Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

Imas da kupis kreme protiv crvenila, ali ne ocekuj da ce biti potpuno prirodne (mada su bez parabena). Moja drugarica ima crvenilo po cijelom licu, ali izgleda kao alergijski, sa pecatima. Kad koristi kremu, mnogo je manje crvenila ili je makar manje vidljivo. Posle nanese puder i crvenilo nestane, ali kapiram da ti to ne zelis. :haha: Ovo krema je Biodermina, a imas od slicnu verziju kod Avena. I ne ocekuj da ce biti jeftine. Oko soma-soma i po.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas da kupis kreme protiv crvenila, ali ne ocekuj da ce biti potpuno prirodne (mada su bez parabena). Moja drugarica ima crvenilo po cijelom licu, ali izgleda kao alergijski, sa pecatima. Kad koristi kremu, mnogo je manje crvenila ili je makar manje vidljivo. Posle nanese puder i crvenilo nestane, ali kapiram da ti to ne zelis. :haha: Ovo krema je Biodermina, a imas od slicnu verziju kod Avena. I ne ocekuj da ce biti jeftine. Oko soma-soma i po.

Хвала ти на препорукама,јел трајно решавају руменило или привремено ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za Biodermu i Avene, ali Eucerinova za crvenilo lica samo malo maskira crvenilo jer je zelene boje, a zelena boja neutralise crvenilo.

Moja sestra je imala problema sa crvenilom lica, i dermatolog joj preporucila taj ihtiol, i bas joj je pomogao.

I inace je odlican za masnu kozu, i bilo kakve kozne iritacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хвала ти на препорукама,јел трајно решавају руменило или привремено ?

 

U principu, ovo ti omogucava da ublazis crvenilo. Koristi se, vjerovatno, i kao dio terapije jer je u pitanju medicinska kozmetika. Mozes prvo da probas sa ihtiolom, ali njega ne nanosis prije izlaska napolje vec samo prije spavanja/ostajanja kod kuce. Jednom sam ga koristila jer mi je davno neki dermatolog bas preporucio protiv akni, ali nisam mogla da izdrzim miris i prestala sam da ga koristim. Strasno kako se sve posle osjeca na tu kremu. Jastucnicu sam mijenjala svaki dan. Mada, sta znam, ima ljudi kojima miris ne smeta toliko...

 

Ove kreme sto sam ti prepouricila su bijele boje i nemasne strukture, tako da ih koza odmah upije i njih nanosis kad god. To je, cini mi se, prednost u odnosu na ihtiol. Mana je, naravno, cijena, ali vrlo malo se nanosi, pa ti moze dosta trajati.

Edited by Kokopelli
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trute, pusti žene šta ti pričaju, sačekaj da izađeš iz puberteta. Mnogi muškarci imaju pojačano rumenilo u tom dobu, pa se kasnije povuče. ;)

Хвала ти велико на охрабрењу Лу.

:pivopije:

Нисам очекивао од тебе.

Ili to ili pusti brchine junacke, pa ce crvenilo da se uklopi :rockdevil:

:haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...