Jump to content

Audio oprema


dimmu1

Recommended Posts

Jel neko ima iskustva sa Beats by dr. Dre slusalicama, oko kvaliteta. Moj brat ih skoro za dzabe dobio, pa ce kad se vrati iz inostranstva da mi ih pokloni. Sad gledam na netu te sluske su oko 200~250 dolara, jel ima nekog poboljsanja zvuka, ako se slusa muzika sa mobilnog itd. posto ce mi za to najvise sluziti. Ako ne, onda cu ja samo 10% da izvlacim iz tih sluski.

 

To su valjda ove. http://demandware.edgesuite.net/aajh_prd/on/demandware.static/Sites-beats-Site/Sites-beats-master-catalog-en/default/v1348516312026/images/large/overear-mixr-black-standard-thrqrtright.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su izvikane sluske, sa napucanim basevima i napucanom cenom (pre je bila i visa), i sluze najvise klincima koji s eloze na Drea i kompaniju da ih drugi vide kako oni imaju nabudzene sluske na kojima slusaju fiftija i d gejma...ali hej, ako ih dobijas za dz, ekstra. sigurno ce biti bolje od obicnih genericnih sluski. samo sto ce ti stojati smesno recimo u prevozu, ali posto si hipster onda nema veze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom cenovnom rangu nema poente uzimati sluske za 'ziku. Sve preko 100e jedino ima smisla za monitorske slusalice. Ja sam npr. Krk 8400 platio oko 150e, i moze da se slusa 'zika na njima, ali nekako ne mozes preterano da se uzivis dok slusas, jer losi miksevi iskacu dosta, i onda kurac. Kad vec spomenuh taj Krk, imaju manji model kns6400, kostaju oko 80-90e, i one su onako bas dobre za muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni definitivno trebaju neke sluške. Koristio sam odavno jedne AL koje sam prerastao (sluh je postao izbirljiviji :haha: ), a poprilično udobni bežični Phillips koji me, kao i prethodni par, služi od srednje škole, zvuči malo suvo i gubi signal na levom kanalu. Najviše mrzim kada moram da podešavam nešto zbog prenaglašenih frekvencija.

 

Vidiš, nisam razmišljao o iskakanju loših mikseva, mislio sam da bi monitorske sa ravnim zvukom bile dobar izbor za muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto ću biti u domu, i meni trebaju nažalost neke slušalice. Ukrao sam sestri AKG sluške koje sam joj kupio za klavijature, mislim da je K-514 model u pitanju, fine su, ali zabole uši posle 2 sata slušanja, pa me zanima da li neko ima da preporuči neke baš udobne a kvalitetne sluške :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš, nisam razmišljao o iskakanju loših mikseva, mislio sam da bi monitorske sa ravnim zvukom bile dobar izbor za muziku.

Pa miksevi se i rade da bi dobro stajali na hifi zvucnicima, zato skoro i nikad nisu flat :)

Monitorske slusalice su analiticki alat. Da se razumemo, sve dobro smiksano dobro zvuci, ali je nekako malo sterilno (da se ne iserem jos i gore). Naravno, ima i slusalica od 500e i gore i sve je to fino (mada je preterano, po meni), ali i kad bi vec uzimao takve, onda bi morao da uzmes i do jaja digi2anal konverter, koji isto nije ispod soma. To je totalno proseravanje, jer ako imas takve pare, onda lepo akusticki sredis sobu gde slusas muziku i uzmes azdaje od zvucnika, i muda da se tresu, sto rece shuter :)

Da neko slusa samp pop i 'ajde, ali metal, gde sve mora da se naduje da bi zvucalo mocno (nikad dz nije dz ako je tih), to bre mora na zvucnicima i nikako drugacije.

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno se iseri još gore. :D Shvatam priču, a ovo za 500 evra i sve što bi trebalo da ide uz to (konverter, izvor zvuka, sve živo) znam.

 

Slushanje na slushke je za picke mora muda da se tresu i mora posle 5 godina da ponovo namotavas zvucnike slushajuci metal ili si picka

Ne mogu da odvrnem ništa u 03:00 kad stanujem u zgradi. ;) Samo mi zbog toga trebaju, danju pičim preko zvučnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jednostavno, bas su monitorske sluske, teze je slusati muziku kao muziku (mada svakako bolje od bubica na kojima slusam u prevozu, iako te nisu lose). Kad smo vec kod bubica, planiram da uzmem Sennheiser cx300, odlicne su

 

http://www.eponuda.com/slusalice/sennheiser-cx-300-black-cena-172934

-----------------------

http://www.studiog.rs/index.php?route=product/product&product_id=1383

 

One su nominalno za miksanje, ali sam ih slusao malo pre nego sto sam uzeo jaci model (u Artistu), i slazem se sa recenzijama na netu. Vise su muzikalne od kns8400, jednostavno muzika nekako bolje pase.

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno se iseri još gore. :D Shvatam priču, a ovo za 500 evra i sve što bi trebalo da ide uz to (konverter, izvor zvuka, sve živo) znam.

 

 

Ne mogu da odvrnem ništa u 03:00 kad stanujem u zgradi. :wink: Samo mi zbog toga trebaju, danju pičim preko zvučnika.

Komsije ce da me biju zbog preglasnog rocken rolla, mada u danasnje vreme ako naudujes neku muziku uglavnom dobijes pohvale ako nisu narodnjaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pod uslovom da trazis slusalice otvorenog tipa (za po kuci). Ako hoces za napolje i ako planiras da kacis na prenosni plejer, bolje trazi neke zatvorenog tipa i sa sto nizom impedansom, da bi taj plejer mogao lepo da ih potera. Baci pogled na Philips Fidelio M1, dosta su ih nahvalili u zadnjem broju Hi-Filesa. Cini mi se da su nove 150 jura.

http://www.obchodni-dum.cz/file.phtml/1089927/katalog/M1_00-_FP-global-001_highres.jpg

http://e-katalog.com.ua/jpg_zoom1/187735.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...