Jump to content

2009.11.15. *SKC, Beograd* Sonata Arctica


Elderane

Recommended Posts

Je l' otislo onih prvih 100?

 

Vidim na temi o HF koncertu da prodaja ide sjajno, tako da verujem da ako i nije otislo, ostalo je jos jako malo, al' verujem da cete nas vi o tome obavestiti kad bude trebalo (mada, ja moram sad da pitam :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide super, zaista. Neocekivano, jer karta nije jeftina, a koncert je bas daleko. Mislim da ce se bar 70% one mase sa HF-a sjatiti na Sonatu + veliki broj onih koji mnogo gotive finske melodicne bendove. Nije 100, ali nije ni daleko. Inace, da se vratim na cijenu, mislim da ce za vecinu stvari sada ta cifra od 2200-2400 biti standardna, jer je to 25 evra, a toliko je kostao skoro svaki koncert benda u velikoj sali SKC-a. Sta da se radi, evro divlja. Nadam se da to nece biti razlog propadanja koncerata, jer neki bend dolazi najvise jednom u 2 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na duže staze će sigurno uticati, pogotovo kada ima tako puno koncerata. Gledajte da dajete neke promotivne periode u kojima će cena biti najniža moguća, kao što je Legacy sada radio za HammerFall.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elderane:

Ukoliko ima vremena do samog koncerta, odnosno ako se najavi nekoliko mesece ranije, kao što je to slučaj između ostalog sa ovim koncertom ili kao što je bilo sa In Flamesom, i pride se radi o poznatijem bendu, ne vidim razloga zašto bi došlo do propadanja koncerta, govoreći o zainteresovanosti publike.

Edited by LazaGNR
Ne quote-uj sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, i mene to zanima.

Ja sam smislila 2 super predgrupe - BloodBound i Pudlice. :bigblue:

 

Kol'ko god htela ponovo da cujem Pudlice (posto sam ih davno gledala live; pre 2 godine), i BloodBound jer su stvarno odlican bend, bilo bi lepo cuti nesto sto nisam do sada imala priliku da vidim.

 

Ne znam bi mogli objaviti predgrupe, nemam pojma kad su ih objavljivali na proslim turnejama, ni otprilike.

Mozda jos ni oni (bend) nisu nacisto koje ce predgrupe voditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, i mene to zanima.

Ja sam smislila 2 super predgrupe - BloodBound i Pudlice. :bigblue:

Wrong! Bloodbound i Leverage, tj bolje samo Leverage, a Bloodbound da bude jedina predgrupa na headline 'certu Sabatona, tako da oba dobiju neki okej tajming, bar dok ne dođe vreme za headline turneje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, moze Leverage naravno.

Oni su mi jedan od omiljenih bendova, i bilo bi sjajno kad bi mi se pruzila prilika da ih gledam live. :da:

 

Al' mislila sam Pudlice zbog toga sto bih volela opet da ih gledam, davno je ono bilo, a zavolela sam ih cim sam ih cula na HF koncertu, tako da... Mogli bi i oni, al' znam da nece.

 

 

Sve sam nesto mislila Leverage i Brother Firetribe, al' nema sanse.

Treba covek da peva u obe predgrupe. Ne znam bas da l' bi hteo. :)

 

 

 

Slazem se sa Maxom.

Cak ni ne moraju biti predgrupe, al' nek oni sviraju 2,5 sata. :bigblue::rockdevil:

Da nadoknade to sto nikad nisu bili kod nas. :)

Mada, uvek je lepo cuti neku dobru predgrupu, tako da sam ipak za (mis'im, ko mene uopste pita :) ; 2 predgrupe ce biti i to stoji). :da:

Oni cesto vode 2 predgrupe. Al' neka, posto je njihov izbor predgrupa obicno dobar (osim, recimo, Epice, koja meni ne bi nesto posebno odgovarala, al' mi ne bi ni najmanje smetalo da cujem Holandjanine live i posle da ih slusam kako pricaju dutch :bigblue: ), tako ce biti i ovoga puta, i verujem da nece biti ni najmanji smor tokom bendova koji ce nas zagrevati za Sonatu (mozda bude slucaj k'o sa ovim predgrupama za HF, za koje neki smatraju da su bili bolji od samog HF-a, al' ne verujem, ljudi kod nas su zeljni Sonate, tako da ce se garant oduseviti njihovim nastupom). :rockdevil:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahhhhh sta mislite o ovom bendu:|

 

http://www.myspace.com/cainsoffering

 

Member's:

 

Timo Kotipelto

Jani Liimatainen

Mikko Harkin

Jukka Koskinen

Jani "Hurtsi" Hurula

 

 

Ahhhh moja perfektna kombinacija... lele kad bi oni svirali kao predgrupa svrsio bi na Harkinove prog solazeeee.... Aaaahhh

 

aaaaaaaaaaaaaaaaa, hell yeahhhhhh :rockdevil: :rockdevil:

 

gde ih iskopa? :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre nije odradio vojnu obavezu jer ga je boleo **rac :) onda je otishao u vojsq a dok se on ne vrati uzeli su Eliasa da ga menja.. i onda ga na kraju zadrzhali..
Ma nije otisao u vojsku nego u tvorza, pa je onda morao da ide u vojsku, zato je i bila frka. A nesto se valjda krio dal od vojske, murije, sta li, dva meseca niko nije mogao da ga nadje, mislim niko iz Sonate. Prica se da je lik bio malo prso s' mozgom, ali da se vratio. A koliko znam sada, on i nije u nekoj svadji sa Sonatom. Znam da je neko iz Sonate bio u fazonu 'ne znamo sta se desava sa Janiem niko ga nije video ni cuo 6 meseci'. Mislim to su sve neproverene informacije sa raznih foruma, tako da ono ....

 

 

http://www.myspace.com/cainsoffering

 

Timo Kotipelto

Jani Liimatainen

Mikko Harkin

Jukka Koskinen

Jani "Hurtsi" Hurula

Jebote, koji best off. Inache ko ne zna Koskinen je basista Northera i Wintersuna. Ovo obecava.

 

 

Setliste:

20.11.2007. Budapest, Petofi

 

SonatA ArcticA

1. In Black And White

2. Paid In Full

3. Victoria's Secret

4. Broken

5. 8th Commandment

6. Tallulah

7. FullMoon

8. Caleb

9. Black Sheep

10. It Won't Fade

11. Gravenimage

12. San Sebastian

------encore--------

13. We Will Rock You / My Land / Child in Time

14. Dont Say A Word

15. The Cage/Vodka Song

 

--------------------------------------------

 

17.09.2005. Budapest, Wigwam

 

-Intro

1. Misplaced

2. Blinded No More

3. Dream Thieves

4. Victoria's Secret

5. Broken

6. Weballergy

7. Replica

8. My Land

9. * Black Sheep

- Power of One

- Destruction Preventer

- Land of the Free

- Revontulet

- False news Travel fast

- White Pearl, Black OceansPotpuri *

-------------------------------

10.Last Drop Falls

11.Don't Say A Word

12.The Cage

13.Vodka (Hava Nagila)

Outro( Band of brothers theme )

 

*medley

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoj, White Pearl, Black Oceans... :wub:

A i Land Of The Free...

 

'Ladno su svirali Destruction Preventer.

Mislim da je to pesma sa Ecliptice koju sam najmanje slusala (mozda zato sto je pocetak sav nikakav, neka tisina dok zaista ne pocne pesma, blabla), al' je svejedno znam celu. :bigblue:

Edited by LazaGNR
Ne treba ti ceo quote... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaaaaaaaaaaaaaaa, hell yeahhhhhh icon_rockdevil.gif icon_rockdevil.gif

 

gde ih iskopa? icon_smile.gif icon_smile.gif

 

Haha :D Internet je cudo :P xD

 

Ladno su svirali Destruction Preventer.

Mislim da je to pesma sa Ecliptice koju sam najmanje slusala (mozda zato sto je pocetak sav nikakav, neka tisina dok zaista ne pocne pesma, blabla), al' je svejedno znam celu. :bigblue:

 

Aaahh?? Destruction preventer mi je jedna od naj pesama xD mogu da je slusam 30 puta za redom... ali nznm dal ce da je izvode xD Bilo bi lepo, ali mnogo je dugacka :opusteno:

 

Jebote, koji best off. Inache ko ne zna Koskinen je basista Northera i Wintersuna. Ovo obecava.
Znam brate xD Jebeno mi se svidja sto su uzeli Mika Harkin da svira kljave xD jedan od mojih omiljenih klavijaturista :D Ni ovaj Henkka nie losh, ali Mikka je bolji xD Edited by ShInIgAmY91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beogradjani su vec danas poceli da dobijaju karte.

Sledece nedelje stizu i u NS! Ocekujemo ih u utorak, najkasnije sredu. :rockdevil:

 

Cula sam od drugarice da su jako lepe, i verovacu joj na rec, tako da... Svaka vam cast za dizajn, iako ih jos uvek nisam videla. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...