Jump to content

StudenCki domovi


Grobodan

Recommended Posts

Ко није био у дому није студирао. Мене су моји питали да ли хоћу у дом или да ми изнајме стан. Нисам размишљао ни пола секунде. Има толико доживљаја и утисака, да би било глупо да пишем све. Патрис III изнад свих.

 

Ево вам само неколико слика:

 

фрижидер у Студењаку

http://www.fileden.com/files/2008/6/14/195...i%C5%BEider.jpg

 

просечан број људи у соби у којој се сваке вечери окупљамо:

http://www.fileden.com/files/2008/6/14/195...pa%20stigla.jpg

 

моја соба:

http://www.fileden.com/files/2008/6/14/195...s%20Tulumba.jpg

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, ko nije ziveo u domu ne zna u potpunosti sta je UG hard core nacin zivota.

Ne znam odakle da krenem... mozda mi je bilo najjace kad sam ziveo u trokrevetnoj sa Crnogorcem koji ispunjava svaki stereotip koji imate o njima i gej likom :) klali su se kao pas i macka, uglavnom su se obojica trudili da sto manje dolaze u sobu ali kad su bili tu, majko moja.... trajalo je to 6 meseci, onda je gej otisao, nije mogao vise. Kad je Crnogorac najavio dolazak svog najboljeg ortaka, shvatio sam da je vreme da se i ja kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domovi su zakon! Zivela sam i u srednjoshkolskom i u studentskim (Patris V blok, Lola, Studenjak). Vi koji ste sa strane, a niste ziveli u domu, nemate pojma shta ste propustili :razz: . Ne znam mnogo o shtreberima, poshto zaobilazim njihova mesta okupljanja (chitaonice) :) . Imali smo jednu u srednjoj, zvali je Mica - shtrebalica. Devojka je bez problema mogla po ceo dan da sedi u chitaonici. :uhoh: Ponese flashu sa vodom i to je to. Ode za ruchak u menzu...

Nisam imala problema sa cimerkama sve do sad. Nije bash lako ziveti sa maloumnom osobom. Koja misli da postoji 9 planeta u svemiru... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko oce da studira - ne ide u dom.

Samo oni bez para za privatni smestaj idu u dom.

 

Uglavnom i jeste tako, povoljno je, ali sto kaze Kuruz - ceo taj nacin zivota je super. Ja sam mogao da priustim stan, ali kad sam jednom otisao u dom, nisam ga napustao dok god sam mogao. Jeftinoca je samo bonus, i to ce ti reci svako ko je ziveo u domu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad nisam živeo u domu (ima više razloga), ali menze sam posećivao godinama :D meni je 4. april ostao u sećanju (ne mogu da se odlučim da li da stavim lepom ili lošem) :) tamo se blejalo za sve bare, pivo, pičke, zajebavancija :da: mogao sam da diplomiram 2 godine ranije samo da tu nisam gubio vreme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@El Karnisero

Dobar prosek, malo prenesenih ispita, uslov dat sto ranije...

 

Ne znam je li ko od vas imao priliku da dobije dom kao brucos....eeeee, to je bre pravo zivotno iskustvo !! Secam se prvog

osecaja kad sam usao u Bajic...sve razdrndano, raspad..."ja necu da zivim odve" !! Sam sam bio u ulazu dva dana...ne znam da li sam ikad ruznije spavao u zivotu !! No, onda je tek krenulo...stigao je cimer i docimeri (naravno...dogogodisnji stanari). Nije proslo 2 sata od njihovog pojavljivanja do pune sobe ljudi i 2 gajbe piva...posle kojih su svi bili mortus pijani.

Do septembra sledece godine sam polozio citava 3 ispita (ne zato sto se u domu ne moze uciti...naprotiv, moze...ali bio sam mlad, zelen...provod, pijanke, koke, svirke :) :) ) ... ali kad je prigustilo, ocistio godinu za 20 dana :) :) !!

 

U drugoj nisam dobio dom (bila je neka opasna namestaljka tokom konkursa)...ali sam se svercovao kod devojke u sobi...

sve negde do maja, kada me je neko otkucao...dete mu nerodjeno jebem !! Jbg-a...tada su me najurili :D Inace...bilo mi je kao u haremu...svaki dan gomila zenski u sobi i svi ti ugadjaju :) ... tu godinu sam ocistio u junu s' finim prosekom. Stvarno ne znam odakle mi tolika inspiracija :lol:

 

No...sad u trecoj se opet vracam tamo gde mi je mesto !! :D Zavrsili neki novi C dom...pa, here I go there !!

 

Inace...u Bajicu mozes da pravis zuraju kad koces, da umuvas u dom koga hoces, da uneses atomsku bombu...niko ti nikad nece nista reci !! Naravno...kad otopli...svi se sele napolje, cebence na travicu + pivce...odlicna zabava i druzenje !!

 

Studiranje = dom + menza !! Ko to nije osetio...slobodno mogu reci: "Dzaba ti diploma" !! :) :)

 

EDIT:

Da...i ta finansijska strana je dodatni plus...nikad u zivotu nisam imao vise para ! :D

Edited by RaVeN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko oce da studira - ne ide u dom.

Samo oni bez para za privatni smestaj idu u dom.

Веруј ми, није тако.

 

Ne znam je li ko od vas imao priliku da dobije dom kao brucos....eeeee, to je bre pravo zivotno iskustvo !! Secam se prvog

osecaja kad sam usao u Bajic...sve razdrndano, raspad..."ja necu da zivim odve" !! Sam sam bio u ulazu dva dana...ne znam da li sam ikad ruznije spavao u zivotu !! No, onda je tek krenulo...stigao je cimer i docimeri (naravno...dogogodisnji stanari). Nije proslo 2 sata od njihovog pojavljivanja do pune sobe ljudi i 2 gajbe piva...posle kojih su svi bili mortus pijani.

Do septembra sledece godine sam polozio citava 3 ispita (ne zato sto se u domu ne moze uciti...naprotiv, moze...ali bio sam mlad, zelen...provod, pijanke, koke, svirke :) :) ) ... ali kad je prigustilo, ocistio godinu za 20 dana :) :) !!

Исти случај, само што нисам очистио на јесен. Преко године сам дао 1 испит, а преко лета три укључујући Уставно.

Спорт, алкохол, одласци на утакмице, протесте, упознавање града, факултета, све са истим људима! Ипак, Патрис III је култ, све после тога је слабије. Био сам у Студењаку на премештају, леп је, ал' далеко од града, а и сувише велик. Добио сам први блок, а већина другара била у четвртом и трећем. Зајеби да идем тамо..

 

Сад сам у Пенезићу, имамо бесплатну кабловску са 80 канала и кабловски Нет, такође free. Срање је што сам морао да побегнем кући чим сам испунио квоту предавања потребну да бих могао да оверим семестар. Морам да учим, мајку му... Нигде нема толико спорта колико у Пенезићу!

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da je dom do jaja za provod i zezanje.. Ja sam sve tri godine studiranja, iznajmljivao stan i ponekad je bilo jako, jako dosadno!!

 

Ali opet, nisam bas osoba koja voli da deli svoje stvari sa svim i svakim.. Volim mir i tisinu, kad je zelim i tako to. Polagao sam sve u prvim rokovima, jbg.. Sta da radis sam sa sobom, osim da ucis? :P :P :P

 

Isao sam samo u menzu na klopu. Vojnicki pasulj bez mesa i becka snicla.. AU!! Najbolje jelo ikada! :)

 

EDIT:

 

Da sam znao na sta ce sve da izadje i kakav fax cu da pohadjam, verovatno bih se i ja bacio u Dom.

 

Inace nije tako losa varijanta, kad uzmes sa par ortaka gajbu, ali kapiram da je mnogo, mnogo bolje upoznati nove ljude..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam dve godine u Rifat Burdzevicu , najvise mi je odgovarao zbog blizine skole jer je na Zvezdari , sobe jesu male , ali zbog menze koja je provereno najbolja u BG-u nisam hteo u studenjak i neke druge domove . Bio sam sa odlicnim cimerom , tako da mi je bilo super , meni bolje nego u privatnom smestaju gde sam takodje bio 1 godinu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta mase visi tamo ispred Bajica i Vlahovica i drinkuje :pivopije:

Preko dana - onako,ima ih.

A nocu... :)

Steta sto se tra adnja gde prodaju pivo zatvara u ponoc :(

 

 

Svratim pnekad,mada ne cesto...

 

Ja i dalje dolazim, iako odavno nisam student.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam je li ko od vas imao priliku da dobije dom kao brucos....eeeee, to je bre pravo zivotno iskustvo !! Secam se prvog

osecaja kad sam usao u Bajic...sve razdrndano, raspad..."ja necu da zivim odve" !! Sam sam bio u ulazu dva dana...ne znam da li sam ikad ruznije spavao u zivotu !! No, onda je tek krenulo...stigao je cimer i docimeri (naravno...dogogodisnji stanari). Nije proslo 2 sata od njihovog pojavljivanja do pune sobe ljudi i 2 gajbe piva...posle kojih su svi bili mortus pijani.

Do septembra sledece godine sam polozio citava 3 ispita (ne zato sto se u domu ne moze uciti...naprotiv, moze...ali bio sam mlad, zelen...provod, pijanke, koke, svirke :):) ) ... ali kad je prigustilo, ocistio godinu za 20 dana :):) !!

 

U drugoj nisam dobio dom (bila je neka opasna namestaljka tokom konkursa)...ali sam se svercovao kod devojke u sobi...

sve negde do maja, kada me je neko otkucao...dete mu nerodjeno jebem !! Jbg-a...tada su me najurili :D Inace...bilo mi je kao u haremu...svaki dan gomila zenski u sobi i svi ti ugadjaju :) ... tu godinu sam ocistio u junu s' finim prosekom. Stvarno ne znam odakle mi tolika inspiracija :lol:

 

No...sad u trecoj se opet vracam tamo gde mi je mesto !! :D Zavrsili neki novi C dom...pa, here I go there !!

 

Inace...u Bajicu mozes da pravis zuraju kad koces, da umuvas u dom koga hoces, da uneses atomsku bombu...niko ti nikad nece nista reci !! Naravno...kad otopli...svi se sele napolje, cebence na travicu + pivce...odlicna zabava i druzenje !!

 

Studiranje = dom + menza !! Ko to nije osetio...slobodno mogu reci: "Dzaba ti diploma" !! :):)

 

EDIT:

Da...i ta finansijska strana je dodatni plus...nikad u zivotu nisam imao vise para ! :D

 

Evo, ja sam brucos, i dobila sam bajic! Mada, meni pocetak nije bio bas kao tvoj.. Sad je lepo renoviran, pa mi je i prvi utisak bio ok! I nikad, ali nikad ne bih menjala ovo za privatan smestaj.. Toliko ljudi upoznas, nikad nije dosadno.. i + uspela sam sve da ocistim za sad.. znaci vec u januaru sam imala ociscen zimski semsestar sa super prosekom.. U prevodu, nije istina da ne moze da se uci u domu.. Volela bih ovde, u Bajicu, da ostanem i sledece godine.. tj da ne dobijem one nove domove.. al' videcemo kako ce se stvari odvijati..

 

Sto se tice menze... Znaci, pocecu da radjam krompire, u pm! Sve je to super i lepo, ali svaki dan jbni krompir u razlicitim oblicima...

Moja omiljena jela u menzi: pasulj i pohovani sir! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto kao brucos u Patrisu, kad sam dosao tamo jebem ti, mislio sam da cu se ubiti na mesto :)

Пре неколико година је освану графит: "Нећемо премештај, хоћемо алкохол!"

 

Verujem da je dom do jaja za provod i zezanje.. Ja sam sve tri godine studiranja, iznajmljivao stan i ponekad je bilo jako, jako dosadno!!

Знам доста људи који проводе време по домовима, иако имају изнајмљене станове. Најјачи је цимер једног другара у Патрису, лик живи на километар од дома, види му се стан са прозора. Каже да су му досадили кева и ћале, па се зато формално преселио у Краљево, где има бабу, те је узео место у дому. .)

 

Bio sam dve godine u Rifat Burdzevicu , najvise mi je odgovarao zbog blizine skole jer je na Zvezdari , sobe jesu male , ali zbog menze koja je provereno najbolja u BG-u nisam hteo u studenjak i neke druge domove . Bio sam sa odlicnim cimerom , tako da mi je bilo super , meni bolje nego u privatnom smestaju gde sam takodje bio 1 godinu .

Рифат квлт, ја се сад тамо храним. Једина менза која има порцеланско посуђе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah-ja sam 4 godine ziveo u domu-to su bila vremena :rockdevil:

Kada sam tek bio brucos,ziveo sam privatno prvu godinu ali kada sam stekao uslov za 2. dobio sam dom,i to SD Karaburma :)

Those were the days-zezancija non stop,zurka i pijanka,jos je meni tada uslov za 3. bio neka laganica pa je zajebavanje bilo full bez previse ucenja

Jes' da je Karaburma bila raspad sistema,ali sobe nisu bila tako lose,kao i menza a i lokacija je bila dobra-odmah tu blizu Vuka

Najbolje je bilo leti kada svi izadju ispred doma na one klupice,pa krene pice,gajba za gajbom piva a uvek tu bude i neka gitara

Sledeci dom koji sam dobio je bio Penezic-fin domic za razliku od onog raspada na Karaburmi :) ali je tu zeza bila nekako dosta manja,a i novi cimer je za razliku od starog koji je bio pravi pravcati jebivetar :) bio neki skroz povucen/cutljiv tip,ali ok ovako skroz-zato sam dosta cesto visio sa starom ekipom sa Karaburme,nije me bilo po ceo dan u sobi,samo sam dolazio u Penezic da prespavam,al' bukvalno :)

Sledece opet godine nisam dobio dom ali sam se svercovao kod burazera koji je tada bio na Karaburmi-i ludnica opet tu pocinje,mos' misliti kaubojstine kada dodjem tu na po mesec dana i niko te nista ne pita niti zaustavlja :)

I posle toga konacno sam dobio svoj zadnji dom,ovaj put Rifat-nekako mi boravak u Rifatu nije bas legao iako je menza bila tu najbolja(zaista dobra klopa)-male brate sobe,ja sam kada rasirim ruke moga da dodirnem poprecne zidove :) a i cimer mi nije bio neki-neki femkasti i pederasti Bosanceros koji je dosta cesto znao da podjebava sa nekim glupim forama-doduse pickica u dusi,dovoljno je bilo da mu kazes "Sta je bre,picko smrdljiva?" i odmah onda krene cile mile :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ни ја никад нисам у својој соби. :)

Једино у првом семестру сам по цео дан био тамо, пошто смо играли PES по цео дан. После сам однео џојпед кући, није имало више смисла да по 6 сати играмо, кад нико није могао да ме добије. :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ja sam brucos, i dobila sam bajic! Mada, meni pocetak nije bio bas kao tvoj.. Sad je lepo renoviran, pa mi je i prvi utisak bio ok! I nikad, ali nikad ne bih menjala ovo za privatan smestaj.. Toliko ljudi upoznas, nikad nije dosadno.. i + uspela sam sve da ocistim za sad.. znaci vec u januaru sam imala ociscen zimski semsestar sa super prosekom.. U prevodu, nije istina da ne moze da se uci u domu.. Volela bih ovde, u Bajicu, da ostanem i sledece godine.. tj da ne dobijem one nove domove.. al' videcemo kako ce se stvari odvijati..

 

Sto se tice menze... Znaci, pocecu da radjam krompire, u pm! Sve je to super i lepo, ali svaki dan jbni krompir u razlicitim oblicima...

Moja omiljena jela u menzi: pasulj i pohovani sir! :D

:pivopije:

Obicno mozes da biras dom kad imas dobar prosek...no ove godine to nije bio slucaj (valjda zbog renoviranja Klare) !!

Super stvar s' menzom je sto uvek ima tog brutalnog pasulja :rockdevil: Kada su boranija, grasak, kupus i sl. govnarija za rucak...zna se sta ce se klopati !! :da:

 

Nikad necu zaboraviti kada su dosli da menjaju prozore na Bajicu (pre 2 godine nisu bili ti pvc...vec obicni, drveni prozori...neka zalost i uzas :) ) ... sedimo cimer i ja u sobi, gledamo LS i cugamo pivce...upadaju neki likovi s' pajserima, cekicima, rekose 'Dobro vece' i krenuse da odvaljuju prozor...nas dvojica cutimo i u neverici gledamo sta rade...nista, posle 5 min odose ljudi s' tom starudijom, a nama ogromna "rupa" na zidu ... btw, tada su iz štoka ispale Politikine novine iz 1963 :) :) Novi prozori su stigli posle 3-4 sata...a onda je nastalo umazivanje pur-penom jer nije htela da stoji izmedju prozora i štoka...nego je stalno padala....pa smo morali rukama da je drzimo :no: ... to govno nisi mogao skinuti narednih 3-4 dana s' prstiju !!

 

Slicna prica i na pocetku renoviranja...posle jos jedne Exitovske noci na tvrdjavi, legli da spavamo (bilo nas je 5-oro u jednoj sobi :) )...kad cujes oko 7-8h neko lupanje u predsoblju !! Koliko smo bili umorni, niko nije mogao da digne dupe i da vidi sta se desava. Posle par sati spavanja...izlazim iz sobe, kad ono nestala vrata i kompletan zid od wc-a !! :) :) Btw...neko je maznuo i zavese od tus-kade ... pa se narednih par dana zenske preko wc-a nisu ni tusirale ... nas je, naravno, boleo tuki ... sto rece moja drugarica: "Bio je to sajam qrceva" :) :)

 

Sada su bas fini uslovi u Bajicu i Vlahovicu...kompletno nov namestaj, sredili su kupatila i kuhinje !! Nije bas picnuto kao u novom A, B i sajmistu...ali sasvim dovoljno za normalne studente !! Jbg-a...primoran sam sad u novi C ... no, od novembra...nadam se opet na staro mesto !! :da:

Dosta mase visi tamo ispred Bajica i Vlahovica i drinkuje :pivopije:

Preko dana - onako,ima ih.

A nocu... :)

Steta sto se tra adnja gde prodaju pivo zatvara u ponoc :(

Mnogo je manje raje ove skolske godine nego prethodne dve...sada su suvi pozeri i streberi po domovima :) :) !! Mada tokom junsko-julskog roka tu vri od mase :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad necu zaboraviti kada su dosli da menjaju prozore na Bajicu (pre 2 godine nisu bili ti pvc...vec obicni, drveni prozori...neka zalost i uzas :) ) ... sedimo cimer i ja u sobi, gledamo LS i cugamo pivce...upadaju neki likovi s' pajserima, cekicima, rekose 'Dobro vece' i krenuse da odvaljuju prozor...nas dvojica cutimo i u neverici gledamo sta rade...nista, posle 5 min odose ljudi s' tom starudijom, a nama ogromna "rupa" na zidu ... btw, tada su iz štoka ispale Politikine novine iz 1963 :):) Novi prozori su stigli posle 3-4 sata...a onda je nastalo umazivanje pur-penom jer nije htela da stoji izmedju prozora i štoka...nego je stalno padala....pa smo morali rukama da je drzimo :no: ... to govno nisi mogao skinuti narednih 3-4 dana s' prstiju !!

haha! :lol:

a evo jos jedne price oko menjanja tih prozora, drugarica mi pricala... Dosli ti likovi kod nje u sobu, skinuli stare prozore, i kao i vi, ostale su tako bez prozora na par sati.. Medjutim pogledala ona u zid, kad ono u supljini neka 'loptica' velicine skupljene sake.. Pokusa da je uzme, kad ono loptica pocela da se pomera.... Nije imala pojma sta je, pa je otisla po komsiju, i covek uzeo to, bacio na pod, kad ono od loptice se stvorio slepi mis.. :lol: nije mogla da veruje.. I dobro, nista, otisao komsija.. I kad je bolje pogledala, ono jos 5-6 slepih miseva.. Kaze svi se nekako uvuku u pukotine, i sklupcaju se... Da ne verujes... :lol:

 

I da, sad je sve ok sredjeno.. odlicno je.. jes' da i dalje imamo bube kao kucne ljubimce.. i da s vremena na vreme banu neke cike da dezinfikuju prostor (pa ih posle toga bude jos vise jer izadju iz rupica), i da nam garnisla s vremena na vreme padne, pa dolazi domar koji smrdi.. al' nista to nije u poredjenju sa pozitivnim stranama doma.. ko nije bio, ne moze nista da govori protiv doma, jer se to treba doziveti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нови Сад је геј. Сви домови и факултети на једном месту, није занимљиво. Кад ми кренемо 77-ицом из Пенезе у Студењак гузица нам отпадне док стигнемо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...