Jump to content

Zubi


мать

Recommended Posts

Ja sam krajem jula bio kod zubara prvi put posle 1996. godine, možete da zamislite šta je bilo, a imam prirodno loše zube. 12 termina po 2 sata, uglavnom je radio po 4 zuba odjednom, bio sam natečen 3 nedelje. A plus treba da idem na operaciju da mi izvade umnjake pošto nemam mesta u vilici, a kada pokušaju da izađu pokriviće mi sve zube. Sad se samo smejem jer mi je na kraju i ispolirao zube. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu li moci normalno da izvadim osmicu, s obzirom da je svega trecina zuba izrasla, a da ne idem na operaciju?

 

To će ti reći stomatolog hirurg, a ne mi :)

 

I nije to nikakva ne znam ti ja kakva operacija nemoj da se ložite. Malo vas nakrkaju sa lokalnom, iščupaju osmicu, ušiju i aj' kući na oporavak.... vađenje zuba bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj rad. Doduše, kada ti to odrade, par dana nećeš moći da jedeš sem na cevčicu, al' vredi istrpiti jer posle nećeš imati bolova i problema... Inače, meni je zubar rekao da imam sklonost ka paradentopatiji, ali da ako izvadim umnjake to se može delimično srediti, kao i nošenje fixne proteze na donjoj vilici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nosila 4 duge godine i svakog dana sam želela da umrem... :) Ali zato sad imam divne zube. :D Teške su to muke...

 

Ah, dobro, ipak je to predugačak period, ja se sve nadam da ću da nosim najviše godinu dana ako se odlučim na to. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Читав живот имам јаке, здраве зубе, буквално нисам знао за каријес...али црвц. Пре месец дана ми установише циклични, који је захватио предња четири зуба, један до другог. Хајд' да су кутњаци, па и да разумем. :) На ''голо око'' се баш и није примећивало, обзиром да је све било у почетној фази.

Санирао сам то на време, али се не зна шта су узроци...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BaalBehrit

 

Meni su rekli da je u pitanju 7 meseci... Nemoj ništa da im veruješ. :) Ali... Koliko sam ih mrzela, toliko sam im i zahvalna. :)

 

@Gojko

 

A zamisli 4 godine... Treba ti mesec dana da se navikneš na svoj odraz u ogledalu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Баал, шта си све то испоправљао за хиљаду евра. :confused:

Мене ова циклична бољка (којој још увек не знам узрок) коштала нешто више од 5.000дин.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...