Jump to content

Istorija Srba


Теша Тешановић

Recommended Posts

I sesto sisaj ga!

 

Procitaj malo istorijske knjige, a ne zitija kojekavih janjicara pa onda da pricamo. U Srbiji nije bilo danka u krvi i ne serite vise molim vas. Ko je hteo dobrovoljno da ratuje pa i neka je. I za to su Turci krivi. I sada ambiciozni ljudi puse politicki kurac da bi bili uspesniji. Nista novo nije to bilo ni tada.

Не разумем како можеш неком да поручујеш да "чита мало историјске књиге" а очевидно је да ни сам ниси макар летимичан поглед бацио на линковану и препоручену ти литературу. Осим ако ти Хабјановићку не сматраш историјском литературом, не знам где си другде могао пронаћи овакве информације, у стручној литератури свакако не :mhihi:
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Rekao sam svojevrsna konstituivnost, a ne bukvalna. Bila je u tolikoj meri da je to bilo necuveno i pre i posle u Turskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi bolidi i treba tako da smatraju. Uplasio bih se da je drugacije. Jesi li ti citao nesto ili navodis samo tako neke opskurne izvore u koje niko zivi ne veruje?

Опскурни извори? Линкујем ти стручни рад који претреса све турске изворе који говоре о Косовксој бици, а са друге стране ти причаш о "тајним архивима" и сличним пиздаријама. И онда још имаш дрскости да мени подмећеш опскурност извора? Узми секиру и упуцај се.
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Не разумем како можеш неком да поручујеш да "чита мало историјске књиге" а очевидно је да ни сам ниси макар летимичан поглед бацио на линковану и препоручену ти литературу. Осим ако ти Хабјановићку не сматраш историјском литературом, не знам где си другде могао пронаћи овакве информације, у стручној литератури свакако не :mhihi:

 

Jesi li cuo za Corovica?

 

Tu literaturu sto ti linkujes okaci macku o rep.

Edited by HEFEST
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li ti cuo mozda za Simu Cirkovica, Blagojevica, Mihaljcica, Ferjancica, Veselinovica, Ostrogorskog...? da ne nabrajam dalje. Coroviceva knjiga je odavno zastarela i niko je vise ne koristi, osim laici koji eto zele da procitaju nesto vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li cuo za Corovica?

За Ћоровића је чула и крезава жена која се већ 3 године у истом оделу вози 52ком и прича са чашом. Но нити је он свето писмо нити је безгрешан, а у многоме је свако превазиђен, као што и свака синтеза уосталом временом буде. Но да видимо шта он говори:

 

Svi naši zapisi toga vremena, svi bez razlike, beleže teško stanje hrišćana i turska nasilja. Toj nevolji pridružila se još i glad. "Od Soluna so vožahu te menjahu za žito, merom koliko žita toliko soli." U 1574. god. pominju se prvi put u većoj meri i arnautski zulumi u Peći, Đakovici, Prizrenu i Skadru. "Dve hiljade hrišćana okolo ovih varoši isekoše." Razumljivo je s toga, što je kod našeg sveta, u vezi sa svim tim, počelo jačati neraspoloženje protiv Turaka, i što su naši ljudi i u unutrašnjosti Turske počeli poklanjati pažnju izvesnim tuđim agitacijama.
Edited by Stefan34

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какав Ћоровић, јеботе. Тотално превазиђено.

За историју Срба се узима "Историја српског народа" - група аутора.

 

Стефане, студираш или си завршио историју?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

@ Stefan Prvovencani

 

Napali nas arnauti. Kakve to veze ima sa bilo cim??? Udarila glad? Pa sta? I dan danas imas gladnih ljudi po ulici, a tek tada mozes misliti.

 

Corovic prevazidjen? E pa lepo onda dajte vi meni sve vase linkove i izvore pa cu ja da se ulogujem za 5 godina i sve da vas demantujem novim teorijama, a za sve to vreme bicu u strahu da mene ne doceka ista sudbina za 5 godina od tada. Ala vi lupate ljudi. Ja nekada odvalim, ali vi ga usraste.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I "Istorija srpskog naroda" je u nekim segmentima zastarela, ali je to jedina sinteza koja je i dalje relevantna. Moja baba Mileva zna za Corovica.

 

Стоји да је превазиђена, али је буквар на факултету кад је у питању национална историја.

 

Хефесте, да изађеш на испит и да кажеш да си спремао из Ћоровића и да је он Бог националне историје, само би ти вратили индекс.

Edited by Ефенберг

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какве везе има са било чим? Па серем ти се у државу по којој може да пали и пљачка ко хоће. Гладни по улици није исто као кад хлеб кошта колико твој годишњи приход.

 

@Ефенберг:

 

Студирам, требало би до јесени да дипломирам, мада сам у претходних годину дана мало запустио факс због кинте и других глупости.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стефане, види се да студираш.

Јбг, онај ко студира историју никада неће испаљивати небулозе да је Ћоровић тата. Да не улазим у остале одвале.

Губиш време са аматерима. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Какве везе има са било чим? Па серем ти се у државу по којој може да пали и пљачка ко хоће. Гладни по улици није исто као кад хлеб кошта колико твој годишњи приход.

 

 

 

Vidi se da si zapustio zbog drugih glposti vise nego zbog kinte. :mhihi:

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Fakultet? A sta ucite o bombardovanju Srbije tj. sta cete uciti za jedno 10 godina kada nas asimilraju Evropljani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

To ti kazem. Dzaba je uciti taj fakultet, a onda deci predavati ono u sta ni sami ne verujete. Po meni ovo je najlogicnije nesto sto sam iskopao o tom periodu nase istorije, a citao sam mnoge pisce i mnoga zitija(Stefanov slatkis). Da su nas stiskali 500 godina kao sto kazete ne bi ni bilo vise Srba uopste. Drugo je to sto mi nismo imali jedinstvenu teritoriju i vlastela su podelila i narod tako da ne mozemo govoriti o jednoj Srbiji nego pre o citavom tucetu Srbija i to da ne racunamo Bosnu. Oni koji su bili sa turcima ziveli dobro, oni koji su napadali Turke naravno da nisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti kazem. Dzaba je uciti taj fakultet, a onda deci predavati ono u sta ni sami ne verujete. Po meni ovo je najlogicnije nesto sto sam iskopao o tom periodu nase istorije, a citao sam mnoge pisce i mnoga zitija(Stefanov slatkis). Da su nas stiskali 500 godina kao sto kazete ne bi ni bilo vise Srba uopste. Drugo je to sto mi nismo imali jedinstvenu teritoriju i vlastela su podelila i narod tako da ne mozemo govoriti o jednoj Srbiji nego pre o citavom tucetu Srbija i to da ne racunamo Bosnu. Oni koji su bili sa turcima ziveli dobro, oni koji su napadali Turke naravno da nisu.

 

Како си копао по говнима такве си податке и нашао јебага. Аустријанци када су 1714. освојили смедеревски санџак и извршили попис, у њему је било 5.000 насељених кућа. Помножи то са 5-6 па ћеш видети колико је од Београда до Крушевца остало становника под красним османским режимом :D (а то је подручје које је мање било погођено сеобом!)

 

Не видим какве везе житија имају са овим, ја нити једно нисам поменуо не знам за који андрак покушаваш да ми подметнеш нека кукавичија јаја. Контам да је то одраз немоћи, ал` дедер буди макар мање провидан.

 

Студирање није исто што и предавање у основној/средњој школи. Универзитет (је бар теоретски) аутономна установа, ниже школство то није. На факултету предајеш и учиш по вољи (па тако исту катедру могу да деле један либерал који је и за ЛДП био екстреман па га избацише и један човек коме је извор знања критичко проучавања и преиспитивање извора. Којем ћеш се царству приклонити, ствар је твог избора и интелектуалних капацитета) а у основним и средњим школама предајеш по томе како ти министарство пропише. Ово друго јесте тужна истина, али не и непроменљива.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Da. Posle seobe naravno da nema Srba. Nisam glup ako sam lud. :mhihi:

 

@ Stefan

 

Ti si pominjao zitija onog janjicara, a ne ja. Nemam nista protiv tebe i ne poturam ti nista.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хефесте, да изађеш на испит и да кажеш да си спремао из Ћоровића и да је он Бог националне историје, само би ти вратили индекс.

 

Posere se on po takvom fakultetu onda

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...