Jump to content

Beherit


Grobodan

Recommended Posts

Kada sam rekao da je bend privukao paznju, mislio sam na ovu temu ovde na forumu.

 

O cemu pricas, nepismeni djecace icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

 

o ovome:

 

Danas je postalo kul pljuvati po legendarnim bendovima.. obozavam takve likove, al bez zajebancije :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad videh ovo na Arhivama:

 

Turbo Music sent a large sum of money to the Beherit members to record "The

Oath of Black Blood" album, though they didn't expect that Holocausto and

friends would spend all of money on drugs and booze. In the end, there was no

album, so Turbo Music decided to release the "Demonomancy" demo along with

"Dawn of Satan's Millennium" 7'' as a full length. It is still widely regarded

as their first album.

 

Ako je ovo tačno, onda nemam reči :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i Ulver su isto uradili, dobili pare za Nattens i potrošili sve na drogu, zato album ima kult produkciju.

 

Allegedly, this album was recorded outdoors in a Norwegian forest on an 8-track recorder

 

pobeda za raw black metal!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najneprofesionalnija stvar haha...carski...

 

Happy mondays su imali slican trip kada su snimali treci album..samo su se likovi iz izdavacke kuce vec opekli jedanput pa su za svaki slucaj odlucili da poshalju bend na karibe da snime plochu zato sto je tamo navodno mirnija atmosfera nego manchester rejv zurke na koje su navikli momci...sve je poshlo naopako poshto su vec sve pare spucali na krek i tamo zaboli na mesec dana odmora...na kraju su toliko ostali bez para da su prodali sav namestaj i svu opremu iz studija...a cak i svu odecu koju su imali za krek,pa su zavrshili goli na kraju i tako se vratili u englesku...album je na kraju isto sastavljen od demoa nekoga...carski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najneprofesionalnija stvar haha...carski...

 

Happy mondays su imali slican trip kada su snimali treci album..samo su se likovi iz izdavacke kuce vec opekli jedanput pa su za svaki slucaj odlucili da poshalju bend na karibe da snime plochu zato sto je tamo navodno mirnija atmosfera nego manchester rejv zurke na koje su navikli momci...sve je poshlo naopako poshto su vec sve pare spucali na krek i tamo zaboli na mesec dana odmora...na kraju su toliko ostali bez para da su prodali sav namestaj i svu opremu iz studija...a cak i svu odecu koju su imali za krek,pa su zavrshili goli na kraju i tako se vratili u englesku...album je na kraju isto sastavljen od demoa nekoga...carski.

 

Jel tako nastao Pills 'n' Thrills and Bellyaches? to je nenormalan album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je najneprofesionalnija stvar za koju sam čuo otkad pratim black metal.
Pricas o (ne)profesionalnosti u bm muzici tokom ranih 90ih :):rockdevil:

 

@Lunar

Bezveze naklapas, ja sam pricao o trendu da se generalno pljuju velicine koje su izmislile pojam black metal. To sto si ti nepismen pa ne umijes da citas il pises kako treba, nije moj problem. A sto se tice Beherita konkretno - moze nekom da se ne dopada novi album, il njihov kompletan opus. Ali ako taj neko slusa black metal, onda ce bar iz postovanja da iskulira sa tom 'sranje je' pricom. I zbog nas nekoliko koji stvarno volimo te krsh kultove, jes sad ste se vi pilici nasli da ucite sto je odlicno a sto sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je najneprofesionalnija stvar za koju sam čuo otkad pratim black metal.

 

Jao, ne mogu da vjerujem. Zato je profesionalno otici na cert Shininga i gledati spektakularni gej ritual, prodavati Mutiilation i DSO ploce na egayu za 600 dolara. Koga zaboli kako je album snimljen, ionak su svi albumi koji su snimljeni od 91 do 94, po raznim podrumima daleko ispred danjasnjih sterilnih klonova. Slusas muziku gdje je produkcija 0,1% ukupnog dojma, koliko sam razumio tebi su kult (napucajmo zvuk u bogatom studiju, racunarski fensi blek metal bendovi). Sorry, tehnologija i puno para ne prave dobar album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, ne mogu da vjerujem. Zato je profesionalno otici na cert Shininga i gledati spektakularni gej ritual, prodavati Mutiilation i DSO ploce na egayu za 600 dolara. Koga zaboli kako je album snimljen, ionak su svi albumi koji su snimljeni od 91 do 94, po raznim podrumima daleko ispred danjasnjih sterilnih klonova. Slusas muziku gdje je produkcija 0,1% ukupnog dojma, koliko sam razumio tebi su kult (napucajmo zvuk u bogatom studiju, racunarski fensi blek metal bendovi). Sorry, tehnologija i puno para ne prave dobar album.

 

Jebi ga, ako sam bend ne shvata ozbiljno muziku koju pravi, ne mogu ni ja da je shvatim tako. Šta ću, takav sam. Zato u mojoj kolekciji i nema mnogo albuma snimljenih od '91. do '94, zato što je black metal tada više bio proizvod otpadnika sa nekim pank stavom nego što je bio pokret sa smislom i svrhom. I sad će se neko naći da kaže "šta te boli uvo ko je i kako pravio album, slušaj muziku", ali meni nijedan album nije samo muzika, već i celokupan kontekst u kojem je nastao.

Edited by Gojko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno, album je sve bolji i bolji što ga više slušam. Skroz je kompletan, nema nijedne loše pesme niti lošeg momenta.

 

Nego, jel postoje neke slike benda posle reunion-a? I hoće li ići na neku turneju?

Edited by HADES

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...