Jump to content

Primus


Uruk

Recommended Posts

Meni ovo kul, bas nesto ovako i ocekivah. Zanimljiva ideja svakako, ne znam k'o jos na ovakav nacin obradjuje soundtrack-ove :]

S tim sto, s obzirom na zvuk i sve, mozda bolje da Les ovo pod solo imenom izdao, mnogo vise ima "Funghi And Foe" vibe nego i blizu Primusa...sem intro i outro-a, koji su vrlo Floydasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vidiš, ja do sad nisam znao da je to ustvari obrada saundtreka, mada mi je zvučalo kao tako nešto. nisam ispratio šta se dešava sa bendom osim ove jedne pesme što su izbacili ranije. u tom slučaju je ok, ali ne vidim poentu izdavanja toga kao zvaničan album. kao album je mnogo slabiji od bilo čega što su izdali do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo najjača fora:

To tie in with the album's Wonka theme, Primus began selling exclusive chocolate "Primus Bars" at live performances. The varieties are named after Primus songs: "Mr. Krinkle Bars" (from Pork Soda), "Professor Nutbutter Bars" (from Tales from the Punchbowl) and "Bastard Bars" (from Sailing the Seas of Cheese). "The tour and the album are solely a marketing tool just so we can sell candy bars," jokes Claypool. "That's the whole impetus of this entire project. Because the fucking recording industry rolled over and let this Internet shit all over us. So we had to come up with another income stream, so we're making chocolate bars because you can’t digitize a chocolate bar — yet."

 

:haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Planira neko da ih gleda ove godine?

 

Friday 12 June 2015 Le Trianon Paris, France

Saturday 13 June 2015 Primus and the Chocolate Factory Carroponte Sesto San Giovanni, Milan, Italy

Monday 15 June 2015 Ancienne Belgique Brussels, Belgium

Tuesday 16 June 2015 TivoliVredenburg Utrecht, Netherlands

Thursday 18 June 2015 Copenhell 2015 Refshaleøen København K, Denmark

 

Wiz leti iz Temisvara za Milan, avion je oko 100e.

Edited by 23/16

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Meni ovo najjača fora:

To tie in with the album's Wonka theme, Primus began selling exclusive chocolate "Primus Bars" at live performances. The varieties are named after Primus songs: "Mr. Krinkle Bars" (from Pork Soda), "Professor Nutbutter Bars" (from Tales from the Punchbowl) and "Bastard Bars" (from Sailing the Seas of Cheese). "The tour and the album are solely a marketing tool just so we can sell candy bars," jokes Claypool. "That's the whole impetus of this entire project. Because the fucking recording industry rolled over and let this Internet shit all over us. So we had to come up with another income stream, so we're making chocolate bars because you can’t digitize a chocolate bar — yet."

 

:haha:

 

kako ne moze?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Čekirao u sredu jedno od najvećih imena na koncertnoj bucketlisti, i to na možda najkvalitetniji mogući način.

TLDR verzija odmah: Sjajna živahna publika, zvuk kakav se samo poželeti može, lista prošarana kvalitetom plus neke pikanterijice koje su mi na ličnom nivou još više doprinele, i ne znam gde dalje posle ovoga.

 

Elem, 013 u Tilburgu, izabran kao neka najistočnija moguća varijanta do koje se lakše može doći na trenutnoj mini-evropskoj Primus poseti (turneja je prejak izraz za 8 koncerata, od kojih su 4 festivali). Zašto ovako retko dolaze u EVropu sa uvek šačicom datuma iz bijond mi.

Holandski ticketmaster je imao kul foru što mi je par dana pred gig poslao satnicu na mail, tako da nisam morao pred koncert da bazam po internetu i facebook stranicama da tražim info kao na našim koncertima :] Još jače što na dan koncerta poslali mail sa ispravkom satnice :D A vrh je bilo što koncert na kraju krenuo između ta dva pomenuta vremena :haha: Nebitan info, jelte, ali kao "ni na zapadu ništa nije kako treba" priča uvek popularna na ovim prostorima. Još gora stvar je što za jebeno pivo moraju tokeni da se kupuju, kao na exit neki da sam došao. Ali imali Chouffe Houblon tako da je bilo sve kul.

 

Za sam koncert sam imao suzdržano dobra očekivanja. Gledao sam poslednjih godina neke youtube snimke povremeno i generalno je to uvek super zvučalo, samo kontam da su Ler i Les već ostareliji ljudi, a šta tek reći za Herba i relativno skorašnju srčku... Elem, kako je krenulo sve sa Blue Collar Tweekersima, očekivanja su bukvalno rasla iz pesme u pesmu. None of that "prvih par pesama nameštamo zvuk" sranja, od trenutka od kad je LaLonde krenuo sa onim intro-alarmom tako se svaka njegova tonica čula (što gitarna, što bekvokalna) do svakog Lesovog petljanja po par basnih varijanti koje je pikao. Prvi set, koji sam imenovao psihodelični set (između ostalog jer već do druge pesme sve mirisalo na vutru), je trajao sat i 15 sa tek 9 pesama, što će reći da je bilo podosta freeflowa pre i tokom pesama, i to je maltene uvek sjajno i radilo, toliko da mi na nekim novim pesmama, konkretno "Jilly's on Smack", napravilo istu boljom nego što mi ikad bila studijski. Trajanje je isto bilo prijatno iznenađenje jer je po najavi satnice bilo 50 + 50 minuta i možda bis i ćao...a već ovaj prvi set je debelo probio trajanje.

 

Nakon "Harold"-a, sledi taj intermission prilikom koga su puštane tri Popeye stare epizode. Poprilično odgovarajuće rekao bih, i kul prilika za slikanje:

primuseye_zpsldbwkrh7.jpg

 

Gužve na sve strane, tako da sam pauzu proveo samo gradeći bolju poziciju uz crtaće. U ovom trenutku bih napomenuo da je publike bilo sasvim dosta, sigurno ne rasprodat gig, ali par hiljada i dovoljno da se solidno digne temperatura. Takođe izgleda da su sva snimanja i slikanja obavljana sa balkona i svakako mi niko nije kvario ugođaj slikanjem/snimanjem ispred mene. Plus, tokom prvog seta, uglavnom chill atmosfera, s tim što je "Frizzle Fry" kad je naišao to sve uglas otpevano od sviju, što je bio kanda znak šta treba raditi za drugi set, pošto je u prvom bilo samo dve FF i jedna Cheese pesma.

 

Drugi deo, kakav jebeni haos. Kao drugi koncert da je krenuo. Prvi deo je bilo nekog skakutanja tamo-vamo, povremeno pevanje...daleko od toga da je bila sranje lista, samo su takve bile pesme...ne moš se šutati uz Mr.Krinkle i Fisticuffs, ma koliko bile dobre numere. Eeelem, kreće bratija sa "Toys" i Holanđane kao da prošla ona vutra i krenulo pivo i džin da udara, i odma' pokret :haha: Gledajući sad snimke koje su ljudi kačili sa balkona, najživlje je bilo napred, s tim što sam ja imao utisak tada da je većina sale na nogama, što ipak nije bilo skroz tačno, samo me je dosta obuhvatila mikroklima ispred bine :mrgreen: Daklem, Toys, pa Hoinfo, i onda ultimativni kombo Pudding Time > Too Many Puppies > Sgt. Baker, i onda "albumski" prelaz na American Life. Fucking amazing. Trešnja na vrhu drugog seta mi je bila "Over The Falls" jedan od ličnih Primus favorita i udenuta ovako posle onog haosa manje-više legla kao balada :D "Lee Van Cleef" uredna pesma, ali ovde više legla kao relax pred zadnji haos, Mud i Jerry. Suhi klasici za vlažni kraj drugog seta. 50ak intenzivnih minuta

 

E sad, bis, koji je koliko sam gledao ovde godine uglavnom bio samo "Southbound Pachyderm" i ćao, ovde je prvo krenula nova pesma, "Seven", intrigantna numera, onda epična psihodelija Pachyderma...i onda iznenađujući kraj sa živahnim Vinoninim Dabrom, mislim da su nakon onog drugog seta odlučili da ipak sa nekim upbeatom treba da završe koncert i odlična jebena odluka :rockdevil: Ceo drugi set i bis su delovali kao da su listu sastavili tek tokom večeri i prvog seta. Em su nagurali maltene sve najbolje što trenutno rotiraju, em je bilo jedno 4-5 više pesama nego na prethodna dva evening with koncerta u Luksemburgu i Norveškoj, tako da je sa te strane pikiranje lokacije bilo izuzetno.

 

Ništa kao jebeni power trio. End of rant.

 

http://www.setlist.f...s-5be4bff8.html

 

P.S. Najbolji detalj Pudding-Puppy-Baker medley:

 

Nakoženje života kad krenuo onaj bas na 05:40.

 

P.P.S. Najdeo prvog dela koncerta:

 

Deo pre pesme bitan koliko i pesma rekao bih :haha: Najjači start :rockdevil:

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...