Jump to content

Metal in general


Kiana Bartok

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dio ima 67, a ima ih još dosta sa preko 60.

 

Ne pricamo o muzicarima, nego o OBICNOJ publici:

Drugo, što se tiče godina, normalno je da će svako s godinama da prlazi na mirniju i opušteniju muziku. Deda od 70 godina sigurno neće slušati ''Crimfall'' ili ''Burning Witch'', da slemuje po sobi, i da babu raspaljuje po mlohavoj guzici i da joj viče: ''Palim li te bjach?''.

 

Jedno je slusati neku muziku, drugo ponasati se klinacki i istripovano u odredjenim godinama.To je po mom misljenju krajnje glupo i nenormalno.

 

Npr, moj cale je bio hipik u mladosti.I sta, jel treba i dalje da nosi afro, traperice & pada u trans na "Jethro tull"?Nije primereno ni njegovim godinama, ni obrazovanju, ni poslu.Najvise mrzim da vidim matore propalitete koji imaju 50 i kusur godina, sedu kosu od "tri dlake u dva reda" do guzice, idu po kafancinama i sole pamet decurliji, a sami jos nisu izasli iz puberteta niti bilo sta u zivotu postigli osim tog odrzavanja imidza i busanja u prazno zbog istog.Takvi ce postati i svi ostali praznoglavci sto suvise ozbiljno shvataju fazon u kome su.

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedna stvar vezana za ono što je Vlladimir napisao - on isuviše vulgarizuje slušanje metala. Metal je muzika kao i svaka druga i sluša se kao i svaka druga. Ne moraš nekoga da raspaljuješ po guzici i da slemuješ po sobi, da bi bio metalac. Ovako kako ja slušam muziku sada, može da je sluša i bilo koji deda. Tim pre što u poređenju s nekima od njih, koji mogu konju rep da iščupaju, ja sam u stvari taj koji se vuče okolo kao matora drtina.

 

Ne pricamo o muzicarima, nego o OBICNOJ publici.A i jedno je slusati neku muziku, drugo ponasati se klinacki i istripovano u odredjenim godinama.To je po mom misljenju krajnje glupo i nenormalno.

 

ne znam za tebe, možda se ti ponašaš klinački i istripovano, ali da li si čula za glumca koji se zove Cristopher Lee? On ima 87 godina i veliki je ljubitelj metala. Čak je i gostovao na albumima nekih bendova, najpoznatiji je naravno Rhapsody. Ako misliš da se on ponaša klinački i istripovano, onda ti savetujem da napustiš metal na vreme, dok se nisi zbabosala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam za tebe, možda se ti ponašaš klinački i istripovano, ali da li si čula za glumca koji se zove Cristopher Lee? On ima 87 godina i veliki je ljubitelj metala. Čak je i gostovao na albumima nekih bendova, najpoznatiji je naravno Rhapsody. Ako misliš da se on ponaša klinački i istripovano, onda ti savetujem da napustiš metal na vreme, dok se nisi zbabosala.

 

 

Ne, ja nisam cula ni za koga dok me ti ne prosvetlis, premudri.... :rolleyes:

 

Ti jednostavno ili ne citas cele postove ili ne shvatas njihovu poentu, slucajno ili namerno, ili hoces da kontras po svaku cenu, pa izvlacis iz konteksta.

 

RAD/KARIJERA ne povlace PONASANJE.Nije isto.A o ovom drugom pricamo, ne o prvom.

 

A za ovu nebulozu na kraju....Pazi, ja od metala slusam heavy i power, dakle ne sve pravce, i ne samo metal.UOPSTE ne mislim da mi je to najveca zivotna vrlina & najbolja karakterna osobina.Nemam sta da napustam, jer u metal nikad nisam ni usla.Odrasla sam uz takvu muziku, i to je moj zivotni "soundtrack", tako da STVARNO nemam potrebe da pravim neku veliku filozofiju od toga....jedna od mnogih stvari koje u zivotu volim & koje me interesuju.

 

A ti malo smanji dozivljaj.

 

Ustvari, nemoj.Ko ce onda da nas animira? :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedna stvar vezana za ono što je Vlladimir napisao - on isuviše vulgarizuje slušanje metala. Metal je muzika kao i svaka druga i sluša se kao i svaka druga. Ne moraš nekoga da raspaljuješ po guzici i da slemuješ po sobi, da bi bio metalac. Ovako kako ja slušam muziku sada, može da je sluša i bilo koji deda. Tim pre što u poređenju s nekima od njih, koji mogu konju rep da iščupaju, ja sam u stvari taj koji se vuče okolo kao matora drtina.

 

 

 

ne znam za tebe, možda se ti ponašaš klinački i istripovano, ali da li si čula za glumca koji se zove Cristopher Lee? On ima 87 godina i veliki je ljubitelj metala. Čak je i gostovao na albumima nekih bendova, najpoznatiji je naravno Rhapsody. Ako misliš da se on ponaša klinački i istripovano, onda ti savetujem da napustiš metal na vreme, dok se nisi zbabosala.

 

 

Pre sam ti i gotivio, ali sada kontam da si čovek koji van svih granica zdrave pameti.

Ja vulgarizujem slušanje metala? To što navodim satirično banalan primer. Stvarno si ograničen.

 

Pominješ Christophera Lee-ja...on je gospodin čovek, da ne ide možda ulicom obučen ko zadnja klošaričina ili da smrdi kilometrima na neku jeftinu dzibru i cigare. Devojka je lepo iznela poentu. ''Veliki je ljubitelj metala'', jeste, lud je za metalom, verujem da kući poseduje kolekciju diskova i ploča gomile metal bendova za koje ni najzagriženiji metal manijaci nisu čuli. Gostovao je na albumu Rhapsody-ja, pa šta...jaka stvar. I Miroslav Ilić se pojavljivao u spotu Kerbera. I Orson Vels je težak metalac, da ne pominjem Monti Pajtonovce, koji su ''sarađivali'' sa Blind Guardian-om na albumu ''Follow the Blind''.

 

 

Ipak, ovo je najjači metal:

 

Edited by Vlladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pominješ Christophera Lee-ja...on je gospodin čovek, da ne ide možda ulicom obučen ko zadnja klošaričina ili da smrdi kilometrima na neku jeftinu dzibru i cigare. Devojka je lepo iznela poentu. ''Veliki je ljubitelj metala'', jeste, lud je za metalom, verujem da kući poseduje kolekciju diskova i ploča gomile metal bendova za koje ni najzagriženiji metal manijaci nisu čuli. Gostovao je na albumu Rhapsody-ja, pa šta...jaka stvar.

 

Opet vulgarizuješ. Možda ti šetaš obučen kao zadnja klošarčina i smrdiš na jeftine cigare. Ja ne, i mnogi ljudi koji slušaju metal ne. I nema to nikakve veze sa godinama života. Ako star čovek voli metal i ceni tu vrstu muzike, on će tu muziku slušati i neće tebe pitati za mišljenje o njemu. Nemam ni ja veliku kolekciju diskova i ploča, niti ću ikada imati, pa šta. Ne moraš da imaš kolekciju da bi bio metalac. Bitno je samo da voliš metal i da znaš zašto ga voliš. I da umeš da razlikuješ dobru muziku (u koju spada i metal) od kiča i šunda, a o će pre neki matorac pun životnog iskustva umeti da razlikuje, nego neki klinac. Zato većina klinaca koji se navuku na metal, kasnije prestaju da ga slušaju, jer nikada nisu ni prišli toj muzici kao umetnosti, kao nečemu što ima vrednost. Zato mi je mnogo draže kad naiđem na nekog matorca koji decenijama sluša metal, a dosad nisam video nekog takvog ko je "klošar" ili što Crna Dama kaže "istripovan". Naprotiv, svi takvi ljudi koje sam upoznao ili čuo o njima su vrlo ozbiljni i kulturno potkovani, te na njih mogu samo da se ugledam, a ovo što ti kažeš - lupanje babe po zadnjici - da preskočim kao zlonamernu opasku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet vulgarizuješ. Možda ti šetaš obučen kao zadnja klošarčina i smrdiš na jeftine cigare. Ja ne, i mnogi ljudi koji slušaju metal ne. I nema to nikakve veze sa godinama života. Ako star čovek voli metal i ceni tu vrstu muzike, on će tu muziku slušati i neće tebe pitati za mišljenje o njemu.

 

Opet ides u krajnost.Nismo mi TO ni rekli.

Ti si ocigledno i inteligentan i obrazovan i informisan u pogledu mnogih stvari, ali, covece, spusti loptu. :rolleyes:

 

I da umeš da razlikuješ dobru muziku (u koju spada i metal) od kiča i šunda, a o će pre neki matorac pun životnog iskustva umeti da razlikuje, nego neki klinac.

 

Nije ni sav metal dobra muzika.I tu ima budalastina i nekvalitetnog djubreta.

 

Moja baba ima puno zivotnog iskustva, a gleda "Grand". :)

 

Zato mi je mnogo draže kad naiđem na nekog matorca koji decenijama sluša metal, a dosad nisam video nekog takvog ko je "klošar" ili što Crna Dama kaže "istripovan". Naprotiv, svi takvi ljudi koje sam upoznao ili čuo o njima su vrlo ozbiljni i kulturno potkovani,

 

 

Nazalost, videla sam mnogo TAKVIH, a ako ih ima u mom gradu, onda ih u Beogradu ima duplo vise.

A ljudi koji su u mladosti to slusali, pa to i dalje vole JESU kulturni & obrazovani (pa,eto, i moj otac-vec sam rekla), ali, njihov izgled i ponasanje je u skladu sa godinama i zanimanjem.Lepo je biti sto duze mlad, lud, buntovan-ali, nekad te zivot natera da neke stvari promenis.I kako sazrevas, shvatis da UOPSTE nije vazno da li je to power, progressive ili black metal, i koje godine je basista napustio bend, i koji je album najtr00....Nije vazno imas li kosu do dupeta ili si obrijan do glave, i nosis li metalsku "odezdu", jesi li ful zacrnjen.....ostane sustina.A to je-slusaj sta hoces, niko ti ne brani, al nemoj praviti od toga zivotno pitanje. :rolleyes:

 

"It`s only rock`n`roll, after all..." B)

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

o cemu je ova rasprava uopste,nista mi nije jasno.ko voli metal neka ga slusa,ko ne voli neka ga ne slusa i ne vidim o cemu tu ima da se raspravlja

 

Pa nema da se raspravlja, nego Vlladimir tvrdi da je prirodno da kako stari, čovek prelazi na laganiju muziku. Eto, ja sam još uvek mlad, a među omiljenim pesmama su mi Hallowed Be Thy Name i Beyond the Realms of Death, koje svakako nisu neke razbijačke pesme, već su baš laganica, u poređenju sa većinom stvari koje slušam. Voleo bih da mi Vlladimir objasni koliko ja to treba da ostarim, pa da shvatim da su te dve pesme "prežestoke" za mene i da treba da pređem na nešto mirnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno koliko se paznje posvecuje ovom "problemu".

 

Milijarde ljudi u starosti voli istu hranu koju su jeli kad su bili tinejdzeri, prija im da cesto odu na "stara" mesta, popricaju sa starim prijateljima, pricaju nekim svojim starim slengom itd..itd i to je ok, svima. Nikome nije shokantno. Kao, normalno.

 

E, ali kad se dodje do muzike, ovi mladji odlepe od tih adrenalin stavova i mlacenja prazne slame. Ocigledno, ako neko i u starosti voli muziku koju je slusao dok je odrastao - u ocima jednih on je car, a u ocima drugih idiot koji se ne ponasa u skladu sa svojim godinama. Sve nesto kao jako bitno i sad tu treba voditi neki rat. Nazalost, najmanje je onih koji kazu "on slusa muziku koju voli" i tu stave tacku, bez nekog posebnog dokazivanja teze. Sta tu ima puno da se bistri?

Nista novo ljudi, nasi pretci su do kraja zivota voleli muziku svoje mladosti, pa cemo tako i mi. Naravno, sa dodatkom svega kvalitetnog sto se skupi along the way. Razlika ce nici iz cinjenice da u njihovom detinjstvu nije bilo mjetala i punka, van toga sve je to stara prica.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema da se raspravlja, nego Vlladimir tvrdi da je prirodno da kako stari, čovek prelazi na laganiju muziku. Eto, ja sam još uvek mlad, a među omiljenim pesmama su mi Hallowed Be Thy Name i Beyond the Realms of Death, koje svakako nisu neke razbijačke pesme, već su baš laganica, u poređenju sa većinom stvari koje slušam. Voleo bih da mi Vlladimir objasni koliko ja to treba da ostarim, pa da shvatim da su te dve pesme "prežestoke" za mene i da treba da pređem na nešto mirnije.

 

sta se primas tako,jer to uopste bitno?

 

zar ne provaljujes da te svi drkaju,ono jebu te pa te lade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno koliko se paznje posvecuje ovom "problemu".

 

Milijarde ljudi u starosti voli istu hranu koju su jeli kad su bili tinejdzeri, prija im da cesto odu na "stara" mesta, popricaju sa starim prijateljima, pricaju nekim svojim starim slengom itd..itd i to je ok, svima. Nikome nije shokantno. Kao, normalno.

 

E, ali kad se dodje do muzike, ovi mladji odlepe od tih adrenalin stavova i mlacenja prazne slame. Ocigledno, ako neko i u starosti voli muziku koju je slusao dok je odrastao - u ocima jednih on je car, a u ocima drugih idiot koji se ne ponasa u skladu sa svojim godinama. Sve nesto kao jako bitno i sad tu treba voditi neki rat. Nazalost, najmanje je onih koji kazu "on slusa muziku koju voli" i tu stave tacku, bez nekog posebnog dokazivanja teze. Sta tu ima puno da se bistri?

Nista novo ljudi, nasi pretci su do kraja zivota voleli muziku svoje mladosti, pa cemo tako i mi. Naravno, sa dodatkom svega kvalitetnog sto se skupi along the way. Razlika ce nici iz cinjenice da u njihovom detinjstvu nije bilo mjetala i punka, van toga sve je to stara prica.

Ovo je nesto najpametnije sto sam procitala na ovoj temi.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je nesto najpametnije sto sam procitala na ovoj temi.

:pivopije:

 

Zato što ja nisam to napisao, iako se slažem sa svakom rečenicom i pisao sam vrlo slične stvari, ali taman posla da neko kaže da je nešto što sam ja rekao najpametnije - verovatno se boji da bi goreo u paklu zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema da se raspravlja, nego Vlladimir tvrdi da je prirodno da kako stari, čovek prelazi na laganiju muziku. Eto, ja sam još uvek mlad, a među omiljenim pesmama su mi Hallowed Be Thy Name i Beyond the Realms of Death, koje svakako nisu neke razbijačke pesme, već su baš laganica, u poređenju sa većinom stvari koje slušam. Voleo bih da mi Vlladimir objasni koliko ja to treba da ostarim, pa da shvatim da su te dve pesme "prežestoke" za mene i da treba da pređem na nešto mirnije.

 

 

Jesam ti ja pomenuo te dve pesme?

 

Mislim, generalno, mene zaista briga šta ćeš ti prijatelju da slušaš, i sad, a i za 20-50 godina, tvoja stvar. Ja sam se samo nadovezao na neke gluposti izrečene ovde, ali vidim da je to otišlo u bizarnu krajnost. I zaista me briga da idem u dalju raspravu, jer ne vodi ničemu. Ostari, godine su pred tobom, pa ćeš saznati šta ti se dojmi slušati.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što ja nisam to napisao, iako se slažem sa svakom rečenicom i pisao sam vrlo slične stvari, ali taman posla da neko kaže da je nešto što sam ja rekao najpametnije - verovatno se boji da bi goreo u paklu zbog toga.

 

Od tvojih silnih lupetanja gluposti,pametni postovi koje napises tu i tamo,se uopste i ne primete.

Ali nije bitno,ti si srpski King Diamond,i ja postujem tvoj lik i delo.Kralju!!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tvojih silnih lupetanja gluposti,pametni postovi koje napises tu i tamo,se uopste i ne primete.

Ali nije bitno,ti si srpski King Diamond,i ja postujem tvoj lik i delo.Kralju!!! :rockdevil:

 

Ko dira u King Diamond-a umreće u najstrašnijim mukama! :twisted:

 

 

 

scan0007ea4.jpg

 

Wiseblood.jpg

 

 

Što se tiče ovog što piše Prince za Kingov glas, King nije išao u muzičke škole, čitao sam ranije neke njegove intervjue. Samouk je, i nije želeo da ga iko podržava.

Edited by Vlladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...