu nedostatkom materijala koji se uvozi, šta im je sad opravdanje?? Ja trenutno koristim običnu iako su mi pričali da ne može sa njom. Jedna fina zubarka mi je lepo rekla da može, samo se duže ispravlja nego sa fiksnom. Iskreno, fiksne su mi odbojne, jer ne bih baš volela da imam čelični osmeh. :) Ali i to bih pretrpela da imam keš. :D

 

E da, to za dah, ne mora uvek da bude od zuba, možda je u pitanju problem sa varenjem. Isto, lekovi, sva ta hemija i tako to.mogu da utiču na zube, da ih kvare ili da utiču na zadah. Nijeni čudo što narkomani imaju katastrofa zube.

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo dokazano je da ne moze da bude varenje :D istrazivala ja. Ima cak i sajt od coveka koji je zivot posvetio istrazivanju, dr Katz a sajt je valjda www.badbreath.com :D

Mislim da s obzirom da imam gljivice ne trebam ni jednu drugu dijagnozu :) al nista sto Nistatin ne moze da ubije. On je zakon jer se ne apsorbuje u organizmu, izbaci se nepromenjen, za razliku od ostalih antimikoticnih zala :D

Od kako koristim konac za zube primecujem poboljsanje, nevezano za ostalo, znala sam da hrana ostaje medju zubima ali ono je bilo previse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa navodno posto je kanal koji spaja usta i zeludac zatvoren misicem (valjda je sfinkter, kruzni misic) ne moze da izlazi vazduh iz creva osim dok podrigujes :)

nekako je logicno.

mada mislim da ishrana i te kako ima veze s dahom (ne mislim na banalne stvari tipa smrdljiva hrana :) ) u smislu sastava pljuvacke. npr i kad mi je sve ok i ne pojedem nista mnogo brze dobijem los ukus u ustima. pa onda los dah kad si bolestan, kad te boli stomak, kad si pod stresom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sve ostalo.

Pušengija? :P

 

Zapravo dokazano je da ne moze da bude varenje :D istrazivala ja. Ima cak i sajt od coveka koji je zivot posvetio istrazivanju, dr Katz a sajt je valjda www.badbreath.com :D

A kako onda objašnjavaš zadah mog pokojnog dede, koji nije imao ni jedan zub? Naravno, mislim na zadah kad je bio živ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odsekli mu Nemci u WWII. :P

 

Samo jezik, kitu su mu ostavili.

 

Pa ono, moze taj misic i da oslabi pa da pusta miris iz utrobe. Nek me ispravi neko od medicinara ako gresim, ali koliko ja znam, kod zamrsaja creva, mogu da se osete fekalije iz usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo je da ja nosim fiksnu, al' ništa od toga... Nosila sam običnu u 3. osnovne, al' sam samo još više sjebala zube. U 8. razredu su mi rekli da fiksnu moram nositi DO 18. godine jer ću imati problema kad mi budu rasle osmice.

Ćale je bio u fazonu: "Ma, ima vremena!"

 

Tada sam i htela da nosim... Pošto mi ćale radi u NIS-u mogla sam da besplatno dobijem. Al' budala nisam htela sa 17 god. da nosim jer sam mislila da je već kasno i da ću ružno izgledati + sam tada počela da nosim naočare, a nema odvratnije stvari od fiksne+naočara. Tako da sam odustala.

Sad se kajem, ali ćale je odustao od toga, ne želi više, kao imala sam šansu, uprskala sam je.

E, stvarno sam debil. I trebalo je ranije da se setim toga. :(

 

I stvarno imam skroz krive zube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se kajem, ali ćale je odustao od toga, ne želi više, kao imala sam šansu, uprskala sam je.

E, stvarno sam debil. I trebalo je ranije da se setim toga. :(

 

I stvarno imam skroz krive zube.

 

ništa nije izgubljeno. ispravila sam kljove u 28. godini života. imam sve zube, uključujući i sva 4 umnjaka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nema odvratnije stvari od fiksne+naočara.

blasfemija! :o mada, meni su nerdy stvari skroz ok :zuba: jos ako si musko :razz:

valjda ce ovix dana cika zuba da mi da obicnu protezu , posto vec fixnu nece.. videcemo..

 

nikad ne treba odustati od popravke zuba.. ruzni zubi su mi, fizicki gledano, jedna od najodvratnijix stvari (tvorevina) koje osoba moze da ima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znas ti kakve covek odvratn tvorevine moze da ima :)

 

ti bas imas lepe bubitje :zuba: smekeru B)

i ovako imam nocne more, jos mi fali neka tvoja medicinska knjiga..

 

bilo je zanimljivo ljubiti se sa fiksnom u ustima :) naravno ako je sve čisto bude baš... mrnjau. :P

a koja je razlika sa/bez proteze, ako smem da pitam? :razz: jel nesto grebe? skripi? :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikada nisam imao problema sa zubima, svi su na mestu, svi su zdravi, bez ijedne plombe i tako tih sranja... sva 4 umnjaka su tu takodje...

nosio protezu u osnovnoj, onu sto se skida, ali nisam bio disciplinovan sa tim tako da se nisu bas ispravili ali nije ni strasno, vrlo malo su krivi

perem ih obicno dvaput ili jednom dvevno, colgate ili signal pasta i colgate 360 cetkica

poslednji put bio kod zubara ovde na studentskoj poliklinici pre 3 godine kad sam imao sistematski dok sam bio na bivsem faxu

zubar mi je tom prilikom rekao da zbog takvih kao sto sam ja oni ce da izgube posao :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

да ти цигару када заврши третман?

 

сећам се да су давно давали бомбоне, ал' су се модернизовали/либерализовали...

Aaaaaaaaaaa!Very funny!Mada,ne bih se bunila da pochnu da dele cigare,poshto su sve skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...