Jump to content

Kozmetika, šminka, kandže


Machka Naopachka

Recommended Posts

Na ovoj temi bas odavno niko nije pisao, pa eto, ja cu napisati koju rec. Izgleda da mineralni make up postaje sve popularniji i da su gotovo svi mass brendovi izbacili svoje linije ili bar poneki mineral proizvod. U DM-u sam nasla mineralni puder Essence po veoma povoljnoj ceni, kao i kabuki za nanosenje i od tada sam prestala da koristim sve tecne pudere, jer je ucinak mineralnog takav da zaista vise nema potrebe za tecnim. Nazalost, na sajtu ne mogu da ga pronadjem, ali vam ga toplo preporucujem. Jedina mu je mana sto ima samo 3 nijanse. Ja naravno koristim najsvetliju, koja je nesto tamnija od moje koze, ali uprkos tome, dosta prirodno izgleda.

 

Osim toga, otkrila sam sjajan serum za dehidriranu kozu sa mineralima iz Mrtvog mora iz kolekcije Ahava. Cena u apoteci mu je bila oko 1.700 dinara. Za kratko vreme sam resila problem suve i dehidrirane koze u hladnijem periodu i jako sam zadovoljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam htela da vidim za MAC.

Nisam do sad narucivala sminku preko neta, a ne znam kako bih dosla do njih drugacije.

 

edit: Sad vidim ovo, pa ja cu probati da narucim vec sutra nesto pa cu javiti :D

Edited by VeronikaJeOdluchilaDaUmre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo se svasta reklamira, pogledajte samo ovo: http://www.iris-shop.eu/ Ne znam kome verovati i da li se odluciti za neku takvu kupovinu...macka u dzaku!

 

Onaj sajt je provjereno fejk, vjeruj mi, da ne objašnjavam kako sam saznala, ali ja sam imala istu ideju, da kupim puder, pa mi je rečeno da slučajno to ne radim... Idi na forum ana.rs i ukucaj u pretraživač mac kozmetiku, vidjećeš komentare žena koje su imale slična iskustva.

 

Iris je poznat sajt za kupovanje parfema na crno, tj. mnogo jeftinije nego u parfimerijama i on je provjeren!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kokopelli: jbt ladno neko nije video da je fejk? :D pa jeftiniji je od MAC amerika a navodno uvoze iz Nemacke gde je 50% skuplje :haha: Takodje ni jedan od onih proizvoda ne mozes da nadjes na oficijalnom sajtu, boje opisuju kao 'zuckasto zelenkasta' umesto sifrom... jbt koliko glup moras da budes.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Veronika, u pravu si, zato sam ostavila onaj link gdje se vide razlike između pravog i lažnog :D Ni ja nisam znala, ali sam pitala na ana.rs forumu mogu li mi reći o kakvom sajtu je riječ, meni je bilo malo čudno zbog one Hello Kitty kolekcije :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno su lažnjaci, a? Dobro da nisam naručivala...

 

Inače, njihov puder mi i nije nešto posebno dobar. Bolji mi je Vichy, više mi odgovara. Uzela sam MAC jer je mineralni (uzela sam ga u Americi, da ne bude zabune, ne pričam o kozmetici sa gorepomenutog sajta), i pretežak je, actually.

Zato su im četkice :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devojke koliki je prosecni rok trajanja olovke za oci i senke?

Sredjujem ormaric i nasla sam neke koje bas dugo nisam koristila ali nigde ne pishe rok trajanja na njima.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ :haha: :haha: :haha:

 

@Smorock

 

Сад сам погледала на једно пет-шест оловчица што имам и на свима пише да је рок употребе 36 месеци. Не знам колико је то поуздан узорак да бисмо изводили неке закључке, али можда је инофмрација од помоћи. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozda neko nije upucen tacno u cene i koje su po SAD-u i po Nemackoj i kako se opisuju tacno boje? To ga ne cini glupim nego brzopletim.

Pa onda i treba da kupi macku u dzaku :haha:

A koja to riba tacno u svojim 20im pa navise ne zna da se boje u kozmetici sifruju :confused:

Edited by MissionVao
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju, narucila sam po jednoj zeni korektor i pigment.

 

@kokopelli - Hvala za onaj forum zenskasti, provela sam na MAC temi ceo dan da istrazim detaljno, ipak je lakse kad neko odavde prenosi svoje utiske nekako, ima korisnih informacija :D

 

Izabrala sam na kraju ovo:

 

Studio sculpt concealer

 

http://www.maccosmetics.com/product/spp.tmpl?CATEGORY_ID=CAT157&PRODUCT_ID=4388

 

I ovaj vanilla pigment

 

http://www.maccosmetics.com/product/spp.tmpl?CATEGORY_ID=CAT154&PRODUCT_ID=372&QUERY=pigment

 

 

U svakom slucaju javljam da li sam se zajebala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nije? Evo ja sam na granici samoubistva što nisam tako nešto znala.

 

Ne znam kako ću dalje...

Ali... moram, zbog nerodjene dece, i moje i tudje.

:haha: Ludačo!

 

 

 

@kokopelli - Hvala za onaj forum zenskasti, provela sam na MAC temi ceo dan da istrazim detaljno, ipak je lakse kad neko odavde prenosi svoje utiske nekako, ima korisnih informacija :D

 

 

Nema na čemu, ono zna da bude vrlo koristan sajt i za neke druge teme, prošvrljaj malo, vidjećeš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...