Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ako misliš na spot, onda donekle da, ali nije ovaj put totalno ukalupljen album, ima novotarija (pomalo), a ni ovo nije ni blizu najbolja stvar na ploči.

 

Možeš se potruditi da čuješ bar 3 pjesme, The Four Wise Ones, Dark Path i White Night.

 

Ako ti se ni one ne svide, onda jbg.

Tako sam i ja mislio kad sam čuo Sacrifice da je Amorphis i zvanično mrtav za mene, al eto, ove tri pomenute mu podižu ocjenu + se nađe još pokoja (The Skull, Enemy at the Gates...) i lagano album dobija prelaznu ocjenu, kao puno bolji nego što sam očekivao, a očekivao sam nulu (samim tim, to nije neki spektakularan kompliment).

 

Opet, puno je slabiji nego što oni kao bend mogu, ali ne smiju više.

 

U kontekstu njihove karijere dao bih mu recimo 7/10 (oba prethodna bi dobila manje od toga), a u kontekstu nekog trenutnog prosjeka na mainstream metal sceni nekih možda 7,5/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ova pesma neki dobar reprezent novijeg Amorfisa? Ako da, da se ne trudim.

 

Kreni kao i uvek od pocetka pa polako.

 

Novi album 11/10 i album godine naravno.

 

Možeš se potruditi da čuješ bar 3 pjesme, The Four Wise Ones, Dark Path i White Night.

 

Svima ta White Night omiljena, meni mozda i najslabija. Ili da kazem najmanje savrsena.

Meni hit albuma Bad Blood.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš na spot, onda donekle da, ali nije ovaj put totalno ukalupljen album, ima novotarija (pomalo), a ni ovo nije ni blizu najbolja stvar na ploči.

 

Možeš se potruditi da čuješ bar 3 pjesme, The Four Wise Ones, Dark Path i White Night.

 

Ako ti se ni one ne svide, onda jbg.

 

Mislim da sam pre par godina Skyforger probao ili tako neki, i isto mi nije leglo kao i ova pesma. Sluškarao sam nekad poodavno ranije albume i znam da mi se Tales dosta svideo. Ovo kasnije mi je malo...too gay, nemam drugi izraz atm. Baš mi ne prija glas ovog lika, jebiga.

 

 

 

Kreni kao i uvek od pocetka pa polako.

 

Ma naravno, znaš me, ali kad čujem ovako neku stvar, baš budem u fazonu da mi se ne žuri da stignem dotle :]

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam pre par godina Skyforger probao ili tako neki, i isto mi nije leglo kao i ova pesma. Sluškarao sam nekad poodavno ranije albume i znam da mi se Tales dosta svideo. Ovo kasnije mi je malo...too gay, nemam drugi izraz atm. Baš mi ne prija glas ovog lika, jebiga.

 

Onda s novog poslušaj prvo The Four Wise Ones.

 

Do Am Universum - Far from the Sun ćeš sigurno da doguraš.

 

To ti je zagarantovano.

Od ovih poslije njih, ako treba da se svede na minimum jer ne voliš Tomija - Eclipse i Skyforger.

 

Al greota je stvarno da ne znaš Amorphis! Najmanje Tales, Elegy, Tuonelu i AM Universum bi trebao znati napamet, čisto zbog opšte kulture :bigblue:

 

Sluškarao sam nekad poodavno ranije albume i znam da mi se Tales dosta svideo.

 

Pa jbt, naravno da ti se svidio. I da zanemarimo sve ostale savršene aspekte tog albuma, na njemu se nalazi Black Winter jebeni Day, a to je već istorija muzike.

 

In the other news, krenuli su sa koncertima, evo set-liste:

 

Under the Red Cloud

Sacrifice

Hopeless Days

The Wanderer

Sky Is Mine

Better Unborn

Death of a King

Enemy at the Gates

Silver Bride

Silent Waters

Drowned Maid

Bad Blood

The Four Wise Ones

My Kantele

House of Sleep

 

Šta reći, 6 novih (a nema Dark Path među njima, ali ajde - ostale su korektan izbor, sem Sacrifice, ona me nervira, al je singl tako da ne može proći bez nje), 2 sa Circle + par najvećih hitova od kojih su nešto manje eksploatisani Silent Waters i Better Unborn. Nema ni dvije najveće pjesme koje su napisali, ni Black Winter Day ni Alone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna lista.

 

Najbolji bend na svetu.

 

Novi albuum savrsen.

 

U stvari svaki

 

DRAW THE POISON FROM MY VEINS

LET OUT THE BAD BLOOD IN ME

 

NAJBOLJI BEND NA SVETU

 

Nema ni dvije najveće pjesme koje su napisali, ni Black Winter Day ni Alone.

 

Jebo to, to smo culi uzivo vec. Hovu ceo novi live.

 

NAJBOLJI BEND NA SVETU

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...