Jump to content

Poreklo Albanaca


Теша Тешановић

Recommended Posts

ja dadoh neke toponime, ti ne dade nikakve.

 

:)

 

Jos samo da nam lik da referance ili izvor odakle je to uzeo

A ovako ima manju upotrebnu vrednost nego korisceni wc papir :)

 

I naravno ignore-sta je podvijamo repic,znas nema nikakve sumnje da si i sam svestan koliko seres ali neces sebi da priznas

Ali fora je sto ti hoces da izguras svoje cak iako sam ja 250% siguran da lupetas-to je fazon tipa necega da ja kazem "govno smrdi" ti bi rekao "govno najlepse mirise"

Drzi se ti lepo filozofije i religije tu jos covek moze nesto pametno da procita od tebe a rasprave o istoriji prepusti drugim ljudima ;)

 

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Jao, moram nešto da napišem, da ne bude da sam posran nego da ispadnem faca, kako kul odgovore smišljam, bravo meni, ah, kako me pali ova tastatura, nabiću si metlu u dupe, ah!

 

Pročitajte svi kako sam kul, kako se kroz grad zajebajem, kako mi puše karu, ah! Ne brijte noge, dolazim!

 

Vaistinu se rodi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa naravno, samo izvorište nije Albanija, i to je poenta. Ne može nešto što nije izvorište da bude glavno ilirsko uporište, jednostavno ne može. DNK ne laže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabo ti nesto radi taj ignore :)

Dakle da sumiramo-informacija za halo grupe ti nisu tacne( DNK eto sada ne laze :) iako linkovi tvrde suportno :)),a Atalijat i Dereticevo pozivanje na jedan pasus teksta poput pijanca sto se drzi za plot su u najmanju ruku neproverene/nepouzdane stvari i koje se btw na linkovima o kavkaskoj Albaniji i koje nema veze sa ovom dansnjom uopste ne spominju

Tako da kao sto sam rekao mene nisu uspeo da demantujes nikada plus si ispao glup kao kurac sto si,vidis,mogao da izbegnes da si samo procitao linkove koje si SAM dao :)

Good day

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja vidim na mapi gore, ove vaše haplogrupe ima i u Švedskoj i Danskoj.

 

Evo sta kazu za tu grupu

 

http://www.eupedia.com/europe/origins_hapl..._europe.shtml#I

 

 

 

:) uporan dečko... bolje da si uporan na faksu :)

 

Jos samo da nam objasnis kako to da Albanci imaju I1b tj I2 grupu za koju kazes da je nemaju a linkovi medjutim kazu suportno :)

A sada neko izvlacenje "pa ne moze Albanija biti izvoriste" bla bla opet zamzivanje ociju(iako to za izvoriste nije niko ni rekao-ali mene ne mos zajebati na taj nacin sto je tvoja specijalnost ;)) jer si jasno rekao da Albanci nemaju tu grupu a imaju je itekako-dakle seres kao sto seres i za kavkasku Albaniju i jos kojesta pa ajde sada tutanj da se igras u pesku jer argumenta vise nemas-doduse jos mozes da potezes duzinu mog studiranja i sl jer je maca pojela jezik :)

BTW ja nigde nisam video da se I2 grupa oznacava bas kao ilirska(mozda kod Deretica :))

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

ја би васд пустио на 10 минута саме у це3нтру приштине

 

 

па вам не би више падало на памет да толико кењате већ би вам они објаснили о свом постанку

 

јебем ли вам семе доконо у,пичку!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest Bata Životinja

The map is from The Public Schools Historical Atlas, edited by C. Colbeck, published by Longmans, Green, and Co. 1905.

Albanija se nalazi na obali Kaspijskog mora

http://historymedren.about.com/library/atl...atmapeur814.htm

 

sliku pominje i Goran Cvetić na sajtu NSPM-a, pa izlgeda da ječitava redakcija Nove srpske političke misli prolupala, po Yakuzi

http://www.nspm.rs/politicki-zivot/bitka-k...amo-dobiti.html fusnota 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Све што је потребно и довољно да знамо о шиптарима је да су гамад која се вековима насиља (убијања, силовања, паљевине, отимачине...), користећи повлашћен положај у Турском царству, инфилтрирала у српски етнички простор. И за такво владање су награђени. Али, коло среће се окреће. Будући да су нула од народа, неспособни да ишта ураде сами без неке силе којој се традиционално пришљамче (Турска, па Италија, па Немачка, данас Америка), најебаће пре или касније, чим Амери буду имали преча посла од бављења Балканом, а доћи ће и тај дан.

 

И наравно, немају везе са Илирима, што је читава плејада врхунских светских антрополога и лингвиста давно доказала. Беспредметно је даље о томе расправљати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li znas da je jos u 19. veku jedan nemacki filolog(zaboravih kako se zove)utvrdio da albanski jezik cini jednu sporednu granu indoevropskih jezika

Indoevropskim narodima pripadaju Tracani i Iliri a i Dacani odnosno stari stanovnici Balkana koji su se naselili na to podrucje u onom talasu seoba u kojima su dosli i Grci

Medjutim ne mogu da se sloze da li je u pitanju ilirska ili tracka/dacka grupa jezika i oko toga se polemike i dalje vode-imas na netu krs linkova na tu tematiku pa pogledaj malo,a mozes da procitas i ovo sto sam ja napisao ovde do sada,imas finih linkova na prethodnim stranama

Jedini koji tvrde suportno su kojekavi desnicarski sajtovi,pseudoistoricari i sl koji obicno od obrazovanja imaju mali i veliki odmor ;)

Pa jebote valjda znam o cemu pricam istoricar sam po struci-nije da ja sada volim i opravdavam Siptare ali treba biti objektivan prema gomili naucnih studija koje se trude da daju odgovore na neka pitanja i svakako su daleko ozbiljnije stivo nego Nova sprska politicka misao :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тешкоће око њиховог порекла настају из два разлога, прво, зато што се до 11. века не помињу у историјски изворима, а друго - њихов језик у породици индоевропских језика нема блиског сродника. Управо су се немачки лингвисти (а сигурно нису имали мотива да навијају за Србе) највише тиме бавили - Паули, Хирт, Јокл сматрају да су шиптари (тј. њихови преци, јер су се и ови касније мешали са другим народима, па касније и са Словенима) потомци старобалканских Трачана. И Швабе објашњавају да су се они релативно касно преселили у пределе данашње Албаније, јер се једино тако може објаснити што у албанском језику нема трага поморској терминологији тако типичној за Илире и што топоними на том простору немају албански фонетски лик. Једино што је познато је да преци шиптара сигурно нису представљали снажну етничку групу, који би се наметнуо као активни историјски чинилац, а још мање као држава или народ са којим би се Римљани или Византинци морали борити. Они су били сточари, раштркани по планинама. Њихово ''илирство'' је аргумент историјске фикције, која треба да подржи њихову идеју о Великој Албанији. Сазнања историје, лингвистике и археологије не дају за право њиховим аргументима.

 

Ја не верујем да су са Кавказа, вероватније су да су трачко-дакијског порекла. Али, све то и није толико важно - важно је, из наше перспективе, да их пре касног 16/почетка 17. века на Косову практично није било. У време Душана, они су на простору данашњег Косова и Метохије и Македоније, чинили 2% становништва, сточара у планинама. Кад су примили ислам, и постали повлашћени, масовно се спуштају преко Проклетија у Метохију, жедни земље. Никакво право они немају, а најмање историјско. Али кажем, коло среће се окреће.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da imam kompetentnog sagovornika ;)

Pazi na linkovima koje sam dao stranu pre se taj nedostatak pomorskih reci tumaci time da su preci Albanaca bili prvobitno jedno pleme verovatno trackog porekla iz unutrasnjosti koje se nesto kasnije pomerilo na podrucje danasnje Albanije i izmesalo sa tamosnjim stanovnistvom

Uostalom slazem se da je prilicno nesuvislo tvrditi da su sada Alabanci neki cisti Iliri-imaju tu starosedelacku komponentu ali kao i svaki narod tokom vekova i oni su se mesali sa raznim narodima koji su naseljavali Balkan i jos uvek ga naseljavaju-Grci,Sloveni,a posle i Turci,Albanci zapravo predastavljaju jedan kongloamerat naroda sto na kraju krajeva nije nista neobicno jer se narodi tokom vekova svakako mesaju sa drugim narodima-tako da danas svakako nisu Iliri ;)

Naravno,posle Velikog Beckog rata i velike Seobe Srba Arbanasi se u vecem broju doseljavaju na Kosovo i zapustele posede i zapravo pocinju da cine znatan procenat stanovnistva

Turci su im u tome svesradno pomogali,kako tada tako i kasnije forsirajuci naravno narod koji je islamske veroispovesti naspram svojih pravoslavnih odnosno hriscanskih podanika-zato od tada pa nadalje srpski zivalj na Kosovu trpo kojekakva nasilja i pocinje polako da se osipa, a sve u svetlu cinjenice da su Turci hteli i isprva odmazdu jer su se srpski odredi i dobar deo stanovnistva aktivno borili na strani Austrije u minulom ratu pre seobe

To vrhunac dobija uoci prvog svetskog rata i nesto posle oslobodilackih ratova kada medju Siptarima krece masovna propaganda od strane Austrougarske i uz blagoslov Turske i kada krece da se raspiruje mrznja prema Srbima-naravno ne zbog toga sto Austrougarska voli Siptare ili sta vec,vec je iste htela da iskoristi kao bedem daljem srpskom prodiranju i sirenju na jug-uostalom posle balkanskih ratova Albanija kao drzava je stvorena upravo zbog toga-da se udari ravnoteza Srbiji na Balkanu i da se stvori poslusno orudje koje ce biti eksponent austrougarske politike

Tragikomicno u svemu tome je sto su Siptari tokom istorije bili najobicniji instrument velikih sila kao i mnogi drugi narodi i da problem Kosova nikako ne pocinje 80-tih vec daleko daleko ranije ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јакузо, слажем се са свиме што си написао.

 

Турци су плански колонизовали Косово и Македонију шиптарима да би направили исламски, њима верни, арбанашки клин у хомогеној словенској (српској) маси, јер су Срби са тог простора представљали проблем у 17. веку, пошто су константно устанцима угрожавали турску позадину, док су се ови макљали на Сави и Дунаву са принцом Еугеном. Велика сеоба Срба (чије постојање модерни албански историчари чак негирају!), је додатно погоршала етничку слику региона. Али, држали смо се некако све до пред крај 19. века. У тим годинама, од Берлинског конгреса (и Прве Призренске лиге, кад почињу шипци и политички да се организују) до Балканских ратова, је дефинитивно трајно промењен етнички састав, на нашу штету. То су године тоталне анархије у Турској царевини, па шиптарски зулум остаје без икакве, до тад какве-такве, контроле. Цвијић је почетком 20. века могао само да констатује да је однос већ фифти-фифти, а да су у Метохији већ у већини.

 

А не може се наћи слугерањскији народ од шиптара. Прејебали су и Бугаре. Прво су кокетирали са Норманима и Ватиканом, онда су их пригрлили Турци, вероватно једини народ који су шиптари заиста волели, воле их и данас, и мислим да никад неће прежалити њихово протеривање из ових крајева (синоћ на Евровизији македонски албанци дадоше Турској више гласова него Албанији). Онда Аустријанци (подржани Енглезима), који им подарише државу 1912, да би се економски удавила Србија, да неби добила излаз на море. После симпатични Мусолини, са његовим пројектом Велике Албаније, у саставу будућег Италијанског царства, а када се то изјаловило - Немци (једини народ којих се шипци заиста плаше), са шиптарском СС Скендербег дивизијом, која је побила око 100,000 Срба на најмонструознији начин. Али, Немци су пукли, па су шипци пробали у федерацију са Титом, под условом да Албанија са Косовом буде посебна федерална јединица Југославије, па кад им се то изјаловило (Стаљин се противио), они се '48 сврсташе уз Информбиро и СССР. Кад смо отоплили односе са Русима, они покушаше да дилују са Кином (ал беше им далеко, нема стварне користи). Били су тврђи комунисти и маоисти и од Мао-а. Чак су 1972. ушли у историју као једина земља која је одбила амерички предлог за успостављање дипломатских односа, што је била својеврсна срамота за Никсонову администрацију. У Југославији су добили највећу могућу аутономију, болнице, којима су смањили смртност одојчади и повећали додатно наталитет, чак и комичне факултете и хиљаде дипломираних ''интелектуалаца''. 34% буџета СФРЈ за помоћ неразвијеним крајевима је одлазило њима. Али, они немају меру. Хоће све.

 

А наша је грешка што никад нисмо успели да велике силе убедимо да смо ми права валута, а не тамо неки шиптари или хрвати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, не. Само име Албанија, из ког је изведено ово Албанци, су први дали Италијани, а потом прихватили у целој Европи, иако шиптари себе не зову тако. А име потиче од града Кроје, у средњој Албанији, који се некад звао Албанополис (а после тога Албанум и Арбанум), и везујуе се за име илирског племена Албана. Па је из тога извучен погрешан закључак да постоји и етнички континуитет између илирских племена и данашњих Албанаца. Отуда то погрешно уверење да су Албанци потомци старих Илира, па да су ''одувек'' настањивали крајеве свог данашњег етничког простора, јер је овај, упрошћено речено, подударан са некадашњим илирским етничким пристором.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako pleme koje je doslo na baljka mesalo se sa tadasnjim starosedeocima pa sa time i ilirima.

Da li su albanci iliri?

Pa sa obzirom da je postojala albanija i pleme albanaca u doba kada su iliri carovali al malo istocnije od toga, sumnjam da jesu, ali sigurno nose i genetski kod ilira. Kao sto i mi Srbi nosimo.

 

I stvarno ne vidim oko cega toliko peglanje.

 

I poreklo hrvata je slovensko pa sad imaju vise ugrofinske nego slovenske genetike u sebi.

 

Big dil.

 

U danasnje vreme, napravi naciju ( modernu) daj joj kulturu iskonske, a uz to joj nabaci gomilu laznih stvari (simbol, himnu, veru ) koja nema veze sa iskonskim, uz to puna raznorazne genetike svaka nacija i eto ti napravis peglanje.

 

Poreklo? Cega? Cisti albanci kao nijedna druga nacija kao apsolutno cista vise ne postoji.

Sta je tu sta cije, i kome po iskonskoj podeli koji deo zemlje pripada kada bi se gledalo, mnogo bi pomeranja moglo da bude.

 

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...