Jump to content

Prorok


Recommended Posts

Ako neko može da se prži na npr. Darkthrone, zašto onda ne bi mogao i na Prorock i 1389?

Oh, da, kako sam mogao to smetnuti s uma, ovi Norvežani prave tekstove na engElskom.

 

I na norveskom.

Prorock ti je tribute bend.

 

Evo Joca nam udelio spot:

 

http://www.megaupload.com/?d=BO98RGHI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne znam šta je Prorock, prosvetli me. :uhoh:

Aj ga sad i cepidlačimo, pa da se 'vatamo za Panzerfaust i Transilvanian Hunger, time se ne menja suština, ona je i dalje ista. To što sam ti ja već duže vreme antipatičan, zasebna je stvar. Ali, nema veze, živ bio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wtf? Otkud ti ideja da si mi antipatican?

 

Ajd i da prosvetlim tracak ironije koji je provirivao iz posta - po tebi, ako mi se svidja DT moram voleti svaki bend koji lici na njih, znaci samo daj glupom DT fanu primitivnu svirku i Necrohell ripoff zvuk i on zadovoljan, e pa ne ide to bas tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj virući tračak ironije, pretpostavljam da si našao u rečenici vezanoj za mentalno zdravlje. Bre, nisam mislio ni na tebe, već na pojedine likove (koje ne bih da imenujem), a koji sebi nalaze za shodno da konstantno pljuju po Poganom. Razbijač to radi čisto iz zajebancije, fore radi, njegove ''pljuvačine'' se ne uzimaju za ozbiljno.

Konkretno, meni se dopada Dream Theater, ali oni prave dijametralno suprotnu muziku, tu je sve podređeno virtuoznosti. I Baba Jaga vidi da Voždu nije bitna sama muzika, on tu ne baca akcenat - već stav, tekstovi, sirovost...sve ono što primitive black i treba da krasi, i tu ne vidim apsolutno ništa loše, naprotiv. Progressive metal i OS black ti je porediti k'o indie rock sa džezom.Lično, meni se jebe za prosečnog DM fana, ja znam da imam široke muzičke vidike i to je to.

Npr. ne volim Behemoth, ali isto tako mnogi ne gotive ni Kreator (thrash parametar), relativna stvar. Još jedna srž: ovih dana se preterivalo sa pljuvačinama, maltene se došlo i do poziva na linč.

E, jebi ga, onda.

 

Simple:

Ko želi zahtevniju svirku u okvirima blacka - uzeće da sluša Emperor (prvi mi padoše na pamet). Jebem li ga, Watain. Ko želi mračnu sirovost, pravi andergraund, ogoljeni zvuk - uhvatiće se Darkthrone-a. Podžanrovski, za svakog po nešto.

 

Slično i u thrash metal segmentu:

Destruction i Megadeth komparacija...sirovost versus melodičnost, nebo i zemlja, totalna različitost.I mnogi gotive oba benda, između ostalih i ja. Kao što i niko ne pljuje po Schmieru. U stvari pljuju ga, zbog otkazivanja svirke, no, to je skroz druga stvar i nema veze sa suštinom. :D

Edited by Вуду ПопаЯa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jos da Prorok mozes nazvati muzikom pa i da mozes o istoj da pricas :haha:

A to dal je lik normalan ili nije,meni deluje ovo drugo.Jos gore sto se neki primaju na to.

I ta sirovost mora imati nekog smisla,ne mozes treskati u kante i to nazvati sirovim blackom.jebiga,sto je mnogo mnogo je

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Besmisleno je pricati o bilo kome ( u ovom slucaju o Jovanu ) da li je lud il nije lud dal je briljantnog uma ili je retard kad tog coveka niko od vas - nas nije ni video niti je pricao sa njim pa da moze da donose bilo kakav zakljucak o njegovom mentallnom sklopu...

Pozivi na linc bilo koga su isto besmisleni, zar treba bilo pojedinacno bilo organizovano likvidirati Jovana zato sto baljezga, cichi, vrishti i treshti o kante... ?

Niko nikog ne bije po ushima da slusha Jovana i sve njegove pogane projekte, ali ne treba ni pljuvati ( niti banovati ) one druge ljude koji imaju drugacije misljenje i ne seku se na Jovanovu ciku vrisku tresku i baljezgariju vec nalaze da je to jedna besmislica, sprdacina, degradacija...i da to sto on radi nije muzika ( nego kakofonicna treska cika i vriska ) a da mu tekstovi nisu tekstovi u smislu kakve ima recimo Iguman ( kolko god se meni Igumani na izgled ne svidjali pogotovo onaj pevac sa rogovima od jelena kapitalca cega li vec, moram priznati da oni za to sta rade i da za ono u sta veruju imaju poetske tekstove ) vec Jovan prvo pishe parole pa onda te parole izvikuje...znaci klasican parolash - bukach.

 

Nego sad pitam Jovana , a ako nece on da odgovori nek odgovori neko drugi ako zna i ako je upucen u njegov rad...

Si ti slao materijal Proroka ( a i ostale svoje projekte ) nekom stranom distrou ili izdavacu, webzinu - magazinu ( Igumani su tako dosli do cda ) , i ako jesi slao, sta za tvoj projekat ( projekte ) kazu oni kojima si to slao ? Kakve su reakcije, recenzije, pjuju li ili se seku ?

A ako nisi slao zasto nisi slao i mislis li zauvek da te tvoje projekte plasirash samo po ovom forumu i da doveka budesh iskljucivo yumetalforum projekat ili imash neshto drugo u planu...?

Licno me zanima sta oni koji nisu ludi Srbi kao mi ( koji se tu danima raspravljamo, pljujemo i glupiramo a sve zbog tih tvojih projekata ) misle o tvom muzickom izrazu ?

 

I josh tri stvari, vezane za Jovanove projekte...

1389...neshvatljivo mi je da si dao takvo ime projektu a kako si mi sam rekao tvoja muzika je spakovana u satanizam...znaci Jovane to je kontradiktorno samo po sebi ( jer satanizam i godina 1389 nit su imale veze nit imaju veze nit ce imati veze a niti mogu da imaju veze jedno sa drugim ) i bez da se uvredis ali nije ni cudo sto te onda mnogi smatraju blesavim ( ja se od toga ogradjujem jer te ne poznajem i ne zelim da donosim bilo kakve zakljucke putem neta, ali 1389 i satanisticki muzicki izraz su mi , ne znam ni ja sta da kazem, recimo smeshni )

 

Drugo, sad sam u jednom postu procitao da si objavio split izdanje svoja dva projekta...Pa moram priznati da imash duha Jovane, ona fora kad nece niko samnom split e onda cu sam da splitujem svoja dva projekta, to je do jaja, ima shmeka ( josh da su projekti kako valja, skinuo bih i kapu )

 

I trece, provalio sam sto si stavio na omot onaj poljski wc...nista nije slucajno i bezveze.

 

I odgovori na pitanja.

Edited by Tomba La Bomba
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusajte Talvija :da:

 

Pa jos da Prorok mozes nazvati muzikom pa i da mozes o istoj da pricas :haha:

A to dal je lik normalan ili nije,meni deluje ovo drugo.Jos gore sto se neki primaju na to.

I ta sirovost mora imati nekog smisla,ne mozes treskati u kante i to nazvati sirovim blackom.jebiga,sto je mnogo mnogo je

Kako te ne smori da copy/paste svoje postove, iznova i iznova. Ukapirali smo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Besmisleno je pricati o bilo kome ( u ovom slucaju o Jovanu ) da li je lud il nije lud dal je briljantnog uma ili je retard kad tog coveka niko od vas - nas nije ni video niti je pricao sa njim pa da moze da donose bilo kakav zakljucak o njegovom mentallnom sklopu...

 

Plus za ovo.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo odgledah Vozdov spot i mogu reci da sam iskreno iznenadjen hriscanskom porukom koju spot nosi. Jer, na 2:50 jasno vidite onog mrsavog momka kako trijumfalno a opet sa puno besa lomi obrnuti krst u maniru pravog krstasa. :D A, ako sam dobro shvatio, na kraju spota ova dvojica pronalaze telo svog drugara koji je prinet na zrtvu necistim silama i puni slepog besa jurisaju u potrazi za osvetom.

 

Ukratko, ko ovo odgleda duhovno ce preci na sledecu astralnu ravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Ajde digni na youtube. :D

 

Inache vazno da se na ovoj temi raspravlja dal je Vozd lud ili ne ili dalj je ovo muzika ili ne. Ja mislim da njega bash zabole za vashe misljenje, chovek radio ono sto voli i u tome je nashao najlakse da iskaze svoj bunt, a i takvih bendova ima kolko oces u svetu, nista novo. Predpostavljam da je Vozd otvorio temu ovde samo da bi saznao od lokalnih yumetal filozofa dal je lud ili dal je umetnik.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jovane nemoj da mi glumish zvezdu nego odgovori na pitanja koja sam ti postavio u postu !!!

 

Plus odgledao sam tvoj spot ( a i ona dva sa probe )...

Ocekivao sam od tebe, s obzirom na to kakav si parolash i bukach, da cesh u spotu priklati neko jagnje, ako ne jagnje ono makar da ces zaklati neku kokoshku tacnije nekog crnog petla...

a ono , sta vidm, skupio si josh 2 ortaka pa krenuli svi zajedno u shumu malo da skupljate drva za zimu , malo da dzogirate po shumskim stazama i bogazama, a malo onako zamazani po facama nekom temperom il akvarelom il imalinom da se igrate po shumici jurke i zmurke kao deca ...smeshno.

 

Al za svaki slucaj sam posle brisanja spota pozvao popa da mi okadi pc.

 

A sad pitanje i za vas sto se secete na ove gluposti...

Koliko vi zaista mislite da su svi Jovanovi projekti doprineli da srbski black uznapreduje , jesu li tih 28-36 koliko vec Jovanovih projekata doneli neki napredak toj sceni, prosperitet , boljitak neki il sta vec ?

 

I o kakvom buntu bre pricate , Jovan neki buntovnik ?

Kakav buntovnik crni sine, u moje vreme su buntovnici bacali molotove koktele na pandurska kola i barikade, zauzimali vodene topove... a nisu okretali krstove po shumama naopacke bre !!!

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Томба, брате, ал' си се примио на ову причу..Брука.

Шта има овде да се расправља, човек је направио албум. На то има право...наше је да оценимо да ли је добар или лош и то је то. Колико сам приметио, ти не слушаш БМ и не видим потребу да долазиш на теме о истом и расправљаш.

Edited by Србија Србима

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...