Jump to content

Kozmetika, šminka, kandže


Machka Naopachka

Recommended Posts

@Veronika: ne znam sta je nenormalno u istrazivanju onoga sto nameravas da kupis. Mnoge clanice ovog foruma su prevrnule nebo i zemlju da saznaju da li npr neki sampon ima promil neceg sto nije zdravo i sl a ovamo se kaze da seres kad kazes da je glupo ne proveriti nesto abnormalno na nasem trzistu. MAC spada u profi kozmetiku i nije za svakoga tj relativno je skupa i ima ogromnu ponudu, samim tim se i dosta kopira. I sad se pojavi sajt koji prodaje nesto sto nigde u Srbiji nema (tj nema zvanicnog uvoznika) i prodaje nesto sto se nikako ne slaze s oficijalnim sajtom. Iskreno nije mi jasno sta to nagna zene koje ne znaju ni prvu stvar o MACu da je kupe. Al posecivanje oficijalnog sajta je valjda neki minimum.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Veronika: ne znam sta je nenormalno u istrazivanju onoga sto nameravas da kupis. Mnoge clanice ovog foruma su prevrnule nebo i zemlju da saznaju da li npr neki sampon ima promil neceg sto nije zdravo i sl a ovamo se kaze da seres kad kazes da je glupo ne proveriti nesto abnormalno na nasem trzistu. MAC spada u profi kozmetiku i nije za svakoga tj relativno je skupa i ima ogromnu ponudu, samim tim se i dosta kopira. I sad se pojavi sajt koji prodaje nesto sto nigde u Srbiji nema (tj nema zvanicnog uvoznika) i prodaje nesto sto se nikako ne slaze s oficijalnim sajtom. Iskreno nije mi jasno sta to nagna zene koje ne znaju ni prvu stvar o MACu da je kupe. Al posecivanje oficijalnog sajta je valjda neki minimum.

 

Jebote, naravno da necu kupovati sminku o kojoj ne znam nista :confused:.

Prosto, dosla sam na temu, neko je postavio link da se vrsi isporuka, bacila sam pogled, nije nemoguca opcija da pocne da se vrsi isporuka, bila sam u fazonu 'Ako jeste, narucujem sutra'.

I to je to.

 

I mislim da je dovoljno o toj temi. :surprised:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo se svasta reklamira, pogledajte samo ovo: http://www.iris-shop.eu/ Ne znam kome verovati i da li se odluciti za neku takvu kupovinu...macka u dzaku!

 

Јесте да сада скрећем с теме, али можда некоме затреба - овај сајт је прилично поуздан, заправо. Троје мени блиских људи је пазарило солидну количину парфема са овог сајта и имају само речи хвале. Ја сада скупљам парице за Marc Jacobs - Lola, кога немају у понуди на сајту, али рекоше ми да можеш да их исцимаш на моб и поручиш шта те занима. И стварно јесу оригинали и стварно јесте бесплатна испорука. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nije da cu ista postici posto zakon ocigledno ne brani postojanje onog sajta ali ja sam obavestila MAC cisto posto ih toliko gotivim. Makar su primili k znanju iako ne mogu nista da urade. Rekla sam im da makar obaveste MAC Deutschland posto onaj sajt tvrdi da nabavlja robu odatle:

 

Dear Ms. Cirovic,

 

Thank you for taking the time to contact us and for your interest in M.A.C.

 

While pleased you enjoy M.A.C products, we regret to learn of this unauthorized website. We would like to explain that our products are only distributed for sale at our authorized retail store accounts, or at our free-standing stores. Products purchased at one of our authorized accounts are genuine M.A.C merchandise of recent production.

 

We would like to let you know that we do periodically review these types of websites and as a rule, we do look into situations that warrant further investigation. We do sincerely appreciate you bringing this matter to our attention.

 

Again, thank you for taking the time to share your thoughts and concerns. We hope that we have the opportunity to serve you in the near future.

 

Sincerely,

 

Karen Godsell

Response Representative

Global Consumer Communications

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

@Kokopelli i ostali: osnovana je grupa na Facebooku, povodom fejk MAC kozmetike pa shirite vest da bi bilo lakse da potencijalne musterije nalete i vide pre nego sto puknu Link

Svakog dana se dodaju nove slike originala, ociglednih kopija, diskusije s dokazima da su proizvodi na mackozmetika.com djubre itd. A danas je i otkriven sajt s kog se verovatno nabavlja (po cenama tipa 200din za senku i sl :puke: ).

btw nevermind my fake name :haha:

 

btw taj strani sajt http://www.beautyonlines.com/ tvrdi da su proizvodi originalni ali ili iz fabrika u Kini ili su defekti odbaceni sa USA i Europe trzista. U najmanju ruku treba sje*ati mac kozmetiku Beograd jer naplacuje npr 2300din za puder koji je skart i placen je $3, tvrdeci da roba stize iz Nemacke.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

atopik krema, kupih je danas, sadrzaj karbamida (uree) 5% - za suvu & osetljivu kozu bilo gde na telu. ja sam je kupila zbog toga sto mi koza na rukama puca do krvi po ovoj zimoci. 339,00 RSD. obavesticu vas za koji dan je l' vredi tih 339,00 RSD.

krema se prodaje u apotekama, baj d vej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

lilly drogerie je pocela da proizvodi sopstvenu liniju krema i preparate za negu lica. sve bez konzervansa i aditiva, navodno (kreme se cuvaju u frizideru, rok trajanja do 30 dana posle otvaranja).

je l neko eksperimentisao s njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Koliko kapiram one za bebe svakako ne mogu da budu 'agresivnije' od onih za zene tako da... kupuj bebece :D Ja sam probala Carefree (roze) i neke na L i prve su do bola parfemisane a druge mirisu nekako blago i nedefinisano pa ih cesce uzimam.

 

Inace oni debili sto furaju laznu MAC kozmetiku vise cak ne prodaju samo kopije, sad prodaju totalno druge poznate (jeftine) marke i nazivaju ih MAC! Npr cuvena marka Coastal Scents (the thing za kupiti ako hoces ogromne palete tipa 88 boja a da nije bas uzasan kvalitet). Povrh svega tu paletu od 30$ prodaju jos skuplje nego obican MAC posto su odlucili da je nazovu Mac Professional a to je inace elitna MAC linija :haha: Al posto nikoga nije briga da se uclani u grupu na FB (doslo njih 2-3) nek bacaju pare.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne koristim te vlazne maramice uopste, ionako se kupam dva puta dnevno. Nosim bilo koje (sem onih sa mentolom :mhihi: ) samo ako sam ceo dan negde u akciji.

 

A nisam ni znala da postoje te za zensku intimnu negu, u stvari pakovala sam dragog za put i dovatila prve vlazne maramice koje sam videla u radnji i spakovala mu.

 

Malo se zbunio kada je u sred punog kupea izvadio vlazne maramice za zensku intimnu negu da obrishe ruke :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel te zanima ili te ne zanima? :D Mislim sta se vadis.

Ne znam kako su ti promakle, ima bar nekoliko godina od kako su masovno prisutne :D Ovog proleca/leta su recimo dosli oni gelovi za dezinfekciju ruku (i pre ih je bilo ali ne u svakoj samoposluzi). Vrlo korisne stvari sad po ovoj vrucini ako ides na izlete i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me samo zasto je veca razlika u ceni, nista drugo.

 

Kontam, promakle su mi kao i vecina stvari, ne gledam i ne obracam paznju. Tako i sto puta kupim pavlaku umesto ekstra kiselog mleka pa vidim tek na kasi. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je bese skuplje, ono za bebe? :D Mora da jeste jer sam i ja imala dilemu sta da uzmem pa obicno kupim jeftinije (zbog moguceg promasaja).

Inace te maramice su sjajne za nas koji se mnogo znojimo. Poneses rezervnu majicu, mini dezodorans i te maramice. Zapalis u wc, izribas se, presvuces i duze mirises nego posle kupanja :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

loreal_mascara_review.jpg

 

Nije lose, uopste. Prvenstveno me je odusevilo skidanje - ne rastvara se nego prosto spada pod uticajem mlake vode. Cesto ne spavam kuci i onda me smara da nosim i mleko za sminku ili da se zezam s uljima. Drzi se mlaka vata 30ak sekundi i onda spada kao da je od gume. Takodje se nece razmrljati ako slucajno protrljate oci. Sto se samog efekta tice prosecan je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavio mi se taj problem pre neku godinu, ali to je ipak bilo od tečnog sapuna, tako da ga više ne koristim i ne ponavlja se. Ako ruke krenu da mi se suše namažem crveni Garnier i nemam problema.

Jeste..jeste taj problem je postao sve ucestaliji ...ne znam sta uopste rade sa tim sapunima....pa cak i

kozmeticki saloni ga ne koriste vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Koji ispush. U Bottega Verde (u Ziri) ima dosta sminke na snizenju npr senka i sjaj po 250din. Sva srecna kupim kad ono senka je najgori krs (odnos pigmenta i vode porazavajuci, jedva se nazire) a sjaj je uzegao. Izem ti 'klasu', necu vise nikad da im dodjem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...