Jump to content

Istorija Srba


Теша Тешановић

Recommended Posts

A jeste smesni, kad cete vec jednom shvatiti da u politici nema prijatelja, svako gleda sebe...nekad ti je u interesu da budes s nekim dobar, nekad ides protiv njega...cist posao, da se tako izrazim. I svi to znaju, svi...osim srba...koji izgleda pate da ih neko voli...i vole o tome da mudruju, pa se medjusobno svadjaju da li treba da lizemo bulju Amerima, EU, Rusima...ili da li je bolje da nas jebu prvi drugi ili treci, kao, manje nas boli kad nas jebe ovaj ili onaj...jadno i smesno...Treba gledati uvek sebe i svoj interes, nema tu ljubavi, ljubav cuvajte za zenu, devojku, sestru, brata...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Фениксе, без трунке лоше помисли,

морам рећи да је ово најпаметније што сам прочитао од тебе.

 

А тај закључак је оно до чега већина (сви?) политичара тек треба да дође.

 

Што се тиче порекла и историје нашег народа само треба држати сопствене комплексе величине

и неиспуњене дечачке снове далеко од шкртих, чињеница, и све ће бити у реду. Дакле не уплитати та два.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nas kralj se ozeni kraljicom, pa nas onda napadnu arapi, pa mi platimo vizantiji da nas brani i oni se povuku. onda nas iste decenije napadnu bugari i onda svako ko nadje sekiru ide da pomogne jer bugari su vec dosli na jug i kolju po selima, siluju i ubijaju trudnice... rat je prekinut, toliko se zna.

Bugari nisu tursko pleme, molim te da se ne izrazavash tako jer to shto govorish- ti i a i svi ostali koji ovde govore o poreklu Bugara, je chista glupost, a nisu ni slovensko . S druge strane- koliko su Bugari klali, toliko su i Srbi, samo ako im se isprechi neko na putu, jeste- ali o tome se ne pishe. Nde pishe se da su bash u tom ratu 1885. godine isti ti Srbi, koji su novde uglavnom opisani kao muchenici, spalili 16 bugarskih sela. Manite se vishe tih stvari, nego daj normsalno prichajte o istoriji Srba, jer ona ne pochinje sa dvadesetim vekom, vec mnogo ranije. Moj deda se u Drugom svetskom ratu borio na obe strane- i na bugarskoj i na srpskoj kad su Bugari preshli na stranu saveznika. On mi je prichao, Bog da mu dushu prosti, da su obe strane u ratu radile ista govna- tu nema dobrih i loshih, svi su loshi.

 

Hm, pogreshno sam citirala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema sta da se objasni. Istorija svakog naroda je puna pokolja i genocida... Ne mozemo mi dokazati da su 'oni' ubili vise 'nasih', nego 'mi' 'njihovih'...

I, ne mozemo voleti i ceniti svoje genocidne postupke, a kriviti i pljuvati tudje. Realno, istoriju cine ratovi... Kome jos to treba... Blah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nego koje su Bugari pleme ili narod whatever? :opusteno:

Ovako- kada kazesh da su Bugari tursko pleme, to se odmah nekako vezuje za Osmanlije i nza njihovo izivljavanje nad stanovnishtvom Balkana (shto je netachno, Osmanlije uglavnom nisu bili Turci- turci su neshto drugo) ili za danashnju Tursku, shto nema veze s vezom. Bugari su kao pleme postojali josh u sedmom veku, pa i pre toga, jer prva bugarska drzavna tvorevina- hanstvo, postoji josh krajem sedmog veka, a pochetkom osmog veka dobija priznanje od Vizantije.

Edited by angels deserve to die
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema sta da se objasni. Istorija svakog naroda je puna pokolja i genocida... Ne mozemo mi dokazati da su 'oni' ubili vise 'nasih', nego 'mi' 'njihovih'...

I, ne mozemo voleti i ceniti svoje genocidne postupke, a kriviti i pljuvati tudje. Realno, istoriju cine ratovi... Kome jos to treba... Blah...

 

Kao sto si primetio, istorija svakog naroda je puna ratova. Neki narodi se mogu ponostiti svojom istorijom, a neki bas i ne.

Mi treba da se ponosimo, jer smo uglavnom vodili odbrambene ratove, cesto protiv nadmocnijeg neprijatelja, i borili se hrabro. Ratovi su neminovnost. Iz njih su stvarane nove civilizacije, neki su dobijali slobodu a neki pokoravali nove zemlje. Oni su bili na neki nacin vatra kreacije.

Sto se tice poslednjeg rata na prostoru bivse sfrj, to jos nije istorija. I o tome necemo pricati ovde, jer je tesko odvojiti tu pricu i od politike.

Nemas cega da se stidis sto si Srbin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa Bugarima nemam nikakav problem. Tim pre što sam odrastao na jugu Srbije i navikao sam na veliku sličnost između ljudi među kojima sam živeo i njihovih komšija Bugara. Evo j danas kad sam ušao u bugarsko konzularno odeljenje, kao da sam došao među južnosrbijance. I kad probam da pričam bugarski, malo se smešno osećam, moram da priznam, jer u stvari pričam loš srpski kakav se govori na jugu Srbije. Naravno, ovo kažem sasvim dobronamerno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

o brate, change the subject.

 

Mene interesuje, a valjda i jos nekoga, najranija srpska istorija

 

balkanski narodi su cesto medjusobno ratovali ybog nekih spoljnih faktora, cinjenice da se ovdje sudaraju hriscanstvo i islam, pravoslavlje i katolicanstvo, orijent i zapad, kapitalizam i komunizam, i kad nam to bude jasno, Balkan ce biti poseban savez drzava. nisu nama Bugari nista blizi od Hrvata, a ni dalji.

 

Balkanu treba poseban identitet, a ne da ga Rumuni uzimaju od romanskih naroda, Hrvati od Vatikana, Bugari od ko zna koga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

o brate, change the subject.

 

Mene interesuje, a valjda i jos nekoga, najranija srpska istorija

 

balkanski narodi su cesto medjusobno ratovali ybog nekih spoljnih faktora, cinjenice da se ovdje sudaraju hriscanstvo i islam, pravoslavlje i katolicanstvo, orijent i zapad, kapitalizam i komunizam, i kad nam to bude jasno, Balkan ce biti poseban savez drzava. nisu nama Bugari nista blizi od Hrvata, a ni dalji.

 

Balkanu treba poseban identitet, a ne da ga Rumuni uzimaju od romanskih naroda, Hrvati od Vatikana, Bugari od ko zna koga...

 

Ja se slabo razumem u najraniju srpsku istoriju, jer su se hrišćani postarali da se sećanje na nju zatre. U školskim udžbenicima detaljnije razmatranje srpske istorije počinje od 800 i neke, tj. prijema hrišćanstva, pa se onda identitet Srba izjednačava sa pravoslavno-hrišćanskim identitetom, što ja odbijam da prihvatim. Ispada kao da su Srbi pre hrišćanstva bili neki varvari, ili da ih uopšte nije bilo, što ne može da bude tačno.

 

Svakako da Balkanu treba poseban identitet i to će balkanski narodi shvatiti kad bdu skontali koliko su ih hrišćanska i islamska religija zajebale. Mnogih ratova na Balkanu ne bi bilo, da njegovi stanovnici nisu bilio zadojeni tim religijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se slabo razumem u najraniju srpsku istoriju, jer su se hrišćani postarali da se sećanje na nju zatre. U školskim udžbenicima detaljnije razmatranje srpske istorije počinje od 800 i neke, tj. prijema hrišćanstva, pa se onda identitet Srba izjednačava sa pravoslavno-hrišćanskim identitetom, što ja odbijam da prihvatim. Ispada kao da su Srbi pre hrišćanstva bili neki varvari, ili da ih uopšte nije bilo, što ne može da bude tačno.

 

Ne mogu da verujem, da se slazem sa Princom...pa da, zato kisa ovako pada, ocekujem jos jace nevreme :)

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno i sam znas kolega da se istorija pise na osnovu izvora :da:

A bez dovoljno izvora nema ni neke tacnije predstave o tim dogadjajima niti mogucnosti da se uporedjivanjem izvora dobije sto jasnija slika ;)

Sloveni iza sebe nisu ostavili pisane izvore iz paganskog perioda(mada vidim pominju se oni tzv Vede zapisi,ali ako se ne varam opet to je sakralni sadrzaj)pa je teze doci do detaljnijih zakljucaka o privrednom/vojnim/ekonomskim aspektima,doduse tu su pre svega i vizantijski pisci i arheologija da pripomognu ;)

Sve je to btw i veoma pogodno tlo za manipulacije :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...