Jump to content

Poreklo Albanaca


Теша Тешановић

Recommended Posts

То за келтска презимена сам рекао због конкретног примјера, тако да не би знао да ти наведем, јер се нисам бавио истраживањем (још сам млад :bigblue: ). Пријатељ мог оца се презива Шолаја, и он је тако у потрази за поријеклом његовог презимена открио да је келтско. Мислим, није то ништа чудно кад знаш да су живјели овдје. А лијеп примјер је дао d4rk3lf, наравно ако није био ироничан. За Илире сам већ учио у школи, а и има више примјера. Занимљиви су Саси, рудари који су из данашње Њемачке дошли у Србију да копају руду, а затим се асимиловали са Србима. Зато се може налетити и на германска презимена (многи тврде да је Ђорђе Вајферт из такве породице), но то је већ скретање с теме...

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto vidis moj identitet je izgleda problem. mislim da ni srbi vise nisu ono sto su bili, tj. nisu toliko zadrzali svoje gene iako imaju jedne od retkih gena a veci deo azijskog naroda ne bi potcenjivao. sve u svemu pricati sta su nam sve radili kroz istoriju opet nije toliko bitno.

Edited by judge.dread

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albanci nisu bitan faktor ama bas nikome u Svetu osim nama igrom slucaja,a sto se tice njihovog porekla,ono nije tolko ni bitno kad su marva bez kulture koja se samo reprodukuje i pokusava kabadahijski nesto da ostvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само нам је буш недостајао у Србији... :violent:

 

Шта мислите зашто су јенкији за независност? Лоби брате, паре од гудре, ради шиптарија на велико

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albanci nisu bitan faktor ama bas nikome u Svetu osim nama igrom slucaja,a sto se tice njihovog porekla,ono nije tolko ni bitno kad su marva bez kulture koja se samo reprodukuje i pokusava kabadahijski nesto da ostvari

 

Nemoj biti siguran

Albanska organizovana mafija je medju prvima u svetu-uskoro ce zajebati i kineske trijade i Ruse,ako vec nisu

Misli o tome ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sve to stoji,ali oni sami po sebi nisu nikakav faktor. Pa i ovaj poslednji slucaj sa nemackim agentima to jednostavno pokazuje. Taj cije interese oni zastupaju (svesno ili nesvesno,nebitno),u ovom slucaju Nemacka,lako njima pokaze kolko je stvarno sati i gde im je mesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ja sam naravno već postavio toponime kavkaske i balkanske Albanije, ali Yakuza to nije smio da prokomentariše, već je kukavički zaobišao. Dakle, evo ih ponovo http://www.geocities.com/CapitolHill/Lobby...n_toponyms.html

 

Drugi dio što se jezika tiče, srodnost ilirskog sa albanskim NIJE DOKAZANA, ali zato JESTE DOKAZANO da albanski nema sopstvene riječi za sve što se tiče plovidbe i rada uz primorje, što je kod ilirskog veoma važan korpus riječi. To primjećuju i Hrabak i Georgiev, ali ni to Yakuza ne smije da prokomentariše. Kao ni da albanski nema skoro uopšte grčkih riječi, iako bi morao da postoji uticaj vizantijskog carstva čiji je dio bio hiljadu godina. O tome više na

http://en.wikipedia.org/wiki/Origin_of_Albanians

http://www.rastko.org.yu/rastko-al/zbornik...k-sirenje_l.php

 

Na čemu on zasniva svoju tezu da je glupo reći da su kavkaska i balkanska Albanija jedno te isto? Prvo, zato što je to Deretić rekao, a ako Deretić kaže da je piti vodu zdravo za organizam, Yakuza bi naravno umro od žeđi. Dakle, na jednom NENAUČNOM MANIČEANSKOM konceptu on zaključuje da kavkaska i balkanska Albanija nemaju veze s vezom. Drugo objašnjenje je naravno da je to slučajnost i da eto može biti dva naroda sa istim imenom, posebno ako su samo ime Albania njima dali Rimljani, ali i to je nevažno za Yakuzu naravno. Takođe je nevažno šta je zaključila Sovjetska Akademija nauka i umjetnosti o kavkaskom porijeklu Albanaca, link http://www.zerbaijan.com/albania/caucasian-albania.html.

 

Zato što eto neki rimski istoričar iz 2-3 vijeka pominje neke Arbanose, koji navodno imaju veze sa današnjim Albancima, iako od 7. do 11. vijeka ne postoji nikakav izvještaj (uprkos vizantijskoj birokratiji sklonoj cjepidlačenju) o ALbancima na toj teritoriji, mi trebamo da zaključimo o ilirskim korijenima Albanaca? S druge strane, nije ni prvi ni posljednji put da narod i ime države nemaju veze jedno s drugim, osim ako ne mislite da su stanovnici Duklje pod dinastijom Vojislavljevića bili - Iliri? Ili da su stanovnici Pruske, iliti pRUSIJE (slovensko ime slovenske kraljevine na tim prostorima prije dolaska Germana) u stvari - Sloveni, a ne Njemci? Super je ako to tvrdite, ali onda idite kod Laze da vam on objasni neke stvari. Dakle od 7. do 11. vijeka se ne pominju nikakvi Albanci i onda ih Mihailo Atalijat spominje kao DOSELJENIKE. To su jednostavno činjenice, nešto o čemu Yakuza nije ništa čuo.

 

Takođe, Yakuza izbjegava činjenicu da je prvo Đorđe Branković krajem 18. vijeka dao predlog za ujedinjenje Južnih Slovena austrijskom caru, koji bi onda bili u vazalnom odnosu prema carstvu, a njihova autonomna pokrajina bi se zvala - Iliricum. Nakon toga zaboravlja da je postojao i tzv Ilirski pokret, koji je koristio ''ilirstvo'' zarad integracije južnih Slovena.... Možemo da pomenemo i mnogostruke manipulacije od strane najgoreg komunističkog diktatora na Balkanu - Envera Hodže, njegovog korišćenja ''ilirstva'' za integraciju Arbanasa, uklanjanje arheološkog materijala, nametanje ilirskih imena među mlađom populacijom i slično.... Samo ''ilirstvo'' je Albancima naravno nametnuto od strane italijanskih FAŠISTA, koji su sprovodili politički kompromitovane teze njemačkih ''naučnika'', koji su između ostalog govorili o inferiornosti južnih Slovena, ali kao što vidimo - istorijske i antropološke teorije još nisu denacifikovane.

 

Dakle, nakon što smo uvidjeli da Yakuza potpuno zanemaruje jezički faktor (srodnost sa kavkaskim albanskim i nedokazana srodnost sa ilirskim), ne daje objašnjenje odakle dvije Albanije, izbjegava da komentariše administrativnu rupu od 4 stotine godina što se izvještaja o Arbonosima na Balkanu tiče, i izbjegava teze Mihaila Atalijota, zanemaruje geopolitički faktor da jedna država može da nosi slovensko ili ilirsko ime a da u njoj živi germansko ili slovensko ili kavkasko stanovništvo ili da su ''ilirstvo'' na ovim prostorima ZLOupotrebljavali svi do reda, i na kraju, zanemaruje antropološki faktor - da su svi, ili skoro svi balkanski narodi ne samo donijeli svoje običaje na Balkan nego i preuzeli ilirske običaje, društvene odnose, socijalnu strukturu i mnogo šta drugo. A o činjenici da genetska struktura albanske nacije ne sadrži ilirsku haplogrupu I1b, već R1b, koja potiče upravo sa Kavkaza da i ne pričamo.

 

Kad sve te faktore izbacite, onda možete da budete kao Yakuza. Blago onima koji su nišči duhom, njihovo je carstvo nebesko.

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sve te faktore izbacite, onda možete da budete kao Yakuza

 

Revizionista iz back :)

Verovatno rovareci po netu da bi mogao uopste da mi odgovori jer ustvari nema pojma o cemu ljudi ovde pricaju pa se malo pripremao za ispit gricakjuci usput nokte svo vreme :)

Mislim cim spomenes Deretica sve je jasno-sta je sledece Trece Oko? :)

Rekao sam stranu pre ko je Deretic ustvari-i da samo totalni debil koji ne zna da ukljuci svoj mozak moze to da shvati ozbiljno :)

Iz toga izvodimo zakljucak da si ti debil-ali to se vidi i bez tvog pozivanja na Deretica ;)

A inace grdno se varas ako mislim da imam nameru da komentarisem ovaj crap-zapravo ja sam to vec uradio par strana pre "ali Yakuza nije smeo to da prokomentarise" :) pa je to onaj fazon tipa da ponovim 5x neistine pa ce da bude istina i ja i ja Prometej JA sam onda u pravu :)

Toliko jadno da nemam reci...

 

P.S. Djordje Brankovic :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naravno već postavio toponime kavkaske i balkanske Albanije, ali Yakuza to nije smio da prokomentariše, već je kukavički zaobišao. Dakle, evo ih ponovo http://www.geocities.com/CapitolHill/Lobby...n_toponyms.html

 

Drugi dio što se jezika tiče, srodnost ilirskog sa albanskim NIJE DOKAZANA, ali zato JESTE DOKAZANO da albanski nema sopstvene riječi za sve što se tiče plovidbe i rada uz primorje, što je kod ilirskog veoma važan korpus riječi. To primjećuju i Hrabak i Georgiev, ali ni to Yakuza ne smije da prokomentariše. Kao ni da albanski nema skoro uopšte grčkih riječi, iako bi morao da postoji uticaj vizantijskog carstva čiji je dio bio hiljadu godina. O tome više na

http://en.wikipedia.org/wiki/Origin_of_Albanians

http://www.rastko.org.yu/rastko-al/zbornik...k-sirenje_l.php

 

Na čemu on zasniva svoju tezu da je glupo reći da su kavkaska i balkanska Albanija jedno te isto? Prvo, zato što je to Deretić rekao, a ako Deretić kaže da je piti vodu zdravo za organizam, Yakuza bi naravno umro od žeđi. Dakle, na jednom NENAUČNOM MANIČEANSKOM konceptu on zaključuje da kavkaska i balkanska Albanija nemaju veze s vezom. Drugo objašnjenje je naravno da je to slučajnost i da eto može biti dva naroda sa istim imenom, posebno ako su samo ime Albania njima dali Rimljani, ali i to je nevažno za Yakuzu naravno. Takođe je nevažno šta je zaključila Sovjetska Akademija nauka i umjetnosti o kavkaskom porijeklu Albanaca, link http://www.zerbaijan.com/albania/caucasian-albania.html.

 

Zato što eto neki rimski istoričar iz 2-3 vijeka pominje neke Arbanose, koji navodno imaju veze sa današnjim Albancima, iako od 7. do 11. vijeka ne postoji nikakav izvještaj (uprkos vizantijskoj birokratiji sklonoj cjepidlačenju) o ALbancima na toj teritoriji, mi trebamo da zaključimo o ilirskim korijenima Albanaca? S druge strane, nije ni prvi ni posljednji put da narod i ime države nemaju veze jedno s drugim, osim ako ne mislite da su stanovnici Duklje pod dinastijom Vojislavljevića bili - Iliri? Ili da su stanovnici Pruske, iliti pRUSIJE (slovensko ime slovenske kraljevine na tim prostorima prije dolaska Germana) u stvari - Sloveni, a ne Njemci? Super je ako to tvrdite, ali onda idite kod Laze da vam on objasni neke stvari. Dakle od 7. do 11. vijeka se ne pominju nikakvi Albanci i onda ih Mihailo Atalijat spominje kao DOSELJENIKE. To su jednostavno činjenice, nešto o čemu Yakuza nije ništa čuo.

 

Takođe, Yakuza izbjegava činjenicu da je prvo Đorđe Branković krajem 18. vijeka dao predlog za ujedinjenje Južnih Slovena austrijskom caru, koji bi onda bili u vazalnom odnosu prema carstvu, a njihova autonomna pokrajina bi se zvala - Iliricum. Nakon toga zaboravlja da je postojao i tzv Ilirski pokret, koji je koristio ''ilirstvo'' zarad integracije južnih Slovena.... Možemo da pomenemo i mnogostruke manipulacije od strane najgoreg komunističkog diktatora na Balkanu - Envera Hodže, njegovog korišćenja ''ilirstva'' za integraciju Arbanasa, uklanjanje arheološkog materijala, nametanje ilirskih imena među mlađom populacijom i slično.... Samo ''ilirstvo'' je Albancima naravno nametnuto od strane italijanskih FAŠISTA, koji su sprovodili politički kompromitovane teze njemačkih ''naučnika'', koji su između ostalog govorili o inferiornosti južnih Slovena, ali kao što vidimo - istorijske i antropološke teorije još nisu denacifikovane.

 

Dakle, nakon što smo uvidjeli da Yakuza potpuno zanemaruje jezički faktor (srodnost sa kavkaskim albanskim i nedokazana srodnost sa ilirskim), ne daje objašnjenje odakle dvije Albanije, izbjegava da komentariše administrativnu rupu od 4 stotine godina što se izvještaja o Arbonosima na Balkanu tiče, i izbjegava teze Mihaila Atalijota, zanemaruje geopolitički faktor da jedna država može da nosi slovensko ili ilirsko ime a da u njoj živi germansko ili slovensko ili kavkasko stanovništvo ili da su ''ilirstvo'' na ovim prostorima ZLOupotrebljavali svi do reda, i na kraju, zanemaruje antropološki faktor - da su svi, ili skoro svi balkanski narodi ne samo donijeli svoje običaje na Balkan nego i preuzeli ilirske običaje, društvene odnose, socijalnu strukturu i mnogo šta drugo. A o činjenici da genetska struktura albanske nacije ne sadrži ilirsku haplogrupu I1b, već R1b, koja potiče upravo sa Kavkaza da i ne pričamo.

 

Kad sve te faktore izbacite, onda možete da budete kao Yakuza. Blago onima koji su nišči duhom, njihovo je carstvo nebesko.

 

Ti si izgleda jedan baš dokon momak. Mnogo bre ovo podataka. Je li, zaradiš li ti koju paricu od tog silnog proučavanja albanskog porekla? Ili radiš to isključivo iz zadovoljstva? Ono, i ja sam načitan i obrazovan, ali ja sam to radio da bih olakšao sebi život, a ne da bih ga se odrekao. Jer za ovoliko palamuđenje o Albancima čovek stvarno treba da nema život.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Onda nisam imao život čitavih 15 minuta koliko mi je trebalo da ovo napišem. Na kraju krajeva, koji moj učestvuješ na topiku ''Poreklo Albanaca'' ako te baš sve mrzi u životu?

 

 

Yakuza naravno ni ovo nije smio da komentariše, što je najgore, nije ga sramota ni da prizna da nije ni pročitao, jer da je pročitao vidio bi da se na nigdje ne pozivam na Deretića, kojeg nikad nisam ni čitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si izgleda jedan baš dokon momak. Mnogo bre ovo podataka. Je li, zaradiš li ti koju paricu od tog silnog proučavanja albanskog porekla? Ili radiš to isključivo iz zadovoljstva? Ono, i ja sam načitan i obrazovan, ali ja sam to radio da bih olakšao sebi život, a ne da bih ga se odrekao. Jer za ovoliko palamuđenje o Albancima čovek stvarno treba da nema život.

 

Svaka cast za ovo ;)

A evo vidim opet neke jadne provokacijice i podbadanje tipa "komentarisi bre" samo da mukica dobije materijal za dalje mlacenje prazne slame

A da ironija bude veca ja sam mu jedini preostali sagovornik :) dok su se ostali na vreme razbezali jer je to Prometejev metod ustvari-toliko cu im dosaditi da ce na kraju dici ruke pa onda ja opet i opet ispadam u pravu a inace realno sere kao grlica :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

koga briga da li ćeš ti nešto da komentarišeš, ja da sam ti tražio nešto u galvnom postu bih koristio drugo lice jednine, post ionako pišem drugima da se i oni ne bi upustili u Yakuza avanturu, a i zato što je ontopic, zamisli...

 

Da se ne bi poturale metodološki neispravne laži

Share this post


Link to post
Share on other sites

.....Da se ne bi poturale metodološki neispravne laži

 

:)

 

koga briga da li ćeš ti nešto da komentarišeš,

 

Cek da izbrojim u tvom velikom revizionistickom comeback-u si me spomenuo cek da vidim-bar 5x puta

 

Toliko o tome :)

 

A najbolji su ipak bili ljudi sa ovog foruma i koji su mi i na chatu rekli "sta se koji kurac natezes sa njim-vidis da debil ni ne veruje u ono sto sam pise"

 

:)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

tebi nije dobro čovječe... govoriš kao da je revizionizam nešto loše... pa prvi revizionizam je onaj koji je raskrstio sa religijskim objašnjenjima stvari, pa možda da i njega ukinemo i da se vratimo na nivo životinje, da revidiramo samo ljudsko postojanje, možda bi trebali da pasemo travu...

 

Ne koristi termine za koje uopšte ne znaš šta znače.

 

 

 

Ja sam iznio sve problematične aspekte tvrdnje da su Albanci direktni potomci Ilira, i toliko od mene, na dalje seljačke provokacije ne odgovaram, koliko vidim već si ispucao tri posta nijednu činjenicu nisi iznio....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne koristi termine za koje uopšte ne znaš šta znače.

 

Rece covek koji koristi dijalektiku prosvetiteljstva i Ivu Andrica radi polemike o istoriji Balkana i njegovih naroda :)

 

Ja sam iznio sve problematične aspekte tvrdnje da su Albanci direktni potomci Ilira, i toliko od mene, na dalje seljačke provokacije ne odgovaram, koliko vidim već si ispucao tri posta nijednu činjenicu nisi iznio....

 

:)

Ja sam zapravo primetio da od svih onih silnih postova sto sam ja napisao ti ustvari nisi uspeo da pobijes ni jedan

Vec 10 strana kao pokvarena ploca ponavljas jedno te isto kao da ispiras mozak svima jer

 

...pa je to onaj fazon tipa da ponovim 5x neistine pa ce da bude istina i ja i ja Prometej JA sam onda u pravu

 

I evo sada opet nesto tipa daj postuj pa postuj pa mi ponavljas nick jedno 5x-jel to molecivost ili se meni cini :)

I onda ja prso-sure :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

samo jedna stvar, tvoje preseravanje me ne zanima, ali po pravililniku ovoga foruma nemaš pravo da manipulišeš quotovima, to jest u tvojem slučaju - ubacuješ u moj post nešto što nisam rekao.

 

Za ostalo nemam šta da ti kažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...t&p=1822002

 

Preporucujem da posetite ovaj link

Neko je lepo objasnio za kakvim likom imate posla sto sam ja i kvotovao

 

Ali ovo pogdaja ipak u sustinu stvari

 

....i jos jedna stvar mi upada u oci, a to je tvoje povrsno obrazovanje kojim paradiras.. iznosis podatke, a iza tih podataka nema nikakvog drugog znanja, kao da si na google-u nasao ono sto ti treba za trenutni razgovor. icon_smile.gif

Jer da nije tako, ne bi rec "ego" konstantno upotrebljavao u pogresnom kontekstu. zvucis kao karleusa kad hoce da se pravi pametna pa upotrebljava reci za koje i ne zna sta znace. :)

 

Shvati da si za mene najobicniji kurac na biciklu i da jos uvek postujes ovde kojesta prevashodno zbog toga jer nekoga mrzi da te istrese iz gaca

Kao sto smo svojevremeno uradili ja i jos neki pre nekoliko dana pa si podvio repic i grickajuci nokte spremao nestrpljivo comeback-da nam pokazes svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Preporucujem da posetite ovaj link

 

 

kao što vidiš, kad quotuješ nekoga iznad piše da je on to rekao i stoji link gdje je rečeno. A ono gore si ti sam quotovao ko zna odakle i to nisu moje riječi.

 

Uljudno sam te zamolio da ispraviš sopstveni post na šta si nastavio sa glupostima.

 

molim admine da intervenišu ako i dalje u njegovom postu bude stajalo ovo:

...pa je to onaj fazon tipa da ponovim 5x neistine pa ce da bude istina i ja i ja Prometej JA sam onda u pravu

kao da su to moje riječi. Neka ispravi, citira toga čovjeka koji je to rekao i edituje post, inače tražim da admini riješe ovaj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je care-drma se tlo,ponestaje reci? ;)

Inace svakako mi neces kenjati TI o pravilima foruma jer na koju si god temu dosao istu si TI usrao svojim postovima-pa smo eto od drugog svetskog rata dosli i do ilirske etnicke komponente i Deretica :)

Ne znam da'l da se smejem ili da placem :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Šta konkretno radiš sa sopstvenim postovima mene ne zanima, moje citate ne možeš da kasapiš i dopisuješ.

 

Dakle, molim admine da intervenišu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...