Jump to content

Legacy Promotion - Fan Club


Da li ste zadovoljni koncertnim dešavanjima u 2008 god. u organizaciji LEGACY PROMOTION-a?  

176 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pa kolega nisi u toku,došo je novi "Midnight" na tron ,i rade turneju, proceprkaj po netu :pivopije:

 

Nemam ti ja vremena za ceprkanje po netu "kolega",mora da se radi,stizu noviteti i tako... :pivopije:

Tesko da ce biti novi Midnight al jebi ga ljudi moraju da sviraju,treba jesti leba zimus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da metal koncerti kod nas danas nisu toliko popularni kao što su bili tamo negde 2004-2005. Čim se krenulo sa češćim zakazivanjem koncerata, naglo je opalo interesovanje za iste. Što se meni čini sasvim logičnim, jer i meni opada interesovanje nakon što jednom ili dvaput osetim pravu atmosferu na koncertu nekog od omiljenih bendova. Tih par što još nisam video, navataću negde u inostranstvu narednih godina, već sam se navikao da idem van. Žao mi je samo što nisam iskoristio povoljne prilike da vidim Dija (koji je umro), Kinga (koji je bolestan), Savatage (koji su se raspali) i Judas Priest (koji neće još dugo raditi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, nije opalo interesovanje za koncerte, već su ljudi počeli da idu samo na stvari koje slušaju, a publike u Srbiji jednostavno nema dovoljno. Ako je na Mayhemu bilo 400 ljudi, onda možemo slobodno da kažemo da u celoj Srbiji nema više od 600 ljudi koji slušaju black metal, jer ja stvarno ne mogu da zamislim da polovina blekera ne bi došla na Mayhem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, nije opalo interesovanje za koncerte, već su ljudi počeli da idu samo na stvari koje slušaju, a publike u Srbiji jednostavno nema dovoljno. Ako je na Mayhemu bilo 400 ljudi, onda možemo slobodno da kažemo da u celoj Srbiji nema više od 600 ljudi koji slušaju black metal, jer ja stvarno ne mogu da zamislim da polovina blekera ne bi došla na Mayhem.

 

bilo je manje na mayhemu, cupavi negde pomenu cifru oko 200+ karata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dve stari.

 

1. ljudi nemaju para.

 

2. mladji metalci nemaju tu kulturu da zele da gledaju bend koji slusaju gajbi, narocito za 2000 din (naravno gojko, mita i jos neki su izuzetci).

 

kad ove stvari uzimas u obzir, metal publika za koncerte se sastoji od starijih metalaca koji imaju para i zelju da gledaju bendove idalje i malo broj mladjih metalaca kojim je stalo ili imaju puno kesha.

 

toliko sam ja skapirao sto sam bio na koncertima proteklih 2-3 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dve stari.

 

1. ljudi nemaju para.

 

2. mladji metalci nemaju tu kulturu da zele da gledaju bend koji slusaju gajbi, narocito za 2000 din (naravno gojko, mita i jos neki su izuzetci).

 

Slazem se. Ja npr nemam para, tako da sam Sonatu, Strato (pa cak i Mayhem i Decide, zeleo sam oba benda da vidim, iako ih ne slusam bas) i ostale morao da propustim, da bih imao pare za Gamma Ray. Od zime sam (od metal koncerata) bio na WASP-u, GR-u i sad Soulfly-u, i to je to. Karte moraju drasticno da pojeftine, da bi i mi koji jos uvek nismo finansijski nezavisni mogli da ispratimo barem polovinu desavanja, a to bi mozda moglo da se uradi dolaskom nekih sponzora. Opet, sponzori nece da dodju tamo gde nema mnogo ljudi, tako da je to jebeni zacarani krug, i zato mislim da je bolje prodavati karte za hiljadu dinara umesto dve, jer, bolje je da dodje 800 ljudi za po hiljadu, nego 400 (haha) za po dve, jer sem sto je malo manji blam, opet moze da se uzme nesto vise kinte i od garderobe i pica.

 

Slazem se takodje i za ovo drugo, mada pod "mladji" smatram ovu uniformisanu bagru '94-95, koje po ceo dan gledam po gradu, ali vecinu (cast pojedinima) nikad na svirci, kamoli certu, nisam video, mada je to verovatno sto im roditelji ne daju :haha: Ali, racunam da ce to da se procisti za godinu-dve (mada tad njihovo mesto mladje generacije uzimaju), i da ce vec biti dovoljno "veliki" da idu na koncerte.

 

Znam da nije poenta da imamo milion koncerata, ali mislim da takodje nije dobro da sad bukvalno nista ne bude organizovano, jer u ovoj zemlji jedino Mejdeni mogu da budu sigurni kod prodaje karata za metal certove. Strasno mi je zao sto necu videti Helloween, ali jbg, pokusacu da se skrpim za Madjarsku, a samo se nadam da ce Sabatona zapravo biti, kao i da cu uspeti da odem na Therion.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakog dana po jedna bomba od 2L manje pa ce imati za makar 4 koncerta godisnje najomiljenijih bendova.Standard nam je nikad gori ali svako neka potrosi novac na ono sto misli da mu je vaznije.Sta da kazu kolekcionari originala koji godisnje potrose desetine hiljada dinara na uvecavanje svoje kolekcije?I opet nadju vremena i novca za koncerte.Ljudi morate shvatiti da ko zeli nesto da ima MORA I DA RADI!Bilo kakav posao.Ako nesto volis i zelis da imas ili vidis omiljeni bend nema birkanja,zavrni rukave i na fizikaliju ako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da kazu kolekcionari originala koji godisnje potrose desetine hiljada dinara na uvecavanje svoje kolekcije?I opet nadju vremena i novca za koncerte.

 

ovaj kolekcionar (ajd da budem strog pa da kažem kolekcionar u začetku :lol: ) se odrekao koncerata, od ZZ Top u areni nisam bio ni na jednom koncertu, i da vidiš onda kako se ima para za diskove i ploče :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali svako neka potrosi novac na ono sto misli da mu je vaznije.

Da Nidzo ali diskovi i ploce ce imati uvek da se kupe a rok i metal zvezde umiru kao muve u zadnjih par godina.

Edited by Mr.Hate
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bendove koje ja slusam (doom metal, sludge, obskurniji black metal) niko i ne dovodi (izuzetak su svirke u Zici gde bendovi sviraju za pivo i prenociste kad su na turneji a povremeno i neko drugi dovede poneki interesantan BM bend). Opravdano jer objektino nisu finansijski isplativi tj moralo bi da se ide u minus (cak ni "komercijalni" bendovi izgleda nisu vise isplativi). Sto je najgore takvi koncerti su poprilicno rijetki i u neposrednom okruzenju , tako da ako zelim da gledam bendove koji me bas interesuju morao bih da idem u Holandiju, Francusku, Njemacku, Englesku, Cesku... a to je objektivno neizvodivo za nekoga ko je zaposlen i nema vremena za to. Dok sam imao vremena nisam imao novca, a sad kad imam novca nemam vremena. Eventualno spojiti godisnji odmor i neki dobar festival ( npr. "Duch Doom Day" ili "Madrid Is The Dark Fest" ili "Doom Shall Rise"). Eh zivote...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa tobom, slusam sve te pravce sto si nabrojao i odavno sam se pomirio sa tim da toga kod nas nece biti, eventualno moze da se

desi da neki od tih "egzoticnijih" bendova stignu do Madjarske, Slovenije ili Hrvatske, i to je sasvim izvodljivo (finansijski), uskladiti

to sa poslom, godisnjim, slobodnim danima, to je vec druga prica.

 

Ispratio sam dosta koncerata ovde kod nas, ali nikada nisam uspeo da se organizujem da odem negde izvan Srbije, sto mi je jako zao, video

sam dosta bendova koje slusam godinama i ostaje mi zelja da vidim (bilo gde) neku super sludge ekipu, koliko se secam Mournful Congregation

je prosle god. imao neke nastupe (dakle, funeral doom svirka) a kad bi na ovo uspeo da se dovucem nekako...kraj Roadburn Festival

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jedino zao sto sam propustio IF i Korn. Za IF me drug zajebo, lozio se da cemo ici i na kraju prc, a za Korn me zajebo fax i jebavanje oko upisa...I za Slipknot, manje-vise, al' s' obzirom da sam morao da ucim za prijemni, to je opravdano  :bigblue: Za ove ostale koncerte me zabole uvo, nisam imao ni najmanju nameru da idem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se secam Mournful Congregation

je prosle god. imao neke nastupe (dakle, funeral doom svirka)

Da, bio je zakazan koncert i u Sloveniji - MC i Longing For Dawn. Tad sam bio stupio u kontakt sa organizatorom (neki lik Luka) preko doom-metal.com foruma i obecao mi covjek poslati garantno pismo (jos bile vize), prenociste kod njega. Al jbg, neki klub gdje je bio planiran koncert a on mogao tamo to bez zakupa da organizuje, se zatvorio a on nije mogao da nadje adekvatnu zamjenu i otkazano. To mi je bas zao jer MC su mi medju top 5 bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, bas bezveze, ko zna kada ce se ponovo ukazati prilika za tako nesto (a MC se i meni visoko kotira medju omiljenim bendovima),

jos kad sam pogledao onaj live snimak (neko je to postavio na youtube, mislim bas sa te turneje ili tako nesto), kako su mocno zvucali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...