Jump to content

2009.11.15. *SKC, Beograd* Sonata Arctica


Elderane

Recommended Posts

Treba mi pomoć. Pre mesec dana sam naručio karte sa Terra Nostrinog sajta, ostavio adresu i ostalo. Napisao sam im da bih uzeo jedino ako je ostalo onih lepih karata. Nista mi nisu odgovorili i sad ne znam da li da kupujem karte po regularnoj ceni ili da čekam ove da stignu. Kada sam naručio za Evergrey, u roku od par dana mi je stigao mail da će karte biti poslate.A u slucaju Sonate, nista. Sta sad raditi..

 

Javi mi se mailom ponovo, molim te. Mada, vjerovatno sam ti vec odgovorio. U svakom slucaju, promotivnih karata vise nema, sto je ranije naruceno, to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

el zna neko neku noviju set-listu? :D

Nema jos uvek setliste. Svirali su na Lowlandsu ovog leta, al' nece biti ta lista. Imace sad turneju sa DragonForce-om po Americi i Kanadi, pa cemo videti kakva ce tu setlista biti, mada, logicno mi je da je promene za evropsku turneju, al' ne mora da znaci/ Uglavnom, rano je jos za bilo kakvu setlistu. Ima vremena, polako, saznace je ko bude hteo. Ja bas i nemam zelju, htela bih da se iznenadim, al' verovatno necu odoleti i pogledacu je pre koncerta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Metal Storm-u naš koncert ubedljivo "najposećeniji" na turneji. :D

 

12.11.2009 - CZE, Prague (5)

13.11.2009 - CZE, Zlín (1)

14.11.2009 - SVK, Kosice (3)

15.11.2009 - SER, Belgrade (15)

17.11.2009 - HUN, Budapest (6)

18.11.2009 - CRO, Zagreb (6)

19.11.2009 - AUT, Vienna (1)

20.11.2009 - GER, Munich

22.11.2009 - SUI, Pratteln

23.11.2009 - GER, Stuttgart (2)

24.11.2009 - GER, Nuremberg

25.11.2009 - ITA, Milan

27.11.2009 - ESP, Barcelona (3)

28.11.2009 - ESP, Madrid (1)

29.11.2009 - FRA, Bordeaux

30.11.2009 - FRA, Paris (1)

02.12.2009 - GER, Dortmund

03.12.2009 - GBR, London

05.12.2009 - GBR, Dudley (1)

06.12.2009 - BEL, Antwerp (1)

08.12.2009 - GER, Hanover

09.12.2009 - NED, Tilburg

10.12.2009 - NED, Amsterdam

13.12.2009 - NOR, Oslo (2)

14.12.2009 - SWE, Gothenburg

15.12.2009 - SWE, Stockholm (3)

 

http://www.metalstorm.ee/events/event.php?event_id=32359

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice guzve, al' probacemo svi da se naguramo nekako. Ja idem napred, a vas 99 se gurajte u prostoru za 1000 ljudi. :)

 

Btw, upravo preslusavam album (opet), i sad mi se mnoooogo vise svidja pesma "The Last Amazing Grays". Bas mi je simpa skroz. Valjda prvi put kad sam je pustila i nisam bas toliko pazljivo slusala, pa zato.

"Deathaura" mi se ne svidja. Bas ima mnogo proga. Skroz su se promenili (al' "Zastava" je u onom njihovom starijem fazonu, i jos sa prizvucima folk metala - ta pesma mi je stvarno vrh). Ne kazem da je lose to sto vuku na prog. Naprotiv, bas cool zvuci. Primer je Unia koji je meni odlican album, al' cini mi se da ovde nema nimalo starog zvuka (osim Zastave). Zapravo, nema ga ni na Uniji. Malo kod Paid in Full, In Black And White, i tako nekim "normalnijim" pesmama (kad kazem "normalnije", mislim na one koje nisu bile bas toliko cudne kao vecina ostalih sa Unije; i dalje mislim da su neke pomalo cudne, al' ih volim sve uglavnom, cak i one koje nisam bas nesto volela). U skoro svim ostalim se bas bas primetila razlika izmedju njihovih starijih albuma i tadasnjeg novog.

Nego, da se ja vratim na pricu o novom albumu. Totalno sam se izgubila u prethodnom pasusu (ko ga razume, shvatice). :)

Da ranije nisam cula za bend, i da je ovo prvi album koji bi mi pustili, verovatno ih ne bi zavolela kao sto sam sa ranijim albumima, al' nije mi tesko da prihvatim ovaj drugaciji zvuk.

 

Ne znam samo ko je ova zenska sto peva na albumu i sta ce im uopste ona (upravo slusam njen glas u "No Dream Can Heal A Broken Heart", a peva i u "Deathauri")?

Sonata nikad nije imala zenske u pesmama, osim one sto prica na pocetku "Caleba", ili recimo likusa sto je svirala flautu u "Letter To Dana", i ona sto prica na pocetku "The End Of This Chapter").

Share this post


Link to post
Share on other sites

100k = 100,000, jebga, niko ne razume inzenjere (i njihove fore)......

 

inace ja cekam neki bolji kvlt zvuka za taj Sivi album, iskreno me malo i mrzi da ga preslusavam, ja bih da oni spucaju ceo Silence na certu i aj zdravo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' nije fora. Mis'im, sta sad? Sve karte koje budu isle u prodaju ce biti fanovske ili ce biti ogranicen i taj broj karata?

Meni se ideja ne svidja uopste. Koja je onda bila fora sa ovih 100, ako ce i ovi ostali moci da imaju sve sto dobijamo mi koji smo narucili u prvih 100?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, pa to je vec nesto drugo. Ja sam ovo 'drugi dizajn' razumela kao da ce biti one eventimove, al' da ce imati istu ulogu kao i one fanovske (ono sa pola sata ranijim ulazenjem, posterima, itd.).

OK, nismo se razumeli. Hvala na objasnjenju. Ovako je vec mnogo logicnije. :da::smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

m&g će najverovatnije biti pre certa.... ono kad udjemo pola sata ranije.....malo bzv...al ae.... :D

 

Hmmm, ne verujem da ce biti pola sata pre, jer tada nas pustaju u koncertni prostor... Mozda ce biti istog dana ali jedno 3-4 sata pre cert-a, da bi svi mogli da uzmu autograme, a i da se ovi spreme... A ne bi valjalo npr dan pre certa da bude m&g jer meni se ne putuje dva puta Paracin - Beograd, i nazad... Dupla lova bi mi trebala... Mnogima takodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...