Jump to content

Dead Space


SkullKrusheR

Recommended Posts

  • 7 months later...

Zavrsio na normal tezini, trebalo mi nekih 20 sati igranja racunajuci i sporedne misije. Imam utisak da je igra dosta laksa u odosu na prethodne delove. Jebes mi sve ako su me vise od 5 puta ubili nekromorfi, gazio sam ih bez vecih problema.

Znaci rotirajuci plazma kater ili nabudzena ejsid tesla puska i nemas frke. Vise sam ginuo u nekim pozarima ili me skenja stena, pad sa planine i slicno.

Prekomplikovali su ovaj fazon za pravljenje oruzija, tek sam pri kraju igre skapirao koju jacu pusku zelim da sastavim. Na kraju je nisam ni sklopio jer me smaralo da skupljam kutije i obijam stekove.

Sve u svemu, ipak sam zadovoljan nastavkom, ali DS 2 ostaje najbolja. Kontam da ce da guraju dalje sa nastavcima, po zavrsetku kredita je jasno kao dan. DS uz Witchera jedina igra koju pratim do kraja serijala.

 

Btw, Pelican - Ephemeral pici u kreditima :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smor sto nema nekog kreka sa kojim -bilo koji- dlc radi, ja cak imam sejvove i iz mass effect-a i dvojke ds-a al dzabe. Igra.. pa hm.. ovaj novi sistem je kul zato sto za bolja oruzja ne nedostaje municije ali kada se provale dobitne kombinacije igra postaje prelaka posto mogu da se naprave zaista monstruozna oruzja. Za ovih 6-7 odigranih chaptera nista ne moze da prismrdi nasviranom line gun-u (kao i u dvojci, jelte) uz malu pomoc stasisa i force shotgun-a koji nekrice koji se previse priblize salje na ekspresni dejt sa podom. Inace, stvarno su vise smorili sa monster closet-ima i forama u stilu sve je tiho DOK a) ne pokupis helt b ) ne pristisnes dugme/pokupis kljuc/procitas log/ukljucis struju itd. posle cega mozes tacno da izvalis iz kog ce vent-a koji smarac da izadje. Svaka cast na intrigantnoj prici i gejmplej je kao i uvek do jaja (sada jos vise, sa pimpovanim pucama) ali brate mili.. 3 igre za redom (4 ako se racuna da sam igrao i na fonu neki DS) sa potpuno istim forama, postaje malo retardirano, zaista. Dakle, igrivost za sada 10, prica solidna osmica, ali scare factor 0 a lejm repeticija faktor solidna devetka, makar.

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto ste napisali je u potpunosti tacno.

Igra je prelaka.Igram na normal,odigrao sam par chaptera,nekoliko sati igranja,i do sada nisam zaginuo ni jedan jedini puta.Glupo ispada zaliti se na to,ali nema izazova nikakvoga.Pogotovo ako se uzme u obzir da u ovom momentu nemam nikakvo nabudzeno oruzije,puce su mi tesko sranje.Takodje,velika zamerka ide na taj tzv.scare faktor.Kao sto Salvation rece,repetitivno je do bola,nigde jeze i momenata iz dvojke kada si se bukvalno plasio svakoga coska.Misije su linearne do bola...idi tamo,pokupi to i to,usput kolji nekromorfe,i vrati se odakle si krenuo.Jebiga.Pravljenje i upgrade oruzija je sranje,zakomplikovali su ga bespotrebno.Nije mi jasna potreba za menjanjem necega sto je odlicno.U dvojci je to bilo savrseno,pa jebem mu mater zbog cega nije tako moglo biti i ovde?

Sve u svemu,igra jeste dobra,ali problem je sto su je navedene stvari nacinile dobrom umesto da bude odlicna kao prethodni deo.Sve ovo pricam nakon 20% predjene igre,ali koliko vidim nece se tu nista promeniti.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probah juce na Impossible, i deluje dosta realnije, bas moras oprezno da igras. Izgleda kao da te manje nekromorfa napada, ali zato mogu iz dva poteza da te raskomadaju ukoliko ih ne ubijes na vreme. Kul je sto kad predjes igru dobijes stari Engeneering Suit i dosta amunjaze pa je laganica igrati.

Bezveze je sto su izbacili one fatality scene iz proslih delova. Sada svaki put kad te ubiju samo se pojavi krvavi ekran i to je to, igra vise nije brutalna kao pre. Oni tetris zadatci su mi bili smesni, tu su mogli nesto malo teze da smisle majku mu, obrcem kutije dok ih ne sklopim na odgovarajuci nacin :)

Meni su uvek bile najzanimljivije one zero gravity misije i kad plutas po svemiru, jebena uzivancija. To je strava odradjeno u trojci, steta sto nisu vise takvih misija ubacili. I svidja mi se prica, jeste da ima nekih predvidivih momenata, ali opet je nekako super. Sada mi je mnogo jasnije ''Dead Space'' znacenje i zasto se igra zove bas tako.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle,nabijem na kurac checkpointe i ko je smislio to sranje.Ako sam presao neki deo,hocu da mogu to i sejvovati a ne cekati jebene checkpointe.Udjem u igru sada,odem na continue from last checkpoint,a on me pukne na nesto sto sam presao odavno.Da li mi je ubagovao sejv ili je nesto drugo u pitanju,ali je frustrirajuce.Pa mars more u tri lepe picke materine!Dakle,jebene sanse nema da cu u skorije vreme nastaviti igrati ovo.Em je razocarenje igra,em sada jos ovo.Mrs u kurac.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...