Jump to content

Zubi


мать

Recommended Posts

  • 2 months later...
NIsam uspela da se naviknem jer me jako golica. :) Najgora sam.

Moj ćale je zadovoljan.

 

 

Jel stavljaš nešto (neki preparat) u nju iil samo vodom?

 

 

 

E jbg sorry nisam videla ovo. Jeste matoro, al' ajd' da ti odgovorim :)

 

Ništa osim vode. Zeznuto je što posle izvesnog vremena (pošto nam je beogradska voda jel' te, tvrda tako da bi joj svako muško pozavidelo) se u turbinicama tj kompresoru unutra nahvata kamenac, pa mora na servis. Ako ti se ne gadi sipaj demi vodu, al' onda da izvineš bez gutanja :) Inače je odlična stvar, retko pametan izum, taj waterpick.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam svega 2 plombe, dakle zdrave zube, ali me ubija to sto su mi se u zadnje 2-3 godine pocele povlaciti desni i sve ukazuje na paradentopatiju. Narocito mi je taj problem vidljiv na donjim trojkama, pa sam se opteretio tim problemom. Pre mesec dana sam bio kod stomatologa koji je usko strucan za upale desni i dao mi je da koristim sledece:

 

- hidrogen

- ozosept

- AD kapi (za masazu)

- pantenol

- parodontax (pasta za pranja zuba)

 

Vase misljenje o ovome i ako imate neki predlog za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam svega 2 plombe, dakle zdrave zube, ali me ubija to sto su mi se u zadnje 2-3 godine pocele povlaciti desni i sve ukazuje na paradentopatiju. Narocito mi je taj problem vidljiv na donjim trojkama, pa sam se opteretio tim problemom. Pre mesec dana sam bio kod stomatologa koji je usko strucan za upale desni i dao mi je da koristim sledece:

 

- hidrogen

- ozosept

- AD kapi (za masazu)

- pantenol

- parodontax (pasta za pranja zuba)

 

Vase misljenje o ovome i ako imate neki predlog za pomoc.

 

Jako nezgodna boljka. Prekopaj po Internetu, suština je da posle svakog ali SVAKOG obroka pereš zube, koristi obavezno četkice koje prijaju desnima, znači soft medium, nikako tvrde. Tu imam da preporučim Curaprox četkice za zube. Imala sam isti problem koji je bio ajd' da ga tako nazovem fizičke prirode, naime gornji zubi su gurali donje pošto imam malu vilicu a krupne guste zube, i rešila sam tako što sam stavila fiksnu ispravila sve i zaustavila paradentozu.

 

Idi kod još bar jednog stomatologa po drugo mišljenje. Znam ljude koji su samo operativno rešili, a znam ih dosta koji su rešili disciplinom ili na drugi način, slično meni.

 

 

 

Inače kačila sam na "prirodnoj nezi tela" izbacila sam potpuno pastu za zube. Koristim Ajurvedski prašak za zube i veoma sam zadovoljna. Bazira se na crvenoj glini i nekoliko začina, sve prirodno, ne da radi nego osećam kako mi kroz desni cirkuliše krv posle pranja zuba :) evo linka ka mom postu na toj drugoj temi: http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...t&p=1990100

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Отпаде ми сићушна пломба, између двојке и тројке, коју сам намонтирао пре месец дана. 'Бем ти сочан бурек, с месом...

Share this post


Link to post
Share on other sites

salu na stranu,smijem da ih pokazem,i drze se odlicno,sa obzirom da pusim 3 kutije na dan.cudi me da nisu pozuceli vise.

a od cigara samo pozhute zubi jel? dosta zdravo se hranim, perem zube, neznam od chega su mogli da mi se sjebu.. zabo me lik, zub puche ko od shale.. a mrzi me da idem kod zubara..

 

Žalfija koju sam pomenula, ima antiseptičko i kako se to kaže.. antiinflamatorno dejstvo.

a tek kad je pushish xD http://en.wikipedia.org/wiki/Salvia_divinorum

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jedam moj ortak, njemu se nikad u zivotu nie pokvario zub, ne moze da ima karijes, nasledno kaze blago njemu

 

Mama je morala da pije antibiotike dok sam joj bila u stomaku, za posljedicu imam blago žućkaste zube (otišla kod zubara za savjet, da li da ih bijelim ili ne, on reče da imam jako kvalitetne zube i da ne bi ništa dirao - poslušah ga) i ako mi se pokvari - ne osjećam bol. Zato se desio problem da mi je gornja šestica bila podosta kvarna (drugi zub kvaran - ikada), a kako kvar nisam osjećala, tako i plomba sa te 6-ice spadne i primjetila sam da se nešto dešava tek kada mi je napukla. Dok sam stigla kod zubara (3 dana kasnije), već je otišla polovina :mrtav: Eto. Neko će reći da imam sreću što ne osjećam bol, a s druge strane to je mač s dvije oštrice...

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam karijes na osmici, ali cu je verovatno vaditi, jer se u stomatologiji taj zub smatra viskom, a plus toga, mislim da bi dobro bilo da mi zubi "disu" s obzirom da su suvise zbijeni. Zato mi se i povlace desni.

 

 

JEste to je bio i moj problem. Krupni zubi, mala vilica plus sva 4 umnjaka koji su rasli od 16 do 19 godine svi u isto vreme! Ludilo. :) Kad se samo setim. Još uvek ih imam :)

 

To povlačenje desni koliko sam shvatila ako nema mesta mora da rezultira vađenjem zdravog zuba, najčešće četvorki, kako bi se ostatak zuba nošenjem proteze prestrojio i ispravili deformiteti. Meni srećom ništa nije čupano već smo poradili na ispravljanju (samo), ali zato sada ne mogu da živim bez konca jer štagod da jedem to se jedino koncem može počistiti koliko su mi gusti zubi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...